2019 m. liepos 21 d. 14:15 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Patvirtintas šių metų Neringos savivaldybės biudžetas

2005-02-01, 12:00

Mindaugas Milinis, Neringos savivaldybės atstovas spaudai

Neringos miesto savialdybės Taryboje

Praėjusią savaitę, sausio 26 d., Neringos savivaldybės Taryba patvirtino 13,9 mln. Lt dydžio 2005 metų biudžetą.

Neringos savivaldybės mero Viganto Giedraičio teigimu, šių metų biudžetas mažesnis nei 2004 metais daugiau nei 2 milijonais litų:

- Pagrindinė sumažėjimo priežastis - negauta lėšų investiciniams projektams vykdyti. 2004 metais tam tikslui gavome apie 1,5 mln. Lt.

Šiemet beveik visoms sritims skyrėme mažiau lėšų. Miesto tvarkymo ir statybos skyriui šiemet numatėme 3,25 mln. Lt, tačiau komunalinėm paslaugoms pirkti šiemet skirta beveik 800 tūkst. Lt mažiau. Kita vertus, tikimės, kad biudžetas bus vykdomas sėkmingai ir gavus viršplaninių pajamų Savivaldybė turės galimybę asignavimų poreikiams tenkinti skirti papildomų lėšų.

Didžiausia savivaldybės 2005 metų biudžeto asignavimų dalių numatoma skirti švietimui, kultūrai ir sportui - 4,2 mln. Lt. Biudžeto lėšos skiriamos dviem mokykloms - Nidos vidurinei ir Juodkrantės pagrindinei, dviem lopšeliams-darželiams, dviem papildomo ugdymo mokykloms, dvejiems kultūros namams, dviem bibliotekoms, dviem muziejams ir parodų namams. 2005 metų biudžete šioms įstaigoms numatyta pakankamai lėšų darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms mokėti bei su mokinio krepšelio lėšomis ir ugdymo procesu susijusioms išlaidoms.

Bendroms valdymo paslaugoms numatoma 3,425 mln. Lt, iš jų valstybės deleguotoms funkcijoms vykdyti - 921,5 tūkst. Lt.

Šiemet Taryba skyrė nemažai lėšų planavimo dokumentams ruošti. Numatoma pradėti rengti bendrąjį ir strateginį Savivaldybės planus, o taip pat ir įvairius detaliuosius planus. Šiems darbams numatyta skirti per 200 tūkst. Lt. Aišku, tų pinigų neužteks, tačiau ieškosime papildomų finansavimo šaltinių iš Europos Sąjungos (ES) fondų.

- Komunalinėms paslaugoms pirkti lėšų skirsite mažiau. O kaip bus su subsidijomis tiekiant vandenį bei šilumos energiją?

- Nepaminėjau, kad subsidijos biudžete yra numatytos. Neringos gyventojai vartoja patį brangiausią ir pačios blogiausios kokybės vandenį. Kaip ir paprastai, Savivaldybė čia nieko nekeis ir gyventojams subsidijuos dalį tiekiamo vandens bei šilumos energijos kainos. Tam skirta 826,9 tūkst. Lt, kurie bus sumokėti už šilumos tiekimą ir karštą vandenį, už nuotekų šalinimą ir šalto vandens tiekimą, administravimą ir priežiūrą.

- Šiemet pradėti įgyvendinti su didelį projektai - plačiajuosčio bevielio radijo ryšio ir Neringos miesto geriamojo vandens ir nuotekų valymo sistemos plėtros. Ar šių metų biudžete tiems tikslams numatyta nors kiek lėšų?

- Bevielio ryšio įgyvendinimo projektui šiemet Savivaldybė skirs numatytąją dalį, kurią sudaro 20 tūkst. eurų. Kitam projektui šiame biudžete lėšų nėra skirta, kadangi šių pinigų prireiks tik metų gale arba kitų metų pradžioje. Tam Neringos savivaldybės Taryba yra nusprendusi imti paskolą ir taip sumokėti savo dalį. Todėl geriamojo vandens ir nuotekų šalinimo projektui pinigus numatysime skirti iš kitų metų biudžeto.

- Kokie pajamų šaltiniai sudaro Neringos savivaldybės biudžetą?

- Prognozuojamos gyventojų pajamų mokesčio įplaukos, pervedamos iš Valstybės iždo sąskaitos, 6,7 mln. Lt, bendrosios dotacijos kompensacija - 0,7 mln. Lt, turto mokesčių planuojame gauti 1,15 mln. Lt, gyventojų pajamų mokesčio įplaukos, pagal procentinę dalį Savivaldybei pervedamos iš VMI, - 1,1 mln. Lt, biudžetinių įstaigų pajamos už teikiamas paslaugas - 0,47 mln. Lt

- Savivaldybės Taryba sumažino įvažiavimo į Neringos savivaldybės administruojamą Kuršių nerijos nacionalinio parko teritoriją mokestį. Ar tai kaip nors atsispindės šių metų biudžete?

- Iš vietinės rinkliavos šiemet, kaip ir kiekvienais metais, planuojama gauti apie 1,9 mln. Lt. Taryba sumažinusi įvažiavimo mokestį tikėjosi, kad atvažiuojančiųjų srautas padidės, todėl lėšų bus surinkta daugiau, o bendra rinkliavos suma nepasikeis.

- Šiemet Kuršių marių vanduo šiek tiek apardė krantines, o jų remontui biudžete pinigų nenumatyta. Kaip tikitės išspręsti šią problemą?

- Speciali komisija jau nustatė krantinių ruožus, kuriems Kuršių marių vanduo labiausiai pakenkė. Šios žiemos padariniams likviduoti ruošiame dokumentus paramai iš ES fondų gauti. Šią savaitę tikimės išsiųsti visus reikalingus dokumentus.

Šiemet mes neturime investicijoms skirtų pinigų, nors pradėtų darbų, kuriuos privalome baigti, yra daug. Prašysime Vyriausybės, kad pavasarį perskirstant biudžeto lėšas, būtų atsižvelgta į mūsų pageidavimus. Juk reikia baigti sutvarkyti aplinką greta Nidos vidurinės mokyklos. Tiems darbams užbaigti reikėtų apie 1,5 mln. Lt. Sporto salė beveikt baigta rekonstruoti. Šiam objektui užbaigti reikėtų apie 100 tūkst. Lt.

Mindaugas Milinis,
Neringos savivaldybės atstovas spaudai

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Per 380 galimų vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Liepos 1 d. suėjo vieneri metai, kai veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos...

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Taršos mokestis - traktoriams ar automobiliams? nuotrauka, foto

Automobiliai, Šią savaitę užsiminęs apie ketinimus apmokestinti taršius automobilius, premjeras Saulius Skvernelis sako,...

Poilsis Nidoje atsirūgo: policija buvo negailestinga dėl tamsintų langų nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Automobilis užtamsintais langais jau retas vaizdas mūsų keliuose. Visgi šių dar pasitaiko,...

Po sekmadienio laukia lietūs, bet vėl sušils nuotrauka, foto

Vasara, Nors sekmadienį termometro stulpeliai kops iki 30 laipsnių padalos, pirmadienį šią šilumą...

Pamokos nuotrauka, foto

Nuomonės, Po prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos skiltis gavo tokio turinio ponios Aldonos laiškelį:...

Automobiliai, Paskelbta prieš 25 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Nuomonės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...