2020 m. spalio 31 d. 18:16 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Po kapinių tvora – neaiškios kilmės upelis

2020-07-05, 07:53

Irena ŠEŠKEVIČIENĖ, "Pajūrio naujienos"

Po kapinių tvora – neaiškios kilmės upelis nuotrauka, foto

Romas Meškys sakė, kad jau seniai iš vamzdžio po kapinių tvora teka dvokiančios nuotekos, ir tikisi, kad dabar, vykdant Vilniaus gatvės renovaciją, trasa bus sutvarkyta.

Reklama

Vilniaus g. Nr. 21 ir 21 A privačių namų, priešais „Liepos“ parduotuvę, gyventojai Laima Norvilienė ir Olga bei Romas Meškiai skundėsi, kad jau seniai po Vilniaus gatvės danga ir senųjų kapinių tvora nuvestas vamzdis, iš kurio bėga dvokiančios nuotekos ir per jų kiemus nuteka į Akmenos upę.

Prisijungę nelegaliai?

Šių namų gyventojai mano, kad trasa, einanti pro tvoros apačią ir jų sklypus, likusi iš senų laikų. Turbūt ji nelegali, iš tų laikų, kai pirmąkart Vilniaus gatvėje buvo įvestas vandentiekis ir kanalizacija, svarstė gyventojai.

„Gal kažkas nelegaliai prie jos prisijungęs. Iš vamzdžio nuolat teka – per sausrą silpniau, o po liūčių stipriau – dvokiantis vanduo“, – „Pajūrio naujienoms“ po kapinių tvorą, šalia šoninių vartų, iš vamzdžio tekantį murziną upelį rodė gyventojai.

Jie nuogąstauja, kad dabar, vykstant Vilniaus gatvės renovacijai ir bendrovei „Kretingos vandenys“ keičiant tinklus, šios trasos nesiruošiama tvarkyti. „Kai plovė trasą, pro čia tiesiog plūdo vanduo. Vadinasi, šis vamzdis susijęs su gatvės kanalizacija“, – kalbėjo O. Meškienė.

„Skambinome į „Kretingos vandenis“, bet mums atsakė – neturime lėšų tvarkyti. Anksčiau mes patys iš savų lėšų tvarkydavome, kad dvokiantis vanduo netekėtų per mūsų kiemus. Mums paaiškino, kad tai – gruntinis vanduo. Būtų gerai, jei tai būtų šaltinis. Gi matome pagal spalvą ir jaučiame pagal kvapą, kad šis vanduo dvokia, yra murzinas“, – kalbėjo O. ir R. Meškiai.

Tinkamos sąlygos sutvarkyti

L. Norvilienė taip pat nuogąstavo, kad dėl neaiškios kilmės nuotekų, kurios galimai patenka į gruntinius vandenis, o iš jų – į jos kiemo šulinį, kenčianti jos šeima, ypač – sunkiai sergantis vyras. Ji anksčiau išsityrė šulinio vandenį ir parodė Klaipėdoje Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atlikto tyrimo išvadas, kai normos yra ties leistina riba. Tačiau nerimauja, kad dabar, vykdant Vilniaus gatvės rekonstrukciją, po liūčių statybinėmis medžiagomis užterštas vanduo iš gatvės teka žemyn ir patenka į jos šulinį. „Užterštumas dabar neabejotinai didelis, nes ir iš šulinio semiame drumstą vandenį“, – sakė ji.

Reklama

„Patiriame didelių nepatogumų, bet kenčiame. Norisi, kad ir bendrovė „Kretingos vandenys“ geranoriškai atsižvelgtų į situaciją ir sutvarkytų trasą, kad nuotekos netekėtų per kiemus. Gi matome, kad upeliukas vinguriuoja į netoliese esančią Akmeną“, – problemą dėstė moteris.

O. ir R. Meškiai tvirtino esą „Kretingos vandenų“ vartotojai, prisijungę prie jų tinklų, tad kodėl turi kentėti dėl to, kad savo įsipareigojimų neatlieka paslaugų teikėjai. Žmonės mano, kad sutvarkyti trasą esančios tinkamos sąlygos dabar, kai atviras priėjimas prie tinklų.

Ryšių šulinio drenažas

Praėjusią savaitę bendrovės „Kretingos vandenys“ vadovas Tomas Jurgutis, po šio gyventojų skundo supažindintas su situacija, išsyk sureagavo ir atsakė, kad problemą aiškinsis ir pateiks išsamias išvadas.

Praėjusio penktadienio popietę jis informavo, kad bendrovė atliko tyrimą ir nustatė, kad po kapinių tvora kyšantis vamzdis nėra nuotekų, ten iš ryšių šulinio nuvestas drenažas, – tuo vamzdžiu nuteka gruntinis vanduo, kad negadintų telekomunikacinių įrenginių.

„Nutekėjimo trasa buvo įrengta prieš dešimtmečius, tokios tuomet buvo technologijos. Jeigu tie vamzdžiai seni, kaip sakoma „pasivaikščioję“, pro juos sunkiasi gruntinis vanduo su priemaišomis, juolab kad šalia veikiančios kapinės. Dėl to ištekantis vanduo ir yra drumstas“, – akcentavo T. Jurgutis.

Jis patikino, kad bendrovė bandys aiškintis, iš kur konkrečiai eina trasa, ar dar kažkas į ją jungiasi: „Išsiaiškinsime, kam trasa priklauso, žiūrėsime, kam „užmynėme ant bambos“, – perspektyvą dėl tolimesnio tekančio vamzdžio likimo išdėstė bendrovės „Kretingos vandenys“ vadovas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

„Paauginau didelį, pats netikėjau, kad toks bus“, – sako Kretingos pašonėje esančio...

233 kg moliūgą užauginęs kretingiškis P.Jonauskas: „Maniau, sugedo svarstyklės“ nuotrauka, foto

Premjeras siūlys karantiną trims savaitėms įvesti ir „geltonosiose savivaldybėse“ nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje sparčiai daugėjam naujų COVID-19 atvejų premjeras Saulius Skvernelis pranešė siūlysiąs...

Sužinokite, kokie bus 2021-ieji pagal Rytų kalendorių nuotrauka, foto

Įvairybės, Pagal Rytų kalendorių 2021-uosius valdys Jautis. Kokia šio ženklo energija ir ko...

Mirusio milijonieriaus R.Karpavičiaus įmonėse tvyro baimė: bandoma tyliai parduoti turtą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, „Gaila, kad parduodama tai, į ką įdėta daug širdies“, – kalbėjo buvę...

Artūras Bogdanovas: "Svarbu didinti gyventojų pasitikėjimą ir gerinti paslaugų teikimą" nuotrauka, foto

SE, Skubėjimas šių laikų visuomenėje jau yra tapęs ne išimtimi, o taisykle. Ir...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...