2021 m. sausio 16 d. 20:38 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Komentarai

Supermiestas Klaipeda

2011-02-25   08:49

IP: 193.219.3.243

Klaipėdieti!!! Ar tu savo miesto patriotas ?
Mūsų miestui reikia Jūsų balsų. Nes stipriai atsiliekam nuo Marijampolės supermiesto kovoje.
Galima prabalsuoti net 20 kartu iš vieno kompiuterio. :)
Delfi/pramogos/eteris.
AČIŪ ;)

informacija

2011-02-25   08:05

IP: 193.219.60.1

VVV.JURKEVICIUS.LT

Informacija

2011-02-23   18:17

IP: 84.15.181.248

vvvvvv.superM

2011-02-23   18:02

IP: 195.182.68.155

to pirma 2011-02-22 20:49 "Nagli, o Jūs nesate valdžia? Kažkaip keistai. Sėdite tame pačiame laive ir tuo pačiu jį skandinate"

N.P.: nesu valdžia, nes esu opozicijoje. Opozicija taip pat šį bei tą gali - kontroliuoti, informuoti visuomenę apie negerus valdančios koalicijos darbus, ką ir darau tiek, kiek sugebu. O kiek sugebu ar nesugebu vertinti galite tik Jūs, rinkėjai. Kai opozicija buvo skaitlingesnė, tai ir mūsų visų veikla kontroliuojant ir informuojant buvo efektyvesnė, o dabar opozicijoje likome tik trise.

Ar mes esame verti šių politikų?

2011-02-22   22:23

IP: 85.232.146.92

011-02-20 – 21:49
Autorius: Che

Šįkart – irgi apie rinkimus. Bet – labiau apie senuosius rinkimus, senuosius išrinktųjų papročius. Žadėjo, žudėsi ardėsi jie dėl savo mandatų. Ir juos gavę atidavė kitiems, mūsų nerinktiems.
Kiekvieną kartą eidama į rinkimus renkuosi už ką balsuosiuŠįkart – irgi apie rinkimus. Bet – labiau apie senuosius rinkimus, senuosius išrinktųjų papročius. Žadėjo, žudėsi ardėsi jie dėl savo mandatų. Ir juos gavę atidavė kitiems, mūsų nerinktiems
Taigi artėjant rinkimams susidariau tokią lengvabūdžių perėjūnų lentelę:

Atsisakę mandato/Atsistatydinę Pakeitė frakciją/partiją
Lochankina Tamara (RA) Pupinytė Lilija (iš TT į LICS)
Rozova Irina (RA) Šimkus Benas (iš TT į NS)
Karmanov Viačeslav (RA) Sabataitis Egidijus (iš TT į…)
Bosas Antanas (DP)
Gentvilas Eugenijus (LRLS)
Grubliauskas Vytautas (LRLS)
Šulcas Artūras (LRLS)
Stankaitienė Diana (LRLS)
Choromanskytė Jurgita (LRLS)
Šaltinis: vrk.lt

Su dešine lentelės puse viskas aišku. Juk visi jau suprantame, kad Tvarka ir Teisingumas yra ne partija, o tik tokia labai sena profesija.
Įdomesnė kairioji lentelės pusė. Atsistatydino ar mandato atsisakė devyni mūsų pasitikėjimo mandatą gavę žmonės. Tai čia verta juos panagrinėti nuodugniau.
Net penki iš jų – vienos partijos patstovai. 2007 m. vasario 25 d. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovams mes, rinkėjai, suteikėme 5 mandatus Klaipėdos miesto savivaldybės taryboje. Penki pirmieji turėję patekti į tarybą – Eugenijus Getvilas, Vytautas Grubliauskas, Artūras Šulcas, Alina Velykienė ir Gintautas Murauskas. Kaip jie buvo pateikę sąrašą, taip rinkėjai jį ir sureitingavo.
Bet… 2007 m. balandžio 4 d. mandatų atsisakė E. Gentvilas, V. Grubliauskas bei D. Stankaitienė. Tuomet darbą pradėjo J. Choromanskytė ir R. Bražinskas.
2008 m. po Seimo rinkimų mūsų patikėto mandato atsisakė A. Šulcas. Vietoje jo į Tarybą atėjo dirbti Audrius Vaišvila.
Pagaliau 2009 m. E. Gentvilui, matyt, pagailo mūsų, vargšų, ir, patraukęs iš tarybos J. Choromanskytę, teikėsi jis pagaliau paimti miesto tarybos nario mandatą.
Ratas apsisuko. Beveik.
Pažvelgus į dabartinį LRLS keliamų kandidatų į Klaipėdos miesto tarybą sąrašą vėl matosi tos pačios pavardės žmonių, jau vieną kartą paniekinusių mūsų pasitikėjimą jais: E. Gentvilas, V. Grubliauskas, A. Šulcas, D. Stankaitienė.
Norisi tikėti, kad šį kartą mes, klaipėdiečiai, jau jiems pasirodysime verti pavadovavimo ir jie šį kartą nepanaudos gauto mandato higieninėms reikmėms. Iki šiol, faktai rodo, jiems buvo biškį nelygis mums vadovauti. Bet gal miesto bendruomenė per ketverius metus pasitaisė ir jau yra verta šitų politikų? Gal šį kartą gavę mandatus jų nenumes?
O paskutinis man kilęs klausimas yra daugiau dėl paprasto moteriško smalsumo. Paprastai partija savo kandidatą į merus įrašo pirmuoju numeriu sąraše, bent jau Klaipėdoje visos taip daro. Bet liberalų sąjūdis savo „merą“ Grubliauską įrašė kažkodėl tik ketvirtoje savo sąrašo pozicijoje. Taip žemai jo nuleisti dėl įpročio mėtyti mandatą negalėjo: ir kiti lyderiai ten tokie pat. Belieka manyti, kad taip nugrūdo Kongą dėl to, kad partiečiai apie jį žino kažką, ko nežinome mes.
Sakykite dabar! Arba nutilkite amžiams.

ve.lt/blog/2011/ar-mes-esame-verti-siu-politiku/

Nagli Nagli

2011-02-22   20:55

IP: 89.117.248.23

vis kažkaip vėlai atsibundi..

pirma

2011-02-22   20:49

IP: 85.206.26.167

Nagli, o Jūs nesate valdžia? Kažkaip keistai. Sėdite tame pačiame laive ir tuo pačiu jį skandinate.

2011-02-22   02:09

IP: 82.135.193.186

Pagal LR įstatymus ir Vyriausybės nutarimus Fortumas poveikio aplinkai ataskaitą po to, kai ją suderino arba atsisakė derinti įvairios institucijos, privalėjo pateikti savivaldybės tarybai tvirtinti.
Taryba, prieš svarstydama šią ataskaitą, turėjo pasikviesti Lypkių bendruomenę ir Žvejonės klubą svarstymui ir ne per laikraštį kviesti, o normaliai.
Po to su šių asociacijų svarstymo protokolais turėjo prasidėti vieši tarybos komitetų posėdžiai.
Pagal Poveikio aplinkai ataskaitą Fortumas vykstant šiam procesui turėjo organizuoti viešas diskusijas, viešus debatus ir forumus spaudoje ir TV, ekskursijas visuomenei į užsienyje esančias tokias gamyklas.
Po diskusijų visuomenėje ir komitetuose ta ataskaita turėjo būti pateikta tarybos posėdyje tvirtinimui.
Jei būtų patvirtinta (pvz. rajono savivaldybės taryba nepatvirtino), tik tada būtų pradėtas ruošti detalaus plano projektas, į kurio baigiamąją fazė - svarstymą su visuomene , turėjo būti pakviestos asociacijos, suinteresuota visuomenė ir pavieniai jos nariai.
TIK ŠIOJE STADIJOJE LIETUVOJE PRADEDA VEIKTI TARIMOSI SU VISUOMENE MECHANIZMAI, ĮTVIRTINTI ORHUSO KONVENCIJOJE, KURIOS NUOSTATOS LIETUVOJE YRA PRIVALOMOS, NES JĄ RATIFIKAVO LR SEIMAS.
Deja, kadangi Fortumas ir Klaipėdos valdžia veikia ne kaip vakarietiškos, ne kaip europinės civilizacijos atstovai, visos aukščiau išvardintos stadijos buvo praleistos, arba suklastotos (ataskaitą vietoj tarybos patvirtino administracijos direktorius, ir tai padarė absoliučiai slaptai), o detalaus plano svarstymo su visuomene skelbime buvo nenurodytas objektas (nėra žodžių "gamykla", jėgainė, deginti, kuras, šiukšlės, atliekos, kūrenti", yra tik žodis "keisti aukštingumą" - neaišku kieno, ar daržinės, ar tualeto. Plius nurodytas ne tas sklypo adresas.

Taigi, jei būčiau žinojęs, kad Klaipėdos savivaldybės vadovai ir Fortumas šitaip grubiai pažeidinės teisės aktus, tikrai būčiau organizavęs pasipriešinimą anksčiau.
Bet naiviai galvojau, kad Klaipėdos m.vadovai laikysis įstatymų, kaip kad jų panašioje situacijoje laikėsi Klaipėdos rajono vadovai.
Todėl laukiau svarstymo su visuomene stadijos.
Įdomu tai, kad svarstant Girulių miško kirtimo projektą aukščiau išvardintų procedūrų laikomasi.
Dar įdomiau tai, kad aukščiau išvardintų įstatymų pažeidimų nemato nei Klaipėdos prokuratūra, nei teismai.
Gaunasi nesąmonė - teismai neleidžia spręsti šių ginčų teismuose, nes nepriima pareiškimų dėl aukščiau paminėtų pažeidimų. Tuo , neabejoju, esame ES dugne. Ko vertas faktas, kad Vyr.administracinio teismo sprendimas dar nesurašytas ir neįteiktas pareiškėjams - seimo nariams, kad jie pralaimėjo, o BNS-as jau triūbija kad seimo nariai pralaimėjo, nes teismas nustatė, kad jei negali ginti viešo intereso.
Tai kas jį gins? Rubikonas su Forumu?
ŠIŲ APLINKYBIŲ, PRISIPAŽĮSTU, VISIŠKAI NESITIKĖJAU. Todėl arba esu visiškas naivuolis, arba šiukšlių deginimo entuziastai investuoja milžiniškus pinigus korumpuodami visas valdžios, spaudos, teisėsaugos, dalį nevyriausybinių asociacijų ir kitas institucijas.

2011-02-22   01:59

IP: 82.135.193.186

pirma 2011-02-21 20:07
...jei mestila jums smardina kiema tai ieskokite kitos gyvenmosios vietos, kitame miesto rajone. kodel viska turi valdzia ispresti? "

N.P.: tegul Mestila nusiperka filtrus, arba išsikelia į negyvenamą vietovę. Valdžios pareiga prižiūrėti kad būtų laikomasi įstatymų - kad nebūtų teršiamas oras.

antanina

2011-02-21   20:23

IP: 62.212.200.87

Jaunoji Lietuva Nr 12
Jaunoji Lietuva Nr 12
Jaunoji Lietuva Nr 12

1 ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis niekam pasiduoti neketina nuotrauka, foto

Lietuva, Trečiadienį minint Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Negeros žinios iš Norvegijos: vakcinos gali būti pavojingos pacientams, vyresniems nei 80 metų nuotrauka, foto

Sveikata, Norvegija teigia, kad COVID-19 vakcinos gali būti per daug pavojingos labai seniems...

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...