2020 m. gruodžio 1 d. 10:45 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis

2020-10-27, 05:01

Neringos savivaldybės inf.

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis nuotrauka, foto

SUTARTIS. Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

© Srž. Marijos Kauffman nuotr.

Neringos savivaldybė ir Lietuvos kariuomenės krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė sudarė bendradarbiavimo sutartį.

Sutartį pasirašė Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas plk. ltn. Linas Idzelis.

Sutartis sudaryta siekiant pagal galimybes šviesti ir informuoti visuomenę apie Lietuvos saugumo ir gynybos politiką, krašto apsaugos sistemą, Lietuvos kariuomenę ir jos vaidmenį užtikrinant šalies saugumą. Taip pat pagal galimybes ugdyti pilietinę visuomenę ir kelti jos sąmoningumą, rūpintis Lietuvos kariniu ir gynybiniu paveldu bei jo apsauga, iškilių asmenybių ir istorinių įvykių įamžinimu ir pagerbimu, rengtis valstybės sausumos teritorijos apsaugai ir gynybai bei ekstremalių situacijų valdymui Neringos savivaldybės teritorijoje.

Neringos savivaldybė įsipareigojo pagal galimybes turimomis priemonėmis remti 3-iosios rinktinės ir jos padalinių organizuojamas pratybas bei renginius, aktyviais ir pasyviais veiksmais didinti kario savanorio tarnybos patrauklumą mieste, jei reikės, turimomis priemonėmis tarpininkauti tarp 3-iosios rinktinės ir jos padalinių bei verslo ar viešojo sektoriaus subjektų.

Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė įsipareigojo pagal galimybes padėti įgyvendinti Neringos savivaldybės įvairius projektus, skirtus pilietinei visuomenei ugdyti, kelti jos sąmoningumą, turimomis priemonėmis prisidėti prie Neringos savivaldybės organizuojamų renginių, pagal galimybes rūpintis Lietuvos kariniu ir gynybiniu paveldu, jo apsauga, jei reikės, tarpininkauti pravedant pažintines ekskursijas Klaipėdos įgulos kariniuose daliniuose, pademonstruoti karinę techniką, ginkluotę ir amuniciją. Pagal galimybes turimomis priemonėmis ir žmogiškaisiais ištekliais padėti likviduojant ir šalinant ekstremaliųjų situacijų padarinius Neringos savivaldybės administruojamoje teritorijoje ir kt.

Sutartis galioja trejus metus ir abiejų šalių sutikimu gali būti pratęsta tokiam pat terminui.


Kuršių nerijos įtraukimo į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 20-mečiui paminėti - tarptautinė konferencija

Kuršių nerijos įrašymo į UNESCO paveldo sąrašą 20-ajam jubiliejui skiriama tarptautinė mokslinė konferencija "Bendras paveldas - bendros žinios: kultūrinis Kuršių nerijos kraštovaizdis praeityje ir dabar".

Konferenciją organizuoja Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija su partneriais - Neringos savivaldybe ir Neringos muziejais.

Spalio 29-30 d. visi besidomintieji Kuršių nerija ir neabejingi jos gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimui nuotoliniu būdu galės klausytis įdomių pranešimų bei diskusijų. Konferencijos programą ir prisijungimą prie nuotolinės transliacijos galite rasti www.renginiai.puslapiai.lt/nerija/.

Konferencijos organizatoriams norisi dar kartą priminti, jog Kuršių nerija į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą buvo priimta kaip tam tikrai kultūrai būdingos įprastinės žmonių gyvensenos, žemės naudojimo tradicijų, tampančių vis labiau pažeidžiamomis dėl negrįžtamų pokyčių, išskirtinis pavyzdys.

Dvi dienas truksiančioje konferencijoje rimto pokalbio susiburs įvairių sričių mokslininkai, kurių tyrimų objektas yra Kuršių nerija. Ji įdomi ne tik Lietuvos mokslo žmonėms. Konferencijoje pranešimus skaitys svečiai iš Vokietijos, Rusijos ir Lenkijos.

Kuršių nerijos trapumui pavojų bus visada. Labai svarbu aiškiai suvokti, kokią užduotį turime šiandien, ką privalome išsaugoti dabar, kas yra šio smėlio pusiasalio magijos šaltinis. Puikiai matome, jog harmoningo gamtos ir žmogaus sambūvio paieškos tebesitęsia, tad labai svarbu apie tai kalbėtis. Kuršių nerija Lietuvos gyventojams yra toli gražu ne tik malonaus poilsio vieta, ji turi didžiulę simbolinę reikšmę, joje vykstantys procesai nepalieka abejingų.

Pasaulis pripažino, kad mūsų Kuršių nerija - ypatinga vieta pasaulyje, prieš 20 metų paskelbta UNESCO paveldo dalimi. Tai didžiulė už jos išsaugojimą atsakingų valstybės ir vietos institucijų atsakomybė. Ir ne tik jų - visų mūsų, todėl kviečiame dalyvauti nuotolinėje konferencijoje ir tapti Kuršių nerijos vertybių saugotojais.

SAUGOS IR PUOSELĖS. Dvi dienas truksiančioje konferencijoje rimto pokalbio susiburs įvairių sričių mokslininkai, kurių tyrimų objektas yra Kuršių nerija.

Neringos savivaldybės nuotr.


Neringa priskirta geltonajai zonai

Sveikatos apsaugos ministro - valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nuo 2020 m. spalio 26 d. iki 2020 m. lapkričio 1 d. Neringos savivaldybė priskirta geltonajai zonai. Siekiant išvengti tolesnio COVID-19 (koronaviruso infekcijos) plitimo Neringos miesto savivaldybės teritorijoje pateiktos tokioms zonoms taikomos rekomendacijos, su kuriomis susipažinti galima interneto svetainėje neringa.lt.
Atsižvelgiant į rekomendacijas, Neringos savivaldybės tarybos posėdis spalio 29-ąją vyks nuotoliniu būdu.


Renginiai Neringoje

Spalio 27 d., antradienį, 17.30 val. paskaita "Kuršininkų pasaulėjauta ir kalba", kurią skaitys humanitarinių mokslų daktarė Dalia Kiseliūnaitė. Susipažinsite su kuršininkų kalba užrašytais tekstais apie kuršininkes moteris ir jų kasdienius darbus, prisiminsite kuršininkų laidojimo papročius. Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos www.lrezoskc.lt. Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Projektą "Kails": Prūsų (Mažosios) Lietuvos kultūra ir istorija", II d., finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Spalio 29 d., ketvirtadienį, nuo 17.30 iki 19.30 val. kūrybinės keramikos dirbtuvės "Nidinukas". Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Būtina išankstinė registracija. Daugiau informacijos www.lrezoskc.lt.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Dvyliktoji Kuršių nerijoje gimusio Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija...

Martyno Liudviko Rėzos premija - habil. dr. Rimutei Rimantienei nuotrauka, foto

Nors pandemija ir koreguoja mums įprastą Kalėdų laukimą, jau netrukus į...

Šventinis gruodis Neringoje: staigmenos ir labirintas į kultūros sostinės metus nuotrauka, foto

Neringos savivaldybės administracija kartu su partneriu - Kaliningrado srities J. Svetlanovo filharmonija...

Rengiamas turistinis maršrutas, kviesiantis keliauti kultūros paveldo keliu nuotrauka, foto

Jėgas saugant Kuršių nerijos kraštovaizdį sujungė Neringa ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje...

Dėmesys priešgaisrinei saugai Kuršių nerijoje neblėsta nuotrauka, foto

Prezidentui netinka keli kandidatai į ministrus: I. Šimonytė neskuba ieškoti, kuo juos pakeisti nuotrauka, foto

Lietuva, Antradienį prezidentas Gitanas Nausėda ir paskirtoji premjerė Ingrida Šimonytė susitiko aptarti kandidatų...

Ekspertai pasidalino įžvalgomis apie degalų kainą žiemą nuotrauka, foto

Ūkis, Nuo gruodžio 1 dienos įsigalioja reikalavimas žiemos mėnesiais į dyzeliną įmaišyti 7...

Sergančiojo koronavirusu dienoraštis (13) nuotrauka, foto

COVID-19, Tęsiame rašinių ciklą, kuriame savo mintimis ir išgyvenimais dalijasi koronavirusu sergantis 36-erių...

Įvairios buitinės šiukšlės nuklojo Kretingos miestą nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Sulaukę, kada mieste pradės funkcionuoti naujai įrengti požeminiai konteineriai, žmonės nusivylė –...

COVID-19, Paskelbta prieš 44 min.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 46 min.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...