2020 m. spalio 24 d. 04:24 val., šeštadienis

"Vakarų ekspresui" - 20

"Sportuojanti Lietuva be "Auruškės" - ne Lietuva"

(3)

"Sportuojanti Lietuva be "Auruškės" - ne Lietuva" nuotrauka, foto

Algirdas Auruškevičius su visame pasaulyje garsiu Islandijos galiūnu Magnusu Ver Magnusonu. Asmeninio archyvo nuotr.

Sulaukę "Vakarų ekspreso" dvidešimtmečio, vartome istorijos puslapius ir tęsiame publikacijų ciklą, skirtą dienraščio nueitam keliui ir žmonėms, maitinusiems jį savo vaizduote, įžvalgomis bei operatyvumu.

Šįkart dėmesio centre - nuo pirmojo "Vakarų ekspreso" numerio redakcijoje dirbęs sporto žurnalistas ir ilgametis sporto redaktorius Algirdas Auruškevičius.

Futbolo profesorius

"Prieš dvidešimt metų nebuvo atskiro sporto puslapio ir tokios galybės sporto įvykių. Kartais būdavo spausdinami tik atskiri sporto straipsneliai, trumpos sporto įvykių suvestinės, o laikraštyje dominavo Sovietų Sąjungos žlugimo ir Lietuvos atgimimo temos, - pasakojo A. Auruškevičius.

- Pamenu pirmąjį savo straipsnį "Vakarų eksprese". Jis buvo apie futbolą. Straipsnio antraštė buvo tokia: "Granitas" - finišo tiesiojoje". Tuomet Klaipėdos futbolo komanda (dabartinis "Atlantas") rezultatu 1:2 pralaimėjo Vilniaus "Paneriui". Po varžybų pakalbinau dabartinį Klaipėdos miesto merą, tuomet buvusį "Granito" klubo prezidentą, SMT "Klaipėdos statyba" valdytojo pirmąjį pavaduotoją Rimantą Taraškevičių ir Lietuvos futbolo patriarchą Stasį Paberžį, kuriam dabar per devyniasdešimt metų", - prisiminimais dalijosi žurnalistas.

Pasiteiravus, kaip jis nuolat atseka prieš dvidešimt ir daugiau metų vykusių futbolo varžybų rezultatus ir net smulkiausias detales, A. Auruškevičius atsakė: "Aš nuolat užsirašau ir archyvuoju istoriją. Namuose turiu sukaupęs pilną spintą sporto įvykių archyvų."

Algirdą pažįstantys žmonės nevengia jį pavadinti futbolo ekspertu ar net vaikščiojančia sporto enciklopedija.

"Futbolo profesoriumi tikrai galiu save vadinti, - kalbėjo pašnekovas. - Dažnai būna, kai pažįstami, šnekučiuodamiesi prie alaus bokalo kavinėje ar bare, susiginčija ir susilažina dėl kokio nors seno sporto įvykio ar rezultato, tuomet skambina man. Mano žodis dažnai būna galutinis ir neapskundžiamas - kaip Aukščiausiojo Teismo", - sakė A. Auruškevičius.

Atsibudo tarp avių

"Vakarų ekspreso" ir A. Auruškevičiaus keliai susikirto neatsitiktinai - žurnalistas rašydavo sporto straipsnius į "Tarybinę Klaipėdą", kurioje kadaise dirbo ir dabartinis "Vakarų ekspreso" vyriausiasis redaktorius Gintaras Tomkus.

"Mes abu leidome "Atlanto", dalyvavusio Sovietų sąjungos futbolo pirmenybėse, varžybų programėles. G. Tomkus žinojo mano įdirbį sporto srityje, tad mane pasikvietė padirbėti "Vakarų eksprese". Dar pamenu, kad klausė mano patarimo dėl laikraščio klišės", - kalbėjo pokalbininkas.

Pirmaisiais "Vakarų ekspreso" gyvavimo metais A. Auruškevičiui rašyti sporto temomis padėdavo ir kiti laikraščio darbuotojai. "Buvo toks žurnalistas Darius Anužis, kuris mėgdavo "Formulės-1" varžybas. Jis nuolat pririnkdavo įdomių faktų apie tai. Gintaras Vaičekauskas, kuris taip pat dirbo "Vakarų eksprese", parašydavo apie buriavimą, - prisiminė žurnalistas.

- Vėliau "Vakarų eksprese" jau atsirado atskiri sporto puslapiai. Dirbo keli sporto žurnalistai, tarp - jų Algimantas Ercius, Česlovas Kavarza. Vėliau į ekspresiečių šeimą įsiliejo dabartinis "Respublikos" žurnalistas Darius Čiužauskas, kuris taip pat rašė sporto temomis. Praktiką "Vakarų eksprese" atliko žinomas sporto komentatorius Nerijus Kesminas. Man teko sutikti daug įdomių žmonių."

Pasak A. Auruškevičiaus, jam linksmiausia buvo dirbti su dabartiniu "Balticum" televizijos žurnalistu G. Vaičekausku.

"Kartu su Gintaru vykome į Velsą ruošti reportažų iš UEFA taurės turnyro rungtynių tarp "Rhyl" ir "Atlanto". Mus apgyvendino netoli Railio miestelio esančiame mažame viešbutėlyje. Prabundame ryte ir girdime už lango mekenančius balsus, ogi žiūrime, kad avys šalia ganosi. Tai dabar, kai susitinkame, visuomet juokaujame: "Kada vėl vyksime į Velsą avių ganyti?.." - pasakojo Algirdas.

Sukosi tarp žvaigždžių

Futbolo profesoriumi vadinamas buvęs "Vakarų ekspreso" sporto žurnalistas pasidžiaugė, kad per devyniolika redakcijoje darbo metų teko apkeliauti beveik visą Europą, sutikti daug garsių žmonių.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

rlt

2012-06-23   16:29

IP: 86.100.133.153

Nesutikau kito tokio zmogaus,kuriam rupetu sportas, tiksliau futbolas,nuo vaikystes laiku.O jo plunksna gerai rase ir mokykloje ir ne tik, dar jis puikiai piese, o futbolas jam, kaip oras, kaip deguonis, kaip kvepavimas zmogui, be kurio negali zmogus gyventi...Sekmes, Sveikatos Jam jo seimai...:)

darius

2010-10-12   16:24

IP: 86.100.30.201

Jis daug gerdavo (tamsų alų), bet rašydavo gerai. Aš pavydžiu tokios plunksnos.

ltr

2010-10-09   22:55

IP: 86.100.133.153

Algirdui- sportas-tai gyvenimas, del kurio verta gyventi...skaitant jo straipsnius negalejai nepajusti dideles aistros,profesanalumo siam darbui...dvasingumo,pagarbos,pagarbos zmogui....nestigo ir jumoro,neskaiciavo nei laiko, nei trumpo atlygio,darbas, darbas ir tik darbas, sportu ''kvepuoja" jis ir siandien....Sekmes Jam ir toliau...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

"Vakarų ekspresui" - 20

"Vakarų ekspresas" yra tokia vieta, kur žmonės padėdavo pamatus puikiai karjerai. Kažkas...

Giedrė Petkevičiūtė: "Niekas niekur manęs taip nešokdino, kaip "Vakarų eksprese" nuotrauka, foto

Sulaukę "Vakarų ekspreso" dvidešimtmečio, vartome istorijos puslapius ir tęsiame publikacijų ciklą, skirtą...

"Sportuojanti Lietuva be "Auruškės" - ne Lietuva" nuotrauka, foto

Sulaukę "Vakarų ekspreso" dvidešimtmečio, vartome istorijos puslapius ir tęsiame publikacijų ciklą, skirtą...

Linas Poška: "Praėjusio amžiaus eksperimentas gyvas iki šiol" nuotrauka, foto

Šį trečiadienį, rugsėjo 15-ąją, su dėkingumu atvėrėme redakcijos duris visiems, atėjusiems pasidžiaugti...

Šventė visada su tavimi nuotrauka, foto

SAM: Klaipėdos savivaldybė - raudonojoje zonoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo spalio 26 iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Nauja tvarka dėl izoliacijos: kas keičiasi nuotrauka, foto

COVID-19, Europoje Tarybai pateikus rekomendacijas dėl suderinto požiūrio į laisvo judėjimo apribojimą reaguojant...

Stresas dėl atidėliojimo: kai vengiam problemų ir jų sprendimų nuotrauka, foto

Psichologija, Mintis „šitą padarysiu vėliau“ yra pažįstama visiems. Ypač kai galvojame apie ne...

Sportiškajai Nikitinų šeimynėlei - 17 medalių nuotrauka, foto

Sportas, Sportiškoji Nikitinų šeima - Anatolijus ir Irena bei jų dukra Ilona Songailienė...

COVID-19, Paskelbta prieš 5 val.

COVID-19, Paskelbta prieš 6 val.

Psichologija, Paskelbta prieš 7 val.

Sportas, Paskelbta prieš 8 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...