2019 m. liepos 18 d. 10:45 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Šeštadienį Kuršių nerijoje rengiama talka

Šeštadienį Kuršių nerijoje rengiama talka nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Reklama

Nenustebkite po šio savaitgalio Neringoje radę liūtų pėdsakų – jų tikrai rasite. Mat, šeštadienį, balandžio 27 dieną, Kuršių nerijoje rengiama viena didžiausių iki šiol čia vykusių talkų „LIONS klubų talka - Tarnaujame Neringai!“.

Daugiau kaip 100 Lietuvos klubų narių iš visos Lietuvos paskutinį balandžio savaitgalį suvažiuos į Pervalką tvarkyti Naglio gamtinio rezervato, kuriame įrengti pažintiniai takai ir apžvalgos aikštelės, tačiau po visus metus vykusių kirtimų palikta daugybė šakų ir traktorių išraustų vėžių.

„Po išdegusio miško atsodinimo tai bus viena didžiausių talkų Kuršių nerijoje. Šiai unikaliai Lietuvos vietovei aktuali problema – šiukšlės, išmetamos audringos jūros bei žiemą žvejų paliekamos ant Kuršių marių ledo. Šios atliekos ir šlamštas pavasarį nusėja visą pamarį. Tai viena opiausių gamtą žalojančių problemų, kurią stengiamės spręsti organizuodami talkas, tačiau būtini pokyčiai pačių žmonių elgsenoje – šiukšlės tiesiog neturėtų pakliūti į aplinką. Tokios iniciatyvos, kaip tradicinės LIONS klubų talkos, keičia žmonių elgesį, skatina tausoti gamtą“, - sako talkoje dalyvausiantis Neringos meras Darius Jasaitis.

Pasak Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovės Aušros Feser, tokio didelio ploto – maždaug 6 hektarų – talkininkai dar nėra tvarkę vienu kartu.

„Kuršių nerijoje rūpinamės, kad būtų natūraliai išaugota savita smėlio augmenija, čia trąšos negalimos. Norime, kad ilga ir graži smėlio juosta tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių atvykstančius poilsiautojus, turistus pasitiktų švari ir kvapą gniaužianti savo grožiu. Šiemet Naglio rezervate vyko didžiuliai kirtimai, važinėjo sunkusis transportas, dėl to atsirado duobės, provėžos, teritorija liko netvarkinga. Tad iš visos Lietuvos suvažiuojančiam gausiam „liūtų“ būriui tikrai bus ką veikti“, - sako A. Feser.

Masinę talką Kuršių nerijoje Lietuvos LIONS klubų asociacija rengia trečius metus iš eilės.

Šiųmetė „liūtų“ talka bus gausiausia – joje dalyvaus daugiau kaip 100 žmonių. Anksčiau klubų nariai su šeimomis tvarkė daug sentimentų gintaro ieškotojams keliančią Gintaro įlanką Juodkrantėje, kirto ir rovė pušis nuo Avino kalno, siekdami pašalinti sumedėjusią augaliją ir išlaikyti estetišką kraštovaizdį.

Parko direkcijos vadovė A. Feser atskleidžia, kad palyginti su kitomis Lietuvos vietomis Kuršių nerijoje aplinkos tvarkymo darbai būna netipiški ir daugumai neįprasti. Mielai į šiuos darbus įsitraukia ir LIONS klubų narių šeimos. Jau įprasta, kad į talką atvyksta ir „liūtų“ atžalos – tai svarbi organizacijos narių vertybė: auginti sąmoningus, visuomeniškus vaikus, mokinti juos rūpintis aplinka ir ją puoselėti, taip pat ir su turtinga savo tėvynės istoriją susipažinti.

„Kai pirmą kartą talkininkai atvyko į Gintaro įlanką, ji buvo apžėlusi, atrodė apleista ir neprieinama, tad tvarkėme pakrantę, kasėme smėlį, retinome išsikerojusius krūmus, rinkome ir išvežėme šiukšles. Nors gintaras čia jau daugiau kaip šimtą metų nebekasamas, tačiau įlanka, atsiradusi iš Kuršių marių dugno pradėjus kasti šį Baltijos auksą, liko. Galbūt ne visi žino, kad gintaro kasimas žvejų kaimelį pavertė klestinčiu kurortu, tad norime padėti pagarbiai saugoti istorinę atmintį. Dabar Juodkrantės gyventojai, poilsiautojai, žvejai džiaugiasi išgražėjusia įlanka. Mes irgi kiekvienąkart ja grožimės ir kasmet imamės vis naujus Neringos plotus tvarkyti. Įsivaizduokite – norite eiti į paplūdimį, o visose perėjose laiptai iki pat turėklų pilnai užpilti smėliu. Reikia fiziškai nukasti tą smėlį. Kai susirenka šimtas žmonių – darbas vyksta greitai ir žaismingai“, - pasakoja talkų Neringoje iniciatorius, Šiaulių rajono LIONS klubo narys Martynas Rusteika.

Reklama

Žymos: kuršių nerija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Neringos savivaldybės administracija įpareigota imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai...

Neringos savivaldybė sieks užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai nuotrauka, foto

Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

„Nemiegu naktimis“, – neslepia Neringos meras Darius Jasaitis, kuriam galvos skausmu tapo...

Neringos meras dėl „Agilos“ statybų nemiega naktimis nuotrauka, foto

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui sekmadienį suteikiamas Neringos miesto Garbės piliečio vardas.

V. Adamkui - Neringos miesto Garbės piliečio vardas nuotrauka, foto

Šv. Magdalenos įkvėptos moterys neš svarbią žinią visuomenei nuotrauka, foto

Klaipėda, Jau šį penktadienį Klaipėdoje, Lietuvininkų aikštėje, susirinks gausus būrys uostamiesčio gyventojų ir...

Pietų pertrauka: kur pietauti šiandien? nuotrauka, foto

Patarimai, Ketvirtadienio pietūs

G. Nausėda pateikė Seimui S. Skvernelio kandidatūrą nuotrauka, foto

Lietuva, Naujasis prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį Seimui pateikė Sauliaus Skvernelio kandidatūrą toliau eiti...

Lietuvoje atšaukta hidrologinė sausra nuotrauka, foto

Vasara, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pirmadienį atšaukė liepos pradžioje paskelbtą hidrologinę sausrą.

Patarimai, Paskelbta prieš 31 min.

Vasara, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...