2019 m. gegužės 24 d. 16:26 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Šeštadienį Kuršių nerijoje rengiama talka

Šeštadienį Kuršių nerijoje rengiama talka nuotrauka, foto

© Organizatorių nuotr.

Nenustebkite po šio savaitgalio Neringoje radę liūtų pėdsakų – jų tikrai rasite. Mat, šeštadienį, balandžio 27 dieną, Kuršių nerijoje rengiama viena didžiausių iki šiol čia vykusių talkų „LIONS klubų talka - Tarnaujame Neringai!“.

Daugiau kaip 100 Lietuvos klubų narių iš visos Lietuvos paskutinį balandžio savaitgalį suvažiuos į Pervalką tvarkyti Naglio gamtinio rezervato, kuriame įrengti pažintiniai takai ir apžvalgos aikštelės, tačiau po visus metus vykusių kirtimų palikta daugybė šakų ir traktorių išraustų vėžių.

„Po išdegusio miško atsodinimo tai bus viena didžiausių talkų Kuršių nerijoje. Šiai unikaliai Lietuvos vietovei aktuali problema – šiukšlės, išmetamos audringos jūros bei žiemą žvejų paliekamos ant Kuršių marių ledo. Šios atliekos ir šlamštas pavasarį nusėja visą pamarį. Tai viena opiausių gamtą žalojančių problemų, kurią stengiamės spręsti organizuodami talkas, tačiau būtini pokyčiai pačių žmonių elgsenoje – šiukšlės tiesiog neturėtų pakliūti į aplinką. Tokios iniciatyvos, kaip tradicinės LIONS klubų talkos, keičia žmonių elgesį, skatina tausoti gamtą“, - sako talkoje dalyvausiantis Neringos meras Darius Jasaitis.

Pasak Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos vadovės Aušros Feser, tokio didelio ploto – maždaug 6 hektarų – talkininkai dar nėra tvarkę vienu kartu.

„Kuršių nerijoje rūpinamės, kad būtų natūraliai išaugota savita smėlio augmenija, čia trąšos negalimos. Norime, kad ilga ir graži smėlio juosta tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių atvykstančius poilsiautojus, turistus pasitiktų švari ir kvapą gniaužianti savo grožiu. Šiemet Naglio rezervate vyko didžiuliai kirtimai, važinėjo sunkusis transportas, dėl to atsirado duobės, provėžos, teritorija liko netvarkinga. Tad iš visos Lietuvos suvažiuojančiam gausiam „liūtų“ būriui tikrai bus ką veikti“, - sako A. Feser.

Masinę talką Kuršių nerijoje Lietuvos LIONS klubų asociacija rengia trečius metus iš eilės.

Šiųmetė „liūtų“ talka bus gausiausia – joje dalyvaus daugiau kaip 100 žmonių. Anksčiau klubų nariai su šeimomis tvarkė daug sentimentų gintaro ieškotojams keliančią Gintaro įlanką Juodkrantėje, kirto ir rovė pušis nuo Avino kalno, siekdami pašalinti sumedėjusią augaliją ir išlaikyti estetišką kraštovaizdį.

Parko direkcijos vadovė A. Feser atskleidžia, kad palyginti su kitomis Lietuvos vietomis Kuršių nerijoje aplinkos tvarkymo darbai būna netipiški ir daugumai neįprasti. Mielai į šiuos darbus įsitraukia ir LIONS klubų narių šeimos. Jau įprasta, kad į talką atvyksta ir „liūtų“ atžalos – tai svarbi organizacijos narių vertybė: auginti sąmoningus, visuomeniškus vaikus, mokinti juos rūpintis aplinka ir ją puoselėti, taip pat ir su turtinga savo tėvynės istoriją susipažinti.

„Kai pirmą kartą talkininkai atvyko į Gintaro įlanką, ji buvo apžėlusi, atrodė apleista ir neprieinama, tad tvarkėme pakrantę, kasėme smėlį, retinome išsikerojusius krūmus, rinkome ir išvežėme šiukšles. Nors gintaras čia jau daugiau kaip šimtą metų nebekasamas, tačiau įlanka, atsiradusi iš Kuršių marių dugno pradėjus kasti šį Baltijos auksą, liko. Galbūt ne visi žino, kad gintaro kasimas žvejų kaimelį pavertė klestinčiu kurortu, tad norime padėti pagarbiai saugoti istorinę atmintį. Dabar Juodkrantės gyventojai, poilsiautojai, žvejai džiaugiasi išgražėjusia įlanka. Mes irgi kiekvienąkart ja grožimės ir kasmet imamės vis naujus Neringos plotus tvarkyti. Įsivaizduokite – norite eiti į paplūdimį, o visose perėjose laiptai iki pat turėklų pilnai užpilti smėliu. Reikia fiziškai nukasti tą smėlį. Kai susirenka šimtas žmonių – darbas vyksta greitai ir žaismingai“, - pasakoja talkų Neringoje iniciatorius, Šiaulių rajono LIONS klubo narys Martynas Rusteika.

Žymos: kuršių nerija

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Atsinaujinusi istorinė „Raketa“ jau rytoj vėl sugrįš į Nemuną.  Tad šią vasarą...

Nostalgiją kelianti „Raketa“ vėl plauks į Nidą nuotrauka, foto

Neringos savivaldybė planuoja pagerbti kadenciją baigusį prezidentą Valdą Adamkų suteikdama jam savivaldybės...

Neringos garbės piliečio vardą ketinama suteikti V. Adamkui nuotrauka, foto

Smiltynėje penktadienį iškilmingai bus įamžintas prezidento Antano Smetonos ąžuolas, taip pat bus...

Smiltynėje bus įamžintas A. Smetonos ąžuolas nuotrauka, foto

Itin pavojingas miškų gaisringumo lygis paskelbtas kone visoje Lietuvoje. Nors pajūrio...

Kuršių nerija – kaip tiksinti bomba nuotrauka, foto

Paskutinį gegužės savaitgalį - renginių lavina nuotrauka, foto

Renginiai, Vakarų Lietuva skambiai ir aktyviai palydės paskutinį pavasario savaitgalį. Pajūrio gyventojams ir...

„Neptūnui“ - žūtbūtinis mūšis Vilniuje nuotrauka, foto

Sportas, Šiandien Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai Vilniuje bandys kabintis dėl kelialapio į Lietuvos krepšinio...

„Reuters“: JAV spaudė Lietuvą dėl „Huawei“ nuotrauka, foto

Lietuva, Jungtinių Valstijų ambasadorė spaudė Lietuvos Vyriausybę atsisakyti Kinijos technologijų milžinės „Huawei“...

Tęsiasi "Super taurės" rungtynės nuotrauka, foto

Sportas, Gegužės mėnesį prasidėjo Klaipėdos miesto pavasario „Super taurės“ kovos. Šiose varžybose dalyvauja...

Renginiai, Paskelbta prieš 14 min.

Sportas, Paskelbta prieš 26 min.

Lietuva, Paskelbta prieš 42 min.

Sportas, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...