2021 m. kovo 5 d. 06:50 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Danės upės kilpos konversija prasideda stichiškai

(5)

2010-06-27, 09:04

Dalia GRIKŠAITĖ

Danės upės kilpos konversija prasideda stichiškai nuotrauka, foto

Tomo GUKAUSKO nuotr.

Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos (LASKAO) Architektūros ir urbanistikos ekspertų taryba nepritarė UAB "Pajūrio mediena“ užsakymu parengtiems teritorijos Liepų g. 85a detaliojo plano sprendiniams, numatantiems 15 ha pramoninės teritorijos konversiją į gyvenamosios-komercinės paskirties zoną.

Ekspertų tarybos nariai esminių priekaištų pristatyto projekto autoriams neturėjo. Neigiama išvada – signalas Klaipėdos miesto savivaldybei, nepaisiusiai ankstesnių Ekspertų tarybos rekomendacijų parengti bendrą visos pramoninės teritorijos tarp Liepų gatvės, Šiaurės prospekto, Pievų gatvės ir Danės upės detalųjį planą ir tik tada pradėti atskirų jos dalių planavimą.

40 hektarų ploto prie Danės kilpos konversijos perspektyvos ir galimi jų plėtros scenarijai Ekspertų taryboje svarstyti dar 2008-aisiais. Jau tuomet neabejota, jog patrauklioje, netoli miesto centrinės dalies esančioje teritorijoje veikiančios pramonės įmonės turės užleisti gyvenamajai, komercinei bei visuomeninei statybai.

Tačiau tam, kad šis procesas nebūtų stichiškas ir nevaldomas, miesto valdžiai siūlyta imtis iniciatyvos formuojant planavimo kryptis, apibrėžiant sąlygas kokybiškai naujų kvartalų gyvenimo, darbo ir poilsio aplinkai sukurti. 

Po dviejų metų Ekspertų tarybai pristatyti detaliojo plano sprendiniai, nagrinėjantys tik  UAB "Pajūrio mediena“ teritorijos perspetyvas, buvo sutikti prieštaringai. Dalis Ekspertų tarybos narių sveikino, jog pagaliau žengtas pirmasis realus žingsnis "atkovojant“ iš pramonininkų patrauklias teritorijas, dalis piktinosi, jog šis procesas vis dėlto prasideda stichiškai: planuojama tik dalis teritorijos ir dėl to kyla daug neaiškumų, kas ir kaip numatoma gretimybėse, kaip vienas kvartalas sąveikaus su kitu ir t.t.

Projekto autorius - UAB "Progresyvūs projektai“ – "Pajūrio medienos“ teritorijoje planuoja intensyviai užstatytą gyvenamąjį-komercinį kvartalą. Projekto vadovės A. Taurosevičienės teigimu, čia turėtų būti pastatyta apie 170 tūkst. kv. m parduodamo ploto, apie 300 gyvenamųjų būstų, kuriuose galėtų apsigyventi iki 10 tūkst. gyventojų. Pastatų aukštis – nuo 3 iki 9 aukštų.

Visas kvartalas projektuojamas ant platformos, po kuria būtų "paslėpta“ visa inžinerinė infrastruktūra ir gyventojų bei komercinių plotų naudotojų transportas.

Kvartalo akcentas – žalioji ašis, "verianti“ visą planuojamą teritoriją. Įvažiavimai į kvartalą iš Liepų bei Pievų gatvių.

Žymos: danės upė

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

gali nebepavykti

2010-06-27   17:33

IP: 78.61.98.83

Gali nebepavykti prastumti kartoną runkeliams už milijonus. Nebent laukti, kol užaugs nauja runkelių karta. Tie, kurie dabar bankams lažą eina, tikrai nepirks - dar ir jų vaikai spjaudysis nuo šitokios tėvų "investicijos". Kiek tokių nebaigtų "vasiukų" klaipėdoje riogso?

jo

2010-06-27   17:01

IP: 78.61.54.173

tikrai, kad stichiškai. Ir dar tos platformos...ką žmonės skraidantys?....irgi projektuojami

2010-06-27   14:10

IP: 89.117.245.167

"...čia turėtų būti pastatyta apie 170 tūkst. kv. m parduodamo ploto, apie 300 gyvenamųjų būstų, kuriuose galėtų apsigyventi iki 10 tūkst. gyventojų" - iš kokių Lietuvos rajonų, ar iš kokios šalies planuojamas toks atvykėlių skaičius? Šiaulių universiteto tyrimai rodo, kad bendra ES ir JAV tendencija - keltis į individualių namų kvartalus mietų pakraščiuose ir kad ši mada ar kryptis ateina ir į LT. Gal yra ir kitokių tyrimų?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Kovo 5-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Kovo 5-oji, penktadienis, 10 savaitė.Dangaus kūnai: saulė teka 6.58 val., leidžiasi 18.03...

Klaipėdoje spindėjo jaunosios lengvosios atletikos žvaigždutės nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (Taikos pr. 54) vykusiame Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos...

Lietuvos laivyno 100-mečiui - paroda po atviru dangumi nuotrauka, foto

Jūrų muziejus, Lietuvos jūrų muziejus parodą, skirtą Lietuvos laivyno 100-mečiui, įkurdino po atviru dangumi....

Sukrėsti dėl berniuko mirties: kaip galėjo nutikti nelaimė nuotrauka, foto

Kriminalai, Telšių rajone kieme su broliu žaidęs ir pradingęs dviejų su puse metų...

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Jūrų muziejus, Paskelbta prieš 9 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...