2021 m. sausio 20 d. 15:38 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdos veikėjai: "SSSR agresijos nebuvo"

(28)

Klaipėdos veikėjai: "SSSR agresijos nebuvo" nuotrauka, foto

Viačeslavas Titovas (kairėje) ir Jurijus Šeršniovas. Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.

Du Klaipėdos politikai, prieš kurį laiką uostamiestyje užsimoję surengti paradą gegužės 9-osios proga, toliau erzina patriotiškai nusiteikusius lietuvius.

Naujausias Klaipėdos miesto Tarybos narių Viačeslavo Titovo ir Jurijaus Šeršniovo bandymas patampyti tautiečius už ūsų - pirmadienį viešai išplatintas atviras laiškas Lietuvos prezidentei.

Uostamiesčio veikėjai šiame laiške kreipiasi į Dalią Grybauskaitę ir prašo nepasirašyti birželio 15 dieną Seime priimtos Baudžiamoji kodekso 170 straipsnio pataisos, kuri neva pažeidžia šalies Konstitucijos 25 straipsnį, garantuojantį Lietuvos gyventojų teisę turėti savo įsitikinimus ir laisvai juos reikšti.

"Mums nesuprantama, ką galima laikyti SSRS agresija Lietuvos atžvilgiu. Nei vienas tarptautinis teismas nėra nustatęs tokio fakto. Lietuva buvo SSRS dalimi. Diskutuoti galima tik apie lyderius, kurie panaudodavo totalitarinius vadovavimo metodus, nors per paskutinįjį 20-metį Lietuvoje nesibaigiama diegti mintį, kad SSRS okupavo Lietuvą.

Lietuvos prisijungimas prie daugiatautės SSRS atitiko visas 1940 metų tarptautinės teises normas, be to, Lietuvos įstojimas į SSRS gavo oficialų tarptautinį pripažinimą. Ši pozicija remiasi SSRS sienų vientisumo de facto pripažinimu 1941 metų birželio mėnesio Jaltos ir Potsdamo konferencijose  valstybėmis-narėmis, bei Europos sienų neliečiamumo pripažinimu Europos saugumo ir bendradarbiavimo pasitarimo dalyviais 1975 metais", - laiške dėsto V. Titovas su J. Šeršniovu.

"Tokiems mūsų įsitikinimams gresia baudžiamoji atsakomybė. Mes esame Lietuvos Respublikos piliečiai ir norime mąstyti laisvai. Tačiau nepaisant to, kad Lietuva skelbia esą laisva šalis, mes, Lietuvos piliečiai, dirbantys mūsų šalies – Lietuvos Respublikos labui, galime atsidurti kaltinamųjų suole. Prašome Jūsų nepasirašyti šio įstatymo ir neleisti Lietuvai sugrįžti į totalitarizmo bei žodžio, sąžinės ir įsitikinimo laisvės ribojimo praėjusį amžių", - D. Grybauskaitės prašo du Klaipėdos miesto Tarybos nariai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Niekšeliai

2010-06-22   11:25

IP: 78.59.240.224

Šie du niekšeliai arba yra visiški debilai, arba (greičiausiai) yra KGB slaptieji agentai. Jais turėtų pasidomėti spec tarnybos. O socdemai turi mesti iš frakcijos ar partijos, - kur jie ten įlindę, ir kartu iš savivaldybės. O tai nežinia kokią šunybę dar pakiš...

taryba

2010-06-22   00:09

IP: 86.100.65.69

miesto taryba renkama kad sprestų miesto reikalus, jei politikuoja ir nesilaiko įstatymų pašalinti ,o jei reikia ir pasodinti po to deportuoti į jų įsivaizduojamą cccp kur "derevnia debilov."

2010-06-21   22:28

IP: 86.100.67.219

Taip išeina kad pagal jų mastysena ir nusistatymą Leninas vokiečių pinigais revoliucijos nedarė, nebuvo sifilitikas; Stalinas nebuvo banditas ko pasekoje panaudodamas savo metodus ir perduodamas patirti savo klapčiukams. Geriau užsiimtu, Klaipėdos gyventojų išrinktų, miesto tarybos deputatai miestui reikalingais klausimų sprendimais, o nevaryti erezijas. Dar to betruko seime turime pajacų, tai dabar Klaipėdos taryboje kėsinasi atsrasti.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Startuoja pirmosios bendros Europos universiteto EU-CONEXUS studijų programos nuotrauka, foto

Švietimas, Europos universitetas EU-CONEXUS pradėjo pirmąsias bendras papildomų bakalauro specializacijų (minor) studijas. Per...

Pandemija sugrąžino į viešbučių verslą nuotrauka, foto

NT, Viešbučio "Vėtra" savininkas Petras Grigalis į verslą grįžo po ketverių metų pertraukos....

Kapitonai sunerimę: atsisakoma krante jūrininkams teikti pagalbą nuotrauka, foto

Jūra, Lietuvos jūrininkus sukrėtė laivo kapitono, atplaukusio į vieną Kinijos uostą, pasakojimas, šiomis...

A. Bilotaitė: pareigūnai už papildomą darbą gaus atlyginimų priedus nuotrauka, foto

Lietuva,  

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...