2020 m. lapkričio 29 d. 21:49 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Esant Palangoje blogam orui, važiuokite į Kretingą

(2)

2019-05-19, 12:05

"Palangos tilto" informacija

Esant Palangoje blogam orui, važiuokite į Kretingą nuotrauka, foto

Antanas Kalnius laikosi visų eismo dalyviui privalomų taisyklių.

© Palangos Tiltas nuotr.

Reklama

Kaimynystėje įsikūrusios Kretingos naujasis meras Antanas Kalnius jau sulaukė visos šalies žiniasklaidos dėmesio. Išrinktas meru, visuomeninio komiteto „Kretingos kraštas“ atstovas verslą ir automobilį perdavė sūnui, o pats į darbą keliauja elektra varomu paspirtuku.

„Žmonės gal ir pasižvalgo, tačiau pašaipų nesulaukiau. Dar du savivaldybės darbuotojai paspirtukais į darbą keliauja, tikiuosi, kad ir daugiau žmonių išdrįs čia sekti mūsų pavyzdžiu,“ – sakė A. Kalnius. 

–Bene didžiausia naujiena iš Kretingos, jums stojus prie rajono vairo, kad jūs mašiną iškeitėte į paspirtuką? Ar dėl to jus supras kaimiško rajono gyventojai?

– Ne, pašaipų nesusilaukiau. Man paspirtukas – ir smagi pramoga, ir susisiekimo priemonė. Taip galiu pasižvalgyti ir į šaligatvius, ir į kelius, aplinką. Žinoma, laikausi visų eismo dalyviui privalomų taisyklių – stengiuosi važiuoti dviračių takais, bet tenka ir šaligatviu pavažiuoti.

– Jūsų kaimynė Palanga siekia apribojimų elektriniams paspirtukams, kad nebūtų galima jais važiuoti Basanavičiaus gatvėje ir dviračių takais...

– Taip, girdėjau apie tai. Bet mūsų rajonas ir Palangos miestas – labai skirtingi. Palangoje, ko gero, šimtai (žmonių) važinėja paspirtukais sezono metu, nes daugumai tai – puiki pramoga. Kretingoje važiuojančius paspirtukais galiu ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti.

Reklama

– Jūsų rinkimų programoje pasakyta nemažai, tačiau kam jūs teiksite pirmenybę?

– Kitų metų biudžete esame numatę, kad būtų įgyvendintas dalomojo biudžeto principas – kad iki, sakykime, vieno procento biudžeto išlaidų panaudojimo spręstų patys gyventojai.

Ko jiems labiausiai reikia, kam būtina skirti pinigų? Ar jiems reikia, tarkime, parko, ar poilsio zonos, ar gatvės, jos sutvarkymo, ar net mažosios architektūros elementų. Įsitikinęs, kad tai turi spręsti patys gyventojai – politikai ir savivaldybės darbuotojai tam turi sudaryti sąlygas.

– Ar tai gyventojai spręs apklausų būdu?

– Taip. Visą tvarką, kaip toks sumanymas bus vykdomas, nustatysime, kai tik turėsime savivaldybės administracijos direktorę. Tikiu, kad toks principas jau bus įtvirtintas kitų metų biudžete.

– Tai bus daroma siekiant didesnio valdymo skaidrumo, bendruomenių įsitraukimo į sprendimus?

Reklama

– Taip, siekiant didesnio gyventojų įsitraukimo, ne tiek dėl didesnio skaidrumo.

– Kalbant apie skaidrumą, Specialiųjų tyrimų tarnyba šią savaitę išplatinimo pranešimą, kuriame Kretingos rajono savivaldybė įvardijama tarp kitų 7 šalies savivaldybių, kuriose savivaldybių įmonės yra valdomos skaidriausiai. Tačiau praėjusiais metais ši tarnyba atkreipė dėmesį, kad nepotizmo (šeimos narių ir giminaičių) įdarbinimo savivaldybės struktūrose lygis Kretingos rajone – didelis. Ar „nesikerta“ abu tyrimai?

– Nežinau, kokie kriterijai, atliekant juos, buvo pasirinkti, tačiau sieksiu ryžtingai, kad mūsų naujoji komanda, savivaldybės administracija ir Taryba viešintų kuo daugiau savo veiklos, dokumentų.

Šiek tiek nustebau, kad dalis savivaldybės transporto nebuvo iki šiol pažymėtas kaip toks – man tai nepatinka, visą tokį transportą atitinkamai pažymėsime. Kita vertus, tokiame palyginus nedideliame rajone kaip Kretingos yra sunku išvengti, kad šeimos narys ar giminaičiai nedirbtų kartu kokioje nors didesnėje įstaigoje ar įmonėje,. Žinoma, tie dalykai turi būti viešai deklaruojami.

– Beje, kalbant apie įvarius reitingus, Kretingos rajono savivaldybėje yra vienas mažiausių nusikalstamumo lygis visoje šalyje, tačiau sergamumas jūsų savivaldybėje – vienas didžiausių visoje šalyje. Žinoma, abu reitingai niekaip nesisieja. Kaip jūs ketinate gerinti kretingiškių sveikatą?

– Sveikatos padėtis – labai rimta tema. Tos bėdos, kurias mes turime, būdingos ir kitoms savivaldybėms, tik gal jos kai kuriose jų – mažiau išreikštos. Apsižvalgykime: jaunimas labai mažai juda...

Reklama

Mes dabar statome sporto kompleksą, kurį, manau, turi administruoti savivaldybė, nors mums tai nepigiai kainuos. Mano ir mano komandos siekiamybė, kad mūsų jaunimas ir senjorai galėtų naudotis jo paslaugomis už minimalią kainą.

Išties, Kretingos rajone yra nemažai sporto komandų ir sportuojančiųjų, įvairių judėjimui skatinti programų, tačiau kodėl pas mus sergamumas – didesnis nei kitur, sakau atvirai, neturiu vieno aiškaus atsakymo.

Gal tai susiję su mūsų klimatine zona? Gal mes čia mažiau jodo gauname, bet daugiau drėgmės?...Palangoje – ir jodo daugiau, ir drėgmės.

– Lietuva bando susigrąžinti lietuvius iš viso pasaulio, jūsų kaimynė, Palanga, pirmoji šalies savivaldybė, įsipareigojo padėti finansiškai grįžusiam jaunimui į savivaldybę nuomojant būstą. O ką darys Kretinga, kad susigrąžintų kretingiškius?

– Manau, kad tokios programos be konkrečių priemonių, be geros gyvenimui infrastruktūros vietose – mažavertės.

Pirmiausia turime sukurti gerą infrastruktūrą čia ir, žinoma, stiprinti verslą, kad darbuotojų atlyginimai didėtų. Kad būtų kur gyventi, kad nebūtų eilių į darželius – o jų mūsų darželiuose nėra, kad švietimo įstaigos būtų stiprios ir mokiniai jose mokytųsi, ir taip toliau.

Reklama

Nors dalis kretingiškių dirba Klaipėdoje ir Palangoje, nemažai žmonių atvažiuoja į Kretingos rajoną gyventi – iš Šiaulių, iš Naujosios Akmenės, iš Skuodo. Vėl g – jiems imponuoja čia esanti infrastruktūra.

– Ar jau spėjote kaip meras susitikti su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi?..

– Taip, vakar buvome susitikę (kalbėjomės trečiadienį – PT). Kalbėjomės apie Klaipėdos apskrities savivaldybių regioninį bendradarbiavimą. Pritariu, kad mes, visi mažieji rajonai su Klaipėda priekyje turime būti rimta atsvara Kaunui ir Vilniui.

– Ką jūs konkrečiai siūlote?

– Šiai dienai konkrečių siūlymų neturiu, bet manau apskrities savivaldybių prisidėjimas prie kai kurių skrydžių iš Palangos oro uosto išlaikymo yra pozityvus dalykas. Su Palangos meru aptarėme ir tam tikrą į Palangą atvykusių turistų, ypač blogu oru, logistiką į Kretingą.

Gal jiems galėtų būti siūloma pavėžėjimo iki Kretingos paslauga? Palanga jau nebeturi kur plėstis – nėra tam laisvos žemės, šiuo aspektu Kretingoje padėtis – gerokai geresnė, tad tai irgi kelia tam tikrų minčių...

Reklama

– Kokios asmeninės Š. Vaitkaus savybės jums imponuoja?

– Su juo dar labai nedaug buvau susitikęs. Akivaizdu, kad jis – labai dalykiškas žmogus. Po rinkimų vienas kitą gražiai pasveikinome. Iki tol su juo nebuvome pažįstami.

– Prisimenu, kaip prieš pusketvirtų metų jūsų pirmtakas Juozas Mažeika su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi fotografams pozavo prie Kretingos rajono ir Palangos miesto riboženklio, net buvo kalbėta apie dvipolio Kretinga - Palanga sukūrimą. Ar jums tai atrodo įgyvendinama?

– Kretinga – ne tik miestas. Skirtingai nei Palanga, mes turime didelį rajoną. Palanga – kaip kurortas yra išskirtinė savivaldybė, tai natūralu. Procesai turi būti natūralūs. Įsivaizduoju, kad Palanga ateityje galės plėstis į Vydmantų pusę. Kada tai vyks – nežinia, bet ne anksčiau kaip po 10 metų, matyt.

– Perbraižius Kretingos-Palangos rinkimų apygardos ribas, „svorio“ centras persikėlė į Kretingą – esate svarbesni dabar. Ar sutinkate su tuo?

– Atvirai pasakius, apie tai labai ir negalvojau. Nemanau, kad tai yra svarbu. Svarbiausia, kad mūsų apygardoje išrinktas Seimo narys tinkamai vykdytų savo pareigas ir rūpintųsi abejais miestais ir dar Kretingos rajonu. Manau, kad dabartinis Seimo narys Antanas Vinkus puikiai susitvarko su savo pareigomis ir labai gerai atstovauja savo rinkėjams abejose savivaldybėse.

Reklama

– Ar dalyvausite kitąmet įvyksiančiuose Seimo rinkimuose?

– Tikrai ne. 

– Kokie yra jūsų kertiniai darbo principai, kuriais vadovausitės?

– Sąžiningumas ir atvirumas – man svarbiausia. Žmonės patys nuspręs, ar aš dirbu gerai, ar ne.

– Ar laisvalaikiu važiuojate į Palangą?

– Kol nebuvau meras, o smulkus verslininkas, turėjau žymiai daugiau laisvo laiko. Man labai patinka slidinėti, namuose turiu ne vieną dviratį – su šeima mėgstame visi pasivažinėti. Esame dviračiais pasiekę ir Palangą, ir į Šventąją, ir Klaipėdą.

Dabar tam, ko gero, negalėsiu skirti laiko taip dažnai – mano darbo diena prasideda septintą valandą ryte, baigiasi aštuntą ar dar vėliau. Šeštadieniais taip pat dalyvauju renginiuose, stengiuosi kuo daugiau jų pamatyti.

– Ar jau kažko netekote dėl savo, kaip viešo asmens, statuso?

– Aš – tas pats žmogus, nors kai kurie galbūt ir bando rodyti ypatingesnę pagarbą dėl mano dabartinių pareigų.

Aš visiems sakau: „Aš – tas pats žmogus, kreipkitės į mane paprastai, vardu „Antanai“. Atėjau dirbti keturiems metams, o po keturių metų – vėl nauja padėtis.

Mero pareigos – eilinis darbas, kurį turiu padaryti gerai.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Dviratininkas

2019-05-20   14:05

IP: 185.11.26.161

Smagu kad meras aktyvus dviratininkas. Gal pagaliau išspręs problemą su dviračiu takais į Palangą, raguviškius, nes jau pabodo dviratį vežtis į palangą bagažinėje.

Zmogus Zmogui

2019-05-19   21:56

IP: 85.232.147.250

Aš – tas pats žmogus, kreipkitės į mane paprastai, vardu „Antanai“. Tai Meras Antanai gal pasakysite ar bus dviraciu takai ir sviestuvai per Dupulcius i Raguviskes ir toliau i kartenos puse pagal detaluji plana... Kuris buvo jau 2013 metais... Butu smagu ,kad Kretingoje galetume laisvai ir saugiai vazineti dviraciu takais. Ir aplamai reiketu ziureti ta kelio ruoza "dupulciai i raguviskes" nes po kelio remonto tiek tepraejo ,bet jau sunkusis transportas padare savo.....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

AB „Klaipėdos vanduo“ gerina sodininkų gyvenimą – į šalia Gargždų esančias sodų...

Vandentiekio ir buitinių nuotekų tinklai – ne tik mieste, bet ir sodų bendrijose nuotrauka, foto

Kitokį veidą parodžiusi Lietuvos rinktinė sutriuškino belgus nuotrauka, foto

Sportas, FIBA „burbulą“ Vilniuje Lietuvos rinktinė uždarė pergale ir nuplovė gėdą, patirtą...

Ačiū, Bernardai nuotrauka, foto

In Memoriam, "Su advento žvakele uždegiau ir žvakelę Bernardui",- sekmadienio pavakare raudodama pranešė Bernardo...

Kraupi avarija F-1: automobilis perlūžo per pusę ir užsidegė nuotrauka, foto

Sportas, Formulės-1 pasaulio čempionato lenktynės Bahreine prasidėjo itin retu ir šiurpiu incidentu.

Seimo kontrolierius nepritaria siūlymui įstatyme atskirai išskirti smurtą prieš moteris nuotrauka, foto

Lietuva, Seimo kontrolierius nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) idėjai įstatyme atskirai...

In Memoriam, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...