2020 m. spalio 20 d. 07:08 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Seime svarstytas klausimas dėl aerodromo įregistravimo

2019-02-05, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Seime svarstytas klausimas dėl aerodromo įregistravimo nuotrauka, foto

SIEKIAMYBĖ. Dėl galimybės Nidoje ir vėl leistis mažiesiems orlaiviams įvairių institucijų atstovai diskutavo Seimo Ekonomikos komiteto posėdžio metu.

Reklama

Vasario 5, 6 ir 7 dienomis vyks kasmetiniai Neringos savivaldybės mero susitikimai su gyventojais, kuriuose bus pristatyti praėjusių metų svarbiausi darbai, aptarti gyventojams aktualūs klausimai.

Sprendimai dėl galimybės Nidoje ir vėl leistis mažiesiems orlaiviams turi būti priimti per mėnesį - tokią užduotį institucijoms suformulavo Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetas.

Dėl būtinybės institucijoms bendradarbiauti ieškant galimybių Nidoje leistis mažiesiems orlaiviams kiek anksčiau pasisakė ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

Kartu su Seimo Ekonomikos komitetu šiuo klausimu diskutavo Susisiekimo ministerijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Valstybinės miškų tarnybos, Lietuvos kariuomenės, Lietuvos aeroklubo, Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos, Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos atstovai ir Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Mažųjų orlaivių skrydžiai į Nidą po keliolikos metų pertraukos buvo atnaujinti 2016-aisiais, kai Neringos savivaldybės administracijai buvo išduotas Civilinės aviacijos administracijos leidimas, leidžiantis įrengti ir naudoti skrydžiams gyvenvietės Purvynės gatvėje esančią lauko aikštelę.

Orlaivių skrydžiai į Nidą ir vėl apriboti 2017-aisiais įsigaliojus Lietuvos kariuomenės vado įsakymui, kuris riboja skrydžius Lietuvos Respublikos pasienio zonoje. Leidimas civilinio orlaivio skrydžiui neišduodamas, jei planuojamas skrydis yra priskiriamas prie grupinio, sportinio, rekreacinio, pramoginio ir panašaus pobūdžio skrydžių.

"Ši tvarka skrydžių neriboja aerodromų oro eismo zonose, net ir pasienio zonoje, bet tenka apgailestauti, kad Nidoje esama infrastuktūra turi tik lauko aikštelės statusą, nors daugeliu kitų parametrų esama infrastruktūra atitinka aerodromo statusą. Kliūtimi siekiant įregistruoti aerodromą tampa Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas", - situaciją komentuoja Neringos savivaldybės meras D. Jasaitis.

Seimo Ekonomikos komitetas kreipėsi į posėdyje dalyvaujančių institucijų atstovus, prašydamas per vieną mėnesį išanalizuoti situaciją ir pasiūlyti teisinius būdus, kaip Nidos lauko aikštelei galėtų būti suteiktas aerodromo statusas, neatliekant papildomų statybos darbų.

Šiuo reikalu Neringoje lankysis VšĮ Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos administracijos atstovai, kurie vertins galimybes Neringoje įregistruoti aerodromą.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

2021-aisiais Neringa pasipuoš Lietuvos kultūros sostinės titulu. Mūsų nedidelio miesto bendruomenei tai...

Gyventojams bus pristatytas projektas "Neringa - kultūros sala" nuotrauka, foto

Dėl teisės gyventi sąžiningai įsigytuose pastatuose kovojančių juodkrantiškių nuogąstavimai pasitvirtino. Vienos teismo...

Temidė apgynė juodkrantiškius nuotrauka, foto

Neringos savivaldybės tarybos narys, ilgametis Neringos vadovas Vigantas Giedraitis už nuopelnus Lietuvos...

Vigantui Giedraičiui įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos savivaldai nuotrauka, foto

Vis daugiau svarbos įgaunant diskusijoms apie žmogaus intervencijas ir veiklą...

Nidos meno kolonija pradeda Neringos miško architektūros ekskursijų ciklą nuotrauka, foto

Gyventojams bus pristatytas projektas "Neringa - kultūros sala" nuotrauka, foto

Neringa, 2021-aisiais Neringa pasipuoš Lietuvos kultūros sostinės titulu. Mūsų nedidelio miesto bendruomenei tai...

Antradienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai:

Danės valymas - dar negreit nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos savivaldybė valyti Danės upę buvo nusprendusi jau seniai ir tiems darbams...

Spalio 20-oji Lietuvoje ir pasaulyje nuotrauka, foto

Įvairybės, Dangaus kūnai: saulė teka 7.58 val., leidžiasi 18.08 val. Dienos ilgumas 10.10...

Neringa, Paskelbta prieš 54 min.

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...