2021 m. sausio 19 d. 04:40 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klebonas apkartino šventes

(23)

2016-09-20, 11:01

Livija GRAJAUSKIENĖ

Klebonas apkartino šventes nuotrauka, foto

AKIBROKŠTAS. Į šv. Mišias už žuvusiuosius jūroje Šventosios bažnyčion susirinkę tikintieji pamaldų nesulaukė.

© Livijos GRAJAUSKIENĖS nuotr.

Reklama

Šeštadienį Šventojoje vykę renginiai - Jūros ir baltų vienybės diena ir tarptautinis bendruomenių festivalis "Vilingis" - prasidėjo precedento neturinčiu įvykiu: į Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčią susirinkę šv. Mišių aukoje už žuvusiuosius jūroje dalyvauti pasirengę tikintieji pasimelsti negalėjo, nes neįvyko pamaldos.

Penkiolika minučių pamaldų pradžios laukusiems parapijiečiams ir Šventosios svečiams, tarp kurių buvo Palangos meras Šarūnas Vaitkus bei miesto Tarybos nariai, į bažnyčią atskubėjusi neprisistačiusi moteris pranešė, jog šv. Mišių nebus.

Iš bažnyčios einantiems žmonėms buvo paaiškinta, jog pamaldos neįvyko vyskupo valia: neva jis neseniai į Šventosios ir Laukžemės parapijas paskirtam naujam klebonui, kunigui kanauninkui Zenonui Degučiui pasakęs, jog Baltų vienybės diena - ne ta šventė, kurios metu dera aukoti šv. Mišias.

Tarp atėjusiųjų į pamaldas buvo ir tarptautinio pripažinimo sulaukusių dokumentinių filmų režisierius ir operatorius, fotografas, Ukrainos žurnalistų klubo narys Petro Olaras. Jis, pamaldų nesulaukusiems tikintiesiems išsiskirsčius, pastebėjo į bažnyčios šventorių einantį kunigą. Pasilabinus paaiškėjo, kad tai ir yra naujasis Šventosios klebonas.

"Aš jo paklausiau, kas tokio ypatingo atsitiko, kad bažnyčioje neįvyko Mišios? Jis paaiškino gavęs iš vyskupo ar vyskupijos raštą, kuriame nurodyta, jog Mišios šeštadienį atšaukiamos. Bandė man paaiškinti, kad baltai esą ne to tikėjimo žmonės ir panašiai, todėl jo dvasininkijos vadovybė nerekomendavo laikyti pamaldų. Nustebau: ką bendro turi baltai ir pamaldos, kurių metu ketinta melstis už žuvusiuosius jūroje? Perklausiau, ar tikrai jis tą raštą turi. Jis patvirtino turįs, bet parodyti laišką atsisakė", - pasakojo P. Olaras.

Palangos kultūros ir jaunimo centro, rengusio Baltų ir jūros vienybės dienos šventę, kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė patvirtino, jog dėl Mišių su klebonu Z. Degučiu buvo susitarta beveik prieš mėnesį laiko. Ir jokių klausimų dvasininkui nekilę. Dar kartą su juo buvo susiskambinta trečiadienį, rugsėjo 14-ąją. Pasak M. Jarulytės, klebonas net nustebęs: esą nereikėję jam skambinti, jis puikiai žinąs, kad šeštadienio vidurdienį tikintieji susirinks į pamaldas.

Reklama

"Šeštadienį, sužinojusi, kad bažnyčioje žmonės nesulaukia Mišių, dešimt minučių po vidurdienio paskambinau klebonui. Jis pasakė, jog pamaldų nebus, nes jam vyskupas sakęs, kad baltų šventė esą netinkama diena katalikams švęsti", - aiškino M. Jarulytė.

Pats klebonas vakar telefonu teigė niekam nieko apie vyskupo ar vyskupijos draudimą nesakęs.

"Tai, kad neįvyko Mišios, buvo mano klaida. Jeigu galėčiau pasinaudoti jūsų skaitytojų auditorija, norėčiau dėl to atsiprašyti. Aš niekam nesakiau, kad kas nors būtų pamaldas uždraudęs. Tai - tendencingai iškreipta informacija", - kalbėjo Z. Degutis.

Klebonas aiškino trečiadienį, kai buvo kalbėta dėl pamaldų, neįsivedęs skambinusios organizatorės telefono numerio, tad perskambinti negalėjęs. Pasiteiravus, kodėl jis nematė reikalo ne tik kad ateiti ir perspėti žmonių, bet bent jau prie bažnyčios pakabinti skelbimo, kad pamaldų nebus, klebonas atsakė, jog neturėjęs šalia, kas patartų.

Kanauninkas Andriejus Sabaliauskas, Telšių vyskupo atstovas spaudai, vakar sakė tik iš žurnalistės skambučio sužinojęs apie incidentą Šventosios bažnyčioje, tad ir komentuoti įvykio negalįs.

Telšių vyskupijos Palangos dekanato dekanas, Palangos parapijos klebonas Marius Venskus sakė, jog jam tikintieji paskambinę dar šeštadienį. Palangos parapijoje buvo daug darbo, tad jam esą nepavyko iškart susisiekti su Šventosios klebonu. Tačiau išgirdęs kalbas apie draudimą dekanas sakė susisiekęs ir su kurija, ir su Telšių vyskupu Jonu Boruta.

Reklama

"Kurijoje mane patikino, jog vyskupas asmeniškai tikrai nieko draudžiančio nei sakė, nei rašė. Ten tokio klausimo apskritai nebuvo kelta, nes priežasčių neaukoti Mišių šiuo atveju tikrai jokių nebuvo. Vyskupas labai apgailestauja dėl to, kas įvyko. Ir mes, Palangos parapija, ir vyskupas visada džiaugiamės galėdami padėti ir prisidėti prie mieste vykstančių renginių. Tikrai nuoširdžiai bendraujame ir bendradarbiaujame",- sakė M. Venskus.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gaila

2017-08-15   16:43

IP: 88.118.212.82

tokio arogantiško ilgaskvernio,kuris visapusiškai prarado žmonių pasitikėjimą,tikiuosi,kad Dievas jį nubaus jei ne šiam ,tai anapusiniam pasauly,kaip Staliną

šlykštu

2017-08-15   16:38

IP: 88.118.212.82

kaip Dievo tarnas sugeba klausyti išpažinčių,nesugebėdamas pastebėti savo klaidų

tikinčioji

2017-04-08   08:59

IP: 90.138.108.59

Kunigo naudą...šį kart tikrai velniai gaudo

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Laukia leidimo statyboms nuotrauka, foto

Ūkis, Trečiadienį buvo pakartotinai pristatyti Turgaus aikštės techninio projekto sprendiniai. Pasak Klaipėdos savivaldybės...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Klaipėdos ligoninėje mirė legendinis girininkas: COVID-19 smogė žaibiškai – ėmė mėlynuoti ir dusti nuotrauka, foto

In Memoriam, Penktadienį Klaipėdos ligoninėje mirė buvęs ilgametis Smiltynės girininkas 65-erių metų Algimantas...

Klaipėdietis apie pasirodymą Dakaro ralyje: "Fantastika" nuotrauka, foto

Sportas, "Super! Fantastika!" - tokie buvo pirmieji keturratininko žodžiai vos nusiėmus šalmą po...

Ūkis, Paskelbta prieš 4 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...