Pagėgių valdininko kišenę papildė 23 tūkst. eurų


2018 m. rugpjūčio 21 d. 04:01 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Pagėgių valdininko kišenę papildė 23 tūkst. eurų

2018-04-25, 12:19

Aušra Pilaitienė, lrytas.lt

Pagėgių valdininko kišenę papildė 23 tūkst. eurų nuotrauka, foto

A. Einikio automobilis dažniausiai stovi Pagėgių savivaldybės kieme.

© G. Butkienės nuotr.

23 000 eurų. Maždaug tiek iš valstybės yra gavęs Pagėgių savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Alvidas Einikis už tai, kad savo automobilį naudoja tarnybos reikmėms. 3000 eurų šiam valdininkui galėjo būti išmokėti neteisėtai.

Pagėgiškiai jau prieš mėnesį aptarinėjo pasklidusią žinią, kad A.Einikis už savo automobilio naudojimą tarnybos reikmėms per mėnesį gauna apie 400 eurų kompensaciją, o per visą sutarties galiojimo laiką jam jau atseikėta daugiau kaip 23 tūkst. eurų.

Žmones stebino tokia didelė pinigų suma, nes jie A.Einikio automobilį dažniausiai mato stovintį prie savivaldybės. Nuo valdininko namų iki darbo – tik kilometras.

Padengiamos ir išlaidos

Apie A.Einikio surastą nišą prisidurti pinigų prie gana gero atlyginimo (1910 eurų per mėnesį) garsiai šnekėti pradėjo Pagėgių savivaldybės tarybos narys opozicijos lyderis Edgaras Kuturys.

Jo teigimu, tokia privilegija partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas A.Einikis naudojasi nuo 2011 metų.

2011 metų liepos 7 dienos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu A.Einikiui leista tarnybos reikmėms naudoti nuosavą automobilį „Volvo S60“.

Degalų įsigijimo ir automobilio amortizacijos išlaidoms padengti paskirta pusės šalies vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžio išmoka.

Kompensacija – tik vienam

2015 metų rugpjūtį atsižvelgdama į A.Einikio prašymą sutartį pratęsė administracijos direktorė Dainora Butvydienė. Ji yra automobilio savininko partijos bičiulė.

Sutartys sudarytos remiantis Vyriausybės nutarimu „Dėl pavyzdinių tarnybinių lengvųjų automobilių naudojimo biudžetinėse įstaigose taisyklių patvirtinimo“.

„Toks Vyriausybės nutarimas iš tiesų yra. Tačiau pirmiausia reikia vadovautis logika, skaidrumo, teisėtumo, padorumo principais. Tačiau Pagėgiuose to nėra – kompensaciją už asmeninį automobilį gauna vienintelis A.Einikis.

Kiti naudojasi tarnybiniu transportu, juo labiau kad savivaldybei priklauso net 23 automobiliai, aštuonis iš jų – administracijai.

Tarnybinis automobilis skirtas ir administracijos direktorei. Jei ji išvažiuoja darbo reikalais, tuomet pavaduotojas turėtų būti darbo vietoje.

Ir priešingai – jei direktorė dirba kabinete, jos automobiliu gali naudotis pavaduotojas“, – mano E.Kuturys.

Nesijaučia nusižengęs

A.Einikis nemano, kad elgiasi netinkamai: „Automobilis nėra nuomojamas savivaldybei, kaip kartais sakoma. Yra mokama kompensacija už asmeninio automobilio naudojimą tarnybos reikmėms. Tai du skirtingi dalykai.

Savivaldybės automobiliai seni, jiems – 15–20 metų. O važinėti tenka nuolatos: į Tauragę, Šilutę, Vilnių. Čia juk ne kabinetinis darbas, gyvenimas verda.“

Mėnesinis mokestis už asmeninį automobilį jam neatrodo per didelis: viskas brangiai kainuoja, automobilis turi būti techniškai tvarkingas, suremontuotas, apdraustas.

Pinigus mokėjo neteisėtai?

Pernai gegužę A.Einikis pardavė savąjį „Volvo“ ir įsigijo „Volkswagen Tiguan“, tačiau sutartis dėl automobilio naudojimo darbo reikmėms nebuvo pakeista.

Sausio pabaigoje D.Butvydienė pakeitė ankstesnę sutartį ir įrašė naujojo automobilio pavadinimą.

Tai nutiko tuomet, kai A.Einikio automobilio naudojimo darbo reikmėms situacija susidomėjo E.Kuturys.

Jis kreipėsi į savivaldybės kontrolierių, kad būtų išaiškinta, ar teisėtai naudojamos biudžeto lėšos.

Prieš kelias dienas išvadas pateikė savivaldybės kontrolierius Dainius Kinderis. Tuomet ir paaiškėjo, kad nuo 2017 metų gegužės 20 iki 2018 sausio 25 dienos kompensacija už nuosavo automobilio naudojimą A.Einikiui buvo mokama nesant teisinio pagrindo.

Savivaldybės kontrolierius mano, kad reikia paskirti darbuotoją, kuris kontroliuotų, kaip tarnybos reikmėms naudojami tarnybiniai ir netarnybiniai automobiliai.

Žymos: alvidas einikis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

„The Flying Bulls“ šou perkeliamas į šeštadienį nuotrauka, foto

Dėl netinkamų skrydžiams sąlygų „The Flying Bulls“ pasirodymas yra perkeliamas iš penktadienio...

Daug metų domėjausi Karaliaus Vilhelmo kanalu, rinkdamas apie jį faktus, ne todėl,...

Karaliaus Vilhelmo kanalas (Klaipėdos kanalas) nuotrauka, foto

Jau vienuoliktą kartą per visą Lietuvą nuvilnijo „Darom“ banga. Prie šios gražios...

Valdininkų pamiršto Bachmano dvaro parką sutvarkė vietos gyventojai nuotrauka, foto

Klaipėdos rajono savivaldybė vicemerės Rūtos Cirtautaitės iniciatyva organizuoja „Gražiausios šimtmečio sodybos“ konkursą!

Bus renkamos gražiausios šimtmečio sodybos nuotrauka, foto

Karklės festivalis - chaosas suvaldytas? nuotrauka, foto

Klaipėda, Savaitgalį praūžusiame muzikos, laisvės, gamtos ir jūros festivalyje "Karklė Live Music Beach...

Slengiškiai siekia prisijungti prie Klaipėdos nuotrauka, foto

Klaipėda, Iniciatyvūs slengiškiai, siekiantys prijungti Slengių gyvenvietę prie Klaipėdos, ėmėsi realių veiksmų. Pirmadienį...

Savižudybių prevencija: ko stinga Telšiuose ir Tauragėje? nuotrauka, foto

Lietuva, Higienos instituto duomenimis, nors pastaraisiais metais Lietuvoje mažėja savižudybių, tačiau 22 savivaldybėse...

Netekome Aleksandro Žalio nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienį staiga mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, universiteto pirmojo Senato pirmininkas...

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 9 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...