2021 m. sausio 22 d. 02:17 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Nustebino restoranėlis provincijos glūdumoje

(9)

2020-09-08, 14:00

"Riebus katinas"

Nustebino restoranėlis provincijos glūdumoje nuotrauka, foto

© "Riebaus katino" nuotr.

Reklama

Arba „gūglėje“ skurdoka su informacija, ką įdomaus galima pamatyti Rusnėje, arba be naujos estakados, kuri dabar per potvynius gelbėja rusniškius, nieko įdomaus ir nėra. Beždžionių tiltas nesileido surandamas navigacijos, miestelio bažnyčia, kuri buvo verta dėmesio, kažkodėl buvo aptverta statybine tvora ir prieiti arčiau nesileido. 

Nuvažiavus nemažą kelio gabalą nuo Palangos ekskursija darėsi liūdnoka, tad norėdamas kažkiek praskaidrinti Katinienei nuotaiką pasiūliau užsukti į „Rusne villa“, kurios reklaminė iškaba mums krito į akis vos užsukus į miestelį. 

Nepasakysiu, koks atstumas buvo nurodytas tame plakate, bet su realybe jis prasilenkia kelis kartus. Nes, kiek pamenu, nuvažiavę panašų į nurodytą atstumą, norėjome apsisukti ir grįžti, bet smalsumas ginė pirmyn. 

O labiausiai apsisukti norėjome, kai mažytė mūsų mašinytė turėjo dardėti žvyruotu keliu, kuris, jei neklystu, tęsėsi 1000 metrų. Pasijutau lyg ieškočiau ne maitinimo įstaigos, o vietos, kur galėčiau pastatyti automobilį žvejybai, nes kelias per krūmynus nežadėjo nieko gero. 

Bet, kaip sakoma, tunelio gale išvydome šviesą ir, kaip nusprendėme vėliau, gerai, kad neapsisukome kelio viduryje.

Mažytis rojaus kampelis kažkur salos glūdumoje. Nei vieno kliento – iš karto pamanėme, kad vila nedirba. Ir jei tai būtų buvusi tiesa, už tokį nuvargtą kelią iki jų būtume išsiprašę bent porą puodelių kavos.

Reklama

Bet mūsų nuogąstavimai nepasitvirtino, mums netgi leido rinktis bet kurį stalelį terasoje.  

Kol Katinienė blaškėsi po vilos vidinį kiemą fotografuodama savo silpnybę – gėles, aš susitelkiau į savo silpnybę – maistą. 


„Rusnės vila“.

Už meniu noriu padėkoti atskirai. Dėkoju ne už patiekalus, dėkoju už tai, kad mylite lietuvių kalbą ir nesistengiate tapti įdomesni šiukšlindami meniu nelietuviškais pavadinimais. Nesakau, kad tai žalinga, bet džiugu, kad bent mažieji miesteliai išlaikė pagarbą ir meilę mūsų kalbai. Mūsų žodynas toks turtingas, kad anglų kalba turėtų rausti iš gėdos, nes visais disponuojamais žodžiais vos gali prisidengti „gerą“ vietą... 

Reklama

Tad prisijungus Katinienei mes suderinome užsakymus. Labiausiai gaila, kad mūsų stalo dėl produktų stygiaus nepasiekė traškių stintų užkandėlė. Tad pasižymime pirmą minusą mus aptarnavusiam padavėjui: meniu nėra didelis, o apie produktus, kurių neturite, – klientus privaloma informuoti iš karto. 

Atneštas vadinamasis šefo komplimentas buvo tarsi atsiprašymas už tą pirmą minusiuką ir savotiška šefo pakiša, kad geriau vertintume kitus patiekalus. 


„Rusnės vila“. Šefo komplimentas.

Šefo komplimentas – tai toks mažmožis, kuris padeda „prisijaukinti“ klientą. Jei jūs savo maitinimo įstaigoje tokio dalyko netaikote – pradėkite. Sąnaudos nedidelės, bet tai padeda suminkštinti kliento širdį.

Reklama

Patikėkite manimi – jei netyčia išlįstų kokia „kliurka“, prieš tai patiektas nemokamas užkandis kaip ir įpareigotų klientą apie nesusipratimą pranešti gražiau arba jį praleisti pro pirštus.

Nesakau, kad ši įžanga būtina visose maitinimo įstaigose, bet tose, kurios nori būti laipteliu aukščiau vidutinių – privaloma.

Kalmarų žiedai ir sūrio spurgytės buvo tokios skanios, kad mes pamiršome, jog degustacijai užsakyta dar ir daugiau patiekalų. 


„Rusnės vila“. Traškieji kalmarai su raugintų agurkų padažu – 5,90 euro.

Reklama

Padažas su raugintais agurkėliais prie kalmarų man neleido sustoti juos valgyti. Kaip ir Katinienė su kiekviena paimama spurga kartojo vis tuos pačius žodžius: šita paskutinė.

„Sočioji žuvienė“ turėjo dar vieną minusą į tų minusų krepšelį, kurį pradėjo rinkti padavėjas. Tai į mane žiūrintis vėžys. Nemėgstu, kad į mane žiūrėtų tas, kurį greitu metu teks valgyti. Ką aš žinau, ką jis ten galvoja? Panašios mintys mane ir aplankė traukiant išsišiepusį vėžį iš sriubos. Negi virėjas prieš panardindamas į sriubą negalėjo jam užmerkti akis?

Gana juokelių apie vėžį – pasidžiaukime pačia sriuba. Specialiai įkėliau vieną nuotrauką su joje panardintu šaukštu.


„Rusnės vila“. Sočioji žuvienė – 5,90 euro.

Reklama

Sriubos turinys nepadarė gėdos jos pavadinimui. Tiršta sriuba, gausu kelių rūšių žuvies, o svarbiausia – neužsižaista su druska, čia jos tiek, kiek reikia. 

Kol aš vėžiui bandžiau užmerkti akis, visai pamiršau Katinienę. Jai atneštas sterkas laukė fotosesijos, o Katinienė negalėjo pradėti degustacijos. Tad kelios nuotraukos, ir sulaukusi mano atsiprašymo už išsiblaškymą Katinienė pradeda žuvies degustaciją.


„Rusnės vila“. Sterko filė – 12,50 euro.

Apie išsiblaškymą. Vilos terasoje be mūsų buvo tik viena įkyri musė, kuri kažkodėl neišsigando atsimerkusio vėžio ir vis bandė jį atakuoti. Medžiuose čiulbėjo paukšteliai, ir tai buvo ramybė sielai. 

Reklama

Tiesa, dar vienas minusas – muzika. Nors skambėjo negarsiai, ji, manau, labiau tiktų ne šiai vietai, o kokiam naktiniam klubui vakarėlio pradžiai. 

Šiaip ne taip suritinęs sriubą aš jau šluosčiausi rankas ir ruošiausi prašyti sąskaitos – skrandis davė signalą, jog visi triumai užpildyti ir laivui laikas atsišvartuoti nuo vilos. Suprask – susimokėk ir kilk pavaikščioti prieš sėsdamas į automobilį. Bet kur tau – aš pamiršau šonkaulius, kuriuos padavėjas, keisdamas žuvienės lėkštę, man patiekė!


„Rusnės vila“. Paršiuko šonkauliukai – 11,90 euro.

Nors šonkauliai ir nepasižymėjo tuo glazūros sluoksniu, kurį aš įpratęs ir pats uždėti kepdamas ar matyti maitinimo įstaigose, nuo kauliukų krentanti sultinga mėsa privertė tai greit pamiršti. Kompozicijoje buvo ir bulvytės, ir salotos. Bet kad nesakytumėt, kur jam tiek telpa, nuraminsiu jus – bulvyčių neprireikė, jas palikau, kad nekankinčiau skaitytojų nereikalingais komentarų rašymais apie daug pavalgančius Katinus.

Kaip man išbandymas buvo šonkauliai, taip Katinienei išbandymu tapo desertas. Jos žodžiais tariant, jis buvo vertas tos saldžios nuodėmės ir kiekvieno suvalgyto kąsnio.

Vertindamas turiu prisiminti apžvalgoje minėtus minusus, bet pasąmonėje pervertęs visas maitinimo įstaigas, aplankytas šiais metais didmiesčiuose bei Lietuvos kurortuose, supratau, kad tai toks menkniekis kažkur Lietuvos glūdumoje, kad net gėda būtų dėl jų mažinti balą. Tad riebus 5/5.

„Rusnės vila“.

P.S. Tiems, kam žvelgiant į sąskaitą iškils klausimas, kodėl apžvalga pasidalinau tik praėjus mėnesiui po to, kai apsilankiau, atsakau: norėjosi pabūti savanaudžiu – dar kelis kartus nuvažiuoti ir vienumoje bei tyloje pasimėgauti maistu bei paukščiukų giesmėmis. Nes puikiai žinau, kad po panašių apžvalgų išsirikiuotų eilės į Rusnę, ir net vietiniai pakelėse pradėtų prekiauti, pamatę tokį srautą. Jau nekalbant apie ramų pasisėdėjimą viloje „Rusne villa“.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-09-11   08:12

IP: 185.11.26.161

Ką gi, Katinams pasisekė. Šią vasarą aplankėme tą vilą. Aplinka, nieko ypatingo, bet tvarkinga. Kažko tokio interjere priverčiančio grįžti nebuvo, atstumiančio taip pat. O štai dėl virtuvės kažin ar kada ten begrįšim. Pati starkio filė nenuvylė, bet prie ko ten padėtos trys midijos ir jokio garnyro, ir jokios daržovės? Mes Šilutiškiai, starkiu mūsų nenustebinsi, kaip ir prie jo primestom midijom. Šonkauliai atkeliavo šalti! Paklausus kodėl jie tiesiai iš šaldytuvo, buvo atsakyta, kad per daug žmonių ir nespėjama aptarnauti. Nors užimtumas vargiai sudarė pusę vietų. Apie jokį šefo komplimentą nebuvo net kalbos, o vietoj jo, karštą vasaros dieną buvo patiektas šiltas stalo vanduo iš krano. Vertinu 1 iš 5. Vargu bau ar kada dar vyksim ten, nes prieš svečius iš sostinės buvo jaučiama svetima gėda, nes priekaištų aplinkui buvo girdėti ne vienas. Gal tiesiog tokia diena nepaėjo, bet bandyti nusivilti antrą kartą, nesinori.

Triūba

2020-09-10   13:13

IP: 172.69.190.32

Tai įmeskit koordinates navigacijai, per bobų vasarą nuvarysiu pasižmonėt

2020-09-09   08:03

IP: 185.11.26.161

Klienturos jie turejo eile metu ir zmones zino apie vieta, nereikia cia gludumu mineti. Unikali vieta, praktiskai prie pat mariu ziociu. Surask dar tokia vieta riebus katine

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Kiek uždirba ministrai, o kiek – jų pavaldiniai? Skaičiai stebina ne vieną nuotrauka, foto

Lietuva, Pandemija nuo pat pavasario atvėrė daug sveikatos sistemos sopulių, tačiau atskleidė...

Gargždiškiai - ketvirtfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo taurės turnyre sėkmingai žingsniuoja "Gargždų pramogų" futbolininkai, kurių gretose...

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

Neringa, Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar...

Šimtametės palangiškės sveikinimas per karantiną atrodė pribloškiančiai: prireikė ir technikos pagalbos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu įsigaliojęs draudimas lankytis namuose pas svetimus žmones Palangos merą...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Neringa, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...