2019 m. liepos 17 d. 14:18 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Kariškiai sutinka savo bazėje apgyvendinti kursantus

2005-03-01, 12:00

Mindaugas MILINIS, Neringos savivaldybės atstovas spaudai

Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos Juodkrantės Liudviko Rėzos pagrindinę mokyklą planuojama reorganizuoti į Liudviko Rėzos vardo vidurinę kadetų mokyklą. Tokiam sprendimui jau yra pritarusi Švietimo ir mokslo ministerija, gautas Krašto apsaugos ministerijos sutikimas.

Pirmojoje tokio pobūdžio mokykloje Baltijos šalyse moksleiviai gautų vidurinį išsilavinimą, o per papildomo ugdymo užsiėmimus susipažintų su laivyba, jos istorija, įgytų buriavimo žinių.

Sprendžiant teisinį mokyklos statusą Neringos savivaldybės nuostata yra tokia, kad Kadetų mokykla turėtų būti biudžetinė, o ne viešoji įstaiga. Tokiu būdu ne tik būtų užtikrintas patikimesnis finansavimas, bet ir palikta galimybė gauti Europos Sąjungos fondų paramą. Tam pritaria ir Klaipėdos apskrities viršininkė Virginija Lukošienė.

Tačiau neringiškiai bei Klaipėdos apskrities administracijos vadovai kategoriškai nesutinka, kad Kadetų mokyklos steigimo autorystę savintųsi klaipėdiečiai. "Jei klaipėdiečiai nori steigti sukarintą kadetų mokyklą, tegu steigia savo teritorijoje. Juodkrantėje tokios tikrai nebus", - tvirtai teigia Virginija Lukošienė, Klaipėdos apskrities viršininkė. Ji kategoriškai nesutinka su pasiūlymu militarizuoti šią mokyklą bei nepriimti į ją mergaičių.

Tiek Neringos savivaldybės administracijos, tiek Klaipėdos apskrities, tiek Juodkrantės mokyklos vadovai kategoriškai atmeta Klaipėdos savivaldybės mero pavaduotojo Vidmanto Plečkaičio idėją Juodkrantėje įkurti režimo tipo mokyklą, kurioje būtų ugdomi ir auklėjami vaikai iš vadinamųjų probleminių šeimų. "Jūrininkai privalo būti tik aukštos moralės ir vidinės kultūros žmonės. Linkusiesiems nusikalsti bei turintiems įvairių žalingų įpročių - jūroje ne vieta", - įsitikinęs Viktoras Senčila, Lietuvos jūreivystės kolegijos direktorius.

Jo teigimu, reorganizuotoje Juodkrantės mokykloje neturėtų būti karo jūrininkų rengimo centras. "Joje galėtų būti dėstomi pramoginės-istorinės laivybos dalykai, moksleiviai išmoktų buriuoti, o įgytas žinias pritaikytų praktikoje. Neringoje tam yra puikios sąlygos", - svarsto Viktoras Senčila.

Praėjusią savaitę Neringos savivaldybės administracijos vadovai susitiko su Karinių oro pajėgų (KOP) vadu pulkininku Jonu Marcinkumi bei Karinių jūrų pajėgų karo kapelionu Romualdu Ramašausku. Susitikime kalbėta apie galimybę būsimuosius kadetų mokyklos kursantus apgyvendinti KOP bazėje Juodkrantėje. Kariškiai kurorto vadovus patikino, kad nuo rugsėjo 1 d. KOP bazėje skirs 20 vietų būsimosios kadetų mokyklos bendrabučiui.

Tačiau L. Rėzos pagrindinės mokyklos direktorė Audronė Grigaliūnienė nepritaria Klaipėdos savivaldybės pasiūlymui 30 vietų mokyklos bendrabutyje apgyvendinti net ir Juodkrantėje gyvenančius vaikus. "Vaikų, turinčių galimybę gyventi pas tėvus, negalima atplėšti nuo šeimos ir uždaryti į bendrabutį", - tvirtina pedagogė. Ji, beje, kategoriškai prieštarauja pasiūlymui nepilnamečius keliems mėnesiams išplukdyti į jūrą.

Šiuo metu Juodkrantės mokykloje mokosi 80 vaikų, tačiau maksimalus moksleivių skaičius yra 150.

Mindaugas MILINIS,
Neringos savivaldybės atstovas spaudai

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Nuo akordeonų iki ekologiškų instrumentų nuotrauka, foto

Aštuntą vasarą Kintus aplankys profesionalūs ir charizmatiški atlikėjai bei skambės muzika, lydima...

Prieš keletą savaičių Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotojos Audronės Balnionienės iniciatyva verslininkai,...

Žydintį Gargždų miesto veidą kuria ir verslas, ir gyventojai nuotrauka, foto

Konkurencijos taryba pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės sprendimų, kuriais ši pavedė...

Konkurencijos taryba tirs Palangos miesto savivaldybės sprendimus nuotrauka, foto

Džiugi žinia mažamečius vaikus auginantiems tėvams. Itin opią problemą – vietų trūkumą...

Drevernoje – nauja ikimokyklinio ugdymo grupė nuotrauka, foto

Nakvynės namų darbuotojas rado sužalotą kūną nuotrauka, foto

Kriminalai, Šiandien, apie 7:40 val., Nakvynės namų Klaipėdoje, Šilutės pl., darbuotojas rado 1953...

Taksi žlunga? Įmonių vairuotojai tampa pavėžėjais nuotrauka, foto

Klaipėda, Kodėl kovoti su pavėžėjais, jeigu pačiam galima tapti pavėžėju? Pasipiktinimą dėl neva...

LFF sprendimai: geri norai Klaipėdai ar siekis uždėti apynasrį? nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos futbolo federacija (LFF) parengė planą, kaip būtų galima į kampą įsprausti...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Trečiadienio pietūs

Kriminalai, Paskelbta prieš 10 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 17 min.

Patarimai, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...