2019 m. liepos 16 d. 22:17 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kova dėl Dievo namų - be taisyklių

(4)

Kova dėl Dievo namų - be taisyklių nuotrauka, foto

PASEKMĖS. Heincas Pėteraitis demonstruoja, kaip atrodo jo odinė striukė po lapkričio 14 d. susistumdymo su Klaipėdos rajono politiku Alfredu Šiauliu.

© Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Reklama

Priekulės evangelikų liuteronų parapijoje netyla skandalai. Dalis parapijiečių toliau kariauja su kunigu Dariumi Petkūnu ir kaltina jį atėmus iš jų parapijos namus, dėl ko šią savaitę įvyko net apsistumdymas.

Į įvykių sūkurį pateko ir Klaipėdos rajono politikas Alfredas Šiaulys, neva stūmęs garbaus amžiaus priekuliškį ir suplėšęs jo odinę striukę. Įpykę priekuliškiai jau išsiuntė raštą Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios konsistorijai ir žada kreiptis į rajono valdžią, kad būtų įvertintas politiko elgesys.

D. Petkūnas ir A. Šiaulys tikina, kad parapijiečiai tiesiog bando išpūsti naują skandalą ir tiek. Tačiau tiek viena, tiek kita pusė pripažįsta, kad tokios istorijos ne itin dera tikintiesiems.

Susirėmė

Priekulės parapijiečiai vėlų lapkričio 15 d. vakarą raštu kreipėsi į Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios konsistoriją, prašydami įvertinti jos nario kunigo Dariaus Petkūno veiksmus.

"Lapkričio 14 d. šis pilietis įrodė, kad Priekulės parapijos tikintieji jam yra absoliučiai nesvarbūs. Atvykęs prie Priekulės parapijos namų jis su Priekulės evangelikų liuteronų parapijos tarybos nariais Alfredu Šiauliu, Dariumi Mizgeriu ir kitais neprisistačiusiais nepažįstamaisiais, išlaužė duris ir pakeitė spynas. Praeiviai stebėjosi, kaip po parapijos namų kiemą jaunas vyras tampė rašytoją Editą Barauskienę. Klaipėdos rajono tarybos narys A. Šiaulys parapijos nariui Heincui Pėteraičiui suplėšė striukę. Kunigas D. Petkūnas visa tai abejingai stebėjo. Buvo iškviesta policija. Klausiame, ar jūsų kolegos veiksmai atrodo adekvatūs ir teisingi?" - į konsistorijos narius kreipėsi parapijiečiai.

Žmonės pasakojo, kad parapijos namai buvo likusi vienintelė vieta, kur jie galėdavę ateiti pasimelsti.

Reklama

"Primename, kad šiemet liepos 7 dieną kunigas D. Petkūnas, pasitelkęs dar keletą savo parankinių, išlaužė Priekulės evangelikų liuteronų parapijos bažnyčios duris, taip užtverdamas kelią tikintiesiems lankytis jų parapijai priklausančioje bažnyčioje. Todėl iki lapkričio 14 dienos tikintieji kiekvieną sekmadienį rinkosi Priekulės parapijos namuose. Ten buvo klausomasi Dievo žodžio ir giedamos krikščioniškos giesmės, bet D. Petkūnas nenusiramino, atėmė iš žmonių ir parapijos namus", - guodėsi priekuliškiai.

Pasiteiravus, kodėl žmonės neina melstis į Priekulėje esančią evangelikų liuteronų bažnyčią, jie atrėžė, kad negali eiti į pamaldas, kurias veda D. Petkūnas.

Žmonėms pikta, kad dabar jie neturės kur rinktis bei organizuoti renginius, nors patys prisidėjo, kad šios patalpos būtų jaukios.

Prieš trejus metus buvo įvykdytas projektas ir už Europos Sąjungos lėšas buvo suremontuotas antras parapijos namų aukštas, o pirmąjį parapijiečiai teigia remontavę savo lėšomis.

"Kodėl reikėjo pakeisti spyną, kuri buvo pirkta už ES lėšas, o durys visiems iki šiol buvo atviros? Buvome suplanavę šį savaitgalį renginį, bet niekas dabar nesiruošia mūsų įleisti į parapijos namus", - klausė rašytoja E. Barauskienė.

Rašytoja parodė parengtą raštą Klaipėdos rajono merui ir Tarybai, kurį artimiausiu metu žadėjo įteikti rajono valdžiai.

Reklama

ISTORIJA. Kunigas D. Petkūnas priminė, kad dalis parapijiečių elgiasi piktybiškai. Pavyzdžiui, birželio mėnesį buvo užrėmę bažnyčios duris, todėl pamaldas teko vesti lauke. "Atrakinę bažnyčią radome Jutos Galkienės ir jos vyro Juozo Galkaus lentomis taip užremtas Priekulės bažnyčios centrines duris, kad tikintieji nepatektų į bažnyčią", - sakė D. Petkūnas. Dariaus PETKŪNO albumo nuotr.

"A. Šiaulys įsilaužė į parapijos namus kaip plėšikas. Prašysime apsvarstyti A. Šiaulio elgesį. Taip pat norėtume, kad mus įleistų į parapijos namus bent sekmadieniais nuo 11 iki 14 val., kad galėtume vykdyti projektinę veiklą. Priešingu atveju turėsime kreiptis į Nacionalinę mokėjimo agentūrą, nes esame įsipareigoję vykdyti veiklą iki 2019-ųjų, kaip buvo numatyta projekte ES paramai gauti", - minėjo E. Barauskienė.

"Patys elgėsi chuliganiškai"

"Pagal visus įstatymus buvusi parapijos tarybos pirmininkė Juta Galkienė turėjo perduoti visą turtą, bet ji atsisakė tai daryti. Nemokėjo nei už elektrą, nei už vandenį, pridarė skolų, todėl paprašėme antstolių, kad perimtų turtą. Tiesiog norėjome užtikrinti teisę juo naudotis visiems parapijos nariams, o ne keliems suinterestuotiems asmenis, kurie savavališkai savinosi pastato raktus. Viskas buvo daroma legaliai, bet atėjo keli asmenys ir pradėjo elgtis chuliganiškai", - kodėl trečiadienį buvo keičiamos spynos, "Vakarų ekspresui" paaiškino kunigas D. Petkūnas.

Kunigas D. Petkūnas

Pasak jo, H. Pėteraitis pats jėga veržėsi pro duris tuo metu, kai buvo keičiamos spynos, todėl ir susiplėšė striukę.

"Jis trankė, laužė duris, veržėsi į vidų, bet buvo neįleistas. Ir antstolė yra viską protokole užfiksavusi apie jo chuliganišką elgesį. Buvo atvykusi ir policija. Anstolė paaiškino, kad viskas vyksta vadovaujantis įstatymais, tad prie policijos akių ir buvo pakeistos likusios spynos", - pasakojo kunigas.

Reklama

H. Pėteraitis žurnalistams dėstė savo versiją, jog jis nežinojęs, kad parapijos namuose darbuojasi antstoliai.

"Sužinojau, kad parapijos namuose sukiojasi nepažįstami žmonės. Pasirodė keista, nes raktai buvo pas pirmininkę. Todėl nuėjau patikrinti. Pasibeldžiau. Atidarę duris žmonės man neprisistatė. Moteris burbtelėjo, kad yra parapijietė ir tiek. Žodžiu, pasityčiojo, nes juk aš pažįstu visus vietinius. Kai atėjo dar dvi mūsiškės, pamatėme, kad vienas darbininkas eina keisti spynos. Bandžiau įeiti į vidų, ten buvo ir kunigas, ir A. Šiaulys, ir D. Mizgeris, tada ir įvyko susistumdymas. Išgrūdo mane, sudraskė drabužius. Tada iškvietėme policiją. Tik iš policijos sužinojome, kad viduje buvo antstoliai. Jei jie būtų prisistatę, žinoma, kad nebūčiau veržęsis į patalpą", - "Vakarų ekspresui" pasakojo H. Pėteraitis.

"Pats kunigas 17 metų remontavo šį pastatą, bet jam nepavyko. O kai bendruomenės dėka jį sutvarkėme, dabar ir jam prireikė jo. Matyt, jam nepatinka, kad čia rengiame daugybę nemokamų renginių visos seniūnijos žmonėms, nes iš to jokios finansinės naudos, tad ir sugalvojo atimti", - antrino Juozas Galkus.

Pasak jo, nors yra ir kunigui prijaučiančių parapijiečių, bet esą didžioji dalis yra pasipiktinę tokiu kunigo elgesiu.

"Skaudu, kad mus išvarė iš savo namų. Iš bažnyčios jau išėjome patys savo noru, nes netoleruojame kunigo elgesio. Turėjome dar vieną vietą, kur galėdavome ir pasikalbėti, ir kartu pasimelsti. Bet pradėjo mus vadinti sektantais. Atrodo, kunigas turėtų vienyti bendruomenę, o dabar viskas yra atvirkščiai", - guodėsi priekuliškis Rolandas Ruslys.

Vyrai svarstė, kad po kurio laiko gali paaiškėti, kad parapijos namai neva nebereikalingi bendruomenei, ir juos galės pigiai įsigyti tie, kam jų labai reikia. Esą reikėtų stebėti, ar po kurio laiko toje vietoje nebus įkurtas koks viešbutukas.

Reklama

"Panašu, kad niekas mums nebegali padėti. Aukščiau jų tik Dievas. Bažnyčia atskira valstybė, tad daro, ką nori", - atsiduso parapijiečiai.

"Nėra jokio kriminalo"

Klaipėdos rajono politikas A. Šiaulys nelabai norėjo komentuoti situacijos, bet tikino tikrai neplėšęs pensininko striukės.

"Mes tiesiog laikėme užrėmę duris, jis pats veržėsi ir, matyt, susiplėšė. Tiesiog tie žmonės skleidžia jiems parankią informaciją. Aš labiau norėčiau palaukti antstolės išvadų", - sakė politikas.

Pasak jo, nėra čia jokio kriminalo. Tiesiog bažnyčia atsiėmė savo turtą,ir tiek. Kadangi turto valdytojas yra kunigas, tai jis ir dalyvavo kartu su antstoliais.

"Anksčiau tie žmonės ir bažnyčią buvo užrėmę su pagaliais, taip pat turėjome atsiimti, dabar parapijos namuose įkūrė kažkokią sektą, meldžiasi neaišku kokiems dievams, todėl ir turėjome pakeisti spynas. Yra grupelė parapijiečių, kurie elgiasi piktybiškai. Žmonės nenori suprasti, kad valdžioje turi būti pokyčiai, nenori nulipti nuo "bačkos". Bet argi reikia šitaip pykti, jei pasikeitė parapijos taryba? Juk ir šalies valdžia keičiasi, ir prezidentai. Gyvenimas eina į priekį", - kalbėjo A. Šiaulys.

Jis pasakojo, kad pamaldos Priekulės bažnyčioje vyksta sklandžiai ir didžioji dalis parapijiečių jose dalyvauja.

Reklama

"Labai gaila, kai vyksta tokie dalykai. Juk mūsų parapija tokia nedidelė, ir dabar yra suskilusi. Tokie garbingi žmonės, ir juodina kunigą. Man nesuprantama. Pavyzdžiui, jie ateidavo į bažnyčią, vos tik pasirodydavo kunigas, atsistodavo demonstratyviai kokie dešimt žmonių ir išeidavo. Ką tai sako apie žmogų? Jis ateina ne melstis į bažnyčią, bet niekinti kunigą", - pasakojo politikas.

Jo nuomone, šiuo atveju gali padėti tik laikas.

Pykčio nelaiko?

Kunigas D. Petkūnas apgailestavo, kad pastaruoju metu vis bandoma jį juodinti ir šmeižti. Esą šitaip elgiasi žmonės, kurie neteko valdžios parapijos taryboje.

"Buvusi pirmininkė kursto žmones, nes ją atleido iš pareigų. O taip pasielgėme todėl, kad ji mane skundė policijai, elgėsi nekrikščioniškai. Buvo mane ir teisėsaugai apskundę nebūtais dalykais, bet prokuratūra atmetė jų skundus. Lapkričio 6 d. gavome atsakymą, kad ikiteisminis tyrimas yra nutrauktas dėl kaltės nebuvimo. Taigi juodina mane be jokio pagrindo. O aš tarsi ir negaliu apsiginti", - guodėsi kunigas.

Kunigas tikino, kad nepaisant įvykusių nemalonių incidentų jis bažnyčioje laukia visų parapijiečių. Žadėjo, kad ir parapijos namų durys bus atviros visiems.

"Bažnyčios durys yra visiems atviros ir aš visų laukiu", - viltingai užbaigė pokalbį Dievo tarnas.

Reklama

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Nuomone

2017-11-21   09:35

IP: 88.119.138.252

Nelabai liezuvis verčiasi Petkuną kunigu vadint. Panašu , kad jis meldžiasi ne tiems dievams...

2017-11-21   00:30

IP: 90.134.29.47

Nenutylėk ką sako Dievas,
Jo mintys tobulos JIS VIENAS.
Pasitikėk JO VEDIMU,
Ir JIS būs ten, kur būsi tu Gerb. Ponia Juta Gakienė.
D. PETKŪNAS ir vyskupas Sabutis yra išradingi piktadariai.
Siekiant užvaldyti parapijos turtą, buvo
Teisingumo Ministerijoje gautas vyskupo M. Sabučio melagingas raštas.
Šiame rašte pranešama, kad juridinio asmens teisę sudaryti Priekulės
evangelikų liuteronų parapijos vardu sandorius ir veikti be apribojimų
turi Darius Petkūnas o ne Juta Galkienė (parapijos pirmininkė).

D. Petkūnui ši teisė suteikta be parapijos žinios ir įgaliojimų (jis
yra tik parapijos dvasininkas, Petkūno parapija niekada nerinko ir
netvirtino parapijos vadovu.

D. Petkūnas yra Vyskupo Sabutčio pavadotojas ir jis kartu su Sabučiu pradangino parapijoms paaukotus milijoną litų. Per visą jų vadovavimo laikotarpį, jie parapijoms neieškojo tiesos ir gėrio.

Vyskupo ir PETKŪNO, pataikavimas, karjerizmas, veidmainystė ir kiti ne garbingi išskaičiavimai erzina tikinčiuosius ir skaldo bažnyčia. Ir Priekulės susidariusi situacija yra pasekmė.Tik per Vyskupo ir daugumos konsistorijos nariu neadekvatų elgesį ir neteisėtus sprendimus, jie viešai pažemino, laikraščiuose,
televizijoje ir pasaulietiniuose tesimose visų Dievo tarnų ir parapijių tarybų įdarbį ir pasitikėjimą. DIEVO TARNAS

...

2017-11-18   10:43

IP: 109.42.3.107

laužia Duris, suplėšo pensininkui striukę ( susiplėšė petį eidamas pro duris keičiant durų spyną esančią metro aukštyje ????), tampo rašytoją po kiemą, telefoniniam sukčiam atiduoda parapijos pinigus Palangoje, atsiduria laikraštyje ir televizijoje, bei sako netiesą.

Senukai užremia jam duris, jog nepatektų į bažnyčią - ir visa tai Mažojoje Lietuvos sostinėje 2017 metais.

Ar nebėra kitų parapijų, kur tą kunigą galėtų nukelti ?

Bėje ponas Šiaulys ir ponas Mizgeris į parapijos tarybą visuotinio susirinkimo nebuvo išrinkti, jei tai netiesa, tegu pateikia visuotinio parapijiečių susirinkimo patvirtintą protokolą, kad jie į tarybą išrinkti).

Ar Klaipėdos rajono tarybos narių etikos normoms tai neprieštarauja ?

Ir kodėl seniūnija abejingai stebi, kaip tyčiojamasis iš vietos gyventojų (kunigas atvažiuoja į Priekulę tik kelioms valandoms per mėnesį).

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Ursula von der Leyen - Europos Komisijos pirmininkė nuotrauka, foto

Pasaulis, Ursula von der Leyen patvirtinta Europos Komisijos pirmininke. Vokiečių politikė antradienį Europos...

Dėl išberto vaiko klaipėdietė susidūrė su netikėta problema nuotrauka, foto

Sveikata, „Iš tiesų man trūko kantrybė – nebenoriu tylėti. Ši situacija apgailetina ir...

Pagerbti uostamiesčio šimtukininkai nuotrauka, foto

Švietimas, Antradienį uostamiesčio piliavietėje vyko abiturientų, iš valstybinių brandos egzaminų gavusių šimtukus, pagerbimo...

Lenkijoje - D. Nausėdienės elegancija ir subtilumas nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pradėjo pirmąjį vizitą Lenkijoje, kur daugiausia dėmesio...

Pasaulis, Paskelbta prieš 1 val.

Švietimas, Paskelbta prieš 3 val.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...