2021 m. sausio 22 d. 02:08 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdos rajonas ruošiasi tvarkyti kelius

2019-07-12, 08:59

Klaipėdos rajono savivaldybės informacija

Klaipėdos rajonas ruošiasi tvarkyti kelius nuotrauka, foto

© Klaipėdos rajono savivaldybės asociatyvi nuotr.

Reklama

Klaipėdos rajono savivaldybės 2020–2025 metų ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo plano rengimo darbai jau įsibėgėjo. Seniūnijos aktyviai bendrauja su seniūnaičiais, bendruomenėmis ir gyventojais bei drauge tariasi, kuriuos kelius būtina tvarkyti pirmiausia. 

Parengus 2020–2025 m. ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą bus sudaryta kelių asfaltavimo eilė. Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, koordinuojanti Savivaldybės vietinės reikšmės kelių ir gatvių priežiūros, taisymo, tiesimo ir saugaus eismo organizavimo klausimus, informavo, kad 2020–2025 m. iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, ES struktūrinių fondų ir Savivaldybės biudžeto lėšų kelių asfaltavimui planuojama skirti 20 mln. eurų.

„Už šią sumą tikimasi pakloti apie 40 km kelių. Seniūnijoms lėšos skirstomos pagal gyventojų skaičių ir kelių ilgį. Jos aktyviai įsitraukė į diskusijas su gyventojais bei bendruomenėmis, kuriuos kelius rekonstruoti pirmiausia. Kai kurios seniūnijos jau parengė preliminarius tvarkytinų kelių sąrašus, kitos dar tarsis su gyventojais, seniūnaičiais“, – teigė vicemerė.

Pasak mero pavaduotojos A. Balnionienės, planuojamų rekonstruoti kelių sąrašą Savivaldybei seniūnai turi pateikti iki rugsėjo 1 d. Vėliau jį tvirtins Klaipėdos rajono savivaldybės taryba.

Endriejavo seniūnė Laimutė Šunokienė informavo, kad su gyventojais vykusioje sueigoje buvo aptarta, kurie keliai ir gatvės turėtų būti įtraukti į ilgalaikio susisiekimo infrastruktūros objektų vystymo planą. Pasak seniūnės, jie galutinai prioritetine tvarka bus sudėlioti rugpjūčio 5 d. vyksiančioje išplėstinėje seniūnaičių sueigoje.

Sendvario seniūnė Loreta Urbutė teigė, kad bendruomenių atstovai taip pat pateikė objektus, kuriuos ketinama įtraukti į planą. „Galutinė diskusija su seniūnaičiais planuojama liepos pabaigoje, kada ir tvirtinsime asfaltuojamų objektų sąrašą. Daugiausia kalbame su seniūnaičiais ir bendruomenėmis, kurie yra gyventojų atstovai ir geriausiai žino, kurios gatvės turėtų būti išasfaltuotos. Jų pareiga suderinti ir informuoti gyventojus apie planus. Taip pat diskutuojame su gyventojais susirinkimuose, socialiniame tinkle. Noriu pabrėžti, kad objektai atrenkami remiantis kriterijais: gyventojų skaičiumi, autotransporto intensyvumu, užstatymo tankiu, žiūrima, ar kelias veda į ugdymo įstaigas, viešuosius objektus, ar keliu važiuoja visuomeninis transportas ir panašiai“, – aiškino Sendvario seniūnė.

Reklama

Dovilų seniūnė Nijolė Ilginienė patikino, kad ir šios seniūnijos gyventojai aktyviai reiškia pageidavimus dėl kelių rekonstrukcijos, priežiūros ir remonto. „Susitarti dėl kelio rekonstrukcijos pirmumo sudėtinga, nes visur gyvena žmonės, visi nori turėti gerą kelią. Seniūnijos teritorija didelė, kai kurie seniūnaičiai ir bendruomenių pirmininkai net nelabai įsivaizduoja, kokios yra seniūnijos ribos. Tad planuojame artimiausiu metu apvažiuoti visą seniūniją su seniūnaičiais, kad kiekvienas objektyviai įvertintų kelius. Tuomet nuspręsime dėl jų asfaltavimo eiliškumo“, – informavo Nijolė Ilginienė.

Pasiūlymus teikė ir kitų seniūnijų bendruomenės ir gyventojai. Galutiniai tvarkytinų kelių (gatvių) sąrašai bus aptarti ir patvirtinti dar vyksiančiose seniūnaičių sueigose.

„Kviečiame gyventojus aktyviai bendradarbiauti su seniūnais ir seniūnaičiais, teikti pasiūlymus ir drauge nuspręsti, kuriuos kelius jūsų gyvenvietėje reikia tvarkyti“, – ragino mero pavaduotoja A. Balnionienė.

Vicemerė informavo, kad Klaipėdos rajone sėkmingai įgyvendinama 2015 m. patvirtinta tvarka, kai keliai asfaltuojami prisidedant Savivaldybei ir gyventojams. Savivaldybė kompensuoja iki 50 proc. sumos, reikalingos darbams vykdyti.

„Praėjusiais metais buvo išasfaltuotos 6 rajono gatvės, o šiemet su gyventojų ir Savivaldybės prisidėjimu ketinama sutvarkyti 9 gatves. Šiai programai vykdyti kasmet biudžete buvo numatoma 250 tūkst. eurų, o kitąmet finansavimas bus padvigubintas – planuojama skirti 0,5 mln. eurų iš Savivaldybės biudžeto. Raginame gyventojus pasinaudoti galimybe ne laukti eilėje, o greičiau džiaugtis sutvarkytais keliais“, – kvietė vicemerė A. Balnionienė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Kiek uždirba ministrai, o kiek – jų pavaldiniai? Skaičiai stebina ne vieną nuotrauka, foto

Lietuva, Pandemija nuo pat pavasario atvėrė daug sveikatos sistemos sopulių, tačiau atskleidė...

Gargždiškiai - ketvirtfinalyje nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos salės futbolo taurės turnyre sėkmingai žingsniuoja "Gargždų pramogų" futbolininkai, kurių gretose...

Bekelės monstrams politikai mauna apynasrį nuotrauka, foto

Neringa, Nuo šių metų vasario 1-osios norint į Neringos miesto savivaldybę atvykti ar...

Šimtametės palangiškės sveikinimas per karantiną atrodė pribloškiančiai: prireikė ir technikos pagalbos nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Karantino metu įsigaliojęs draudimas lankytis namuose pas svetimus žmones Palangos merą...

Sportas, Paskelbta prieš 5 val.

Neringa, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...