2021 m. sausio 15 d. 20:58 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Seime svarstytas klausimas dėl aerodromo įregistravimo

2019-02-05, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Seime svarstytas klausimas dėl aerodromo įregistravimo nuotrauka, foto

SIEKIAMYBĖ. Dėl galimybės Nidoje ir vėl leistis mažiesiems orlaiviams įvairių institucijų atstovai diskutavo Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio metu.

Reklama

Vasario 5, 6 ir 7 dienomis vyks kasmetiniai Neringos savivaldybės mero susitikimai su gyventojais, kuriuose bus pristatyti praėjusių metų svarbiausi darbai, aptarti gyventojams aktualūs klausimai.

Sprendimai dėl galimybės Nidoje ir vėl leistis mažiesiems orlaiviams turi būti priimti per mėnesį - tokią užduotį institucijoms suformulavo Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetas.

Dėl būtinybės institucijoms bendradarbiauti ieškant galimybių Nidoje leistis mažiesiems orlaiviams kiek anksčiau pasisakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kartu su Seimo Ekonomikos komitetu šiuo klausimu diskutavo Susisiekimo ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų tarnybos, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos aeroklubo, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos, Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos atstovai ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Mažųjų orlaivių skrydžiai į Nidą po keliolikos metų pertraukos buvo atnaujinti 2016-aisiais, kai Neringos savivaldybės administracijai buvo išduotas Civilinės aviacijos administracijos leidimas, leidžiantis įrengti ir naudoti skrydžiams gyvenvietės Purvynės gatvėje esančią lauko aikštelę.

Orlaivių skrydžiai į Nidą ir vėl apriboti 2017-aisiais įsigaliojus Lietuvos kariuomenės vado įsakymui, kuris riboja skrydžius Lietuvos Respublikos pasienio zonoje. Leidimas civilinio orlaivio skrydžiui neišduodamas, jei planuojamas skrydis yra priskiriamas prie grupinio, sportinio, rekreacinio, pramoginio ir panašaus pobūdžio skrydžių.

Reklama

"Ši tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, net ir pasienio zonoje, bet tenka apgailestauti, kad Nidoje esama infrastuktūra turi tik lauko aikštelės statusą, nors daugeliu kitų parametrų esama infrastruktūra atitinka aerodromo statusą. Kliūtimi siekiant įregistruoti aerodromą tampa Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas", - situaciją komentuoja Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Seimo Ekonomikos komitetas kreipėsi į posėdyje dalyvaujančių institucijų atstovus, prašydamas per vieną mėnesį išanalizuoti situaciją ir pasiūlyti teisinius būdus, kaip Nidos lauko aikštelei galėtų būti suteiktas aerodromo statusas, neatliekant papildomų statybos darbų.

Šiuo reikalu Neringoje lankysis VšĮ Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos atstovai, kurie vertins galimybes Neringoje įregistruoti aerodromą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Siekiant paskatinti ir palaikyti norą puošti Neringos miestą, buvo surinkta kelių ekspertų...

Nominuoti įspūdingiausiai puošusieji Neringą nuotrauka, foto

Kuršių nerijoje pradėti vykdyti iki kovo vidurio truksiantys kirtimo darbai. Kertamos...

Kuršių nerijoje pradėti kirtimai nuotrauka, foto

Sausio 13 d. (trečiadienis)8.00 val. Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčios...

Renginiai Neringoje Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti nuotrauka, foto

Virš Baltijos jūros formuojasi ypatingas reiškinys nuotrauka, foto

Lietuva, Jei šiuo metu įsijungtumėte palydovinius vaizdus, pamatytumėte, kad virš mūsų Baltijos...

Ne vien druska kalta, kad žvėrys bėga į kelią nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvoje padažnėjus atvejų, kai tamsiuoju paros metu laukiniai gyvūnai iššoka...

Sausio 15-ąją – Kretingoje iškilmingai pradedami Jurgio Pabrėžos metai nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, 2021 m. sausio 15 d. Kretingoje įvyks mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių...

Gražulis paaiškino, kodėl pasiimdavo savo padėjėjos atlyginimą: moteris turėjo silpnybę greitai išleisti pinigus nuotrauka, foto

Lietuva, Prieš Petrą Gražulį buvo pradėta byla dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Buvusi jo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...