2021 m. kovo 1 d. 09:40 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajono turgavietėse – pokyčiai

2020-02-05, 08:12

Agota BENDORAUSKIENĖ, gargzdai.lt

Klaipėdos rajono turgavietėse – pokyčiai nuotrauka, foto

Nuspręsta ir teritoriją Nidos gatvėje Dercekliuose įtraukti į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, teikiamos paslaugos, sąrašą.

© A. VALAIČIO nuotr. iš „Bangos“ archyvo

Reklama

Nors prekyba Dituvos turguje vyksta nuo neatmenamų laikų, tik praėjusį ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta teritoriją Nidos gatvėje Dercek­liuose įtraukti į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, teikiamos paslaugos, sąrašą.

Prekybininkai buvo vaikomi

„Pamename laikotarpį, kai prekyvietė pradėjo formuotis Nidos g. Derceklių k. ir Pavasario g. Dituvos k. Tuomet prekiautojai buvo vaikomi atitinkamų institucijų, nes nebuvo nustatytos prekybos vietos, nebuvo teisinio pagrindo, kuo vadovaujantis būtų galima išduoti dokumentą, leidžiantį prekiauti savo produkcija“, – prisimena Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė.

Anot jos, apie 2008 m. seniūnija, gavusi papildomų lėšų, pastatė prekybos paviljoną ir buvo pradėtas formuoti žemės sklypas. Parengus žemės dokumentus, sklypas Nidos g. konkurso tvarka buvo išnuomotas „Tilžės turgui“.

Seniūnė „Bangai“ pasakojo, kad tuo pačiu metu vadinamojo „Blusų turgaus“ savininkas taip pat tvarkė dokumentus dėl žemės paskirties ir turgelio veiklos įteisinimo Pavasario g., Dituvos k. Dabar žmonės čia legaliai prekiauja dėvėtais rūbais, sendaikčiais ir kt.

Kaip minėta, praėjusį ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta ir teritoriją Nidos gatvėje Dercekliuose įtraukti į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, teikiamos paslaugos, sąrašą.

Reklama

Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiosios specialistės Ritos Rapalienės, toks siūlymas paruoštas atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus ir Priekulės seniūnijos prašymą. Mat baigėsi sutartis su minimos prekyvietės veiklą administravusia UAB „Tilžės turgus“.

„Kad žmonės ir toliau galėtų parduoti savo gaminius, seniūnija prašė, kol atsiras naujas administratorius, suteikti teritorijai prekybą joje leidžiantį statusą“, – informavo R. Rapalienė. Prekybos leidimai išduodami Priekulės seniūnijoje.

Jaučia administratoriaus poreikį

Priekulės seniūnė D. Bliūdžiuvienė akcentavo, jog šis turgus žmonėms labai svarbus, čia gyventojai prekiauja ne tik drabužiais, bet ir savo ūkyje užaugintais ar pagamintais pirminiais žemės ūkio produktais, gaminiais.

„Iki šiol ši teritorija nebuvo įtraukta į viešųjų vietų, kuriose gali būti vykdoma prekyba, sąrašą paprasčiausiai dėl to, kad ją administravo „Tilžės turgus“. Tačiau pastaroji bendrovė sutartį nutraukė, išmontavo tvorą, išsivežė biotualetus, konteinerius, tad šiuo metu sąlygos prekybai yra prastos.

Vadovaudamasi Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, Priekulės seniūnija išduos leidimus norintiesiems prekiauti žmonių vadinamame Dituvos turgelyje“, – informavo D. Bliūdžiuvienė.

Reklama

Tačiau seniūnija tikisi, kad Savivaldybė greitai priims sprendimą dėl turgavietės administratoriaus parinkimo. Mat turgaus administratorius turi būti atsakingas, kad turgavietė atitiktų teisės aktuose nustatytus higienos reikalavimus teritorijai, patalpoms, įrengimams, atliekų tvarkymui, vandens tiekimui, asmens higienai, maisto produktams.

Seniūnija negali vykdyti turgaus administravimo funkcijos, nes neturi maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo“, – aiškino D. Bliūdžiuvienė.

Depolitizuota Gargždų turgaus valdyba

Priminsime, jog neseniai UAB „Gargždų turgus“ buvo atliktas auditas, kurio metu nustatyta, jog bendrovės veikla neekonomiška, neefektyvi, nevykdoma vidaus kontrolė, nevaldomos rizikos.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas informavo, kad siekiant depolitizuoti valdybą buvo pakeista jos sudėtis. Nuspręsta atsisakyti politinio pasitikėjimo pareigūnų, tokiu būdu siekiant gerinti įmonės valdymą.

„Ar direktorius tinkamas eiti pareigas, sprendžia įmonės valdyba. Svarbiausia užtikrinti, kad nesutriktų turgaus veikla ir šia paslauga galėtų naudotis miesto ir rajono gyventojai. Šiuo metu valdyba yra priėmusi sprendimą, kad esamas vadovas turi tęsti savo veiklą“, – teigė Administracijos direktorius A. Bogdanovas.

Reklama

UAB „Gargždų turgus“ direktorė yra Danutė Jonikaitė. Šiandieninė UAB „Gargždų turgus“ valdyba – Daiva Dilytė, Savivaldybės administracijos atstovė, Leidimų ir licencijų skyriaus vedėja, valdybos pirmininkė; Edita Lenkauskaitė, nepriklausoma valdybos narė; Vytautas Čeledinas, valdybos narys, atstovaujantis privatiems akcininkams; Mantas Virbauskas, Savivaldybės administracijos atstovas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Ištyrus 3080 ėminių, 243 nauji koronaviruso atvejai ir 7 mirtys nuotrauka, foto

COVID-19, * Paskutinės paros naujų atvejų skaičius yra IŠANKSTINIS ir per kelias dienas...

Vairuotojas nesuvaldė motociklo ir partrenkė pėsčiajį nuotrauka, foto

Kriminalai, Motociklininkas partrenkė pėsčiajį

Lietuvoje plečiami tyrimai dėl koronaviruso mutacijų nuotrauka, foto

COVID-19, Lietuvoje nuo šios savaitės plečiami sekoskaitos tyrimai, siekiant nustatyti koronaviruso mutacijas,...

Su sunkia liga susigrūmusiai A. Brazausko našlei teko atsisakyti kai kurių malonumų nuotrauka, foto

Žmonės, Nidoje karantiną leidžianti Kristina Brazauskienė vasario 20 dieną paminėjo 72-ąjį gimtadienį: „Labai...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...