2020 m. gruodžio 4 d. 01:13 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Krantinių projektuotojai siūlo kompromisą

(29)

Krantinių projektuotojai siūlo kompromisą nuotrauka, foto

SPRENDIMAS. Krantinių projektuotojai siūlo įrengti atitvarus su varteliais, kad būtų saugu ir patogu ne tik pėstiesiems, bet ir laivininkams.

© Viliaus MAČIULAIČIO NUOTR.

Penktadienį pas Klaipėdos miesto merą Vytautą Grubliauską lankėsi bendrovės "Cowi Lietuva", projektavusios Danės upės krantines, generalinis direktorius Andrius Končius. Jis norėdamas užgesinti visuomenėje kilusį konfliktą dėl krantinių saugumo pateikė merui galimą sprendimo variantą.

A. Končiaus teigimu, projektuojant krantines buvo galvojama apie jų pritaikymą laivybai, o ne pėstiesiems. Tikslas buvo suaktyvinti laivybą Danės upėje. Tačiau dabar, paaiškėjus, jog Danės krantinės yra puiki pėsčiųjų promenada ir kilus visuomenės susirūpinimui dėl jų saugumo, reikėtų ieškoti kažkokių sprendimų.

Bendrovės generalinio direktoriaus teigimu, atsižvelgiant tiek į pėsčiųjų, tiek į laivininkų interesus būtų galima įrengti atitvarus, kiek tolėliau atitrauktus nuo krantinės. Atitvaruose kas tam tikrą atstumą reikėtų įrengti vartelius. Taip esą būtų patogu ir saugu ne tik pėstiesiems, bet ir laivininkams, kurie turėdami laisvos vietos galėtų patogiai išlipti ir išeiti pro vartelius, o ne laipioti per tvoras ar suolus.

Beje, tokiu atveju reikėtų iškelti ir garsiuosius "atvirkščius" suoliukus, kurie turėtų stovėti "veidu" į vandenį ir taip pat būti atitraukti nuo krantinės. Beje, A. Končiaus teigimu, projektuojant krantines suoliukai iš pradžių iš viso nebuvo numatyti, o vėliau buvo papildomai įtraukti, tačiau, nors projektuotojai ir siūlė juos pastatyti kelis metrus nuo kranto ir atsukti į upę, buvo nuspręsta kitaip - esą prie pat krašto įrengti, nugara į vandenį pastatyti suoliukai bus bent jau menkas saugumo atitvaras.

Meras išklausęs pasiūlymus tikino, jog visų pirma reikėtų sulaukti ekspertų išvadų, tačiau vadino "Cowi Lietuva" generalinio direktoriaus siūlomus sprendimus paprastais ir tinkamais. Tiesa, meras priminė, jog būtina pagalvoti ir apie tai, kiek siūlomi atitvarai kainuotų miestui.

A. Končius taip pat siūlė sprendimą ir kitai problemai, tiesa, šįkart liečiančiai tik laivininkus. Anot jo, dauguma jachtų ar mažųjų laivelių savininkų skundžiasi, jog audringomis dienomis Danėje kylantis bangavimas apdaužo jų vandens transporto priemones. A. Končiaus siūlymu, ties Danės upės žiotimis būtų galima įrengti bangolaužius, kurie tas bangas sustabdytų. Bangolaužiai galėtų būti tarsi šliuzo vartai, kurie ramiomis dienomis būtų atidaryti.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

paskutiniam

2011-09-01   14:24

IP: 82.135.247.247

Atsiprašau, kad įžeidžiau niekuo dėtus raguočius. Sekantį kartą tamstos pavyzdžiu vadinsiu tautiečius "lochais". Nemoku arabiškai ir nežinau šito gražaus žodžio reikšmės, bet tai turėtų būti kažkas paglostančio širdį ir tinkančio tautiečiams apibūdinti.

TO Puteikiui

2011-08-31   19:30

IP: 86.100.97.63

Kol tokie lochai kaip tu savo tautiecius vadins GALVIJAIS tol ir gyvensim subinei.

Puteikiui

2011-08-29   10:55

IP: 85.206.61.2

Ką tik grįžau iš Turku. Per visą miestą eina upė ir nei vienoj vietoj nėra jokių turėklų ar atitvarų. Krantinių aukštis bent pora metrų. Jokių kopetėlių išlipti iš vandens kas keliasdešimt metrų kaip pas mus. Suomiai, ne paslaptis, mėgsta prisigerti gal net labiau už lietuvius. Tačiau užaugę laisvoj šaly jie kuo puikiausiai sugeba savim pasirūpinti ir masiškai į upę nekritinėja. O mūsų galvijus reikia laikyti aptvare kol bent kiek proto įgaus. Puteikis dar galėtų prižiūrėti, kad aptvarų viršuje būtinai būtų ir spygliuota tvora bei elektrinis piemuo. Apsauginiai bokšteliai su ginkluotais apsauginiais irgi nepamaišytų. Kito būdo apsaugoti girtus tautiečius nuo savęs pačių nėra.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...