2021 m. kovo 3 d. 11:37 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Dėl Neringos žvejybos projektų kreiptasi į prokurorus

(2)

Dėl Neringos žvejybos projektų kreiptasi į prokurorus nuotrauka, foto

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Reklama

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu ištirti įtarimų sukėlusius Neringos savivaldybės projektus Nidoje bei Juodkrantėje, statant žvejams skirtas žuvies iškrovimo vietas.

Šie projektai pateikti 2014 m., kai Neringos savivaldybės administracija pateikė paraiškas, siekdama gauti paramą žuvininkystės produktų iškrovimo infrastruktūros plėtrai Nidoje ir Juodkrantėje. Didžiąją dalį investicijų buvo numatyta atlikti atviroje jūroje. Parama savivaldybei pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 metų veiksmų programos priemonę „Žvejybos uostai, prieplaukos, iškrovimo vietos“ buvo skirta tų pačių metų rugsėjį, tačiau jau po kelių mėnesių savivaldybės administracija paprašė leidimo pakeisti projekto investicijas.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas teigia, kad jam kelia abejonių ne tik toji aplinkybė, jog gavus paramą, vos per kelis mėnesius projektai buvo iš esmės pakoreguoti. Daugiausia klausimų esą kyla dėl to, kad pakeitus ir supaprastinus šiuos projektus, t. y. vietoj žuvų krovos vietų atviroje jūroje pastatymo nuspręsta tokias vietas įrengti krante, pinigų poreikis išliko nepakitęs.

„Preliminariais skaičiavimais, taip pakeisti projektai turėjo atpigti bent tris kartus, tačiau taip neatsitiko, nes projekto įgyvendintojai įrodinėjo, kad jiems būtini visi pirminiame prašyme numatyti pinigai. Vis dėlto liūdniausia yra tai, kad nuo pat 2015 m., kai šie projektai buvo baigti, nė vienas žvejys taip ir nepasinaudojo šiais įrenginiais“, - sako ministras B. Markauskas.

Ministro nuomone, minėtiems žvejybos infrastruktūros projektams buvo išleistos solidžios pinigų sumos, todėl nepaisant to, kad formalus auditas pažeidimų nerado, elementarus ūkiškas požiūris į padarytas investicijas reikalauja įsitikinti ir patikrinti, ar minėti projektai buvo skaidrūs, o deklaruotos išlaidos atitinka tikrovę.

„Todėl ir prašome kompetentingų institucijų nešališkai ir išsamiai pasiaiškinti, ar tai, kas akylesniam stebėtojui atrodo kaip neracionalus lėšų panaudojimas, galbūt yra nusikalstama veikla“, - sako žemės ūkio ministras.

Pagal projektą „Žvejybos iškrovimo vietos įrengimas Baltijos jūroje, Nidoje“ iš viso buvo išmokėta daugiau kaip 1,4 mln. eurų, o projektui „Žvejybos iškrovimo vietos įrengimas Baltijos jūroje, Juodkrantėje“ - kiek mažiau nei 1,4 mln. eurų.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

supykes

2017-05-12   21:03

IP: 188.69.211.203

Sodinčiau visus vagis iš eilės,nes žveju pinigus dalinasi kas tik gali prilysti ir jokios atsakomybės.

XXX

2017-05-12   17:27

IP: 86.100.84.247

Na, Chebrytė pasipelnė atsakančiai, vien "atkiša" apie trečdalį milijono paiglemžė. Ir dar sakoma, kad žemės ūkyje biednas gyvenimas.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

NVSC informuoja apie kovo 2 dienos COVID-19 protrūkius nuotrauka, foto

COVID-19, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja apie per praėjusią parą Lietuvoje fiksuotus...

Aplinkosaugininkai aptiko pažeidėją, laikantį statomuosius tinklus nuotrauka, foto

Kriminalai, Vakar Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, turėdami informacijos,...

Jurga Lago: "Ir pavojingiausia išsigimusiam pasauliui tampa... demokratija" nuotrauka, foto

Nuomonės, Pamąstymai po FB posto FB, kur buvo daugybė puikių jūsų komentarų. Ir...

Pareigūnai rado, įtariama, vogtus vardinius rūbus ir avalynę nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...