2019 m. liepos 23 d. 08:30 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kritikuotas takas Nidoje pasikeitė neatpažįstamai

2019-06-19, 08:12

Justina Maciūnaitė, delfi.lt

Kritikuotas takas Nidoje pasikeitė neatpažįstamai nuotrauka, foto

Takas Nidoje prieš ir po

© Delfi.ltmontažas

Reklama

Dar prieš kelias savaites socialinius tinklus apskriejo nuotraukos iš Kuršių nerijos, kuriose užfiksuoti atnaujinami takai link jūros Nidoje. Gyventojai piktinosi, kad tiesiami nauji takai yra plastmasiniai ir darkys unikalų Kuršių nerijos kraštovaizdį.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas tokius gandus neigė, ir diskusijomis pakrikštytą taką užpylęs žvyru, pasidalijo jo nuotraukomis.

Išsigando dėl Kuršių nerijos kraštovaizdžio

Kuršių nerija vasarą pasitiko atsinaujindama. Tačiau kai kurie darbai ne itin patiko vietiniams gyventojams ir pajūrio lankytojams. Birželio pradžioje socialiniuose tinkluose žmonės dalijosi nuotraukomis iš Nidos, kuriose užfiksuoti atnaujinami takai link pajūrio. Gyventojai piktinosi, kad unikalioje, saugomoje, UNESCO vietoje tiesiami takai iš plastmasės.

Tąkart Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės pavaduotoja Lina Dikšaitė ramino besipiktinančius gyventojus ir akcentavo, kad tai, ką šiuo metu mato Nidos lankytojai, yra vienas iš pirmųjų tako tiesimo darbų etapų. Mat, sudėtus korius užpildys skalda.

„Šiuo metu žmonės mato tik viena iš takų atnaujinimo etapų, sudėti koriai bus užpilti skalda, sutvarkyti pakraščiai. Molio-žvyro takai sudaro tik labai nedidelę visos esamos infrastruktūros dalį ir įrengiami tik ten, kur technologiškai tai daryti galima“, – akcentavo pašnekovė.

Reklama

 Ji aiškino, kad molio-žvyro (naudojant korį) danga klojama tose vietose, kur yra buvusi molio-žvyro danga, tačiau susidėvėjusi, praėjusiais metais buvusio rangovo nesėkmingai remontuota naudojant hidraulinius rišiklius ir grunto stabilizavimo priedus.

 „Vienas iš 2018 m. sugadintų takų kaip tik bus keičiamas į medinį (80 m). Tik vieno susidėvėjusio medinio tako dalis (100 m) Nidos rekreacinėje zonoje, esanti medžiai apaugusioje teritorijoje, keičiama į molio-žvyro su korine danga“, – tikino L. Dikšaitė.

Direkcija dalinasi tarpiniu darbų rezultatu

Netrukus parko direkcija paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuotraukomis, įrodančiomis, kad takas išties užpiltas molio-žvyro danga.

„Darbams įpusėjus dalinamės nuotraukomis ir primename, kad anksčiau paskleistos fotografijos tėra darbų eigos vaizdai, bet ne atnaujinamų perėjimų per apsauginį kopagūbrį rezultatas.

Kuršių nerijos gyventojams ir poilsiautojams paplūdimių kopose tikrai neteks vaikščioti „plastmasiniais takais“, kaip kai kurie bando įteigti. <..> Šiuo metu darbai pasistūmėjo, dedamas pirmasis skaldos sluoksnis, kuriam reikia laiko sukristi ir sukietėti. Procesą taip pat paspartins visų laukiamas lietus.

Reklama

Tuomet bus klojamas antrasis skaldos sluoksnis ten, kuri jis bus reikalingas, o rudenį pradėsime apdailos darbus tako kraštus sutvirtinant nupintomis žabtvorėmis“, – rašo Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

GRYNAS.lt jau rašė, kad parko teritorijoje yra 74 perėjimai per apsauginį kopagūbrį, kurie sudaryti iš laiptų, lentinių bei molio žvyro takų. Kaip teigė parko direktorės pavaduotoja L. Dikšaitė, kai kuriose perėjimuose yra visi šie trys elementai, kai kuriose tik lentiniai takai ir laiptai.

Kiekvienais metais susidėvėjusi infrastruktūra yra atnaujinama. Atliekant šių metų darbus bus atnaujinta infrastruktūra 29 perėjimuose Nidos, Preilos, Pervalkos, Juodkrantės ir Smiltynės rekreacinėse zonose. 9 perėjimuose (Nidos ir Pervalkos rekreacinėse zonose) atnaujinamos molio-žvyro takų dangos naudojant korinę dangą.

„Norime atkreipti dėmesį, kad mediniai takai nebus keičiami į molio-žvyro (naudojant korį) dangą.

Toks įspūdis galėjo susidaryti todėl, kad vykdant darbus visas takas yra išardomas ir pirmiausia klojamas korinės dangos pagrindas, korinė danga, o vėliau tiesiamas medinis takas, kuris turi būti sujungiamas su molio-žvyro taku“, – pasakojo L. Dikšaitė.

Kaip akcentavo Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės pavaduotoja, toks molio-takų atnaujinimo būdas buvo pasirinktas konsultuojantis su specialistais, įvertinus esamas gamtines sąlygas bei esamas technologijas.

Reklama

„Medinis takas nutiestas medžiais apaugusioje ir drėgnoje vietoje greitai supūva ir susidėvi, yra nesaugus lankytojams, nes lyjant lietui ar žiemos metu yra labai slidus“, – sakė L. Dikšaitė.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Per 380 galimų vaiko teisių pažeidimų nuotrauka, foto

Liepos 1 d. suėjo vieneri metai, kai veikia centralizuota vaiko teisių apsaugos...

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Seimas svarstys, ar patvirtinti S. Skvernelį premjeru nuotrauka, foto

Lietuva, Seimas antradienį svarstys, ar patvirtinti Saulių Skvernelį į ministro pirmininko pareigas, kurias...

Kristiną Brazauskienę Neringoje spaudžia bėdos nuotrauka, foto

Lietuva, Iš Turniškių vilos išprašyta prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė gali netekti...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, **************

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Lietuva, Paskelbta prieš 18 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 31 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

In Memoriam, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...