2019 m. birželio 20 d. 07:57 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Pristatomi Taikos gatvės rekonstravimo projektiniai pasiūlymai

2019-06-11, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Pristatomi Taikos gatvės rekonstravimo projektiniai pasiūlymai nuotrauka, foto

KVIETIMAS. Visuomenė yra kviečiama susipažinti ir teikti pasiūlymus.

Visuomenei pristatomi metų pradžioje pristatyti ir atsižvelgiant į gyventojų ir Neringos savivaldybės administracijos specialistų išsakytas pastabas pakoreguoti Taikos gatvės rekonstravimo projektiniai pasiūlymai.

Neringos savivaldybė jau anksčiau skelbė, kad planuojamos rekonstruoti gatvės atkarpos ilgis siekia 1,72 km. Ties Neringos savivaldybės pastatu rekonstrukciją numatančio projekto sprendiniai siejasi su jau parengtu projektu, numatančiu Nidos centrinės dalies sutvarkymą.

Rekonstruojama Taikos gatvė yra viena pagrindinių Nidos gatvių, kuria vyksta intensyvus eismas - važiuoja atvykstantys / išvykstantys autobusai, lengvieji automobiliai, dviratininkai ir pėstieji keliauja jūros link.

Siekiant užtikrinti visų eismo dalyvių saugumą ir komfortą judant, nuspręsta atskirti motorinių eismo priemonių, dviratininkų ir pėsčiųjų srautus. Vienoje gatvės pusėje numatytas nuo važiuojamosios dalies bortu atskirtas takas dviratininkams, o kitoje, už žaliosios juostos, - pėstiesiems skirtas takas.

Takai ir šaligatviai pritaikomi neįgaliesiems. Gatvės trasoje yra reljefo šuolis - kopagūbris. Išliko pasiūlymas kopagūbriui įveikti įrengti vertikalų keltuvą. Kitoje pusėje neįgaliųjų patogumui siūloma įrengti vingiuotą taką, vedantį Kopų gatvės kryptimi.

Po viešo pristatymo visuomenei parengti nauji pasiūlymai dėl gatvės ir pėsčiųjų takų šviestuvų, mažosios architektūros.

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima Neringos savivaldybės internetinėje svetainėje www.neringa.lt arba Neringos savivaldybės administracijos Architektūros skyriuje iki birželio 19-osios darbo dienomis ir valandomis.

Pasiūlymus kviečiame teikti Neringos savivaldybės administracijai arba projektinių pasiūlymų rengėjo įgaliotam atstovui iki viešo susirinkimo pabaigos, kuris vyks birželio 19 d. 17.15 val. Neringos savivaldybės posėdžių salėje, esančioje I aukšte.


Neringos ir Fėmarno draugystė vis stiprėja

TRADICIJA. Fėmarno gyventojų kelionės kryptis jau penktąjį kartą - Neringa.

Praėjusią savaitę Neringos savivaldybėje garbingai priimti svečiai iš Fėmarno (Vokietija). Į penktąją viešnagę Neringoje susibūrė 51 fėmarniškis.

Juos Savivaldybėje sutiko miestų bendradarbiavimo komitetas kartu su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu.

Neringa ir Fėmarnas bičiuliaujasi jau devyniolika metų. Šis laikotarpis apdovanojo abiejų savivaldybių gyventojus gausybe bendrų iniciatyvų, susitikimų. Tai, kad šios Vokietijos salos gyventojų meilė Neringai ir jos žmonėms neblėsta, patvirtina faktas, kad į šią kelionę autobusu žmonės užsiregistravo nespėjus apie ją paskelbti viešai.

"Mūsų delegacijoje yra ne vienas žmogus, kuris į šią kelionę leidosi net ketvirtąjį kartą. Nors mūsų draugystė tapo ramesnė, visuomet su džiugesiu laukiame viešnagės Neringoje. O kitais metais mūsų draugystė skaičiuos 20-ąją sukaktį. Kadangi prieš tai bendradarbiavimo jubiliejų šventėme Fėmarne, kitais metais tikimės susitikti Neringoje", - kalbėjo kelionės į Neringą iniciatorius ir vadovas Güntheris Schröderis.

Meras D. Jasaitis atkreipė dėmesį į tai, kad būtina ieškoti naujų bendradarbiavimo galimybių, kad kone du dešimtmečius trunkanti draugystė įgytų naują kvėpavimą. Miestų bendradarbiavimo komiteto pirmininkas Aurelijus Armonavičius pažadėjo, kad tikrai prisidės organizuojant jubiliejinės bendradarbiavimo sukakties minėjimą.

Garbingų svečių viešnagės proga Fėmarno vėliava suplevėsavo aikštėje greta Neringos savivaldybės, o ant paties Savivaldybės pastato - vėliava su abiejų miestų herbais.


Pristatytos Neringos aktualijos

Neringoje lankėsi ir su Neringos savivaldybės meru Dariumi Jasaičiu savaitgalį susitiko Lietuvos prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda, prieš kelerius metus Neringai padovanojęs istorinės vertės dokumentą - knygą, atskleidžiančią įspūdingą XX a. pirmosios pusės Kuršių nerijos istoriją. Tai - "Nidos mokyklos kronika". Meras D. Jasaitis pasidžiaugė, kad Neringoje viešėjęs išrinktasis prezidentas G. Nausėda skyrė laiko Neringos džiaugsmams ir vargams išklausyti.


Renginiai Neringoje

Birželio 11 d., šiandien, 11 val. Neringos socialinių paslaugų centras kviečia į popiečio arbatėlę su Neringos meru Dariumi Jasaičiu Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė).

Birželio 14 d., penktadienį, 17.30 val. prisiminimų vakaras Gedulo ir vilties dienai paminėti Nidos bendruomenės namuose, 18 val. šventos Mišios už tremtinius ir jų šeimas bei už jau išlydėtus amžinybėn. Nidos Romos katalikų bažnyčioje (Taikos g. 17).

Birželio 14 d., penktadienį, 18 val. režisieriaus ir scenaristo Raimundo Banionio filmo "Purpurinis rūkas" peržiūra Liudviko Rėzos kultūros centro koncertų salėje (L. Rėzos g. 54C-9, Juodkrantė). Filmas, skirtas Gedulo ir vilties dienai atminti. Naujas R. Banionio filmas pasakoja apie sudėtingą mūsų istorijos laikotarpį.

Birželio 14-16 d. Neringoje vyks festivalis "Nida 2019", šiais metais minintis 25-erių metų sukaktį.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Su Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) pasiūlymu perimti švyturius Nidoje ir Juodkrantėje...

Nidos švyturys duris atvers kitąmet? nuotrauka, foto

Seimui praėjusią savaitę panaikinus kai kuriuos ribojimus statyboms Kuršių nerijoje, pareigūnai žada...

Leido statybą Neringoje: tikisi kokybinio šuolio nuotrauka, foto

Nidos gyventojus ir pajūrio svečius nustebino kurorto pokyčiai. Socialiniuose tinkluose plinta...

Poilsiautojai pasipiktino Nidos kopose įrenginėjamais takais nuotrauka, foto

Seimas ketvirtadienį pritarė Seimo nario Simono Gentvilo ir grupės parlamentarų Pajūrio juostos...

Kuršių nerijoje bus galima rekonstruoti pastatus nuotrauka, foto

FNTT pričiupo Palangos viešbutį ir poilsio vilą nuotrauka, foto

Skaityk dabar, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra...

Į susitikimus kviečia naujas festivalis Klaipėdoje nuotrauka, foto

Klaipėda, Birželio 28 d. (penktadienį) 19 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos...

Parke „pražydo“ papartis nuotrauka, foto

Klaipėda, Mažojo varpenio atradimas prieš pat Rasas prilygsta paparčio žiedo atradimui. Šis stebuklas...

Klaipėdiečiai - Europos prizininkai nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos krepšinio veteranai ir veteranės skynė laurus Ispanijoje vykusiame Europos krepšinio čempionate....

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 50 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 8 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 11 val.

Sportas, Paskelbta prieš 11 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...