2020 m. spalio 31 d. 01:09 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

"Mini Zoo": "Gyvūnai laikomi pasibaisėtinomis sąlygomis"

(49)

"Mini Zoo": "Gyvūnai laikomi pasibaisėtinomis sąlygomis" nuotrauka, foto

© Youtube

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) kreipėsi į Klaipėdos valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą bei Lietuvos Respublikos Aplinkos ministeriją prašydami uždrausti Klaipėdos rajone veikiančio centro "Mini zoo" veiklą.

"Klaipėdos r. neteisėtai veikiančiame "Mini Zoo" gyvūnai laikomi pasibaisėtinomis sąlygomis", - teigiama pranešime.

Kreiptis į kontroliuojančias institucijas su prašymu imtis skubių priemonių dėl keliamo pavojaus gyvūnų sveikatai ir gerovei, organizacijos atstovus paskatino gauta vaizdinė medžiaga, kurioje matyti šiurkštūs gyvūnų laikymo sąlygų pažeidimai "Mini zoo".

LGTAO organizacijos parengtame prašyme nurodyta imtis skubių priemonių ne tik apsaugoti „Mini zoo“ centre laikomus gyvūnus nuo jiems keliamo pavojaus jų sveikatai ir gerovei, bet ir uždrausti šiai įstaigai viešą gyvūnų eksponavimą, vykdomą ūkinę komercinę veiklą dėl veiklos ir gyvūnų įsigijimo teisėtumo.

Gavus informaciją apie galimą pažeidimą, LGTAO atstovai šių metų lapkričio 10 d. skubiai nuvykę į nurodytą vietą įstaigos pamatė, kad šunys ir dalis laukinių gyvūnų laikomi voljeruose, apsemtuose vandeniu. Dėl šios priežasties laukiniai gyvūnai neturi galimybių laisvai judėti, todėl visą laiką praleidžia ant gultų. Pas vieną iš šunų papilvėje atsiradę dideli sutinimai, dėl ko gyvūnas kenčia skausmą ir diskomfortą, šunys nuolatos stovi šlapi vandenyje.

Be to, šio centro teritorijoje yra laikomos Europos bendrijoje saugomos laukinių gyvūnų rūšys, kurias pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus yra leidžiama laikyti tik mokslo ir mokymo įstaigose ar zoologijos soduose, turinčiuose išduotą leidimą.

Filmuota medžiaga iš "Mini zoo"

„Esame informuoti, kad “Mini zoo” veiklą vykdo neturint jiems išduoto Aplinkos ministerijos leidimo tokiai veiklai. Dalis šio centro gyvūnų yra įsigyti nelegaliai – be privalomų dokumentų ir aplinkos ministerijos leidimų. Tuo metu Aplinkos ministerijos patvirtintose laukinių gyvūnų laikymo taisyklėse nurodyta, kad laukinius gyvūnus laikant nelaisvėje, turi būti atsižvelgiama į rūšių biologinius poreikius ir rūšiai būdingą socialinį jautrumą teritorijoje daugelis laukinių-plėšrių, ūkinių ir naminių gyvūnų laikomi taip, kad gali tiesiogiai matyti vienas kitą, ar net kontaktuoti per voljero tvorą. Dalis gyvūnų, kuriems turi būti sudarytos sąlygos kasti gruntą, laikomi tiesiog ant betono“, – sako LGTAO direktorė Brigita Kymantaitė.

Dar 2011m tarptautinės laukinius gyvūnus ginančios organizacijos „Born Free“ atliktame tyrime „Europos zoologijos sodų tyrimas 2011“ ir Lietuvos aplinkos ministerijai pateiktoje Lietuvoje patikrintų zoologijos sodų ataskaitoje buvo prašoma atkreipti dėmesį į “Mini zoo” kaip vieną iš įstaigų Lietuvoje, vykdančių neteisėtą veiklą ir laukinių gyvūnų eksponavimą.

Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija yra visuomeninė, pelno nesiekianti organizacija, kurios pagrindiniai tikslai: skatinti gyvūnų gerovę ir jų apsaugą bei tobulinti profesinę gyvūnų gerovės sritį; užtikrinti, kad būtų įgyvendinamos 5 gyvūnų laisvės bei didinti visuomenės domėjimąsi visų gyvūnų gerove, skatinti pagarbą ir užuojautą gyvūnams, rašoma pranešime.

Žymos: mini zoo

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

laima

2013-05-15   10:16

IP: 80.239.243.199

gal protingieji pasidometu "mini zoo" istorija nuo pradzu?!gal atsirastu ir geranoriski ketinimai valdzios instanciju pagalbai,o ne tik privacios.

Pilietis

2012-11-25   12:48

IP: 78.61.1.211

Išgainioti tą Karabaso-Barabaso kontorą, o gyvūnus deportuoti atgal į pažadėtąją žemę Afrikoje!

egis

2012-11-22   17:33

IP: 89.116.39.201

maziau su panom Legetskas lakstys tai tvarka butu

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

„Paauginau didelį, pats netikėjau, kad toks bus“, – sako Kretingos pašonėje esančio...

233 kg moliūgą užauginęs kretingiškis P.Jonauskas: „Maniau, sugedo svarstyklės“ nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...