2020 m. spalio 22 d. 15:22 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kretingos meras dėl Tarybos daugumos nario kreipėsi į VTEK

2019-11-14, 06:41

Kretingos savivaldybės inf.

Kretingos meras dėl Tarybos daugumos nario kreipėsi į VTEK nuotrauka, foto

Konstantinas Skierus, Antanas Kalnius.

© VE.lt fotomontažas

Reklama

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), prašydamas pradėti tyrimą dėl rajono Tarybos nario Konstantino Skieraus galimai padaryto nusižengimo politiko elgesio reikalavimams.

Galimo nusižengimo faktai nustatytiatlikus vidinį tyrimą dėl K. Skieraus Savivaldybei teiktos Kretingos dirbtinės dangos futbolo aikštės statybos darbų techninės priežiūros paslaugos tinkamo vykdymo.

Praėjusių metų lapkritį Kretingos rajono savivaldybės administracija su K. Skierumi sudarė 10 tūkst. eurų vertės Statybos techninės priežiūros paslaugų teikimo sutartį.

Pagal ją Tarybos narys įsipareigojo atlikti Kretingos futbolo aikštės su dirbtine danga, Pastauninko parko tvarkybos, žaidimo aikštelės dirbtinės dangos bei tvoros Pastauninko parke ir kryžiaus skvero Vilniaus gatvėje įrengimo techninę priežiūrą.

Šią vasarą Savivaldybės Statybos skyriaus specialistai patikrinę atliekamus futbolo aikštės su dirbtine danga pagrindų įrengimo darbus nustatė, kad statybos rangovas UAB „Alkuras“ negavęs Savivaldybės sutikimo savavališkai pakeitė kai kuriuos projektinius sprendinius –  vietoj suplanuotų betoninių įrengė plastikinius paviršinio vandens surinkimo latakus, į plastikinius pakeitė ir numatytus ketaus šulinių dangčius, taip pat nesilaikė projekto atlikdamas šaligatvių įrengimo darbus – betonines trinkeles sudėjo ne ant skaldos atsijų, kaip buvo numatyta, bet ant žvyro sluoksnio.

Paprašius raštiško paaiškinimo, statybos rangovas Savivaldybę informavo, kad visi projektiniai pakeitimai atlikti darbų techninę priežiūrą atliekančio K. Skieraus nurodymu. Todėl reaguojant į susidariusią situaciją bei siekiant objektyviai įvertinti Tarybos nario teikiamas techninės priežiūros paslaugas, Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu buvo sudaryta speciali komisija.

Reklama

Komisija, įvertinusi visas aplinkybes, pateiktus atsakingų Savivaldybės specialistų, statybos rangovo ir techninio prižiūrėtojo paaiškinimus, nustatė, kad K. Skierus nesilaikė statybos techniniam prižiūrėtojui įstatymo taikomų reikalavimų, netinkamai vykdė savo funkcijas, neatliko statybos rangos sutartyje numatytų veiksmų įforminant projekto pakeitimus bei viršijo sutartinius įgaliojimus, leisdamas rangovui atlikti darbus, kurie neatitiko projekto.

Taip pat Komisija nustatė, kad K. Skierus, kaip statybos techninis prižiūrėtojas, objekte neturėjo teisės priimti ir pasirašyti inžinerinių tinklų, kurių diametras 315 mm, įrengimo atliktų darbų aktų, nes šių darbų techninei priežiūrai vykdyti reikalingas kvalifikacijos atestatas, kurių K. Skierus neturi.

Komisijos nuomone, K. Skierus galimai nesilaikė ir LR valstybės politikų elgesio kodekse nustatytų valstybės politikų elgesio principų. Nustatyta, kad vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu,tinkamai savo funkcijų neatlikoStatybų skyriaus specialistai.

Komisijos išvadose pažymima, kad Tarybos narių įtaka ir viršenybė riboja galimybę Savivaldybės administracijos specialistams išsireikalauti iš jų tinkamai vykdyti sutartinius įsipareigojimus su Savivaldybe ir atlikti savo funkcijas.

Komisija pažymi, kad minimu konkrečiu atveju atsakingi Statybų skyriaus specialistai, vengdami bet kokio konflikto su Tarybos nariu, tinkamai savo funkcijų neatliko.

Atsižvelgiant į komisijos pateiktas išvadas, Savivaldybės administracija nutraukė su K. Skierumiminėtą Statybos techninės priežiūros sutartį. Taip pat Savivaldybės iniciatyva buvo nutraukta ir pernai žiemą su Tarybos nariu sudaryta 10 tūkst. eurų vertės konsultacinių paslaugų teikimo sutartis, kuri Savivaldybės vadovų manymu buvo perteklinė.

Reklama

Kretingos rajono savivaldybės administracija taip pat papildomai atliks jau įrengtos dirbtinės dangos futbolo aikštės pagrindų kokybės dalies ekspertizę.

K. Skierus yra Kretingos rajono savivaldybės tarybos daugumai priklausančios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

„Paauginau didelį, pats netikėjau, kad toks bus“, – sako Kretingos pašonėje esančio...

233 kg moliūgą užauginęs kretingiškis P.Jonauskas: „Maniau, sugedo svarstyklės“ nuotrauka, foto

Nuotolinis darbas – ką turi žinoti kiekvienas darbdavys ir darbuotojas nuotrauka, foto

Euras, Lietuvoje paskelbus ekstremalią situaciją daugelis darbdavių pradėjo taikyti nuotolinį darbą, kurio metu...

Klaipėdos uostas sieks gauti lėšų tvariam vystymui nuotrauka, foto

Jūra, 378 mln. eurų – tiek tikimasi gauti lėšų iš Europos Sąjungos Klaipėdos...

A. Veryga: izoliuotis reikės keliaujantiems turistiniais tikslais nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo pirmadienio keičiasi paveiktų šalių sudarymo tvarka bei izoliacijos taikymo principai. Sveikatos...

Privaloma lankytojų registracija: reikės pateikti vardą, pavardę ir telefono numerį nuotrauka, foto

Lietuva, Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad, nuo pirmadienio pradedant registruoti maitinimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...