2020 m. spalio 20 d. 08:41 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretingos rajono savivaldybės biudžete - milijono skylė

2013-11-23, 09:29

Virginija VITKAUSKIENĖ, "Pajūrio naujienos"

Kretingos rajono savivaldybės biudžete - milijono skylė nuotrauka, foto

© Redakcijos archyvo nuotr.

Reklama

Kretingos rajono savivaldybės darbuotojų atlyginimams lapkričio mėnesį trūksta 617 tūkstančių, o gruodžio – per milijoną litų. Šiemet atlyginimų už gruodį negaus keli šimtai žmonių, dirbančių Savivaldybėje ir jos įstaigose.

Kam piniginė bus plonesnė

„Esame užsibrėžę dar šiemet atlyginimus už gruodį sumokėti pedagogams, juos turėtų gauti ir dirbantys Dienos veiklos centre“, - pokalbį apie lėšų algoms stygių Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pradėjo džiugesne žinia.

Direktorius patvirtino, jog Savivaldybės aplinkos (sargams, valytojoms, buhalteriams ir kitiems), Kretingos ir Salantų kultūros centrų, jų filialų, Motiejaus Valančiaus bibliotekos ir jos padalinių kaimuose, socialinių paslaugų centro, Savivaldybės administracijos darbuotojai gruodžio mėnesio algas gaus kitąmet, iš naujo Savivaldybės biudžeto.

„Pagal Savivaldybės tarybos sprendimą atlyginimams lapkričio mėnesį trūksta 617 tūkst. Lt, juos sukrapštysime. O gruodžiui reikėtų daugiau kaip milijono litų, su šia skola lipsime į ateinančius metus“, - teigė Savivaldybės Ekonomikos ir biudžeto skyriaus vedėjas Gvidas Jonauskas. V. Domarkas patikino, jog gruodžio mėnesio atlyginimus žmonės gaus 2014 metų sausio 6 d. ir kad įstatymas nebus pažeistas.

Skylė buvo planuota

Skylė Savivaldybės biudžete atsirado sumažėjus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įplaukoms. Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą 2014 metų Savivaldybės biudžeto planą, buvo numatytos 1 mln. 811 tūkst. Lt GPM mėnesinės įplaukos, tačiau planas yra nevykdomas – vidutinės mėnesio įplaukos už praėjusį šių metų laikotarpį yra 1 mln. 714 tūkst. Lt, iki plano trūksta 970 tūkst. Lt. „Metų pabaigoje, susumavus viską, trūks per milijoną litų“, - patikslino G. Jonauskas. Jis pažymėjo, jog lėšų stygius atlyginimams buvo numatytas jau 2014 metų patvirtintame biudžeto plane: išlaidų darbo užmokesčiui ir „Sodrai“ buvo atseikėta 10,5 mėnesio, o aplinkos išlaidoms – 60 proc. reikmėms.

GP mokestį surenka ir Savivaldybei (pagal šalies valdžios atseikėtą jo dalį – procentą) perveda Valstybinė mokesčių inspekcija.

Savivaldybės vadovai tvirtina, jog daugiau kaip milijonu litų 2014 metų biudžeto įplaukų planas nevykdomas dėl objektyvių priežasčių, kurių pagrindinės esančios trys.

Pirmoji priežastis, dėl kurios sumažėjo GPM surinkimas, - minimalios algos padidinimas. Dėl šio padidinimo Savivaldybei neplanuotos išlaidos išaugo apie 900 tūkst. Lt. „Tikėjomės, jog padidėjus minimaliai algai bus daugiau ir mokesčių, bet to neįvyko. Matyt, verslas sureagavo ir persitvarkė taip, kad mokesčių našta dėl to nedidėtų – žmonės įmonėse dirba mažiau valandų ir panašiai“, - aiškino V. Domarkas.

Antra priežastis – įmonių rajone sumažėjimas, jų veiklos sustabdymas. Štai šiemet iš Kretingos rajono į Klaipėdos rajoną išsikraustė krovinius tarptautiniais maršrutais gabenanti, turinti 1 tūkst. 860 nuosavų transporto priemonių logistikos įmonė „Vlantana“, kurioje dirba 1 tūkst. 150 žmonių. Kiek ši uždaroji akcinė bendrovė sumokėdavo GP mokesčio į Kretingos rajono savivaldybės biudžetą, galima tik nuspėti, nes VMI šių duomenų neviešina. Deja, tokio masto, kaip „Vlantana“, nauja įmonė rajone neįsisteigė.

Trečia priežastis, dėl kurios Savivaldybės biudžete didėja skylė, – nuo š.m. spalio 1 d. į prieškrizinį – 2009 metų – lygį atstatyti valdininkų – karjeros tarnautojų – atlyginimai, kurie per krizę buvo sumažinti. Šiam skirtumui išlyginti Savivaldybei kiekvieną mėnesį (nuo š.m. spalio 1 d.) papildomai reikia 26 tūkst. Lt. Ar tarnautojams bus grąžinti už kvalifikacines klases, tarnybinius koeficientus per visą krizės laikotarpį nemokėti pinigai – tebėra neaišku.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

„Paauginau didelį, pats netikėjau, kad toks bus“, – sako Kretingos pašonėje esančio...

233 kg moliūgą užauginęs kretingiškis P.Jonauskas: „Maniau, sugedo svarstyklės“ nuotrauka, foto

Agresyvi kaukininkų sekta užvaldo visą pasaulį nuotrauka, foto

Nuomonės, Ji nėra gausi, tačiau labai įžūli, landi, agresyvi ir gerai organizuota....

„Hanza“ - su aplinka „kalbantis“ projektas nuotrauka, foto

Klaipėda, Kad Klaipėdos miesto gyventojai aktyviau išreikštų savo nuomonę, rinkdama "Memelio miesto" konkursui...

Rūpinkimės ne tik savo fizine, bet ir emocine sveikata nuotrauka, foto

Sveikata, Žmonių reakcijos į pandemiją – sudėtingos ir labai skirtingos, o labiausiai tai...

Siūlo didinti pelno mokesčio tarifą nuotrauka, foto

Euras, Antradienį Seimo narys socialdemokratas Algirdas Sysas Seimui planuoja pateikti Pelno mokesčio įstatymo...

Nuomonės, Paskelbta prieš 11 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 40 min.

Euras, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...