2020 m. lapkričio 26 d. 09:38 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Nuotykių parko direktorius susipainiojo?

(29)

Nuotykių parko direktorius susipainiojo? nuotrauka, foto

ATREMIA. Visuomenininkų kaltinimus, esą jis būdamas politiku priėmė palankius sprendimus verslui, kuriam dabar pats vadovauja, tad paprasčiausiai supainiojo interesus, politikas M. Žilys atremia vienu argumentu: "Kadangi aš šią rinką išmanau, mane tik pasamdė būti direktoriumi."

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Ką tik uostamiestyje pradėjęs veikti laipynių parkas jau apaugo gandais. Visuomenininkai nustėro pamatę, kad Klaipėdos poilsio parke įsikūrusio nuotykių parko direktorius - miesto Tarybos narys Mindaugas Žilys, kuris pernai balsavo už UAB "Poilsio parkas" likvidavimą.

"Gal tai valdančiųjų dovana vaikinui, perėjusiam į jų pusę?" - įtarinėja visuomenininkai.

Pats politikas teigia nematantis čia jokių sąsajų ir jokio kriminalo.

"Vakarų ekspresui" pradėjus domėtis šia istorija, atsirado žmogus, tvirtinantis, kad jis prieš 2 metus kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę ir pasiūlė įrengti poilsio parke laipynių trasas. Esą iš pradžių miesto valdžia jo idėją sutikusi itin palankiai, net žiniasklaidoje buvę pranešimų, kad atsiradęs investuotojas, tačiau netikėtai situacija pasikeitė.

"Iš pradžių valdininkai sakė, kad visus formalumus galima sutvarkyti per savaitę. Po to pradėjo kalbėti, kad atsirado daugiau besidominčių tokia idėja, ir pradėjo viską vilkinti, kol galų gale visi reikalai sustojo. Po to, kai jau buvo paskelbtas konkursas, mes net nebedalyvavome. O kam? Ir taip viskas buvo aišku, kad šis konkursas tik dėl akių. Mūsų idėja buvo tiesiog pavogta", - aiškino vyras, nepanoręs viešinti savo pavardės, esą valdžia pati žino, kas jis toks.

"Iš kur tas KAR KAR?"

Visuomeninio judėjimo "Klaipėdieti, atgaivink savo miesto parką" idėjinė vadė Jolanta Norkienė, uoliai, tačiau nesėkmingai kovojusi už bendrovės "Poilsio parkas" išsaugojimą, pasakojo gavusi lengvą šoką, kai sužinojo, kas vadovauja nuotykių parkui KAR KAR.

"Už Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšas sutvarkytas parkas atiduotas verslininkams", - stebėjosi J. Norkienė.

Ją papiktino ir faktas, kad prie pat įėjimo į poilsio parką pakabinta iškaba, jog tai - nuotykių parkas KAR KAR.

"Sovietiniais laikais šis parkas buvo vadinamas Klaipėdos kultūros ir poilsio parku, paskui žmonės jį vadino tiesiog poilsio parku, o 2011 metais buvo net suorganizuotas konkursas ir patys klaipėdiečiai pageidavo jį vadinti Jūros parku. Dabar staiga išdygsta pavadinimas KAR KAR", - teigė J. Norkienė.

Paaiškinimai painūs

Visuomenininkai šeštadienį patys prispaudė prie sienos M. Žilį ir prašė jo pakomentuoti, ar jis nepainioja viešų ir privačių interesų. Pokalbį su politiku jie paskelbė socialiniame tinkle. Tiek visuomenininkus, tiek žurnalistus nuotykių parko KAR KAR direktorius Mindaugas Žilys patikino, kad jis su šio parko atsiradimu nesusijęs - esą jį tik spalį pasamdė būti šios įmonės direktoriumi.

"Vakarų ekspresą" jis tikino, kad dar visai neseniai apie tokio laipynių parko atsiradimą jis net nenutuokė. Šį faktą esą įrodo tai, kad dar prieš kurį laiką jis pats neva aktyviai kovojo, jog nuomos mokestis už galimybę poilsio parke įsirengti laipynių trasas būtų 6 tūkst. per mėnesį, o ne 2 tūkst. litų, kaip yra dabar.

"Be to, aš tuomet pasisakiau, kad šis laipynių parkas turėjo būti paliktas administruoti savivaldybei. Bet buvo nuspręsta kitaip. Argi aš šitaip būčiau elgęsis, jei būčiau buvęs suinteresuotas asmuo? Mane tiesiog pakvietė vadovauti šiai bendrovei, nes aš esu ekstremalaus sporto mėgėjas ir bičiuliaujuosi su bendrove, kuri yra įrengusi Lietuvoje daugiau laipynių trasų", - aiškino M. Žilys.

J. Norkienė savo ruožtu akcentuoja, kad politikas, duodamas jai interviu, pats susipainiojo aiškindamas, kam kilo mintis čia įrengti laipynių parką. Nufilmuotoje ir socialiniame tinkle išplatintoje medžiagoje M. Žilys, aiškindamas apie tai, kad jis Ūkio komitete siūlė poilsio parke didinti rinkliavą, prasitaria: "Po to man pačiam kilo idėja, kad reikia užsiimti panašia veikla."

Jis užsiminė, kad konkurso sąlygos buvo tokios, jog Klaipėdos bendrovėms buvo užkirstas kelias jame dalyvauti.

"Sąlygos nebuvo labai gerai suformuluotos. Sakykime taip, kad Klaipėdos įmonėms atsirasti tokioje veikloje būtų buvę gana sudėtinga. Dėl to, kad tokių rangovų, kaip dabar įrengtas parkas, Lietuvoje yra tik 3-4, o visi kiti nelabai galėjo dalyvauti. Taigi mes jungtinėje veikloje samdėme rangovus, o patys atėjome kaip vystytojai", - J. Norkienei aiškino politikas.

Savivaldybės administracijos Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Zitos Žižytės duomenimis, konkurse dalyvavo 2 įmonės.

Nuotykių parkas užima 2,5 hektaro. Pasak M. Žilio, vos tik pradėjęs veikti jis sulaukė didžiulio klaipėdiečių susidomėjimo. Žadama, kad nuotykių parkas veiks visus metus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-12-09   10:27

IP: 185.8.107.163

Prašyti finansinės pagalbos, nes maža 2% norma suteiks verslo paskolą asmeninę paskolą visa paskola daugiau informacijos elektroniniu paštu: [email protected]

P. Lisa Messah

Klausims

2012-10-28   22:41

IP: 78.61.56.179

Nežinau kas pas viešą asmenį turi būti galvoje, jei jis žiniasklaidos atstovus vadina KIAULĖMIS? Arba jis turi būti labai įtakingas arba labai ....
Dabar te padeda jam Dievas.

2012-10-26   14:13

IP: 193.219.60.1

Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos
Direktoriui

2012-10-26 Nr. SN-S-182


DĖL KLAIPĖDOS MIESTO SAVIVALDYBĖJE GALIMOS KORUPCIJOS DĖL VIEŠO KONKURSO LAIPYNIŲ ĮRENGIMUI POILSIO PARKE

Visuomenės informavimo priemonėse pasirodė informacija, kad Lietuvos liberalų ir centro sąjungos atstovas Klaipėdos miesto Taryboje Mindaugas Žilys galimai supainiojo privačius ir viešuosius interesus. Dienraščio „Klaipėda“ 2012-10-23 straipsnyje „Nerimas, kad Poilsio parkas bus skirtas ne žmonėms, pasitvirtino?“ rašoma, jog „Uostamiesčio savivaldybė buvo paskelbusi konkursą išrinkti bendrovę, kuri Klaipėdos poilsio parke įrengtų nuotykių zoną. Konkursą laimėjo bendrovė „To Do Finance“, nes jos pasiūlymas iš valdininkų sudarytai komisijai pasirodė priimtiniausias. Tačiau sutartį, kuri galios 10 metų, savivaldybė pasirašė ne su konkursą laimėjusia įmone, o su bendrove „Nuotykių parkas KAR KAR“. „Sutartį pasirašiusios įmonės kodas yra toks pat, kaip ir laimėjusios konkursą. Vadinasi, pasikeitė tik pavadinimas. O tai juk tas pats, kaip kad žmogus vardą pasikeistų“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Armonas. Pasikeitė ir įmonės adresas – nurodoma, kad ji yra įsikūrusi viename bute. Be to, senai-naujai bendrovei vadovauja naujas direktorius – Klaipėdos miesto tarybos narys M.Žilys.“
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė, taip pat kaip M.Žylis Lietuvos liberalų ir centro sąjungos narė Judita Simonavičiūtė 2012-03-26 įsakymų Nr. AD1-626 „Dėl konkurso atrakcionų (laipynių) parkui įrengti organizavimo komisijos sudarymo“, sudarė 12 Klaipėdos miesto savivaldybės tarnautojų komisiją konkurso atrakcionų (laipynių) parkui įrengti organizavimui bei įpareigojo Komisiją iki 2012 m. balandžio 30 d. parengti ir pateikti tvirtinti Konkurso organizavimo nuostatus, Komisijos darbo reglamentą bei organizuoti konkursą.
Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė 2012-07-10 įsakymu Nr. AD1-1616 „Dėl konkurso atrakcionų (laipynių) parkui įrengti Klaipėdos miesto poilsio parke rezultatų patvirtinimo“ patvirtino konkurso atrakcionų (laipynių) parkui įrengti Klaipėdos miesto poilsio parke rezultatus ir konkurso nugalėtoja pripažįstu UAB „To Do Finance“.
Yra žinoma, kad dokumentus konkursui buvo pateikusios tik dvi įmonės - UAB "Actifun", jau įrengusi kelis nuotykių (laipynių) parkus, bei UAB "To Do Finance", teikianti tik konsultacijas finansiniais klausimais.
„Vakarų ekspresas“ žurnalisto Mindaugo Milinio 2012-10-26 straipsnyje „Susipainiojo atrakcionų parko lynuose“ pateikta informacija, verčiančia suabejoti organizuoto konkurso skaidrumu. Citata iš straipsnio „Liepos 4-osios Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos komisijos, sudarytos atrakcionų parko konkurso laimėtojui išrinkti, protokole rašoma, jog ji, "įvertinusi pasiūlymą, atkreipė dėmesį, kad pasiūlyme pateikti dokumentai apie dalyvio patirtį laipynių parkų atrakcionų veikloje neįrodo, jog dalyvis UAB "Actifun" turi 2 metų patirtį, kaip nustatyta konkurso nuostatų 7.2 punkte. Kadangi UAB "Žibosa", Druskininkų savivaldybės administracijos rekomendacijos išduotos ne UAB "Actifun", bet fiziniam asmeniui Kostui Kačerauskui". Todėl konkurso nugalėtoja buvo paskelbta bendrovė "To Do Finance", kuriai patikėta atrakcionų (laipynių) parką administruoti iki 2021-ųjų. Keista, tačiau tai pačiai komisijai neužkliuvo, kad nei konkursą laimėjusi įmonė, nei jos tuometis vadovas Donatas Janušas išvis neturėjo patirties įrengiant ar eksploatuojant atrakcionų parkus. Šios bendrovės interneto puslapyje iki šiol puikuojasi tokia informacija: "UAB "To Do Finance" veiklą pradėjo 2010 metais, reorganizuota 2012 metais. Ši įmonė įkurta konsultuoti klientus finansinio investavimo, stabilumo, bei finansinio saugumo klausimais. Misija - visada būti profesionalia, lyderiaujančia ir atsakinga individualių finansų konsultantų įmone. Rasti klientų poreikius ir pateikti geriausius finansinius sprendimus“.
Iš pacituotų ištraukų susidaro įspūdis, kad Savivaldybės komisija prarado sveiką nuovoką: vieną iš konkurso dalyvių pašalina, neva nepakanka duomenų ar tikrai turi patirties, todėl laimėtoju paskirią tą įmonę, kuri ... visai neturi sąlygose reikalautos patirties.
Gal tą nuovoką savivaldybės komisija prarado todėl, kad firmos-konkurso laimėtojos UAB „To Do Finance“ (kodas 302506729) dabar pakeitęs pavadinimą „Nuotykių parkas KAR KAR“ (kodas 302506729) bendrasavininkis yra savivaldybės tarybos narys Mindaugas Žilys, kuris 50% šios firmos akcijų akcijų įsigyja 2012-06-26, t.y. jau po konkurso komisijos konkursui sudarymo. Pagal antrojo akcininko pavardę galima spėti, kad tai yra ilgametė Mindaugo Žilio kolegė ir/ar draugė Gabija Petravičiūtė.
VĮ „Juridinių asmenų registras“ 2012-09-06 gautas prašymas dėl UAB „To Do Finance“ pavadinimo į UAB „Nuotykių parkas KAR KAR“, buveinės adreso, akcijų skaičiaus ir nominalios vertės pakeitimo, naujos redakcijos įstatų patvirtinimo. Šie pakeitimai įsigaliojo nuo 2012-09-19. Spėjame, kad tokiu būdu buvo bandoma paslėpti nuo visuomenės galimus teisės aktų pažeidimus.
Vadovaudamasis išdėstytu prašau Jūsų, pasinaudoti LR Specialiųjų tyrimų tarnybai suteiktais įgaliojimais, išreikalauti iš atitinkamų institucijų visus tyrimui reikalingus dokumentus, atlikti Klaipėdos nuotykių (laipynių) parko įrengimo organizuoto konkurso patikrinimą, ir nustatyti, ar Lietuvos liberalų ir centro sąjungos nariai M.Žilys ir J.Simonavičiūtė, einanti Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorės pareigas nepažeidė Lietuvos Respublikos teisės aktų. Ar tai, kad konkursą laimėjo bendrovė, kurios akcijas turi M.Žilys nėra galimas atsilyginimas, papirkimas už perėjimą iš Darbo partijos pas LiCS?
Prašyčiau šio skundo nepersiųsti STT Klaipėdos valdybai, nes ji nuolat daugybę metų įvairiais būdais dangsto Klaipėdos m. valdžioje esančių asmenų vykdomus teisės aktų pažeidimus (gal dėl to, kad šio padalinio vadovybė ir dalis darbuotojų asmeniniais ir verslo ryšiais yra tampriai susiję su daugybę metų Klaipėdą valdančiais liberalcentristais) , o tyrimą pavesti atlikti STT pareigūnams iš kitų Lietuvos vietovių.


PRIDEDAMA:
1. „Klaipėda“ 2012-10-23 straipsnyje „Nerimas, kad Poilsio parkas bus skirtas ne žmonėms, pasitvirtino?“, 3 l.;
2. „Vakarų ekspresas“ 2012-10-26 straipsnio „Susipainiojo atrakcionų parko lynuose, 3 l.
LR Seimo narys Naglis Puteikis

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

Prisiekė nauji Tarybos nariai nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien Klaipėdos miesto Tarybos posėdyje priesaiką davė du nauji Tarybos nariai –...

Miestui dovanota eglė - pakeliui į Teatro aikštę nuotrauka, foto

Klaipėda, Ketvirtadienio rytą buvo pradėti kalėdinės miesto eglės kirtimo darbai. Liepojos gatvėje esanti...

Jus nori atleisti iš darbo? VDI pataria, kokių skubių veiksmų imtis nuotrauka, foto

Euras, Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių,...

Šiuo metu vyksta Klaipėdos miesto tarybos posėdis nuotrauka, foto

Klaipėda, Šiandien, spalio 29 d., 9.00 val. prasidėjo 20-asis Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos posėdis.

Klaipėda, Paskelbta prieš 23 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 31 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 38 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...