2019 m. liepos 20 d. 12:27 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Pasigedo rinkliavos naudos pajūriui

(23)

Pasigedo rinkliavos naudos pajūriui nuotrauka, foto

NUOSTATAI. Melnragėje gyvenančio Benhardo Calzono manymu, rinkliava, surinkta už automobilių stovėjimą, galėtų būti panaudota paplūdimių ir jų takų tvarkymui, tačiau to padaryti neleidžia rinkliavos panaudojimą apibrėžiantys nuostatai.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Apmokestinti centrinės miesto dalies kiemai, išplėstos mokamos automobilių stovėjimo zonos Klaipėdos pajūryje miestelėnams kelia vis didesnį nepasitenkinimą. Klaipėdiečiai piktinasi, jog pinigai už automobilių stovėjimą renkami, tačiau už juos nesuteikiamos jokios paslaugos.

Kai kurie mano, jog lėšos turėtų būti skiriamos toms zonoms, kuriose jos yra surenkamos. Pavyzdžiui, Melnragėje surinkti pinigai galėtų būti skiriami paplūdimiams tvarkyti.

Į "Vakarų ekspresą" kreipėsi Melnragėje gyvenantis žinomas kompozitorius Benhardas Calzonas. Vyras piktinosi, jog čia apmokestintos ne tik aikštelės, bet ir visos įmanomos gatvelės, pinigai renkami "iš visų ir visur", tačiau pajūris visiškai netvarkomas - pliažai apleisti, mediniai takai išlūžę.

"Atvažiavusi šeima su vaikais susimoka už automobilio stovėjimą, tačiau negali tikėtis, jog pajūryje saugiai praleis laiką. Į sulūžusius medinius takus galima susižaloti kojas, užlipti ant vinies. Pinigus renka, o jokios paslaugos už tai neteikia. Tas pats ir mieste - žadėjo įrengti kelias nemokamas automobilių stovėjimo aikštelės, tačiau savo pažadus greitai pamiršo", - sakė B. Calzonas.

Pasak Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, šiemet paplūdimių priežiūrai skirti 325 tūkst. litų. Dar 100 tūkst. litų skirta medinių takų tvarkymui. Pernai buvo skirta panaši suma.

"Lėšos skirtos pagal pasirašytą sutartį. Joje numatytas tvarkymo periodiškumas ir kiti niuansai. Pagal tai ir nuspręsta, kokią sumą skirti. Paplūdimių tvarkymui jau ruošiamasi, yra duoti pirmieji nurodymai", - sakė L. Dūda.

Su B. Calzonu nenorėjo sutikti VšĮ "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis. Jo teigimu, Melnragės gyventojams tikrai nėra ko skųstis.

"Gatvės grįstos trinkelėmis, įrengtos aikštelės. O paplūdimių tvarkymui už automobilių statymą surinktos lėšos negali būti skiriamos. Yra nuostatai, ką galime už surinktas lėšas tvarkyti. Pliažų ir jų takų už tuos pinigus tikrai tvarkyti negalima. Žinoma, miestas didelis, ir kiekvienos dalies gyventojui atrodo, kad būtent jų teritorijai tvarkyti turi būti skiriama daugiau lėšų, tačiau taip niekas nevyksta", - teigė G. Neniškis.

Miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo Rimanto Mockaus teigimu, pirmąjį šių metų ketvirtį buvo surinkta per 718 tūkst. litų rinkliavos už automobilių stovėjimą. Pernai tuo pačiu metu ši suma siekė 471 tūkst. litų.

Surinkti pinigai, anot R. Mockaus, yra panaudojami nuostatais apibrėžtiems tikslams įgyvendinti: mokamoms vietoms automobiliams statyti Klaipėdos mieste įrengti ir eksploatuoti, rinkliavai administruoti, viešojo transporto nuostoliams dengti ir viešajai transporto infrastruktūrai vystyti bei prižiūrėti.

"Tam šie pinigai ir yra naudojami. Melnragėje infrastruktūra taip pat gerinama, ir šiemet ketinama kai ką tvarkyti, tačiau paplūdimiai į tai neįeina. Pinigai juk yra riboti, todėl kiekvieno noro įgyvendinti negalime", - sakė R. Mockus.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

mgm

2013-04-29   21:54

IP: 86.100.154.224

Balsuosiu uz bet kuria partija kuri paskelbs kad atsauks tas nesamones su parkomatais. O liberalai tai tikrai pasidare kazkokie zemiau plintuso.

Paskaitykit

2013-04-29   18:47

IP: 78.61.3.229

Germano komentus.

Liberalai

2013-04-29   09:17

IP: 86.100.107.136

"Surinkti pinigai, anot R. Mockaus, yra panaudojami nuostatais apibrėžtiems tikslams įgyvendinti: mokamoms vietoms automobiliams statyti Klaipėdos mieste įrengti ir eksploatuoti, rinkliavai administruoti, viešojo transporto nuostoliams dengti ir viešajai transporto infrastruktūrai vystyti bei prižiūrėti." Mockus neteisus, daugiausia surinktų pinigų reikia išleisti mokesčio surinkimui.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Per 380 galimų vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Liepos 1 d. suėjo vieneri metai, kai veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos...

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

"Rožių planetos" vaikai pramogavo dinozaurų parke nuotrauka, foto

Sociumas, Trečiadienį autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai laiką praleido Klaipėdos rajone esančiame dinozaurų...

Savaitgalio renginiai Klaipėdoje ir Vakarų Lietuvoje nuotrauka, foto

Patarimai, Šeštadienį - šventė paplūdimio futbolo mėgėjams

Pareigūnus stebina neatsakingi vairuotojai nuotrauka, foto

Kriminalai, Į pajūrį susirinkę poilsiautojai policijos pareigūnus stebina neatsakingumu.

Palangiškės Robertos patarimai sezoniniams darbuotojams nuotrauka, foto

Vasara, Vasarą Palangoje ne tik smagu poilsiauti ir degintis prie jūros, tačiau tai...

Sociumas, Paskelbta prieš 26 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 41 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 57 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...