2021 m. sausio 19 d. 14:56 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Vakarų Lietuva

Vakarų Lietuva

Aplinkos ministerija dūrė Ričardui Malinauskui dėl Vytauto Landsbergio namo Palangoje

(4)

2017-03-19, 14:08

Vilma Danauskienė, www.DELFI.lt

Aplinkos ministerija dūrė Ričardui Malinauskui dėl Vytauto Landsbergio namo Palangoje nuotrauka, foto

Vytautas Landsbergis, Šarūnas Vaitkus

© DELFI / Orestas Gurevičius

Reklama

Palangos savivaldybei nereikės griauti nei Vytauto Landsbergio namo Palangoje, nei kitų miesto statinių, įeinančių į kurorto apsaugos zonų teritoriją.

Tokią išvadą padarė Druskininkuose išrinkto Seimo nario „valstiečio“ Zenono Streikaus kreipimąsi ir Generalinės prokuratūros persiųstą grupės Druskininkų savivaldybės tarybos narių pareiškimą išnagrinėjusi Aplinkos ministerija.

Ministerija taip pat nurodo, kad neturi teisinio pagrindo kreiptis į teisėsaugą dėl Palangos savivaldybės priimtų sprendinių, kuriais reglamentuota kurorto plėtra ir statybos.

Kaip pažymima rašte, statybos antrojoje kurortinėje zonoje (o tokia yra visas Palangos miestas) vykdytos ir vykdomos prisilaikant miesto Bendrojo plano reikalavimų, ir pažeidimų, išduodant tiek statybos leidimus, tiek kitus dokumentus, reglamentuojančius kurorto plėtrą, ministerija neįžvelgia.

„Ar Druskininkų meras Ričardas Malinauskas dabar išdrįs viešai atsiprašyti palangiškių?“ – klausia Palangos savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus.

Politikas neslepia savo įtarimų, esą „Palangos variantas“ tiek Druskininkų savivaldybės tarybos narių, tiek šiame kurorte išrinkto Seimo nario „valstiečio“ Z. Streikaus buvo pasirinktas kaip „galima Vijūnėlės dvaro gelbėjimo operacija“.

Reklama

Gyvenamuoju namu Druskininkuose, žiniasklaidos praminto Vijūnėlės dvaru, oficialiai priklausančiu vienai Kauno verslininkų šeimai, jo statybomis ir jų įteisinimu yra ypatingai suinteresuotas Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas. Plačiai kalbama, esą šis namas faktiškai priklauso pačiam R. Malinauskui.

Generalinė prokuratūra teismuose šiuo metu gina viešąjį interesą, siekdama panaikinti Druskininkų savivaldybės ir kitų valstybinių isntitucijų išduotus sprendinius, kuriais buvo įteisinta didžiulio gyvenamojo namo Druskininkų miesto centre, ant Vijūnėlės ežero kranto, kurortinėje zonoje statybos.

„Išgalvotas R. Malinausko ir (Druskininkų savivaldybės) tarybos narių skundas, siekiant sukelti viešą skandalą prieš Palangą ir tokiu būdu galimai apginti Vijūnėlės dvarą, pastatytą parke prie vandens telkinio, subliuško. Palangoje nieko griauti nereikės, netgi ir V. Landsbergio namo, nes jis pastatytas teisėtai“, - sako Palangos meras, Druskininkų politikų ir šiame kurorte išrinkto Seimo nario Z. Streikaus veiksmus pavadinęs „Vijūnėlės gelbėjimo operacija“.

„Aplinkos ministerija patikrino prie Druskininkų savivaldybės Skundo papildomai pridėtų dalies Palangos miesto savivaldybės institucijų priimtų sprendimų dėl detaliųjų planų patvirtinimo teisėtumą ir nenustatė jokių neatitikimų Teritorijų planavimo įstatymui ar kitiems teritorijų planavimą reglamentuojantiems teisės aktams (tikrinti detalieji planai, kurie patvirtinti ne vėliau kaip prieš 2 metus). Šiems minimiems ir patikrintiems detaliesiems planams išduoti Inspekcijos Klaipėdos skyriaus Teritorijų planavimo dokumento patikrinimo aktai su teigiama patikrinimo išvada. Taip pat minėti sprendimai dėl detaliųjų planų tvirtinimo neprieštarauja aukštesnio lygmens teritorijų planavimo dokumentams. Atsižvelgiant į tai, kad išnagrinėtų detaliųjų planų sprendiniai, mūsų nuomone, nepažeidžia Teritorijų planavimo įstatymo ir kitų teisės aktų, taip pat atitinka Palangos bendrojo plano sprendinius, neturime teisinio pagrindo kreiptis į teismą dėl minėtų detaliųjų planų ir pagal juos atliktų statybų teisėtumo“, - teigiama aplinkos viceministrės Rėdos Brandišauskienės pasirašytame rašte.

Į Generalinę prokuratūrą dėl galimai neteisėtų statybų Palangoje grupė merui R. Malinauskui lojalių Druskininkų savivaldybės tarybos narių kreipėsi šių metų sausį – iš karto po to, kai teismas priėmė sprendimą nugriauti vadinamąjį Vijūnėlės dvarą.

Tuo pat metu į Aplinkos ministeriją dėl to paties kreipėsi ir Druskininkuose išrinktas Seimo narys „valstietis“ Z. Streikus.

Reklama

Tuomet R. Malinauskas Vilniuje inicijavo spaudos konferenciją, kurioje, prisidengdamas viešuoju interesu, abejojo Palangos mieste esančių statybų teisėtumu. Esą Vijūnėlės statybos savo pobūdžiu prilygsta ir vykstančioms statyboms Palangoje, tad jei teismas įpareigojo griauti dvarą Druskininkuose, turi būti griaunami ir apie 200 gyvenamųjų namų ir kitų statinių ir Palangoje.

„Viešasis interesas Palangoje, kurios bendrajame plane yra nustatyta konkreti kurorto apsaugos zonos antroji juosta, neginamas dėl to, kad Palangos miesto teritorijoje gyvenamuosius namus yra pasistatę visuomenei plačiai žinomi politikai, tokie kaip Vytautas Landsbergis“, - tuomet argumentavo savo skundą prokurorams R. Malinauskas ir kiti Druskininkų politikai, konservatorių patriarcho pavardės paminėjimu suponuodami užuominą į tai, kad Palangos meras Šarūnas Vaitkus yra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys, o Seimo narys Gabrielius Landsbergis vadovauja šiai politinei partijai, kurios Garbės pirmininku yra buvęs Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininkas Vytautas Landsbergis.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

nu nu

2017-03-21   00:19

IP: 151.228.113.209

Na jau pianistas nuotraukoje jau labai blogai atrodo. Jau pradejo su tapkem lenktynes.

Zenonas Priekuliškis

2017-03-20   07:16

IP: 78.61.173.70

Iš pradžių tų griovėjų reikėtų paklausti kelis pastatė? Vijūnėlės dvaras labai gražus ir vietoje pastatytas. Pasižiūrėkite, kas darosi tolėliau, šabakštynai. Turkijoje pristatyta poilsinių visur pajūryje. Palikti tarpai, vaikšto kur nori ir vietiniai gyventojai. Visiems užtenka vietos.

JOO

2017-03-19   17:39

IP: 78.61.110.65

Nu griaunam hatą

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Vakarų Lietuva

Palanga kalėdiniu laikotarpiu taps pasakų miestu nuotrauka, foto

Artėjant gražiausioms metų šventėms miestai ir miesteliai pasidabina įvairiausiomis dekoracijomis, tūkstančiais lempučių,...

Palanga, lapkričio 18 d. (ELTA). Buvusios Seimo poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje Palangoje pradedama...

Į poilsio namus Palangoje investuoja 15 mln. eurų: išsaugos ir išplės pušyną nuotrauka, foto

Aplinkos apsaugos departamentas, tęsdamas akciją „Lašiša 2020“, primena, kad nuo spalio 16...

Nuo rytojaus draudžiama limituota lašišų ir šlakių žvejyba nuotrauka, foto

Kretingos rajono savivaldybės administracija pradeda projektą, kurį įgyvendinus bus modernizuota maždaug 40...

Kretingoje bus atnaujinta apie 40 proc. gatvių šviestuvų nuotrauka, foto

Kaip moksleiviai įsivaizduoja Lietuvą, kaip jūrinę valstybę nuotrauka, foto

Jūra, Klaipėdos jūrų kadetų mokykla organizavo Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 5-8 klasių...

Klaipėda - Europos jaunimo sostinė 2021 nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta...

Kultūros taryba nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms nuotrauka, foto

Euras, Lietuvos kultūros taryba ateityje nebeskirstys subsidijų kultūros įstaigoms už nuostolius, patirtus...

Sena­sis tur­gus - kaip laga­mi­nas be ran­ke­nos? (1) nuotrauka, foto

Klaipėda, Tik­riau­siai nėra mies­tie­čio, kuris neži­no­tų, kur yra Klai­pė­do­je sena­sis tur­gus, kuo ten...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...