2021 m. kovo 3 d. 10:59 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Neringoje sumažės bendrųjų pliažų

Neringoje sumažės bendrųjų pliažų nuotrauka, foto

Nuo šios vasaros Kuršių nerijoje bus nebe vienas, kaip iki šiol, o penki vyrų paplūdimiai.

© Deniso Nikitenkos (LŽ) nuotrauka

Reklama

Nuo šios vasaros pradžios Neringos savivaldybės prižiūrimuose keturiuose paplūdimiuose Nidoje, Preiloje, Pervalkoje ir Juodkrantėje atsiras tik vyrams degintis skirtos zonos.

Tokių priemonių kurorto politikai buvo priversti imtis reaguodami į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (LGKT) raštą, mat, skirtingai nei nudistų ar moterų pliažų, tik vyrams skirtų paplūdimių Neringoje nėra.

Savivaldybės administracijos direktoriaus Algimanto Vyšniausko žodžiais, dalį dabartinių oficialių bendrųjų paplūdimių teks paaukoti nuogiems vyrams, nes norint sukurti naujas zonas laukiniuose pliažuose reikėtų keisti teritorijų planavimo dokumentus. Tai esą truktų ne vienus metus.

Nenori bylinėtis

Neringos savivaldybės administraciją dar pernai pasiekė LGKT raštas, kuriame išreikštas susirūpinimas, kad visame kurorte nėra tik vyrams skirtų pliažų. Tarnyba buvo gavusi vieno vyro skundą dėl galimo diskriminavimo lyties pagrindu, mat moterų pliažai pajūryje yra ties visomis keturiomis Neringos gyvenvietėmis. LGKT priminė, kad šiuo atveju turėtų būti vadovaujamasi Lygių galimybių bei Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymais.

Neringos merija tarnybai pateikė savo argumentus, kodėl savivaldybės pajūrio zonoje nebuvo įrengti vyrų paplūdimiai. „2013 metais buvo patvirtinti Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės pajūrio rekreacinių zonų detalieji planai. Juos rengiant buvo išlaikytos visos derinimo, viešinimo visuomenei procedūros, atsižvelgiant į visų suinteresuotų asmenų grupių prašymus ir pageidavimus, numatytos neįgaliesiems pritaikytos, moterų, nudistų, bendrųjų pliažų zonos, vietos maudytis vaikams, aktyvaus, pasyvaus poilsio, sporto rekreacinės zonos pajūryje. Tačiau pageidavimų įrengti ar numatyti vietas vyrų pliažiams nebuvo gauta“, – sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

Vis dėlto praėjusią savaitę Neringos savivaldybės administracijos direktorius A. Vyšniauskas pasirašė įsakymą, kuriuo įpareigojo paplūdimius prižiūrinčią UAB „Neringos komunalininkas“ iki birželio 1 dienos įrengti atskiras vyrų pliažų zonas. „Vykdome LGKT nurodymus, nes priešingu atveju būtume paduoti į teismą. Manome, kad įrengus tokius pliažus problemų nekils, nes paplūdimiai Kuršių nerijoje nebūna tokie sausakimši, kaip Palangoje ar Šventojoje. Papildomų lėšų iš savivaldybės biudžeto irgi neprireiks“, – „Lietuvos žinioms“ sakė jis.

Reikės ženklų

Reklama

Paklausta, kokių priemonių ketinama imtis vyrų paplūdimiams įrengti, UAB „Neringos komunalininkas“ direktorė Danguolė Seselskytė įvardijo tik vieną. „Reikės užsakyti, pagaminti ir pastatyti specialius ženklus. Ar reikės įrengti ir papildomus medinius laiptus per jūrinį kopagūbrį, dar nežinome“, – „Lietuvos žinioms“ sakė ji.

Pavyzdžiui, Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje Smiltynėje yra vyrų paplūdimys, kuris specialiais ženklais pažymėtas tiek pačiame pajūryje, tiek užkopėje prie dviračių tako, medinių laiptelių.

Neringos gelbėtojų vadas Gintaras Kuprys „Lietuvos žinias“ informavo, kad moterims skirti pliažai siekia po 300 metrų ruožus. Tokio paties ilgio, tikėtina, nenorint pažeisti lygių galimybių, turės būti ir išskirtinai vyrams skirtos zonos.

Norint sukurti naujas zonas laukiniuose pliažuose reikėtų keisti teritorijų planavimo dokumentus. Tai esą truktų ne vienus metus.

„Nidoje oficialus gelbėtojų prižiūrimas pliažas yra apie 3,4 kilometro ilgio. Į jį patenka ir moterų, ir nudistų pliažai. Dabar bus ir vyrų. Juodkrantėje oficialus paplūdimys su moterims skirta zona – apie 1,5 kilometro. O Preiloje ir Pervalkoje moterims skirta zona – apie 1 kilometrą. Matyt, prireiks po tris tokius ženklus kiekviename pliaže: po vieną – prie įėjimų, po du – iš šonų smėlyje“, – teigė jis.

Įdomu tai, kad specifinius poreikius turintiems poilsiautojams skirti paplūdimių ruožai (po 600 metrų) Preiloje ir Pervalkoje bus didesni nei bendrasis pliažas (liktų po 400 metrų). „Žinoma, šalia moterų zonos juk neįrengsi vyrų paplūdimio. Tad būtų taip: viename krašte – moterų, kitame – vyrų, per vidurį – bendrasis“, – sakė G. Kuprys.

Trūksta vietos?

Reklama

LGKT reikalavimas įteisinti tik vyrams skirtas zonas paplūdimiuose kelia nemenkų aistrų, mat visoje Kuršių nerijoje yra daug laukinių paplūdimių.

„Ar tiems vyrams nuogiems pasideginti neužtenka esamos per 40 kilometrų pajūrio juostos? Man nelabai suprantami tokie reikalavimai, nes nukentės bendrųjų pliažų lankytojai. Galima būtų išskirti naujas tik vyrams skirtų paplūdimių vietas, bet tada reikėtų keisti detaliuosius planus. Visi žino, kad šie procesai dėl Kuršių nerijos specifikos trunka labai ilgai, vyksta sudėtingai. Todėl neliko nieko kita, kaip „atkirpti“ dalį bendrųjų pliažų zonų vyrų poreikiams“, – „Lietuvos žinioms“ kalbėjo Neringos vicemeras Dovydas Mikelis.

Jis baiminosi, jog po skundo dėl diskriminavimo lyties pagrindu gali rastis daugiau prašymų bei reikalavimų. „Kas nors užsimanys šunų paplūdimio. O jei būsime įpareigoti jį įrengti, tada, žiūrėk, dar ir karvėms skirto pliažo reikės. Taip galima prisižaisti iki absurdo. Turi būti ir protingumo kriterijus. Mūsų pusiasalyje yra dešimtys kilometrų laukinių paplūdimių, bet ne, prašoma būtinai oficialių tik vyrams skirtų pliažų. Kol kas manoma, kad reikės tik ženklų. Bet jei pareikalaus ir tik jiems skirtų laiptų per kopagūbrį, takų, atskirų priėjimų, nes moterys juos turi? Teks patuštinti savivaldybės biudžetą, naudoti mokesčių mokėtojų lėšas“, – svarstė D. Mikelis.

Lietuvos pajūryje išties netrūksta paplūdimių, skirtų specialiai moterims, vyrams, nudistams. Palangoje, už centrinės gelbėjimo stoties į šiaurę, yra moterų pliažas, už jo – bendrasis, toliau – vyrų. Tokių paplūdimių ruožai – po 800 metrų. Nudistų pliažas yra už vilos „Auska“ Klaipėdos link. Šventojoje taip pat yra vyrų ir moterų pliažai, o nuo pernai ėmė veikti ir nudistų – šis pliažas yra į šiaurę nuo kurorto, Latvijos link.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Policija prašo padėti atpažinti asmenį nuotrauka, foto

Kriminalai, Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos...

A. Armonaitė: stiprinsime ekonominę diplomatiją nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvai reikia stiprinti ekonominę diplomatiją ir plėsti atstovybių tinklą užsienyje, sako...

Kriminalai, Paskelbta prieš 46 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...