2019 m. liepos 15 d. 21:02 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Poilsiautojai pasipiktino Nidos kopose įrenginėjamais takais

(4)

2019-06-06, 18:45

Justina Maciūnaitė, delfi.lt

Poilsiautojai pasipiktino Nidos kopose įrenginėjamais takais nuotrauka, foto

© Poilsiautojų nuotr. Delfi montažas

Nidos gyventojus ir pajūrio svečius nustebino kurorto pokyčiai. Socialiniuose tinkluose plinta nuotraukos, kuriose užfiksuotas tiesiamas naujas takas link jūros. Tiesa, takas – toli gražu nepanašus į prieš tai buvusį, sukaltą iš medinių lentelių. Gyventojai piktinasi, kad niokojama unikali UNESCO teritorija.

Socialiniuose tinkluose Nidos gyventojai ir svečiai dalijasi nuotraukomis, kuriose užfiksuotas naujasis takas link jūros, kuris, panašu, liejamas iš plastmasės ar panašios medžiagos. Gyventojai piktinasi, kad taip darkomas unikalus Kuršių nerijos nacionalinio parko kraštovaizdis.

Naujasis takas tiesiamas pagal naujausias technologijas

GRYNAS.lt apie naująjį taką pasiteiravo pačios Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos. Parko direktorės pavaduotoja Lina Dikšaitė ramina besipiktinančius gyventojus ir akcentuoja, kad tai, ką šiuo metu mato Nidos lankytojai, yra vienas iš pirmųjų tako tiesimo darbų etapų. Mat, sudėtus korius užpildys skalda.

„Šiuo metu žmonės mato tik viena iš takų atnaujinimo etapų, sudėti koriai bus užpilti skalda, sutvarkyti pakraščiai. Molio-žvyro takai sudaro tik labai nedidelę visos esamos infrastruktūros dalį ir įrengiami tik ten, kur technologiškai tai daryti galima“, – akcentuoja pašnekovė.

Ji aiškina, kad molio-žvyro (naudojant korį) danga klojama tose vietose, kur yra buvusi molio-žvyro danga, tačiau susidėvėjusi, praėjusiais metais buvusio rangovo nesėkmingai remontuota naudojant hidraulinius rišiklius ir grunto stabilizavimo priedus.

„Vienas iš 2018 m. sugadintų takų kaip tik bus keičiamas į medinį (80 m). Tik vieno susidėvėjusio medinio tako dalis (100 m) Nidos rekreacinėje zonoje, esanti medžiai apaugusioje teritorijoje, keičiama į molio-žvyro su korine danga“, – tikina L. Dikšaitė.

Pasak pašnekovės, parko teritorijoje yra 74 perėjimai per apsauginį kopagūbrį, kurie sudaryti iš laiptų, lentinių bei molio žvyro takų. Kai kuriose perėjimuose yra visi šie trys elementai, kai kuriose tik lentiniai takai ir laiptai. Kiekvienais metais susidėvėjusi infrastruktūra yra atnaujinama. Atliekant šių metų darbus bus atnaujinta infrastruktūra 29 perėjimuose Nidos, Preilos, Pervalkos, Juodkrantės ir Smiltynės rekreacinėse zonose. 9 perėjimuose (Nidos ir Pervalkos rekreacinėse zonose) atnaujinamos molio-žvyro takų dangos naudojant korinę dangą.

„Norime atkreipti dėmesį, kad mediniai takai nebus keičiami į molio-žvyro (naudojant korį) dangą. Toks įspūdis galėjo susidaryti todėl, kad vykdant darbus visas takas yra išardomas ir pirmiausia klojamas korinės dangos pagrindas, korinė danga, o vėliau tiesiamas medinis takas, kuris turi būti sujungiamas su molio-žvyro taku“, – pasakoja L. Dikšaitė.

Kaip akcentuoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorės pavaduotoja, toks molio-takų atnaujinimo būdas buvo pasirinktas konsultuojantis su specialistais, įvertinus esamas gamtines sąlygas bei esamas technologijas.

„Medinis takas nutiestas medžiais apaugusioje ir drėgnoje vietoje greitai supūva ir susidėvi, yra nesaugus lankytojams, nes lyjant lietui ar žiemos metu yra labai slidus“, – sako L. Dikšaitė.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nuomonė

2019-06-07   08:49

IP: 78.56.96.23

Be abejo reikia takus daryti naujoviškai. O bambalių visada atsiras - nereikia kreipti į juos dėmesio

Šeip jo,

2019-06-06   23:27

IP: 85.232.138.203

tie koriniai tinklai sudaro daug patvaresnį pagrindą ir tarnauja ilgiau už medinius, jeigu padaryti iš kokybiškų, patvarių medžiagų ir patiesti "su galva", o ne su "iš užpakalio išaugusiomis rankomis". Gerai padarius, tokie takai gali pergyventi ir betoninius ar asfaltinius, nes neišlūžinėja ir neišsiklaipo, o prisitaiko prie pagrindo. Viena problema yra visiems takams, tai medžių šaknys ir kaip su jomis "susitarti" - sunkus klausimas. Ko gero, tie žvyro ar skaldos takai jų mažiausiai bijo?

2019-06-06   20:28

IP: 185.11.26.161

Turbūt ta pati višta pasiskundus "lieja iš plastmasės" ir būsi. Straipsnį bent iki galo perskaityk - užpils skalda. Na ir buka komentatorė.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

„Nemiegu naktimis“, – neslepia Neringos meras Darius Jasaitis, kuriam galvos skausmu tapo...

Neringos meras dėl „Agilos“ statybų nemiega naktimis nuotrauka, foto

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui sekmadienį suteikiamas Neringos miesto Garbės piliečio vardas.

V. Adamkui - Neringos miesto Garbės piliečio vardas nuotrauka, foto

Šeštadienį, liepos 13-ąją, Nidoje pradžios koncertu atidaromas XXIII tarptautinis Thomo Manno festivalis,...

Prasideda Thomo Manno festivalis nuotrauka, foto

Liepos 14-ąją, sekmadienį, Nidos Švč. Mergelės Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčioje vyks Neringos...

Valdui Adamkui - Neringos garbės piliečio vardas nuotrauka, foto

Mieste pamatytas paukštis pradžiugino ne visus nuotrauka, foto

Klaipėda, Pačiame uostamiesčio centre - miestiečius stebinantis paukštis. Paklydėlį įamžinusios klaipėdietės nuotraukomis...

Šeimos pramoga Klaipėdoje apkarto: išėjo pašiurpę nuotrauka, foto

Gyvūnai, Šeimos apsilankymas Klaipėdos zoologijos sode, kuris turėjo būti pramoga, apkarto iškart po...

„Valstiečiai“ pasitiki Ramūnu Karbauskiu nuotrauka, foto

Lietuva, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba pareiškė pasitikėjimą partijos pirmininku Ramūnu...

Smeltės kvartalas skęsta pažadų jūroje nuotrauka, foto

Klaipėda, Nuolatinio triukšmo ir gatvėse barstomų metalo šiukšlių neapsikentę individualių namų savininkų bendrijos...

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...