2020 m. liepos 15 d. 21:59 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Turi laiko iki liepos – kitaip Neringa apskritai neišgyvens

(1)

2020-05-04, 11:27

Lietuvos ryto televizija

Turi laiko iki liepos – kitaip Neringa apskritai neišgyvens nuotrauka, foto

© Lietuvos ryto archyvo nuotr.

Reklama

Neringos turizmo padėtis nežinomybėje. „Lietuvos ryto“ televizijos laidos „Nauja diena“ vedėjo Igno Grinevičiaus kalbintas Neringos meras Darius Jasaitis sako tik besitikintis, kad žiemą bus ko valgyti.

Anot jo, jeigu draudimai nebus sušvelninti iki liepos mėnesio, sunku įsivaizduoti, kaip pavyks išgyventi.

– Prezidentas pareiškė, kad nelabai reikėtų galvoti apie atostogas užsienyje, o reikėtų atostogauti Lietuvoje. Kiek jus džiugina šie Prezidento žodžiai?

– Visų, kurie taip šneka, pradedant premjeru, baigiant kurortų merais, kaimo turizmo asociacijų atstovais, žodžiai labai džiugina.

– Kaip ruošiatės vasarai?

– Orai šyla, negalime slėpti, jog tokiu metų laiku kai kurie viešbučiai jau turėdavo grupių, kruizų. Gerai būtų, kad kiti prezidentai irgi sakytų, kad žmonės važiuotų į Lietuvą poilsiauti..! Bet jų neįleidžia.

Bus netekta nemažų pajamų. Bet mes norime tikėti tomis prognozėmis, kad nors birželį prasidės turizmo sezonas. Bet kol kas viskas yra Vyriausybės rankose ir, aišku, daug kas priklauso nuo mūsų žmonių sąmoningumo.

Jeigu virusas nuslops ir draudimai bus sušvelninti, tai dar tikimės, kad valgyti žiemą turėsime ką. O jeigu draudimai nebus sušvelninti iki kokio liepos mėnesio, tai neįsivaizduojame, kaip išgyvensime. Kiek dėliojome, išgyventi bus išvis neįmanoma. Tikimės, kad bent nuo birželio pirmos bus galima poilsiauti.

– Kaip vasarą galėtų atrodyti poilsiavimas su ribojimais?

– Sunkiausia šį klausimą spręsti kavinėms. Paplūdimių Lietuvoje turime nedaug, tačiau Neringoje paplūdimio turime apie 40 km. Tikiuosi, kad žmonės galės po jį išsibarstyti. Tačiau su gelbėjimu gali būti problemų. Žmonės turės patys elgtis atsargiai.

O viešbučiai, privatus sektorius, praktiškai visi turi atskirus įėjimus. Neringa tuo ir gera, kad gyvenvietės – Preila, Pervalka, Juodkrantė – išsimėčiusios. Vietos poilsiavimui, kad būtų galima išlaikyti atstumą nuo kitų žmonių, yra. Tačiau poilsiautojų srautai gali būti sunkiai suvaldomi.

Taip pat nežinia, ar sugebėsime kavinėse pagal naujuosius reikalavimus – susodinti lankytojus lauke laikantis atstumo – pamaitinti visus žmones. Labai tikimės, kad tie atstumai mažės su viruso mažėjimu. Beje, Sveikatos ministerija įrodė, kad saulė šitą virusą žudo.

Reklama

– Kaip atrodo Neringos gatvės šiuo metu?

– Vaikšto vietiniai gyventojai. Savaitgalį matome dviratininkų pagausėjimą, kurie turbūt atvyksta iš Klaipėdos, taip pat pasivažinėja vienas kitas gyventojas... Kaip ir įprastai. Tie, kurie turi čia įsigiję būstus, taip pat atvažiuoja tokiu metų laiku apsižiūrėti, pasiruošti naujam sezonui. Savaitgaliais Neringa pagyvėja, o darbo dienomis atrodo tuštokai.

– Ar sulaukėte turinčių Neringoje būstą ir atvykusių į ją karantinuotis?

– Vienas kitas buvo. Dauguma laikėsi reikalavimų neišeiti iš namų ir visų kitų saugumo priemonių ir už tai esame labai jiems dėkingi. Kol kas viskas lyg ir gerai. Atstumai dideli, vietos užtenka, tad nėra didelės baimės ir dėl tų čia besikarantinuojančių žmonių.

– Kaip ši pandemija gali paveikti kainas? Kokios jos gali būti?

– Kainos pas mus kol kas tikrai nekilo, jos tokios pat, kaip ir pernai. Liepai, rugpjūčiui poilsiautojai vietas labai intensyviai rezervuojasi, kartais jau net ir vietą sunku rasti.

Reklama

Nežinau, ar tam įtakos turėjo Neringos savivaldybės tarybos sprendimas, jog medikams šįmet negalios įvažiavimo rinkliava pateikus automobilio numerius.

 

Dauguma viešbučių, svečių namų ir netgi vietinių gyventojų medikams taiko įvairiausias nuolaidas, kai kurie netgi dovanoja 100 nakvynių medikams – matyt, tas nakvynes suteiks pirmiesiems 100, nežinau, kaip jie ten jas administruoja, nes tai jau ne savivaldybės rūpestis.

Tačiau esame jiems už tai labai dėkingi, kad taip bandoma atsidėkoti medikams už jų pragarišką darbą. O kainos, kiek man žinoma, netgi leidžiasi žemyn, o ne kyla.

– Birželio mėnuo dar nėra labai užsakinėjamas?

– Taip, šitai liūdina, mat dauguma viešbučių jau turėdavo grupes dabar, kavinės irgi jau pilnai maitindavo poilsiautojus. To dabar nėra – reiškia, pajamų 0. Birželio 15 d. jau prasidėdavo tas „karštasis“ sezonas, kada praktiškai nuo šitos dienos iki rugpjūčio pabaigos vietų Neringoje rasti būdavo neįmanoma. O dabar birželis kol kas visiškai tuščias.

Reklama

– Jeigu iš Vyriausybės bus gauti visi reikiami leidimai žmonėms poilsiauti taip, kaip jie nori, liepa ir rugpjūtis Neringoje gali būti panašūs kaip praėjusiais metais?

– Taip greičiausiai nebus. Nors vietinis turizmas pas mus sudaro labai didelę dalį, tačiau pas mus būdavo labai daug latvių, rusų, vokiečių. Ar šią rinką užpildys vietinis turizmas, nežinia, tačiau mes labai tikimės, kad užpildys.

Sakykime, kad to „sviesto ant duonos“ rudenį bus mažiau, ir „lašiniai bus plonesni“, bet, ko gero, tai liečia visą Lietuvą ir mes labai skųstis neturėtume. Jeigu liepą ir rugpjūtį turizmas atsigaus, sakysime, kad labai lengvai pavyko išvengti tos koronos.

– Kokių veiksmų imasi savivaldybė, norėdama paskatinti turizmą Neringoje?

– Kol kas mes stebime, ar apskritai galime kažko imtis. Administracija sudarinėja darbo grupę dėl verslo padėties įvertinimo – kiek nukentėjo, ar reikia kam padėti? Kreipsimės į verslininkus, kad teiktų informaciją apie savo padėtį.

Bet, teisybės dėlei, turime pripažinti, kad mes „viščiukus skaičiuodavome“ tik rudenį. Šiandien mes galime tik spėlioti, kaip bus, nors viskas priklauso nuo Vyriausybės – ir net ne nuo jos, o nuo ligos plitimo.

Reklama

Jeigu liga bus suvaldyta ir vasara – nepamirškime, kad pajūris dar priklauso nuo oro, jeigu vasara bus lietinga, mums bus dvigubas smūgis – bus gera, mes tikimės, kad viskas bus neblogai. Tačiau kol kas dar niekas neaišku.

Mes sakome, kad galime viską leisti nemokamai, tačiau jei galios Vyriausybės draudimai ir vasara bus prasta, vis tiek žmonių nebus.

– Kokių žmonių srautų paprastai sulaukdavote pavasarį?

– Pernai srautai buvo nemaži, jau buvome pradėję džiaugtis, kad sezonas ilgėja – net rudenį, rugėjį, bent jau savaitgaliais, būdavo pilnos kavinės. Šiuo metų laiku jau daugybė turistų į Neringą plaukdavo kruiziniu laivu, dviratininkų būdavo daugybė. O dabar yra 90 proc. visko mažiau nei pernai.

– Kaip pandemijos kontekste palygintumėte Neringą su kitais Lietuvos kurortais ir kitomis galimybės pailsėti, kai karantinas bus sušvelnintas?

– Žinoma, mums gerai todėl, kad kai šilta, visi nori prie jūros. Niekas nenori į uždaras erdves – nesvarbu, korona ar ne. Tačiau rudenį, jeigu bus leista atsidaryti viešbučiams, poilsio namams, mūsų kurortai – Birštonas, Druskininkai – atsigaus. Vasarą jiems bus sunkiau, o jau jiems dabar labai sunku. Tad šioje vietoje mums geriau.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2020-05-04   16:19

IP: 162.158.34.182

manau kad lietuviai moka verkti,kas beatsitiktu....

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Be elektros likusi Kuršių Nerija kai kuriems poilsiautojams šią atostogų dieną...

Kuršių Nerijos pusdienis be elektros: poilsiautojų diena virto košmaru, o verslininkai skaičiuoja nuostolius nuotrauka, foto

Atvykti į Neringą vasaros sezono piko metu išreiškė norą daugiau nei šeši...

Sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai suskubo naudotis įvažiavimo lengvata nuotrauka, foto

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis sako, kad gyvenimas dėl pirmadienį pusdieniui...

Neringos meras apie pusdienį be elektros: padejavimų buvo nuotrauka, foto

Ankstų pirmadienio rytą Kuršių nerijoje dėl elektros tinklo remonto dešimčiai valandų išjungiamas...

Priminimas: Kuršių nerijoje dešimčiai valandų išjungiama elektra nuotrauka, foto

Klaipėdiečiai organizuos Vasaros krepšinio lygą nuotrauka, foto

Sportas, Kol pasaulį ir Lietuvą vis dar grėsmingai gąsdina koronavirusas ir burtis masėms...

Pasidalijo patirtimi, kaip savaitgalį pajūryje praleisti nemokamai nuotrauka, foto

Vasara, Kaip Palangoje praleisti savaitgalį neišleidžiant nei cento iš savo piniginės? Norėčiau pasidalinti...

Skvernelis: rytoj bus priimti nauji būtini sprendimai nuotrauka, foto

Lietuva, Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad keliolikos koronavirusu užsikrėtusių užsieniečių atvejis verčia...

Kretingos rajonas išsirinko pirmąsias Gyventojų iniciatyvas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ant grindinio trykštantis fontanas Kretingoje, poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zona Vydmantų gimnazijos...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...