2019 m. birželio 20 d. 23:19 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Pajūrio dviračių takas - automobiliams

(49)

Pajūrio dviračių takas - automobiliams nuotrauka, foto

PAVOJUS. Panašu, kad nuvažiuoti dviračiu nuo Klaipėdos iki Palangos be trikdžių greitai nepavyks, nes šalia esančių sklypų savininkai naudos šį taką kaip vienintelį kelią, kuriuo galima privažiuoti iki savo žemės.

© Erlando PAPLAUSKIO nuotr.

Klaipėdos uosto akvatorijoje esantį deviacijos įrenginį valdę ir užmojais Melnragėje pastatyti dangoraižį pagarsėję Aurelija ir Saulius Trečekauskai dega žalią šviesą norintiesiems apsigyventi Pajūrio regioniniame parke. Pastarojo direkcijos darbuotojai sako nesantys nusistatę prieš Trečekauskų šeimą ir suprantantys, kad jie tik naudojasi netobulų įstatymų spragomis, tačiau baiminasi, kad šį sykį Trečekauskų laimėjimai teismuose gali atimti iš Lietuvos gyventojų dviračių taką.

Dabar gali nutikti taip, kad iš tarptautinės dviračių trasos "EuroVelo" teks išmesti kelių kilometrų atkarpą, kuri buvo įrengta pasinaudojus Europos Sąjungos (ES) milijonais, ir atiduoti ją greta esančių sklypų savininkams, kad pastarieji turėtų kur važinėti automobiliais.

Tuo metu S. Trečekauskas yra įsitikinęs, kad visa tai - tik puolimas prieš jį siekiant nukreipti ugnį nuo savęs.

"Lietuva, pateikdama paraišką ES paramai gauti, nenurodė visų aplinkybių, kad šalia tako yra privatūs sklypai. Tad jei dabar sužinos, kad tas takas nutiestas ne vietoje, žinoma, pareikalaus grąžinti milijonus. Dėl to dabar visi ir dreba. Bet kuo čia dėtas aš? Kodėl turėdamas žemės sklypą negaliu juo naudotis?" - situacija piktinosi S. Trečekauskas.

Sukūrė precedentą

Pajūrio regioninio parko direkcijos vadovo Dariaus Niciaus duomenimis, 2006 m. pasinaudojus ES lėšomis už 6 mln. litų trijų kilometrų ilgio dviračių tako atkarpa nuo Šaipių kaimo iki Karklės buvo išasfaltuota ir atitinkamai paženklinta.

"Ši atkarpa įsijungia ir į tarptautinį dviračių takų tinklą "EuroVelo". Ja naudojasi iš Klaipėdos į Palangą dviračiais minantys žmonės. Tai yra viena populiariausių dviračių trasų. Vasarą dviratininkų būna labai daug - tai tarsi dviratininkų autostrada, o dabar iškilo grėsmė jos netekti", - apgailestavo D. Nicius.

Pasak jo, šalia dviračių tako Pajūrio regioniniame parke savininkams yra grąžinta per 20 sklypų. Kadangi vietovė pelkėta, ten žemės ūkio veikla nevystoma. D. Niciaus žiniomis, Trečekauskai Pajūrio regioniniame parke turi net penkis sklypus. Pagal šio parko tvarkymo planą, patvirtintą 2005 m., dviejuose iš jiems priklausančių sklypų jokių statybų nebuvo numatyta.

Visgi po kelerius metus užtrukusio bylinėjimosi Trečekauskams pavyko pasiekti, kad būtų leista atstatyti sodybą ir šalia dviračių tako esančiame sklype, kuriame statybos nebuvo numatytos.

"S. Trečekauskui pavyko įrodyti, kad prieš karą čia būta sodybos, kurią ketinama atstatyti. Mes šią bylą pralaimėjome visose instancijose. Buvome įpareigoti ne tik suderinti sodybvietės dokumentus, bet ir sumokėti ieškovui jo patirtas teismo išlaidas - apie 2 tūkstančius litų", - apgailestavo D. Nicius.

Jo žiniomis, iki sodybos jau nutiesti elektros tinklai ir jau gauti leidimai pradėti statybas. Kadangi kito kelio nėra, akivaizdu, kad statybininkų technika dundės dviračių taku.

"Svarbiausia, kad sukurtas precedentas, ir dabar visi kiti sklypų, esančių prie dviračių tako, savininkai gali pradėti reikalauti, kad ir jiems būtų leista atstatyti buvusias sodybas. Tokiu atveju dviračių taką teks iš viso panaikinti, nes jį reikės atiduoti naudoti sklypų savininkams. Kitos vietos, kur būtų galima nutiesti kelią automobiliams, nėra numatyta", - svarstė D. Nicius.

Anot jo, dviprasmiškoje situacijoje dabar atsiduria ir kelininkai, numatę šios dviračių trasos plėtrą, nes dabar nuo Olandų Kepurės Palangos link dviratininkams reikia važiuoti kelkraščiu.

"Paradoksalu - vieną atkarpą sutvarkys, o kitos, jau sutvarkytos, reikės atsisakyti ir atiduoti automobilininkams", - stebėjosi D. Nicius.

Kaltinimus atmeta

Laimėję vienus teismus Trečekauskai nerimsta ir norėdami įteisinti kitame Pajūrio regioninio parko teritorijoje jiems priklausančiame sklype stovintį sovietų karių betoninį "dzotą" bei įrodyti, esą ten taip pat būta sodybos.

NEBEREIKĖS? Kelininkai yra numatę nutiesti dviračių taką, kad nuo Olandų Kepurės Palangos link dviratininkams nereikėtų važiuoti kelkraščiu, tačiau netekus dalies jau esamo tako atkarpos, šis projektas nebetenka prasmės.

Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme nagrinėjama byla, kur S. Trečekauskas prašo panaikinti 2011 m. Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos Klaipėdos skyriaus sprendimą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

By Junas

2012-03-16   17:17

IP: 78.61.143.117

Kaip buvo įkurta bendrija “Diana-2” iš 13 sklypų – atskiras klausimas, keliantis gana daug įtarimų. Tačiau paskaitykim, ką apie taką rašė VE 2006.07.10, bus aiškiau: “Net nežinau, kaip čia galėjo atsitikti, bet gatvė dviračių taku Giruliuose tapo greičiausiai todėl, kad jokia šalia esanti gyvenvietė brėžiniuose net nebuvo nurodyta..." Toliau dar gražiau: “Jokios gatvės nesunaikinom, nes jos ten nebuvo. Ten ir anksčiau buvo dviračių takas, tik visas duobėtas."

buves

2012-03-16   11:56

IP: 78.61.170.156

juk Nicius derino zemetvarkos projektus o dabar viduriuoja kad kliurka padare Niciui laikas saukstus rinktis

to to By Junas

2012-03-16   11:07

IP: 92.61.33.151

Nuo 1953-54 ten stovi sodyba, kurioje gyveno 5 šeimos. 1985 buvusiame gyventojų žemės ūkio paskirties sklype(miško niekas nekirto) įkurta sodininkų bendrija "Dijana". 1987-88 išasfaltavus žvirkelį buvo nutiesta VASAROTOJŲ g. sodo bendrijos ir gyventojų reikmėm (kuria dabar važiuoja pasipiktine dviratininkai ir grasina kad praneš policijai). Kyla klausimas jeigų aš važiuočiau dviračiu Taikos pr. transporto eismui skirta juosta ir pasipiktines spjaudyčiau ant pravažiuojančiu mašinu, tur but bučiau nesuprastas?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Uždaromas Gargždų miesto centre esantis „Lietuvos spaudos“ kioskas. Mat jį iš skvero...

Gargžduose uždaromas „Lietuvos spaudos“ kioskas nuotrauka, foto

Laurynas Grigelis - Italijos turnyro dvejetų pusfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Tenisininkas Laurynas Grigelis Italijoje žengė į dvejetų varžybų pusfinalį. 

Algimantas Kirkutis Jūrininkų ligoninei nevadovaus nuotrauka, foto

Sveikata, Seimo nariui „valstiečiui“ Algimantui Kirkučiui ketvirtadienį nepavyko patekti į kitą Klaipėdos jūrininkų...

Įteikti diplomai Klaipėdos universiteto absolventams nuotrauka, foto

Klaipėda, 28-oji Klaipėdos universiteto (KU) absolventų laida ypatinga. Pirmą kartą visų fakultetų...

Klaipėdiečiai debiutuos Lietuvos ledo ritulio čempionate nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos ledo ritulio čempionato 2019-2020 metų sezone rungtyniauti pretenduoja penkios komandos –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...