2020 m. rugsėjo 25 d. 16:41 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretingos rajono savivaldybės biudžete - milijono skylė

2013-11-23, 09:29

Virginija VITKAUSKIENĖ, "Pajūrio naujienos"

Kretingos rajono savivaldybės biudžete - milijono skylė nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Kretingos rajono savivaldybės darbuotojų atlyginimams lapkričio mėnesį trūksta 617 tūkstančių, o gruodžio – per milijoną litų. Šiemet atlyginimų už gruodį negaus keli šimtai žmonių, dirbančių Savivaldybėje ir jos įstaigose.

Kam piniginė bus plonesnė

„Esame užsibrėžę dar šiemet atlyginimus už gruodį sumokėti pedagogams, juos turėtų gauti ir dirbantys Dienos veiklos centre“, - pokalbį apie lėšų algoms stygių Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pradėjo džiugesne žinia.

Direktorius patvirtino, jog Savivaldybės aplinkos (sargams, valytojoms, buhalteriams ir kitiems), Kretingos ir Salantų kultūros centrų, jų filialų, Motiejaus Valančiaus bibliotekos ir jos padalinių kaimuose, socialinių paslaugų centro, Savivaldybės administracijos darbuotojai gruodžio mėnesio algas gaus kitąmet, iš naujo Savivaldybės biudžeto.

„Pagal Savivaldybės tarybos sprendimą atlyginimams lapkričio mėnesį trūksta 617 tūkst. Lt, juos sukrapštysime. O gruodžiui reikėtų daugiau kaip milijono litų, su šia skola lipsime į ateinančius metus“, - teigė Savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas. V. Domarkas patikino, jog gruodžio mėnesio atlyginimus žmonės gaus 2014 metų sausio 6 d. ir kad įstatymas nebus pažeistas.

Skylė buvo planuota

Skylė Savivaldybės biudžete atsirado sumažėjus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įplaukoms. Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą 2014 metų Savivaldybės biudžeto planą, buvo numatytos 1 mln. 811 tūkst. Lt GPM mėnesinės įplaukos, tačiau planas yra nevykdomas – vidutinės mėnesio įplaukos už praėjusį šių metų laikotarpį yra 1 mln. 714 tūkst. Lt, iki plano trūksta 970 tūkst. Lt. „Metų pabaigoje, susumavus viską, trūks per milijoną litų“, - patikslino G. Jonauskas. Jis pažymėjo, jog lėšų stygius atlyginimams buvo numatytas jau 2014 metų patvirtintame biudžeto plane: išlaidų darbo užmokesčiui ir „Sodrai“ buvo atseikėta 10,5 mėnesio, o aplinkos išlaidoms – 60 proc. reikmėms.

GP mokestį surenka ir Savivaldybei (pagal šalies valdžios atseikėtą jo dalį – procentą) perveda Valstybinė mokesčių inspekcija.

Savivaldybės vadovai tvirtina, jog daugiau kaip milijonu litų 2014 metų biudžeto įplaukų planas nevykdomas dėl objektyvių priežasčių, kurių pagrindinės esančios trys.

Pirmoji priežastis, dėl kurios sumažėjo GPM surinkimas, - minimalios algos padidinimas. Dėl šio padidinimo Savivaldybei neplanuotos išlaidos išaugo apie 900 tūkst. Lt. „Tikėjomės, jog padidėjus minimaliai algai bus daugiau ir mokesčių, bet to neįvyko. Matyt, verslas sureagavo ir persitvarkė taip, kad mokesčių našta dėl to nedidėtų – žmonės įmonėse dirba mažiau valandų ir panašiai“, - aiškino V. Domarkas.

Antra priežastis – įmonių rajone sumažėjimas, jų veiklos sustabdymas. Štai šiemet iš Kretingos rajono į Klaipėdos rajoną išsikraustė krovinius tarptautiniais maršrutais gabenanti, turinti 1 tūkst. 860 nuosavų transporto priemonių logistikos įmonė „Vlantana“, kurioje dirba 1 tūkst. 150 žmonių. Kiek ši uždaroji akcinė bendrovė sumokėdavo GP mokesčio į Kretingos rajono savivaldybės biudžetą, galima tik nuspėti, nes VMI šių duomenų neviešina. Deja, tokio masto, kaip „Vlantana“, nauja įmonė rajone neįsisteigė.

Trečia priežastis, dėl kurios Savivaldybės biudžete didėja skylė, – nuo š.m. spalio 1 d. į prieškrizinį – 2009 metų – lygį atstatyti valdininkų – karjeros tarnautojų – atlyginimai, kurie per krizę buvo sumažinti. Šiam skirtumui išlyginti Savivaldybei kiekvieną mėnesį (nuo š.m. spalio 1 d.) papildomai reikia 26 tūkst. Lt. Ar tarnautojams bus grąžinti už kvalifikacines klases, tarnybinius koeficientus per visą krizės laikotarpį nemokėti pinigai – tebėra neaišku.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajone – dar daugiau galimybių sportuoti nuotrauka, foto

Gera žinia mėgstantiesiems mėgautis aktyviu laisvalaikiu bei gerinti savo sveikatą –...

Rugpjūčio pradžioje Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje pradės veikti viena didžiausių Europoje medienos...

Rugpjūčio mėnesį  Akmenėje pradės veikti VMG gamykla nuotrauka, foto

Sėkmė loterijoje aplanko pačius įvairiausius žaidėjus – vieni laimingus bilietus gauna dovanų,...

Palangiškis „Eurojackpot“ laimėjo daugiau nei trečdalį milijono nuotrauka, foto

Iš kur atsiranda pinigai? Kodėl reikia taupyti? Kas yra mokesčiai? Tai...

Klaipėdos rajono moksleiviai mokysis finansinio raštingumo nuotrauka, foto

Saviizoliacijoje esantys rinkėjai galės balsuoti namuose nuotrauka, foto

Lietuva, Artėjant Seimo rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sako, kad saviizoliacijoje esantys asmenys...

Nausėdų COVID-19 testai – neigiami nuotrauka, foto

Lietuva, Prezidentui Gitanui Nausėdai ir pirmajai šalies poniai Dianai Nausėdienei penktadienį atliktų COVID-19...

Klaipėdos teatruose - VIP sąlygos visiems žiūrovams nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Po griežto karantino šį mėnesį veiklą atnaujinę Klaipėdos teatrai ir toliau patiria...

Gražinos skiltis: Kas toji tiesa? nuotrauka, foto

Nuomonės, Savo mintimis, pasiūlymais, džiaugsmais ir rūpesčiais galite pasidalinti tel. (846) 38 52...

Lietuva, Paskelbta prieš 39 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 40 min.

Nuomonės, Paskelbta prieš 40 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...