2021 m. sausio 20 d. 16:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Teršalus pajūryje renka savanoriai

Teršalus pajūryje renka savanoriai nuotrauka, foto

KIEKIS. Jau pirmąją talkos dieną Kuršių nerijos pajūryje buvo surinkta 10 kubinių metrų teršalų, panašių į parafiną. Pasak Aušros Feser į kvietimą valyti pajūrį aktyviai sureagavo Juodkrantės bendruomenė.

Reklama

Kuršių nerijos nacionalinis parkas, suorganizavęs talkas pajūriui valyti, pranešė, kad vos 20 kilometrų pajūrio ruože buvo surinkta 20 kubinių metrų teršalų, panašių į parafiną.

"Dešimt Kušių nerijos nacionalinio parko darbuotojų valė pajūrį nuo Nidos iki Pervalkos, 15 savanorių juodkrantiškių rinko teršalus nuo Juodkrantės iki Meškos galvos ir Pervalkos link. Neringos savivaldybė parūpino konteinerius teršalams sudėti. Antradienį buvo surinkta 10 kubinių metrų, trečiadienį .....", - sakė Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Pašnekovė paragino visus norinčiuosius rinkti pajūryje, spėjama, parafiną ir kitas šiukšles, bet kuriuo metu ir informuoti apie surinktas šiukšles direkcijos darbuotojus atsiunčiant jiems "Google" žemėlapio koordinates (telefono ekrano kopiją) vietos, kurioje paliktos surinktos šiukšlės.

Priminsime, kad neaiškios kilmės į parafiną panašūs teršalai Baltijos pajūryje buvo pastebėti praeitą ketvirtadienį.

Baltijos jūros aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Raimondas Šatkauskas teigė, jog nedaug ir nedidelių baltos spalvos gabalėlių rado pajūryje ties Naująja perkėla. Einant link Juodkrantės jų kiekis didėjo. "Didžiausią taršą užfiksavome ties 12-14 Kuršių nerijos kilometru", - sakė pašnekovas.

Klaipėdos miesto savivaldybei priklausančioje Smiltynėje ir kituose paplūdimiuose, anot R. Šatkausko, teršalų nebuvo pastebėta.

Reklama

"Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos Klaipėdos valdybos specialistai paėmė teršalų mėginius ir įpareigojo Neringos savivaldybę bei Kuršių nerijos nacionalinį parką sutvarkyti paplūdimius. Aplinkos apsaugos agentūros buvo paprašyta atlikti atgalinį taršos sklaidos modeliavimą. Tai atlikus nustatyta, kad šios medžiagos galimai pateko į Lietuvos teritoriją iš Rusijos. Taršos šaltinis kol kas nenustatytas", - informavo AAD atstovė Ieva Krikštopaitytė.

A. Feser sakė susisiekusi su kolegomis Kaliningrado srityje. "Jie teigė, kad Rusijos pusėje teršalų nėra. Man tuo sunku patikėti", - abejojo Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė.

BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki vakar teigė, kad teršalų, panašių į parafiną, Klaipėdos miesto papūdimius valantys darbuotojai nepastebėjo, tačiau atkreipė dėmesį, jog Pirmojoje Melnragėje, netoli molo, jūra išmetė didesnį kiekį nei įprasta negyvų žuvų.

Žymos: parafinas

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Sausio 13 dieną Neringoje pradėtas pirmasis vakcinacijos nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos)...

Šildymo kaina Neringoje - kas, kaip, kodėl ir ką darome? nuotrauka, foto

Kokie žmonės dažniausiai lankosi Neringoje, ko čia jiems labiausiai trūksta, kokias...

Ištyrė, kaip per 15 metų pasikeitė Neringos poilsiautojai: išskyrė keturis lankytojų tipus nuotrauka, foto

Siekiant paskatinti ir palaikyti norą puošti Neringos miestą, buvo surinkta kelių ekspertų...

Nominuoti įspūdingiausiai puošusieji Neringą nuotrauka, foto

Kuršių nerijoje pradėti vykdyti iki kovo vidurio truksiantys kirtimo darbai. Kertamos...

Kuršių nerijoje pradėti kirtimai nuotrauka, foto

Internetinių sukčių era: nukentėjusiems negali padėti net teisėsaugos institucijos nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Didžiajai daliai prekybos persikeliant į internetą, gyventojai vis dažniau susiduria su internetiniais...

Klaipėdos bėgikas savo balsu pribloškė scenos vilkus nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinis, daugkartinis šalies trumpų nuotolių bėgimo per barjerus...

Gabeno naminę - neteko automobilio nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rajono rūmuose priimtas baudžiamasis įsakymas byloje, kurioje E....

Pavogta savivalda, arba Kaip važiuoti per Klaipėdos sankryžas, sprendžia aukščiausiosios Lietuvos valdžios biurokratai nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Klaipėdos miesto tarybos narys Arvydas Vaitkus priežasčių, kodėl taip nutiko, siūlo pradėti...

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 18 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 31 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 35 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...