2021 m. kovo 3 d. 10:24 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini"

2021-01-16, 07:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Bronius Markauskas: "2020-ieji. Geresni ar blogesni, bet įsimintini" nuotrauka, foto

Reklama

2020-ieji visų atmintyje pirmiausia išliks kaip COVID-19 metai. Mes susidūrėme su problema, kokios neturėjo kelios kartos. O kai kažko nežinai, be abejonės, ir daug ko nemoki. Bet galiu drąsiai pasakyti, kad susitelkėme, išmokome patys ir padėjome mūsų įstaigoms organizuoti darbą karantino sąlygomis.

Taip, pandemijos valdymas pareikalavo atsakingų institucijų, Savivaldybės administracijos ir politikų pastangų, laiko ir finansinių resursų, bet susitelkus viskas vyko pakankamai sklandžiai - nesustojo procesai ugdymo įstaigose, teikiamos socialinės paslaugos, įgyvendinami svarbūs ir būtini projektai rajone. Už tai noriu padėkoti visiems, kurie prie to prisidėjo.

Praėję metai buvo pakankamai sėkmingi ir įgyvendinant strateginius šios kadencijos tikslus ir uždavinius. Tarybos, komitetų posėdžiai persikėlė į internetinę erdvę, tad sprendimų priėmimas nesustojo, darbas vyksta, kad būtų užtikrintas normalus rajono žmonių gyvenimas.

2020-uosius pradėjome su rekordiniu Savivaldybės biudžetu. Ir tiek koalicija, tiek administracija atsakingai pasižiūrėjo į jo formavimą. Ką tai davė? Pokyčių ir svarbiausių projektų įgyvendinimo galimybę. Klaipėdos rajono infrastruktūrai galėjome skirti tris kartus daugiau lėšų nei anksčiau. Tinkamo dėmesio pagaliau sulaukė didžiausi mūsų miestai ir seniūnijos - Gargždai, Priekulė, Sendvaris. Galėjome atnaujinti ir nutiesti ne vieną gatvę, šaligatvį, įrengti naujų automobilių stovėjimo aikštelių.

Aišku, kaip visada - vieni darbai vyko sklandžiau, kiti - ne taip. Vien jau ko vertas Gargždų Pušų gatvės žiedo asfaltavimas. Bet, kaip ir esu sakęs, su vienais rangovais pasiseka, su kitais - nelabai. Neabejoju, kad to neišvengsime ir ateityje, tačiau darysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad darbai judėtų į priekį.

Turbūt esame ir pirmieji Lietuvoje, po daugelio metų pradėję statyti naują mokyklą. Jakuose kylantis pastatas, planuojama, bus baigtas šiemet. Kitą mokyklą statysime Sendvaryje. Sklypą jau esame įsigiję, baigėme investicinį projektą ir ieškome privataus investuotojo, kuris ugdymo įstaigą pastatytų. Baigiame rengti Gargždų kultūros centro rekonstrukcijos techninį projektą, liks gauti statybos leidimą ir pradėti darbus. Panaši situacija ir su Gargždų daugiafunkciu. Netrukus turėtų būti gautas leidimas ir galėsime pradėti statybas. Parke vykstantys pokyčiai jau matomi, šiemet jų bus dar daugiau - bus tiesiami takai, rengiama vaikų žaidimo aikštelė, apšvietimas. Į priekį juda ir nauja Gargždų stotis. Tikslas, ? kad ji duris atvertų jau šių metų pabaigoje.

Reklama

Tačiau man pačiam vienas maloniausių praėjusių metų projektų - dalyvaujamasis biudžetas. Pagaliau ir gyventojai gali prisidėti prie dalies biudžeto skirstymo. Startavęs gruodį, šis projektas jau įsibėgėjo. Jau sulaukėme ne vienos puikios idėjos, jų dar lauksime ir visą sausį. Vėliau visas paskelbsime ir galėsite balsuoti už labiausiai patikusias. Daugiausiai palaikymo surinkusios bus įgyvendintos Savivaldybės.

Socialinės paslaugos ir augantis jų poreikis, ypač kaimiškose vietovėse, paskatino tokias paslaugas pirkti ir iš nevyriausybinių organizacijų, socialinio verslo. Tad kai kurios paslaugos bus plėtojamos ne per Savivaldybei pavaldžias biudžetines įstaigas, o ieškant kitų paslaugų teikėjų, kurie, manau, turėtų padėti išspręsti esamas problemas.

Nepamirštame ir ilgalaikių rajono tikslų. Baigiame parengti turizmo, kultūros ir bendrą rajono vystymo strategiją dešimčiai metų į priekį. Ir čia norėčiau padėkoti bendruomenėms, įstaigoms, administracijai ir politikams už nuoširdų darbą dėl strategijos, - kad ji nebūtų padėta į stalčių, o taptų pagrindiniu ateities darbų įsipareigojimu.

Manau, kad prie šių rezultatų prisidėjo ir vykdytos reformos, siekiant efektyvinti viešąjį sektorių. Įdiegėme projektinį valdymą, diegiame LEAN metodiką. Be abejonės, ne viskas klostėsi taip, kaip suplanuota, ne viską pradėjome, ką norėjome. Ir darbo dar labai daug. Bet nauji metai, nauji planai. Juk daugelį metų esame tarp savivaldybių, kuriose gyventi geriausia. Darysime viską, kad tokie ir išliktume toliau.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Akimirkos iš Vasario 16-osios minėjimo Palangoje nuotrauka, foto

Antradienį šventėme Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Palangos kultūros ir jaunimo centras kvietė Signatarų...

Utrių kalnas atgijo: prie keltuvo stoviniavę, vėliau smagiai leidosi pirmieji žiemos sporto...

Utrių kalnas prisipildė pramogautojų emocijų nuotrauka, foto

Du mėnesius trukęs idėjų teikimas dėl Dalyvaujamojo biudžeto – baigėsi. Per šį...

Dalyvaujamajame biudžete – 43 Klaipėdos rajono gyventojų idėjos nuotrauka, foto

Būtingėje, pačiame Palangos miesto savivaldybės pakraštyje, netoli Lietuvos-Latvijos sienos, tvarte šieną rupšnojančiam...

Vienintelį jautį Palangos miesto savivaldybėje siūlo pavadinti Šarūnu nuotrauka, foto

Policija prašo padėti atpažinti asmenį nuotrauka, foto

Kriminalai, Ikiteisminį tyrimą atliekantys Klaipėdos...

A. Armonaitė: stiprinsime ekonominę diplomatiją nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvai reikia stiprinti ekonominę diplomatiją ir plėsti atstovybių tinklą užsienyje, sako...

Naujovė: KRATC nemokamai kompostą dalina ir juridiniams asmenims nuotrauka, foto

Klaipėda, Prasidėjus ūkininkavimo sezonui, Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) vėl kviečia Klaipėdos...

Ištyrus 8974 ėminius, 503 nauji koronaviruso atvejai ir 12 mirčių nuotrauka, foto

COVID-19, * Paskutinės paros naujų atvejų skaičius yra IŠANKSTINIS ir per kelias dienas...

Kriminalai, Paskelbta prieš 11 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 17 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...