2021 m. kovo 4 d. 15:36 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

"Meridiano" gelbėtojai: "Moralinė grąža visada didesnė nei finansinė"

(7)

"Meridiano" gelbėtojai: "Moralinė grąža visada didesnė nei finansinė" nuotrauka, foto

LAUKIA. Verslininkai Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis kartu su visais klaipėdiečiais laukia to momento, kai suremontuotas "Meridianas" vėl galės grįžti į savo įprastą vietą.

© Gedimino Gudavičiaus nuotr.

Į Garbės klaipėdiečio nominaciją "Vakarų ekspreso" rengiamuose tradiciniuose Metų klaipėdiečių rinkimuose pretenduojantys naujieji Klaipėdos simbolio burlaivio - "Meridianas" - paramos fondo dalininkai Aloyzas Kuzmarskis ir Aidas Kaveckis jau jaučiasi gavę svarbų apdovanojimą. Kas gali būti geriau už susirinkusių klaipėdiečių plojimus ir džiaugsmo šūksnius, kai praėjusį šeštadienį barkentina buvo išplukdoma remontuoti.

"Atvirai pasakysiu - net ašarą išspaudė tokios nuoširdžios žmonių emocijos", - atviravo A. Kaveckis.

Verslininkai neslepia, jog laivo remontui ir suplanuotam jo pritaikymui miesto visuomeninėms, reprezentacinėms, turizmo, kultūrinėms bei rekreacinėms reikmėms teks išleisti ne vieną milijoną litų. Kartu su Fondu perimtus ankstesnius jo finansinius įsipareigojimus kreditoriams naujieji fondo dalininkai dengia asmeninėmis lėšomis.

Skubiai dėl laivo remonto buvo apsispręsta todėl, kad jo būklė yra avarinė, ir dar viena žiema ant vandens "Meridianui" galėjo būti paskutinė.

"Skaičiuojame, kad pradiniame etape, tam, kad būtų suremontuota laivo išorė ir laivas galėtų saugiai stovėti įprastoje vietoje prie Danės krantinės, gali prireikti apie 2 milijonų litų. Dar nemažai teks investuoti ir į laivo vidaus įrengimą. Būdamas verslininkas suvokiu, kad greitos finansinės grąžos tikrai neverta tikėtis. Tačiau ne dėl to juk visa tai ir darome. Atvirai pasakysiu - moralinė grąža yra kur kas didesnė nei finansinė. Ir mes ją jau gavome", - šypsojosi bendrovės "Grūdoteka" bei "Friedricho pasažo" savininkas A. Kaveckis.

"Esame klaipėdiečiai, mums rūpi tai, kaip atrodo miestas, kaip jame tvarkomasi, kaip jis reprezentuojamas. Skaudu buvo matyti nykstantį daugelio klaipėdiečių mėgstamą burlaivį ir suvokti, kad jo galime netekti. Kad jį išsaugotume bei atvertume visuomenei, turėsime įdėti daug pastangų ir lėšų, tačiau jaučiamas bei matomas visuomenės ir daugelio institucijų palaikymas nuteikia optimistiškai ir motyvuoja", - pridūrė jūrų krovinių kompanijos "Bega" vadovas A. Kuzmarskis.

"Meridiano" gelbėtojai teigia, kad šiam žingsniui juos paskatino patriotiški jausmai. Buvusio "Meridiano" labdaros ir paramos fondo vadovo Artūro Žičkaus rimti pareiškimai, kad jis nematantis kitos išeities, kaip tik laivą paskandinti, sujaudino daugelį miestiečių. Tuo metu verslininkai A. Kuzmarskis ir A. Kaveckis nusprendė veikti.

"Iš pradžių susitikome su A. Žičkumi ir norėjome išsiaiškinti, kiek jo kalbose yra tiesos. Ir kai pamatėme, jog jis mato tik vienintelę išeitį, kaip būtų galima "išgelbėti" barkentiną - ją paskandinti, tiesiog pasiūlėme perimti iš jo fondą. Nežinau, dėl kokių priežasčių, bet derybos nebuvo lengvos, truko net keletą dienų. Bet galų gale mums pavyko įtikinti A. Žičkų, kad "Meridianas" turi išlikti ateities kartoms ir tikrai ne po vandeniu", - pirmuosius žingsnius prisiminė A. Kaveckis.

Žinia, kad Klaipėdos simbolis pateko į rimtų ir daug pasiekusių verslininkų rankas, leido ramiau atsipūsti ir miesto valdžiai.

Abu šie verslininkai buvo pasiūlyti Metų klaipėdiečio rinkimams ir už juos aktyviai balsuota, tad jie pateko į antrą etapą. Šitoks miestiečių įvertinimas tarsi patvirtina, kad verslininkų prasmingi darbai palietė daugelį.

"Kol kas esame susitelkę į laivo remontą, stengėmės kuo greičiau jį išgabenti į doką, kad nebūtų per vėlu, taip pat planuojame "Meridiano" ateitį. Laukiame to momento, kai burlaivis kitų metų birželį galės vėl grįžti į savo įprastą vietą, o dar po metų, 2014-ųjų vasarą, bus atvertas visuomenei", - sako A. Kuzmarskis.

Jis pabrėžė, jog barkentiną siekiama atstatyti maksimaliai autentiškai, kad joje galėtų veikti istorinė ekspozicija, vykti edukaciniai ar praktiniai užsiėmimai tiek būsimiems jūrininkams, tiek visiems besidomintiesiems. Dėl to reikalinga ir tų klaipėdiečių, kurie turi išsaugoję kokių nors autentiškų burlaivio interjero, įrangos detalių, pagalba. Pasak A. Kuzmarskio, visi, padovanojusieji fondui ką nors iš "Meridiano" praeities, bus pagerbti ir įamžinti burlaivio garbės knygoje, kuri taip pat bus eksponuojama būsimoje laivo ekspozicijoje.

 

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

vytautas

2012-11-14   09:22

IP: 78.58.237.180

Skelbkite s-tos Nr.ir tuoj prades plaukti pinigai

ale

2012-11-14   02:36

IP: 79.140.204.94

Aciu verslininkams uz gera darba del Meridiano isgelbejimo!

Liudas

2012-11-13   20:46

IP: 78.61.22.25

Meridianas jau išgelbėtas, nes nežiemos ant vandens, todėl pagrindinė misija jau įvykdyta ir galima skirti apdovanojimus

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Už saviizoliacijos pažeidimus – baudžiamosios bylos nuotrauka, foto

Kriminalai, Tauragės apylinkės prokuratūros prokuroras Robertas Kasnauskas kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl...

Klaipėdos Kazimierai šiemet švenčia be mugės nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos krašto Kazimierai su varduvėmis vieni kitus sveikina tik virtualiai. Tradicinės Kaziuko...

Vienas šlakis gali kainuoti 1520 eurų nuotrauka, foto

Kriminalai, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai pagavo asmenį, žvejojusį...

Taršos Salantuose atomazga: nustebino radinys po žeme nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ketvirtadienį pagaliau pavyko surasti, iš kur į tvenkinį Salantuose atitekėjo teršalai. Senoje...

Kriminalai, Paskelbta prieš 7 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 22 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 52 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...