2021 m. vasario 25 d. 21:33 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Neringoje - nauja kultūrinė erdvė

2020-12-22, 00:01

Neringos savivaldybės inf.

Neringoje - nauja kultūrinė erdvė nuotrauka, foto

JAU GREITAI. Erdvėje "Menų zona. Nida" veiks ir šiais metais startavusi tarptautinė menininkų rezidencija, kurios pagrindinis tikslas - tęsti kūrybinės platformos "Menų zona" gerąsias tradicijas.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Artėjantys 2021-ieji Neringai bus išskirtiniai dėl tenkančios pareigos pateisinti Lietuvos kultūros sostinės titulą. Šį titulą Neringa perima iš Trakų rajono savivaldybės.

Pasitelkdamas šūkį "Neringa - kultūros sala", kurortas tęs ne tik tradicinius renginius, bet ir kvies atrasti naujas iniciatyvas. Viena jų - Nidoje įsikursianti menų zona.

Planuojama, kad kultūrinės veiklos erdvė bus įkurta buvusio žuvininkystės ūkio teritorijoje. Šioje erdvėje numatoma inicijuoti įvairias kūrybines veiklas, sujungiančias kultūros, meno, rekreacijos, viešojo maitinimo sritis. Neringos kultūrinį gyvybingumą norima kurti sujungiant vietos bendruomenę ir menininkus bei atvykstančius kūrėjus.

Buvusio žuvininkystės ūkio teritorijoje planuojama įrengti ne tik renginiams skirtą sceną, bet ir numatyti vietas viešajam maitinimui, erdves menininkų kūrybai - kūrybinėms dirbtuvėms, meno kūrinių parduotuvėlėms, dizaino studijoms ir kt.

Numatoma, kad čia vyks įvairūs muzikos renginiai, koncertai, šiuolaikinio šokio, kino, dailės bei literatūros renginiai. Taip pat rekreaciniai užsiėmimai vaikams, jaunimui, vyresniojo amžiaus žmonėms.

Erdvėje "Menų zona. Nida" veiks ir šiais metais startavusi tarptautinė menininkų rezidencija, kurios pagrindinis tikslas - tęsti kūrybinės platformos "Menų zona" gerąsias tradicijas ir įtvirtinti rezidencijų programą Neringoje kaip profesionalią kūrybinę erdvę užsienio ir Lietuvos menininkams - idėjinių, kūrybinių mainų platformą, menininkus ir Neringos bendruomenę jungiančią grandį.

Projektą vykdo asociacija "Menų zona".


Brangūs Neringos gyventojai,

gražiausia metų šventė - šv. Kalėdos ir vėl beldžiasi į mūsų duris ir širdis.

Šiais metais daugeliui mums šventės bus kitokios - jas sutiksime mažesniame rate artimųjų, bet juk tai yra daugiausia, ką galime padaryti dėl mums brangių žmonių - likti namuose tam, kad ateitis mus džiugintų gausiomis šeimos šventėmis, šiltais draugų susitikimais, bendruomeniškais susibūrimais.

Prie Kūčių stalo laužiamas kalėdaitis tegul sustiprina tikėjimą, viltį ir meilę artimui. Šventų Kalėdų rytas tegul atneša į kiekvienus namus džiaugsmą, pažadina svajones ir suteikia jėgų siekti jų išsipildymo.

Skiriantys atstumai šiais metais tegul mus suartina mintimis ir bendrais siekiais kurti saugią ir sveiką aplinką!

Šviesių, prasmingų šventų Kalėdų! Tvirtos sveikatos kiekvienam Neringos bendruomenės nariui!

Neringos savivaldybės meras Darius JASAITIS

Neringos savivaldybės nuotr.


Užuojauta

Dėl brangaus tėvelio mirties nuoširdžią užuojautą reiškiame Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui Sigitui Šveikauskui.

Telydi Jus paguoda ir dvasios stiprybė šią sunkią netekties valandą.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, Savivaldybės taryba ir administracija


Delmonų kūrimo dirbtuvės

Šiandien, gruodžio 22 d., 17 val. Liudviko Rėzos kultūros centras kviečia į nuotolines delmonų kūrimo dirbtuves su tradicinės tekstilės meistre Irena Ungaro.

Stebėdami vaizdo įrašą žingsnis po žingsnio galėsite patys susikurti savo išskirtinį delmoną. Tai pati puošniausia Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo detalė, kuri visais laikais yra madinga ir pabrėžia nešiotojos individualumą ir kūrybiškumą.

Irena Ungaro mokys pasirinkti tinkamus audinius, dekoravimo detales, demonstruos delmono konstravimo, siuvimo, siuvinėjimo technikas.

Delmonų kūrimo dirbtuvės organizuojamos įgyvendinant Liudviko Rėzos kultūros centro projektą "Kails: Prūsų (Mažosios) Lietuvos kultūra ir istorija, II d.", kurį remia Lietuvos kultūros taryba, www.ltkt.lt, globoja Neringos savivaldybė.

Daugiau informacijos rasite Liudviko Rėzos kultūros centro internetinėje svetainėje.



Virtualūs "Agilos" renginiai

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro "Agila" advento kalendoriaus įrašus kasdien rasite "Agilos" "Facebook" paskyroje.

Šiandien, gruodžio 22 d., 18 val. šeimos teatro "Lino lėlės" spektaklis "Lietuviška pasaka apie tris seseris".
Gruodžio 23 d. muzikuojančių neringiškių šeimų sveikinimai.
Gruodžio 24 d. Kūčių vakaro tradicijos.
Gruodžio 25 d. Sveiki sulaukę šv. Kalėdų!
Gruodžio 26 d. 12 val. Klaipėdos lėlių teatro spektaklis "Namai".

"Agilos" advento kalendoriaus veiklos gali keistis.



Nemokamos nuotolinės psichologų konsultacijos

Neringos gyventojai kviečiami pasinaudoti nemokamomis nuotolinėmis psichologų konsultacijomis, kurios bus teikiamos per mobiliąją aplikaciją "Mindletic".

Kam skirta?

Visiems Neringos savivaldybės gyventojams, kurie patiria psichologinių sunkumų ar nori sustiprinti savo psichikos sveikatą. Teikiant paslaugas vaikui iki 16 metų būtinas rašytinis vieno iš jo tėvų ar jo atstovo pagal įstatymą sutikimas. Asmens pageidavimu paslaugos gali būti teikiamos anonimiškai.

Kas veda konsultacijas?

Klinikinis arba sveikatos psichologas.

Kitų krypčių psichologas (psichologijos magistras), turintis 3 metų ir ilgesnę konsultavimo psichikos sveikatos stiprinimo srityse patirtį per paskutinius 5 metus.

Kaip vyks?

Konsultacijos bus teikiamos per mobiliąją aplikaciją "Mindletic". Kiekvienas dalyvis galės gauti iki 5 konsultacijų. Užsiregistravusieji paslaugai gaus el. laišką su instrukcija, kaip atsisiųsti aplikaciją, kaip ja naudotis ir kaip vyks pirmoji konsultacija.

Registracija vyksta internetu adresu www.sveikatosbiuras.lt (registracija į veiklas). Kontaktai pasiteiravuti: tel. (8 46) 31 02 68, 8 658 761 23, el. p. [email protected]

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Garsus Klaipėdos paralimpietis įkvepia savo pavyzdžiu nuotrauka, foto

Sportas, Žinomas Klaipėdos parairkluotojas, Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis Augustas Navickas ne...

G. Nausėda - apie žaliuosius koridorius, ES skiepų pasą nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuva kartu su kitomis bendramintėmis valstybėmis siūlo kurti palankias sąlygas Europos gamintojams...

Geriau neidealus bendrasis planas, nei ideali stagnacija nuotrauka, foto

Klaipėda, Rengiamas naujas Klaipėdos miesto bendrasis planas toliau kelia aistras. Šį kartą Lietuvos...

Palaimintos lengvatos Klaipėdos verslui nuotrauka, foto

Klaipėda, Dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos uostamiesčio politikai pritarė siūlymui atleisti vietos verslininkus nuo...

Klaipėda, Paskelbta prieš 49 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...