2021 m. vasario 25 d. 22:06 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Paukščių gripas braunasi į Pamarį, miške - maišas negyvų vištų

(2)

2021-01-19, 15:36

Urtė LELYTĖ, Šilutės naujienos

Paukščių gripas braunasi į Pamarį, miške - maišas negyvų vištų nuotrauka, foto

Paukščių gripui artinantis prie Šilutės rajono, Rudynų miške buvo aptiktas šiurpus radinys – negyvas triušis ir maišas su nugaišusiomis vištomis.

Reklama

Valstybinės maisto ir veterinarijos (VMVT) Šilutės skyriaus pareigūnai negyvus paukščius surinko ir mėginius išsiuntė tyrimams dėl paukščių gripo. Jie prašo atsiliepti žmones, žinančius daugiau apie šį kraupų atsikratymą negyvais gyvūnais.

Lyg bėdų būtų dar maža, į Pamario kraštą artinasi paukščių gripas. Ištirta, kad Klaipėdos rajone kelios nugaišusios gulbės buvo užsikrėtusios paukščių gripu.

Prašo atsiliepti žinančius daugiau

Praėjusį savaitgalį, iškritus pirmajam sniegui, visi suskubo į gamtą pasidžiaugti žiema. Tačiau ne visiems nuotaika po tokių iškylų ir išliko tokia pat pakili, kokia buvo joms ruošiantis. Ir kurgi išliks, jei vaikščiodamas miške rasi maišą negyvų vištų ir kitų gyvūnų?..
„Šiandien buvau nemaloniai nustebintas radiniu Rudynų miške – nužudytas katinas, aplinkui kelios vištos negyvos, o šalia maiše dar pilna negyvų vištų. Kas darosi, žmonės?“ – populiarioje Šilutės feisbuko grupėje rašė šilutiškis.

Šis atvejis buvo paviešintas socialiniame tinkle, taip pat apie jį pranešta VMVT. Šios tarnybos Šilutės skyriaus vedėjas – valstybinis veterinarijos gydytojas Vytautas Jasaitis pasakojo, kad į nurodytą vietą nuvykę specialistai tikrai rado 11 negyvų broilerių ir vieną vištą, taip pat negyvą triušį.

Vištų gaišenos buvo surinktos, paimti mėginiai ir išsiųsti į Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) laboratoriją ištirti dėl paukščių gripo. O kol vyksta tyrimas, VMVT pareigūnai prašo ir gyventojų pagalbos: jeigu kas matėte ar žinote, kas taip galėjo pasielgti, prašome informuoti VMVT Klaipėdos departamento Šilutės skyrių telefonais, kurie nurodyti straipsnio pabaigoje.

Reklama

„Šilutės naujienos“ primena, kad panašus atvejis 2016 m. buvo užfiksuotas ir Traksėdžių pamiškėje. Tuomet miške vaikščiojęs žmogus rado 5 nugaišusias vištas, jos taip pat buvo tirtos dėl paukščių gripo.

Šias vištų gaišenas vėliau surinkę veterinarijos specialistai išsiuntė jas ištirti dėl paukščių gripo.

Gulbėms Klaipėdos r. nustatytas paukščių gripas

VMVT Šilutės skyrius praneša naminių paukščių laikytojams, kad sausio 8 d. NMVRVI atliktais tyrimais nustatyta, kad Klaipėdos ir Raseinių rajonuose rastos nugaišusios 4 gulbės nebylės buvo užsikrėtusios A tipo paukščių gripo H5 atmaina.

Atlikus išsamesnius tyrimus, trijų paukščių gaišenose nustatytas didelio patogeniškumo (H5N8 potipio) virusas. Šio potipio paukščių gripo atvejis pirmą kartą mūsų šalyje patvirtintas ir naminių paukščių ūkyje, kur savo reikmėms laikyti 27 naminiai paukščiai (vištos, kalakutai, žąsys ir antys).
„Didėja pavojus paukščių gripui patekti į Pamario kraštą“, – sunerimęs VMVT Šilutės skyriaus vedėjas V. Jasaitis.

Didelio patogeniškumo paukščių gripas naminių paukščių laikymo vietose 2020 m. nustatytas 16 Europos šalių. Daugiausiai protrūkių kilo: Vengrijoje (273), Lenkijoje (51), Prancūzijoje (35), Vokietijoje (29) ir Jungtinėje Karalystėje (15). Kitose šalyse fiksuoti pavieniai šios paukščių gripo atmainos atvejai: Olandijoje, Bulgarijoje ir Ukrainoje – po 9, Slovakijoje – 3, Danijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Rumunijoje – po 2, Belgijoje, Airijoje ir Kroatijoje – po vieną.

Reklama

Svarbu laikytis saugos reikalavimų

Esant paukščių gripo grėsmei, V. Jasaitis paukščių laikytojams primena, kad naminius paukščius galima išleisti tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais.

Be to, jie negali būti girdomi paviršinių vandens telkinių vandeniu, naminių paukščių girdyklos ir pašaras turi būti laikomi po stogu arba paukščių laikymo patalpose, kad nebūtų pasiekiami laukiniams paukščiams, kurie yra pagrindiniai viruso platintojai.

Laikytojai, pastebėję padidėjusį naminių paukščių gaišimą, netipinę laikomų paukščių elgseną – jiems nustojus lesti, gerti, pasireiškus apatijai, atsiradus barzdelių ar kitokių odos pakitimų, apie tai skubiai turi pranešti veterinarijos gydytojams, VMVT Šilutės skyriui telefonais (8 441) 62286, 62285 arba nemokamu, visą parą veikiančiu telefono numeriu 8 800 40 403.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2021-01-20   08:53

IP: 185.11.26.161

Прошу убрать предыдущий комментарий, его исказили до неузнаваемости! Не позорьте людей!

2021-01-20   08:29

IP: 185.11.26.161

А не может случиться так, что всё гораздо проще, и они умерли с голоду? Теперь ведь зима! И мало кто кормит несчастных животных. Хотя на Жеймене (Пабрада) было много лебедей из Латвии, окольцованных, в Январе, и народ активно их кормил в основном хлебом. И даже Пункт обогрева , на манер большой собачьей контуры кто-то соорудил. И лебеди, все в сосульках, ели хлеб и выжили, никто не замерз. Я сделал много хороших качественных фотографий, но архив у меня отобрали в Кёльне, когда я спал. Какие-то чёрные из Алжира. А потом меня позорили во Фридланде. А теперь меня заставляют жить уже 3 года с наркоманами. Уж лучше бы я жил в этой конуре, чем здесь со всякими чмарями!

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...