2020 m. gruodžio 5 d. 10:55 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Planuojamas šulinių ir individualių gręžinių laboratorinis tyrimas

2020-10-15, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Planuojamas šulinių ir individualių gręžinių laboratorinis tyrimas nuotrauka, foto

NIEKO NEKAINUOS. Nemokamai bus tiriamas gyventojų maistui gaminti ir gerti naudojamų šachtinių šulinių ir individualių gręžinių vanduo.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Neringos savivaldybės administracija organizuoja šachtinių šulinių ir individualių gręžinių, kurių vandenį savivaldybės gyventojai vartoja maistui gaminti ir gerti, nemokamą laboratorinį ištyrimą.

Iš anksto prašome savivaldybės gyventojus, kurie naudoja šachtinių šulinių ir individualių gręžinių vandenį maistui gaminti ir gerti, apie tai iki š. m. lapkričio 15 d. informuoti Neringos savivaldybės administraciją el. p. [email protected]eringa.lt, nurodant šachtinio šulinio ar individualaus gręžinio tikslų adresą, naudotojo vardą, pavardę, telefoną, jei turi - el. pašto adresą. Šuliniai ar gręžiniai, kurių vanduo naudojamas kitiems tikslams (pvz., gėlynams, daržams laistyti) tiriami nebus.


 

Vyks policijos pareigūnų konsultacija

Klaipėdos apskrities VPK Neringos policijos komisariato pareigūnai Juodkrantės bendruomenės namuose (Kalno g. 26) teiks konsultacijas gyventojams. Susitikimas vyks spalio 20 d. nuo 17 iki 19 val. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į vyresnįjį tyrėją Nerijų Stankų, el. p. [email protected], tel. +370 700 62006.


Pradėtas renginio "Trail Kuršių nerija" trasų žymėjimas

Artėjantį šeštadienį, spalio 17 d., Neringoje vyks renginys "Trail Kuršių nerija".

Bendras renginio trasų ilgis sieks apie 95 km, tad jų ženklinimas pradėtas jau antradienį. Trasos žymėjimo ženklai bus nurinkti iki spalio 23-iosios.

Bėgimo šventę gamtos takais, arba bekele, sudarys keturios vieno rato trasos: 12 km, 25 km, 47 km ir 70 km.Anot jau ne pirmą kartą vyksiančio renginio organizatorių, yra pasitaikę atvejų, kai trasos žymėjimo ženklai būna sugadinami, apsukami ar nurinkami praeivių. Atsižvelgiant į tai, kurorto gyventojų ir svečių prašoma susilaikyti nuo tokių veiksmų - žymėjimo ženklai po varžybų bus kuo skubiau nurenkami.

Šiais metais renginyje "Trail Kuršių nerija" tikimasi sulaukti apie 700 dalyvių iš 13 valstybių.

PRAŠYMAS. Kurorto svečių ir gyventojų prašoma nenuplėšti trasų žymėjimo ženklų.

Organizatorių nuotr.


Neringos verslo atstovai kviečiami į mokymus "Svetingumas - pardavimas nepardavinėjant"

Svetingumas ir taikomi aptarnavimo standartai, sėkmingas pardavimas ypač svarbūs kurorto verslo sektoriui. Atsižvelgiant į pateiktus verslo atstovų poreikius, šios temos bus aptartos Neringos savivaldybės inicijuojamuose mokymuose.

Kurorto verslo atstovams ir jų darbuotojams skirti mokymai "Svetingumas - pardavimas nepardavinėjant" vyks spalio 20-ąją, artėjantį antradienį, nuotoliniu būdu nuo 10 iki 12 val.

Mokymuose bus aptariamas svetingumo ir klientų aptarnavimo standartas, ryšio su klientu užmezgimas ir komunikacija, klientų tipai ir jų lūkesčių identifikavimas, santykių su klientu kūrimas ir vystymas bei pardavimo sąskaitos auginimas.

Mokymus ves Klaipėdos valstybinės kolegijos direktoriaus pavaduotojas strateginei plėtrai dr. Remigijus Kinderis, sukaupęs vertingos patirties svetingumo, viešbučių administravimo ir valdymo, pardavimo srityse.

Dalyvavimas mokymuose nemokamas. Į mokymus kviečiama registruotis el. paštu [email protected]

Mokymo dieną iš anksto užsiregistravusieji gaus mokymų nuorodą ir prisijungimo duomenis.


Vyks Neringos miško architektūros ekskursijų ciklas

Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija,bendradarbiaudama su Nidos kultūros ir turizmo informacijos centru "Agila" ir Kuršių nerijos nacionaliniu parku, spalio mėnesį kviečia į nemokamas Neringos miško architektūros ekskursijas.

Spalio 17 d., šeštadienį, 11 val. Gražina Žemaitienė ekskursijoje "Apie miško takus" supažindins su senaisiais miško takais ir jų pavadinimais, duotų vardų kilme, mėgins "atrasti" tai, ką turime išsaugoję ir ką galima dar atkurti.
Spalio 24 d., šeštadienį, 11 val. ekskursijoje "Viskas prasidėjo nuo sengirės" ilgametis Nidos girininkijos girininkas Gediminas Virgilijus Dikšas papasakos apie Neringos miškingumo kaitą ir miško augimą per šimtmečius iki šių dienų.
Spalio 31 d., šeštadienį, 11 val. ekskursijoje "Miškas ? erdvė" architektas Antonas Šramkovas į mišką žvelgs kaip į erdvę. "Ir kaip visos (bet kokios) erdvės, miškas turi savo dėsnius, tarp jų - ir erdvinės kompozicijos dėsnius. Jie veikia mus nuolatos, net tada, kai mes to nesuvokiame", ? sako A. Šramkovas.

Ekskursijos nemokamos, tačiau vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonu 8 600 39 972. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.Konstitucijos egzaminas šiais metais vyks internetu

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, kuris organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, universitetų ir kolegijų studentams, likusiems piliečiams.

Egzaminas vyks 2020 m. lapkričio 11 d. nuo 9 iki 13 val. (visiems Lietuvos piliečiams, įskaitant ir mokyklas). Egzamine gali dalyvauti visi šių grupių LR piliečiai ir gyventojai: 5-6 kl., 7-8 kl., 9-10 kl. ir 11-12 kl. moksleiviai; studentai; suaugusieji Lietuvos piliečiai ir gyventojai.

Moksleiviai, studentai ir kiti Lietuvos piliečiai egzaminą galės laikyti portale www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas arba www.konstitucijosegzaminas.lt (rasite nuorodą prisijungti prie egzamino).

Išankstinė dalyvių registracija nėra būtina, bet pageidaujama, kad registruotųsi institucijos - mokyklos, universitetai, kolegijos, savivaldybės, bibliotekos. Moksleiviai egzaminą laikys mokyklose arba savarankiškai namuose.

Egzamino laimėtojais bus pripažinti dalyviai, kurie pateiks daugiausiai teisingų atsakymų į uždaro tipo klausimus ir tiksliausiai bei kūrybiškiausiai atsakys į atvirą klausimą. Surinkus po vienodą balų skaičių bus atsižvelgiama į egzamino užduočių sprendimo laiką. Egzamino laimėtojai bus paskelbti per 2 darbo dienas.

Laimėtojai bus apdovanoti individualiai.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

"Buvo laikas, kai patys kvietėme atvykti žmones į Kuršių neriją, lankyti ir...

Prabilo apie turistų skaičiaus ribojimą Kuršių nerijoje nuotrauka, foto

Ketvirtadienį Nidos svečiai ir vietiniai gyventojai gali džiaugtis kiek neįprastu vaizdu: gamtos...

Neringoje - fantastiškas gamtos grožis nuotrauka, foto

Sėkmingai įgyvendinamas vis didesnį pagreitį įgauna šiemet startavęs išskirtinis tarptautinis projektas „Immanuelis...

"Kantomannia" - kultūrines sienas atveriantis unikalus projektas nuotrauka, foto

Dvyliktoji Kuršių nerijoje gimusio Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija...

Martyno Liudviko Rėzos premija - habil. dr. Rimutei Rimantienei nuotrauka, foto

Šiauliuose Kalėdų eglė įžiebta paslapčia nuotrauka, foto

Lietuva, Šiauliuose pradėjo tvyroti kalėdinė atmosfera – praeivių akis jau džiugina ir švenčių...

COVID-19: Ligoninėse gydomas 1981 žmogus, 147 iš jų – reanimacijoje nuotrauka, foto

COVID-19, Ligoninėse gydomas 1981 COVID-19 pacientas, 147 iš jų – reanimacijoje, šeštadienį pranešė...

Ir vėl liūdnas rekordas: užsikrėtė 2848 žmonės nuotrauka, foto

COVID-19, Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2848 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė...

Pervedė 400 eurų, o susisiekti nebepavyksta nuotrauka, foto

Kriminalai, 2020-12-04 į Klaipėdos m. PK kreipėsi 1993 m. gimusi moteris, kuri pranešė,...

Lietuva, Paskelbta prieš 26 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...