2020 m. gruodžio 2 d. 18:46 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Neįgaliesiems – naujos galimybės pažinti Klaipėdos rajoną

2020-05-08, 09:52

Klaipėdos rajono savivaldybės inf.

Neįgaliesiems – naujos galimybės pažinti Klaipėdos rajoną nuotrauka, foto

Reklama

Į lankytinas Klaipėdos rajono vietas atvykę neįgalieji jau gali patogiu būdu sužinoti informaciją apie objektą – rajone įrengta nauja ženklinimo infrastruktūra, pritaikyta ir neįgaliųjų poreikiams.

Universalus dizainas – patogus visiems

Iškilias linijas bei kitus žymėjimus turintys ženklai su Klaipėdos rajonu bei jos lankytinais objektais padeda susipažinti akliesiems ir silpnaregiams. Ženklai įrengti sėdinčio žmogaus akių aukštyje, kad tekstą galėtų perskaityti ir turintys judėjimo negalią. Tokie ženklai labai domina ir vaikus – jie gali patys perskaityti, paliesti iškilias raideles. Tekstas pateiktas didesniu šriftu, kad būtų lengvai įskaitomas regos negalią turintiems ar sunkiau tekstą suvokiantiems vaikams bei turintiems intelekto negalią.

Taip Klaipėdos rajonas prisideda prie to, kad pažintinė infrastruktūra būtų skirta kuo platesniam žmonių ratui, o informacija apie lankytinus objektus suprantama ir prieinama visiems. Lankytinų vietų ženklinimo ir informavimo infrastruktūra, atnaujinta vadovaujantis universalaus dizaino principais, turi būti lengvai prieinama ir pritaikoma visiems, taip pat – ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Projektą įgyvendino UAB „Bipa“, turinti ilgametę patirtį infrastruktūros, pritaikytos neįgaliesiems, gamyboje. Siekiant kuo geriau išsiaiškinti iškylančias problemas, įgyvendinant projektą bendradarbiauta su Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos neįgaliųjų draugija.

Klaipėdos regione iš viso įrengti net 58, iš jų – 29 Klaipėdos rajone, ženklinimo infrastruktūros objektai, informuojantys apie lankytinus objektus: taktiliniai žemėlapiai, bareljefiniai stendai, informaciniai stendai su Brailio raštu bei ženklai, informuojantys, kad infrastruktūra pritaikyta žmonėms su negalia.

Reklama

Lietuvos verslo paramos agentūros įvertinimas

Įgyvendinant projektą, nuolat glaudžiai bendradarbiauta ir su Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA).  ,,Europos burės“ – geriausių ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje projektų rinkimai. Jau dvyliktą kartą Finansų ministerijos organizuojamuose rinkimuose „Europos burės“ siekiama įvertinti ir visuomenei pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui, visuomenei ir valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.  LVPA delegavo Klaipėdos rajono savivaldybę nominacijai „Už investicijas į žmogų“. Daugiau apie tai čia.

Projektą „Turizmo informacinės infrastruktūros sukūrimas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams pietvakarinėje Klaipėdos regiono dalyje“ iš dalies finansavo Europos Sąjungos fondai. Jį Klaipėdos rajono savivaldybė įgyvendino kartu su partnerėmis – Šilutės rajono bei Neringos savivaldybėmis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos zoologijos sodas gali būti uždarytas. Jo administracija iš Aplinkos ministerijos sulaukė...

Valentinas Sventickas: apie žmones, pravardžiuojamus sovietikais nuotrauka, foto

Kultūra, Literatūros kritikas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Valentinas Sventickas,...

Mirė grupės „Naujieji lietuviai“ narys Linas Rugienius nuotrauka, foto

In Memoriam, Pirmadienio vakarą socialiniuose tinkluose pasipylė užuojautos kupinos žinutės, kuriomis atsimenamas grupės „Naujieji...

Mažėjant bankų pelnams auga mokesčiai klientams nuotrauka, foto

Euras, Du didžiausi komerciniai bankai Lietuvoje - "Swedbank" ir SEB pranešė, kad...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...