2020 m. spalio 25 d. 13:12 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Palanga siekia iš emigracijos susigrąžinti vaikus auginančias šeimas ir jaunimą

Reklama

Su Palanga savo ateitį apsisprendę susieti jauni žmonės sulauks kurorto Savivaldybės finansinės paramos – tokį sprendimą ketvirtadienį vienbalsiai priėmė posėdžiavusi miesto Taryba.

 Palangą rinktis kaip miestą, kuriame planuojama nuolat gyventi, dirbti bei auginti vaikus, jaunimas bei iš emigracijos grįžusios šeimos bus skatinami tikslinėmis išmokomis, kurios sieks iki 50 proc. asmens metinio gyventojo pajamų mokesčio dydžio, per vienerius kalendorinius metus sumokėto į Palangos miesto biudžetą. Maksimali išmoka asmeniui negalės būti didesnė nei 1 tūkst. eurų per metus.

Šia finansine parama galės pasinaudoti jaunimas, kol asmeniui sukaks 29 metai, trejus metus negyvenęs Palangoje (nebuvo šiame mieste deklaravę gyvenamosios vietos), taip pat – jaunimas, išvykęs iš Palangos studijuoti (įskaitant ir deklaravusius savo gyvenamąją vietą Palangoje, pavyzdžiui, pas tėvus) ir įgijęs aukštojo arba aukštesniojo mokslo (dieninių studijų) diplomus.

Tokio pat dydžio finansinė paskata trejus metus bus taikoma ir iš emigracijos grįžusioms šeimoms, auginančioms ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaiką ar vaikus, kurie lanko Palangos ikimokyklinio ar bendrojo lavinimo įstaigas, jei emigracijoje nors vienas iš tėvų ir nors vienas vaikas gyveno ne trumpiau nei trejus metus.

Šiuos pakeitimus inicijavęs Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Mindaugas Skritulskas neabejoja, kad šios paramos priemonės paskatins jaunus žmones gyventi ir dirbti Palangoje, tad kurorte atsiras daugiau jaunų žmonių, kurie čia kurs šeimas ar jau atvyks su šeimomis bei vaikais. Tai, anot M. Skritulsko, ateityje turėtų lemti ir naujų darbo vietų kūrimą – mieste atsiradus daugiau vaikų, bus ir didesnis pedagogų poreikis.

„Šio sprendimo naudą netiesiogiai pajus ir visi palangiškiai, kadangi mieste augant jaunų, išsilavinusių bei darbingų gyventojų skaičiui, didės ir mokesčių mokėtojų ratas. Tad miesto biudžetas gaus daugiau pajamų, o išmokos į Palangą atvykusiam gyventi jaunimui bei vaikus auginančioms šeimoms bus išmokama tik iki pusės jų jau sumokėto gyventojų pajamų mokesčio“, – kalbėjo M. Skritulskas.

Tikimasi, kad į Palangą iš užsienio sugrįžę gyventojai savo santaupas taip pat investuos kurorte – būtent Palangoje pirks nekilnojamąjį turtą, o galbūt sukurs ir savo verslą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

„Paauginau didelį, pats netikėjau, kad toks bus“, – sako Kretingos pašonėje esančio...

233 kg moliūgą užauginęs kretingiškis P.Jonauskas: „Maniau, sugedo svarstyklės“ nuotrauka, foto

"Jei nefotografuočiau - mokyčiausi pilotuoti lėktuvus" nuotrauka, foto

SE, Iš Gargždų kilusi 20-metė Dominyka Ambrozevičiūtė jau spėjo išbandyti savo jėgas, fotografuodama...

Per 24 valandas - dar 415 atvejų, 31 Klaipėdos apskrityje nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje...

Įdomiausios spalio 25 d. TV sporto transliacijos nuotrauka, foto

Sportas, BTV

Pasiruoškite, nuo pirmadienio kasdienybė Lietuvoje keičiasi – lokalūs karantinai, nuotolinis ugdymas, susibūrimų ribojimai nuotrauka, foto

Lietuva, Naujų susirgimų koronavirusu skaičiai Lietuvoje muša naujus rekordus. Vyriausybė trečiadienį nusprendė įvesti...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...