2020 m. gruodžio 4 d. 01:36 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Išrinkti dar šešiolika pilietiškiausiųjų

(7)

Vakar komisija, kurią sudarė pernai uostamiesčio savivaldybės organizuotos akcijos "Aš - pilietis" laureatai, išrinko šių metų pilietiškiausius klaipėdiečius.

Prieš pradedant balsuoti, kilo aistringa diskusija, kas apskritai yra pilietis, ar renkami Klaipėdos piliečiai, ar Lietuvos piliečiai, ar į kandidatų sąrašus galima įrašyti tokius garbingus žmones, kaip šviesaus atminimo Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebonas Bronislovas Burneikis, ir dar daugiau įvairiausių klausimų kilo garbingiems pernai pilietiškiausiais pripažintiems šiemetinės komisijos nariams.

Tačiau aistroms kiek aprimus, kiekvienas pernykštės akcijos laureatas rinko savo favoritus iš 44 miestelėnų pasiūlytų kandidatų, ir pagal surinktus komisijos narių balsus šiųmetinis pilietiškiausiųjų šešioliktukas išsirikiavo taip:

1. Bronislovas BURNEIKIS. Šviesaus atminimo Marijos Taikos Karalienės bažnyčios klebono B. Burneikio jau keliolika metų nebėra su mumis. Tačiau jis yra palikęs gilius pėdsakus miestelėnų sąmonėje ir sielose. Ir nemarų paminklą - bažnyčią bei paties liedintus varpus, kurie skamba ir šiandien. Dėl Marijos Taikos Karalienės bažnyčios statybos B. Burneikiui teko pabuvoti ir lageriuose, ir gerokai pakovoti dėl eksproprijuotos bažnyčios grąžinimo Klaipėdos tikintiesiems bei iš naujo ją įrenginėti.

2. Alfonsas ŠIAULYTIS, klaipėdietis nuo pokario, niekieno neraginamas ir neprašomas, stengiasi išsaugoti Ablingos memorialą. Visus sunkiai uždirbtus pinigus jis naudoja būtent tam tikslui.

3. Sigitas JURČYS. Klaipėdoje gimęs, augęs, brendęs S. Jurčys, šiandien - brolis pranciškonas Benediktas Kretingos vienuolyne, jaučia skolą gimtajam miestui. Ją bando grąžinti įvairiais būdais, tarp jų - ir "Vilties bėgimu" Klaipėdos gatvėmis. Už surinktas lėšas broliai pranciškonai šiemet ketina pradėti dvasinės paramos centro Klaipėdoje statybą.


4. Dalia BIELSKYTĖ, menininkė, - už atsidavimą ir pasiaukojimą sergantiems leukemija, jų artimiesiems.5. Naglis PUTEIKIS, miesto Tarybos narys, žmonių nuomone, demonstruoja pilietiškumą viešindamas savivaldybės darbuotojų aferas, gindamas gyventojų interesus, kovodamas dėl cheminių įmonių taršos mažinimo.
6. Vytautas VILEIŠA, šiuolaikinis knygnešys, neraginamas ir beveik niekieno neremiamas, jau keliolika metų į Kaliningrado sritį lietuvių bendruomenei vežantis lietuviškus laikraščius ir knygas. Aktyvus Vytautų klubo narys.7. Osvaldas KUDZEVIČIUS, jachtos "Lietuva" kapitonas, išugdęs ne vieną dešimtį buriuotojų. Penkis kartus su savo mokiniais jis dalyvavo tarptautinėje regatoje "The Tall Ships Races" ir taip garsino Lietuvos vardą.


8. Birutė ZEIGIENĖ, kukli AB "Klaipėdos vandenuo" tarnautoja, kaip Raudonojo Kryžiaus visuomenininkė, tyliai, be jokios reklamos lanko senus ir neįgalius žmones, tvarko jų buitį, perka maisto produktų ir pamaitina tuos, kurie laukia josios pagalbos.

9. Vacys VAIVADA, Klaipėdos universitete dirbantis humanitarinių mokslų daktaras, už antrą sezoną rengiamų paskaitų ciklą "Vakarai su senąja Klaipėda".

10. Romualdas RAMAŠAUSKAS, Karinių jūrų pajėgų kapelionas. Jį šauktiniai gerbia kaip tėvą, o auklėtiniai kartu su kunigu lanko skurstančias šeimas, padeda pernai Danijoje pratybų metu žuvusio kario šeimai. Visi, kas šį dvasininką pažįsta, negali atsistebėti jo nešamu gėriu žmonėms.


11. Aloyzas KAŽDAILIS. Šiemet Jūrų muziejus švęs savo gyvavimo Kopgalyje 30-metį. Tačiau muziejaus ištakos - 1971-ieji. Nuo mažutės Klaipėdos kraštotyros muziejaus Jūrų skyriaus ekspozicijos Manto g. 14 iki giganto Kopgalyje - visa epocha, siejama su A. Každailio vardu. Pilietiškumas jam nesvetimas ir šiandien, kai Jūrų muziejų beaplanko savo malonumui.

12. Indrė DIRGĖLIENĖ visą savo laiką skiria lietuvių liaudies folklorui populiarinti ir puoselėti. Klaipėdos kolegijos dėstytoja savo šiluma ir dvasios turtais dalijasi su benamiais, beglobiais žmonėmis, organizuoja šventes, stengdamasi atkreipti dėmesį į amžinąsias vertybes, į atjautos ir besąlygiško dosnumo galią.

13. Viktoras USOVAS, "Jaunosios auksinės širdies" nominantas ir laureatas, Klaipėdos savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos narys, Lietuvos moksleivių sąjungos tarybos garbės narys, Klaipėdos jaunimo organizacijų sąjungos "Apskritas stalas" savanoris, karatė mokyklos "Shodan" sekretorius ir teisėjas. Jis organizuoja ir veda renginius, ieško rėmėjų, inicijuoja jaunimo diskusijas opiais klausimais, bendrauja ir padeda vaikų globos namų auklėtiniams.

14. Petras BIELSKIS. Pristačiusieji šį Klaipėdos universiteto dėstytoją teigė jį esant Dievo dovana universitetui ir studentams. O dar labiau - visai Lietuvai, kuriai jis kuria teatro fenomeną. Ir, galima sakyti, už ačiū.

15. LIONS Klaipėdos apskrities moterų klubas "Smiltė". Šis klubas pernai jau trečią kartą organizavo meno kūrinių aukcioną, kad jame surinktas lėšas įteiktų onkologinėmis ligomis sergančių vaikų sunkiai besiverčiančioms šeimoms.

16. Skaistutė ir Romaldas IDZELEVIČIAI, sportinių šokių kolektyvo "Žuvėdra" vadovai, visame pasaulyje garsinantys Lietuvos ir Klaipėdos vardą. Gaudami menką finansavimą, sugeba suburti darnų ansamblį, išugdyti profesionalius šokėjus ir uždegti juos noru pasiaukojamai dirbti.

P.S. Vakar po balsavimo komisijos nariai dar pasiliko tartis: gal steigti pilietiškiausiųjų klubą? Na, o "Vakarų ekspresas" nuo rytojaus pradės pasakoti šiemet pilietiškiausiais pripažintų miestelėnų istorijas.

Gražina JUODYTĖ

Žymos: aš pilietis

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Marimanas

2012-06-30   15:30

IP: 78.62.72.23

Nu tai Romualdo Ramašausko galimai padaryti nusikaltimai, ištvirkavimai klebonijoje su nepilnamete, aborto organizavimas, biologinio sūnaus žalojimas, pedofilijos užuomazgos pradėjo aiškėti- tfiu nusikaltėlis.
Visi jo jau kratosi, iš kunigystės išmestas, jau nebekapelionas, atleistas iš kariuomenės....
Gėda Klaipėdai, kad tik tokius kaip Ramašauskas pasirenka pilietiškiausiais. Gėda.Jis gi bijo pasidaryti tėvystės nustatymo testą, jis gi atsisako pasitikrinti melo detektoriumi.
Jo galimi nusikaltimai turi būti įvertinti.

ex-studentė

2010-05-02   07:37

Vacy, sveikiname Jus!

Ir aš

2010-05-02   07:37

Vacį labai sveikinu.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Pusė tūkstančio klaipėdiečių gaus papildomą išmoką nuotrauka, foto

Klaipėda, Gera žinia klaipėdiečiams, gaunantiems socialinę pašalpą, - kartu su įprasta išmoka šį...

Kančių keliai nuotrauka, foto

Nuomonės, Ponia Konstancija, kurios dantys, kaip liaudyje sakoma, apmauti, skausmą malšino vaistais. Kai...

Šventėms gavo pluoštą baudų nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdiečiai pastebi, kad paskutiniu metu daugiabučių kiemuose padaugėjo pareigūnų, kurie baudžia neleistinose...

"Neptūno" treneris: "Koronavirusu jau persirgo pusė komandos" nuotrauka, foto

Sportas, "Pagaliau jau savaitę laiko treniruojasi vienuolika mūsų žaidėjų. Jau galime rengti visavertes...

Nuomonės, Paskelbta prieš 3 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 5 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...