2020 m. lapkričio 25 d. 07:28 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Klaipėdos meras - apie atliekų deginimą

(78)

Klaipėdos meras - apie atliekų deginimą nuotrauka, foto

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius išplatino pranešimą, kuriame kalbama apie Klaipėdos miesto tarybos sprendimus, susijusius su termofikacinės elektrinės statyba ir atliekų deginimu.

Pasak mero, dėl termofikacinės elektrinės ir atliekų deginimo diskutuojama jau 8 metus, o sprendimai priimti nuosekliai, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais.

Skaitytojams pateikiame mero R. Taraškevičiaus kreipimąsi į klaipėdiečius:

Atliekų deginimas: „neskaidrūs sprendimai“

Pastaruoju metu skleidžiama daug netiesos apie Klaipėdos miesto tarybos sprendimus, susijusius su termofikacinės elektrinės statyba ir atliekų deginimu. Negaliu sutikti, kad viskas daroma slapta nuo visuomenės, politikų ir labai skubant. Pateikiu sprendimus, kurie akivaizdžiai įrodo, kad dėl termofikacinės elektrinės ir atliekų deginimo diskutuojama jau 8 metus, o sprendimai priimti nuosekliai, remiantis Lietuvos Respublikos įstatymais.

2002 metais taryboje buvo patvirtinta AB „Klaipėdos energija“ akcininkų sutartis, kurioje pirmąkart užsimenama apie ketinimus statyti uostamiestyje termofikacinę elektrinę. 2009 m. gegužės 28 d. taryboje pritarta naujai AB „Klaipėdos energija“ akcininkų sutarčiai, kur vienas iš punktų kalba apie atliekų deginimą. Ten parašyta, kad projektas turi būti įgyvendintas iki 2013 metų.

2006 metų rugsėjo 28 dieną taryboje patvirtintas Klaipėdos LEZ detalusis planas, kurio specialiojo plano sprendiniuose numatyta pastatyti kogeneracinę elektrinę.

2006 kovo 29 dienos Klaipėdos miesto tarybos posėdyje priimtas sprendimas, kur rašoma: „...pritarti, kad AB „Klaipėdos energija“ įgyvendintų termofikacinės elektrinės, naudojančias degias municipalines atliekas, biokurą ir kitą vietinį kurą, projektą...“.

2009 vasario 27 d. miesto politikai pritarė sprendimui dėl Atliekų tvarkymo plano 2009-2018 metams. Ten viename iš punktų rašoma: „...mišrių komunalinių atliekų deginimas išgaunant energiją“.

2010 liepos 29 d. Tarybos nariai patvirtino sprendimą „Dėl pritarimo Klaipėdos strateginio plano įgyvendinimo ataskaitai“, kur rašoma: „...2009 06 16 gautas teigiamas sprendimas iš Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamento dėl biokuro ir atliekų termofikacinės elektrinės statybos Klaipėdos LEZ...“ Ten dar rašoma, kad suteiktas leidimas šiai veiklai Klaipėdos LEZ.

Kas šių metų vasarą dar buvo niekam neįdomu, kažkodėl įžiebė skandalą spalio mėnesį, kai tarybos posėdyje buvo pritarta jau minėto, 2006 metais patvirtinto, Klaipėdos LEZ detaliojo plano korekcijai. Statinio LEZ‘e aukštingumo pakeitimo klausimas buvo išpūstas iki „termofikacinės elektrinės statybos palaiminimo“.

Gal kai kuriems tarybos nariams ar miesto gyventojams atrodo, kad termofikacinės elektrinės statybas sugalvojo Klaipėdos politikai. Noriu atkreipti Jūsų dėmesį, kokia yra valstybės politika šiuo klausimu.

Štai ištrauka iš 2007 metų sausio 18 dienos LR Seimo nutarimo „Dėl Nacionalinės energetikos strategijos“: „...Iki 2020 metų pastatyti maždaug 400 megavatų bendros galios termofikacines elektrines Klaipėdoje, Šiauliuose ir kt. miestuose, ...savivaldybių renkamas komunalines atliekas panaudoti šilumai gaminti, jeigu tai naudinga ekonominiu ir ekologiniu požiūriu...“.

2007 spalio 31 d. Vyriausybės sprendimo „Dėl Valstybinio strateginio atliekų tvarkymo plano patvirtinimo“, 108 punkte rašoma – „... panaudoti buitines atliekas energijai gauti...“.

2007 gruodžio 27 dieną patvirtintas planas Nacionalinės energetikos strategijos įgyvendinimui, kur numatoma: „Pastatyti 25 MGW elektrinės galios ir 50 MGW šiluminės galios kogeneracinę elektrinę Klaipėdoje, panaudojant netinkamas perdirbti energetinę vertę turinčias komunalines ir kitas atliekas...“.

Taigi šiame ir kituose mano minėtuose valstybės dokumentuose netgi nurodoma, kokios atliekos gali būti deginamos, ir dar ne mažiau teisės aktų reglamentuoja, kaip atliekas rūšiuoti. Tai mūsų valstybės dokumentai, kurių Klaipėdos politikai laikosi ir vykdo.

Dauguma miesto politikų nuosekliai dirbo, balsavo už termofikacinės elektrinės sprendimus, ir tai logiška – jie atstovauja savo rinkėjų interesus: stengiasi, kad klaipėdiečiams būtų mažesni mokesčiai už šilumą ir atliekų tvarkymą, sukuriamos naujos darbo vietos.

Suprantama, kai eiliniai žmonės nesigilina į sudėtingus dokumentus. Bet kai ne vienerius metus politikoje dalyvaujantys asmenys prieš rinkimus ima priešintis valstybės politikai, agituoja visuomenę nesilaikyti mūsų šalies įstatymų ir neprisimena, už ką balsavo dar prieš pusmetį – tai jau ne juokai.

Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2013-02-12   20:20

IP: 193.219.60.1

Esu prieš plastiko deginimą, už biokuro kūrenimą.

Suomiais-vakariečiais apsimetantys Fortumo veikėjai jau 4-i metai mus apgaudinėja, kad jie neva degins tik rūšiuotas. Netiesa. Nes iš tikrųjų, tai Klaipėdoje iš deginamų šiukšlių jie planuoja pusę deginti nerūšiuotų.

Stokholme negali išrankioti viso plastiko, todėl padidino temperatūrą, kad neatsirastų kenksmingų plastiko degimo produktų, o LT juk korupcijos švyturys, todėl čia susitarė su liberalais, kad kūrens mažoje (850 C) temperatūroje, nes neva LT įstatymai tai leidžia.

Klaipėdos savivaldybė ir UAB "Fortum" skleidžia tyčinę dezinformaciją, nes rūšiuojama bus tik PUSĖ buitinių šiukšlių, o kita pusė bus tiesiai iš varpelių pilama į krosnį (todėl ir rūšiavimo liniją nupirko tik pusei Klaipėdos apskrities šiukšlių kiekiui ("nebus patys galingiausi"), nes kita pusė suplanuota sudeginti be rūšiavimo), cituoju Klaipėdos KRATC:
"Po pirminio rūšiavimo mieste atliekos sąvartyne bus perrūšiuojamos antrąsyk: išimamos antrinės žaliavos, o tai, kas liks ir ką galima deginti, bus deginama. Pasak KRATC atstovų, plastikinė tara bus išrenkama ir nedeginama.

Mišrių komunalinių atliekų, patenkančių į sąvartyną, planuojama sudeginti 80-90 proc. Per metus turėtų būti perrūšiuojama 120-130 tūkst. tonų atliekų. Visi KRATC už ES lėšas įsigyja rūšiavimo įrenginius. Klaipėdoje jie nebus patys galingiausi, nes to nereikalauja aplinkybės."

Stokholmo analogiškoje (kaip statoma Klaipėdoje) Fortumo šiukšlių deginimo jėgainėje šiukšlių deginimo temperatūra - 1150 laipsnių, o pas mus - 850.

Fortumo jėgainė Klaipėdoje anglies neišmes anglies, o jei išmes kažkiek dvideginio, tai vėl nematau jokių problemų.

Problema - mažoje temperatūroje deginamų nerūšiuotų šiukšlių, kuriose labai daug plastiko, ypač balto, išskiriami kenksmingi produktai - furanai ir dioksinai, kurie pavojingesni , nei metanas, nes sukelia vėžį.

Nesiūlau plėsti sąvartynų, siūlau rūšiavimą, kurio metu bioskaidžios atliekos apdirbamos/perdirbamo, taip, kad nebūtų metano.

Kažkodėl dalis žmonių, ypač liberalų, nenori matyti dviejų pagrindinių argumentų - prieš plastiko deginimą, ir už biokuro kūrenimą.

Kažkodėl dalis žmonių nemato ar nenori matyti Klaipėdos m. savivaldybės tarybos liberalių partijų balsais patvirtinto detalaus plano, pagal kurį Fortumo šiukšlių deginimo gamykla gali sudeginti 20 000 tonų plastiko per metus.

Latvijoje negazpromiška energija išgaunama kitaip: "Liepojoje kaip kuras bus naudojami vietiniai atsinaujinantys ištekliai – skiedros“ - tiny.lt/emr2abh . Taigi latviams pasisekė. Jų politikai - išmintingi, steigia darbo vietas skiedrų ir pjuvenų gamybai iš vietinių išteklių, pigina šilumą, mažina Gazpromo monopolį, nenuodija aplinkinių gyventojų deginamais plastikais.

Tuo tarpu Klaipėdoje einama priešingu - žmonių nuodijimo keliu: bendromis korumpuotų Klaipėdos politikų ir suomiais apsimetinėjančių "Fortum" koncerno pastangomis planuojamos deginti nerūšiuotos šiukšlės, tarp jų 20 tūkst.tonų plastiko mažesnėje, nei Stokholme, temperatūroje.

Dėl to ant klaipėdiečių galvų bus išmesta iki galo nesudegusių plastikų degimo produktai - furanai, dioksinai, kurie sukelia vėžį. Per metus šios gamyklos kamine susidarys 4 tūkst. tonų tokio pat pavojingumo kaip radioaktyvios medžiagos nuosėdos, kurias dėl jų pavojingumo negalima saugoti Lietuvoje ir reikės per Klaipėdos centrą išvežti ir palaidoti Švedijos, arba Austrijos kelių tūkstančių metrų gylio šachtose.

Šiukšlių Fortumas ir jų remiami vietos liberalai nerūšiuos, nes išrūšiuotos blogai dega, o plastikas pagerina degimą, didina neva suomių pelną, bet blogina klaipėdiečių sveikatą.

Jei kūrentų biokurą, tai nebūtų furanų, dioksinų, nereikėtų dujų, atsirastų šimtai darbo vietų kelmams sumalti ir atvežti. O šiukšlių deginimo gamykloje bus "NET" 23 darbo vietos.

Džiaugiuosi, kad Klaipėdos rajono politikai rado valios atsispirti panašiam projektui, kurį stūmė Fortumo konkurentai iš "Icor".

Kauno politikai nekorumpuoti kaip Klaipėdos miesto, todėl to paties "Fortumo" planuojamai jėgainei neleis deginti šiukšlių, o tik kūrenti biokurą. Dėl to pavydžiu kauniečiams: tiny.lt/n985gx .

Beje, skirtingai nei Klaipėdoje, tie vakariečiais apsimetantys fortumiečiai Kaune laikysis Orhuso konvencijos ir LT įstatymų - organizuoja svarstymą su visuomene. Klaipėdoje neorganizavo ne tik šių svarstymų su visuomene, bet ir jokių svarstymų savivaldybės tarybos komitetuose. Generalinė prokuratūra šiuos pažeidimus įvertino išrašydami pažymą "vsio zakonno".

Dar apmaudu, kad tą plastiko deginimą palaiko pseudoelitas, kuris gyvena šiaurinėje Klaipėdos dalyje, nes ten nuodai nepasieks. Tuo tarpu didžiausias smūgis sveikatai teks pietinės miesto dalies daugiaaukščiuose gyvenantiems paprastiems žmonėms. Plastiko deginimą taip pat palaiko Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovai, visa laimė kad kol kas spaudimą atlaiko ministerijos aplinkosaugininkai.

Spėju, kad šių pareigūnų artimieji negyvena Klaipėdos pietinėje dalyje (gal jie gyvena prabangiuose kotedžuose prestižiniuose Klaipėdos, Kretingos ir Vilniaus rajonuose, t.y. toliau nuo nerūšiuotų šiukšlių deginimo?).

Stokholme atliekas degina aukštesnėje, nei Fortumas planuoja Klaipėdoje, temperatūroje. Fortumui dėl to turėtų būti gėda, nes taip sutaupo papildomiems akcininkų dividendams pinigus, užuot juo išleidę tokiai pačiai temperatūrai pasiekti kaip ir Stokholme.

Korumpuoti LT politikai bei teisėsaugininkai padeda suomiams nuodyti klaipėdiečius. Todėl klaipėdiečiai gaus furanų ir dioksinų, skirtingai , nei stokholmiečiai.

Svarstymo Klaipėdoje su visuomene nebuvo nei pagal Orhuso konvenciją, nei pagal LT įstatymus.

Klaipėdos m. savivaldybės taryba komitetuose šio klausimo nesvarstė, jį klasta ir apgaule prastūmė pirmiausia abi liberalų partijos Klaipėdoje. Todėl temperatūros klausimą pavyko nuslėpti. Kaip ir tą dalyką, kad pusė šiukšlių , numatomų sudeginti Klaipėdoje, bus nerūšiuotos, o tiesiai atvežtos iš gatvės konteinerių iš Skuodo, Kretingos, Klaipėdos raj. ir Palangos ir supiltos į krosnį be rūšiavimo.

Visi bandymai skųsti aukščiau nurodytus grubius Orhuso ir LT įstatymų pažeidimus atsirėmė į atviras teisėsaugos, bei liberalų patyčias.

Visa tai esu papasakojęs ir atšvietęs bei įteikęs Klaipėdos m. merui V.Grubliauskui, deja, jis atvirai stojo nerūšiuotų šiukšlių bei plastiko degintojų pusėn. Labai dėl to gaila.

2013-02-12   20:16

IP: 193.219.60.1

Esu prieš plastiko deginimą, už biokuro kūrenimą.

Suomiais-vakariečiais apsimetantys Fortumo veikėjai jau 4-i metai mus apgaudinėja, kad jie neva degins tik rūšiuotas. Netiesa. Nes iš tikrųjų, tai Klaipėdoje iš deginamų šiukšlių jie planuoja pusę deginti nerūšiuotų.

Stokholme negali išrankioti viso plastiko, todėl padidino temperatūrą, kad neatsirastų kenksmingų plastiko degimo produktų, o LT juk korupcijos švyturys, todėl čia susitarė su liberalais, kad kūrens mažoje (850 C) temperatūroje, nes neva LT įstatymai tai leidžia.

Klaipėdos savivaldybė ir UAB "Fortum" skleidžia tyčinę dezinformaciją, nes rūšiuojama bus tik PUSĖ buitinių šiukšlių, o kita pusė bus tiesiai iš varpelių pilama į krosnį (todėl ir rūšiavimo liniją nupirko tik pusei Klaipėdos apskrities šiukšlių kiekiui ("nebus patys galingiausi"), nes kita pusė suplanuota sudeginti be rūšiavimo), cituoju Klaipėdos KRATC:
"Po pirminio rūšiavimo mieste atliekos sąvartyne bus perrūšiuojamos antrąsyk: išimamos antrinės žaliavos, o tai, kas liks ir ką galima deginti, bus deginama. Pasak KRATC atstovų, plastikinė tara bus išrenkama ir nedeginama.

Mišrių komunalinių atliekų, patenkančių į sąvartyną, planuojama sudeginti 80-90 proc. Per metus turėtų būti perrūšiuojama 120-130 tūkst. tonų atliekų. Visi KRATC už ES lėšas įsigyja rūšiavimo įrenginius. Klaipėdoje jie nebus patys galingiausi, nes to nereikalauja aplinkybės."

Stokholmo analogiškoje (kaip statoma Klaipėdoje) Fortumo šiukšlių deginimo jėgainėje šiukšlių deginimo temperatūra - 1150 laipsnių, o pas mus - 850.

Fortumo jėgainė Klaipėdoje anglies neišmes anglies, o jei išmes kažkiek dvideginio, tai vėl nematau jokių problemų.

Problema - mažoje temperatūroje deginamų nerūšiuotų šiukšlių, kuriose labai daug plastiko, ypač balto, išskiriami kenksmingi produktai - furanai ir dioksinai, kurie pavojingesni , nei metanas, nes sukelia vėžį.

Nesiūlau plėsti sąvartynų, siūlau rūšiavimą, kurio metu bioskaidžios atliekos apdirbamos/perdirbamo, taip, kad nebūtų metano.

Kažkodėl dalis žmonių, ypač liberalų, nenori matyti dviejų pagrindinių argumentų - prieš plastiko deginimą, ir už biokuro kūrenimą.

Kažkodėl dalis žmonių nemato ar nenori matyti Klaipėdos m. savivaldybės tarybos liberalių partijų balsais patvirtinto detalaus plano, pagal kurį Fortumo šiukšlių deginimo gamykla gali sudeginti 20 000 tonų plastiko per metus.

Latvijoje negazpromiška energija išgaunama kitaip: "Liepojoje kaip kuras bus naudojami vietiniai atsinaujinantys ištekliai – skiedros“ - tiny.lt/emr2abh . Taigi latviams pasisekė. Jų politikai - išmintingi, steigia darbo vietas skiedrų ir pjuvenų gamybai iš vietinių išteklių, pigina šilumą, mažina Gazpromo monopolį, nenuodija aplinkinių gyventojų deginamais plastikais. Tuo tarpu Klaipėdoje einama priešingu - žmonių nuodijimo keliu: bendromis korumpuotų Klaipėdos politikų ir suomiais apsimetinėjančių "Fortum" koncerno pastangomis planuojamos deginti nerūšiuotos šiukšlės, tarp jų 20 tūkst.tonų plastiko mažesnėje, nei Stokholme, temperatūroje.

Dėl to ant klaipėdiečių galvų bus išmesta iki galo nesudegusių plastikų degimo produktai - furanai, dioksinai, kurie sukelia vėžį. Per metus šios gamyklos kamine susidarys 4 tūkst. tonų tokio pat pavojingumo kaip radioaktyvios medžiagos nuosėdos, kurias dėl jų pavojingumo negalima saugoti Lietuvoje ir reikės per Klaipėdos centrą išvežti ir palaidoti Švedijos, arba Austrijos kelių tūkstančių metrų gylio šachtose.

Šiukšlių Fortumas ir jų remiami vietos liberalai nerūšiuos, nes išrūšiuotos blogai dega, o plastikas pagerina degimą, didina neva suomių pelną, bet blogina klaipėdiečių sveikatą.

Jei kūrentų biokurą, tai nebūtų furanų, dioksinų, nereikėtų dujų, atsirastų šimtai darbo vietų kelmams sumalti ir atvežti. O šiukšlių deginimo gamykloje bus "NET" 23 darbo vietos.

Džiaugiuosi, kad Klaipėdos rajono politikai rado valios atsispirti panašiam projektui, kurį stūmė Fortumo konkurentai iš "Icor".

Kauno politikai nekorumpuoti kaip Klaipėdos miesto, todėl to paties "Fortumo" planuojamai jėgainei neleis deginti šiukšlių, o tik kūrenti biokurą. Dėl to pavydžiu kauniečiams: tiny.lt/n985gx .

Beje, skirtingai nei Klaipėdoje, tie vakariečiais apsimetantys fortumiečiai Kaune laikysis Orhuso konvencijos ir LT įstatymų - organizuoja svarstymą su visuomene. Klaipėdoje neorganizavo ne tik šių svarstymų su visuomene, bet ir jokių svarstymų savivaldybės tarybos komitetuose. Generalinė prokuratūra šiuos pažeidimus įvertino išrašydami pažymą "vsio zakonno".

Dar apmaudu, kad tą plastiko deginimą palaiko pseudoelitas, kuris gyvena šiaurinėje Klaipėdos dalyje, nes ten nuodai nepasieks. Tuo tarpu didžiausias smūgis sveikatai teks pietinės miesto dalies daugiaaukščiuose gyvenantiems paprastiems žmonėms. Plastiko deginimą taip pat palaiko Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovai, visa laimė kad kol kas spaudimą atlaiko ministerijos aplinkosaugininkai.

Spėju, kad šių pareigūnų artimieji negyvena Klaipėdos pietinėje dalyje (gal jie gyvena prabangiuose kotedžuose prestižiniuose Klaipėdos, Kretingos ir Vilniaus rajonuose, t.y. toliau nuo nerūšiuotų šiukšlių deginimo?).

Stokholme atliekas degina aukštesnėje, nei Fortumas planuoja Klaipėdoje, temperatūroje. Fortumui dėl to turėtų būti gėda, nes taip sutaupo papildomiems akcininkų dividendams pinigus, užuot juo išleidę tokiai pačiai temperatūrai pasiekti kaip ir Stokholme.

Korumpuoti LT politikai bei teisėsaugininkai padeda suomiams nuodyti klaipėdiečius. Todėl klaipėdiečiai gaus furanų ir dioksinų, skirtingai , nei stokholmiečiai.

Svarstymo Klaipėdoje su visuomene nebuvo nei pagal Orhuso konvenciją, nei pagal LT įstatymus.

Klaipėdos m. savivaldybės taryba komitetuose šio klausimo nesvarstė, jį klasta ir apgaule prastūmė pirmiausia abi liberalų partijos Klaipėdoje. Todėl temperatūros klausimą pavyko nuslėpti. Kaip ir tą dalyką, kad pusė šiukšlių , numatomų sudeginti Klaipėdoje, bus nerūšiuotos, o tiesiai atvežtos iš gatvės konteinerių iš Skuodo, Kretingos, Klaipėdos raj. ir Palangos ir supiltos į krosnį be rūšiavimo.

Visi bandymai skųsti aukščiau nurodytus grubius Orhuso ir LT įstatymų pažeidimus atsirėmė į atviras teisėsaugos, bei liberalų patyčias.

Visa tai esu papasakojęs ir atšvietęs bei įteikęs Klaipėdos m. merui V.Grubliauskui, deja, jis atvirai stojo nerūšiuotų šiukšlių bei plastiko degintojų pusėn. Labai dėl to gaila.

youtube - ADXsXQ2bcGQ

2012-10-27   20:57

IP: 86.100.130.232

Yra visas archyvas filmuotos medžiagos apie tai "valdžia" už grašius ir asmeninį gerbūvį krašto žmonės pardavė ...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

Trečiadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Lietuvos bokso čempionate - klaipėdiečių pergalės ir įspūdžiai nuotrauka, foto

Sportas, Kaune, besilaikant visų būtinų dėl koronaviruso pandemijos saugumo reikalavimų, net penkias dienas...

Nuostolingus metus išgyvenusi N.Bunkė namuose įžiebė eglę: „Neleisiu iš manęs atimti Kalėdų“ nuotrauka, foto

Žmonės, Garsi dainininkė, elektroninės parduotuvės „homedecorbynb.lt“ įkūrėja Natalija Bunkė jau kurį laiką gyvena...

Autobusų bilietų kainų siūlo nedidinti nuotrauka, foto

Klaipėda, Antradienį vykusiame pasitarime dėl keleivių vežimo miesto ir priemiestiniais maršrutais tarifų dydžio...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 10 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...