2021 m. kovo 3 d. 04:46 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Nidos meno kolonija tęsia Neringos miško architektūros ekskursijų ciklą

2020-11-05, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Nidos meno kolonija tęsia Neringos miško architektūros ekskursijų ciklą nuotrauka, foto

EKSKURSIJA. "Viskas prasidėjo nuo sengirės", ekskursija su ilgamečiu Nidos girininkijos girininku Gediminu Virgilijum Dikšu.

© Jono Žukausko nuotr.

Bendradarbiaudama su Nidos kultūros ir turizmo informaciniu centru "Agila" ir Kuršių nerijos nacionaliniu parku, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonija (NMK) tęsia Neringos miško architektūros ekskursijų ciklą.

Spalį sėkmingai pradėjus ekskursijų ciklą, NMK skelbia lapkričio mėnesio programą.

Neringos miško architektūros ekskursijų ciklas yra naujojo tarpdisciplininio rezidencijų ir tyrimų projekto "Neringos miško architektūra" dalis. Projektas, tarp kitų formatų, įskaitant tarptautinę ir Lietuvoje gyvenančių dalyvių rezidencijų programą, miškus regi platesniame Baltijos ir Skandinavijos regiono miškų infrastruktūros kontekste, apimančiame natūralų augimą ir kaitą, politikos formavimą, miškotvarkos ir miškininkystės planavimo bei kontrolės procesus, medienos technologijų ir dizaino inovacijas.

Ekskursijas veda Kuršių nerijoje gyvenantys ir dirbantys miškininkystės ir nacionalio parko ekspertai bei architektai bendraudami su Nidos gimnazijos mokiniais. Neringos miško architektūros ekskursijos skatina dialogą, tyrinėjimą bei edukaciją. Diskusija susitelks į Neringos mišką ir už jo vaizdingos panoramos slypinčias ekosocio-politines ypatybes, įskaitant ir sudėtingus teisinius bei valdymo procesus: kaip buvo pasodinti Neringos miškai, kodėl Neringos miškai ir jų takeliai atrodo būtent taip, kodėl iš tiesų turi būti kertami medžiai, kaip vietinės (žmonių ir gyvūnų) bendruomenės dalyvauja kuriant Neringos mišką? Kokios valstybinės ir vietinės organizacijos yra atsakingos už jo formavimą, kokia yra įsivaizduojama, bet dar nepastatyta architektūra, ko Neringos gyventojai labiausiai pasigenda vietos infrastruktūroje ir kodėl tai negali būti įgyvendinta.

Lapkričio 7 d., šeštadienį, 11 val. antrojoje ekskursijoje "Viskas prasidėjo nuo sengirės" ilgametis Nidos girininkijos girininkas Gediminas Virgilijus Dikšas tęs pasakojimą apie Neringos miškingumo kaitą ir augimą per šimtmečius iki šių dienų. G. V. Dikšas gimė Biržuose, augo Klaipėdoje. Baigęs Kauno žemės ūkio akademiją gavo paskyrimą dirbti Nidoje. G. V. Dikšas nuo 1970-ųjų - beveik penkiasdešimt metų - gyvena Nidoje.

Lapkričio 14 d., šeštadienį, 11 val. Gražina Žemaitienė antrojoje ekskursijos "Apie miško takus" metu tęs senųjų miško takų ir jų pavadinimų, duotų vardų kilmės tyrinėjimus ir paieškas, ką turime išsaugoję ir ką dar galima atkurti. Šilutėje gimusi G. Žemaitienė studijavo Kauno technologijos universitete, į Neringą persikraustė 1989-aisiais. G. Žemaitienės darbo sritis apima kraštovaizdžio projektų rengimą ir įgyvendinimą Kuršių nerijoje, rekreacinių objektų planavimą tiek miško žemėje, tiek urbanizuotose teritorijoje, prevencinį darbą su Kuršių nerijos lankytojais.

Lapkričio 21 d., šeštadienį, 11 val. architektas ir edukatorius Antonas Šramkovas ves antrąją ekskursiją "Dialogų arba susitikimų vietos". Ekskursijoje bus apžvelgiama ir diskutuojama apie jau egzistuojančių susibūrimo ir pagrindinių traukos vietų tipologiją Neringoje. Daugiau dėmesio skiriant aspektams, kaip ir kodėl mes naudojame viešąsias erdves, kaip mes jas išnaudojame. A. Šramkovas gimė Maskvoje, baigė architektūros studijas Maskvos architektūros institute. Dėstė Rusijoje ir Švedijoje. Nuo 2007-ųjų gyvena Preiloje.

Lapkričio 28 d., šeštadienį, 11 val. A. Šramkovas ves trečiąją ekskursiją "Kas slypi po kojomis, arba Kur yra mūsų resursai Neringoje". Tai trumpas įvadas - palyginimas istorinių ir šiuolaikinių vietos resursų ir medžiagų (žaliavų) naudojimą arhitektūroje, statybose ir kasdieniame Kuršių nerijos gyventojų gyvenime.

Ekskursijos nemokamos, tačiau vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija el. paštu [email protected] arba telefonu 8 600 39 972.

NMK ragina visus lankytojus nepamiršti apsaugos priemonių siekiant užkirsti kelią COVID-19 plisti: maloniai prašome dėvėti tinkamas veido dangas ir laikytis saugaus atstumo nuo kitų lankytojų.

Projektą Neringos miško architektūra dalinai finansuoja programa "Neringa - Lietuvos kultūros sostinė 2021", Lietuvos kultūros taryba ir "Nordic Culture Point".


Skelbiamas kvietimas teikti paraiškas sportininkams skatininti

Neringos savivaldybė kviečia teikti paraiškas Neringos miestui atstovaujantiems sportininkams skatinti. Piniginiais prizais bus paskatinti aukštų rezultatų pasiekę fiziniai asmenys, kurie atstovauja ar ne mažiau kaip 2 metus atstovavo Neringos sporto įstaigai.

Piniginius prizus Neringos savivaldybės taryba įsteigė norėdama paskatinti kurorto sportininkus siekti aukštų sporto rezultatų, atstovauti Neringai bei ją garsinti.

Paraiškas piniginiam prizui gauti už šių metų pasiekimus galima teikti iki 2020 m. gruodžio 4 d. Neringos savivaldybei adresu: Taikos g. 2, LT-93123 Neringa. Paraiškos formą ir Neringos savivaldybės sportininkų skatinimo tvarkos aprašą galima rasti interneto svetainėje, skyrelyje "Sportas".


Neringos gyventojai kviečiami dalyvauti strateginėje sesijoje

Neringos gyventojai kviečiami dalyvauti strateginėje sesijoje, kurios metu bus galima susipažinti su rengiamo Neringos savivaldybės strateginio plėtros plano 2021-2030 m. dokumentų projektais bei kartu gryninti ateities tikslus.

Naujas strateginis dokumentas rengiamas baigiantis Neringos savivaldybės strateginio plėtros plano 2014-2020 m. įgyvendinimo laikotarpiui ir pasikeitus socialinei bei ekonominei aplinkai Neringoje ir Lietuvoje.

Šiais metais rengiamas Neringos savivaldybės strateginis plėtros planas 2021-2030 m. Tai kompleksinis Neringos savivaldybės strateginio planavimo dokumentas, kuriame yra nustatomi savivaldybės plėtros vizija, prioritetai, tikslai ir uždaviniai bei priemonės šio plano įgyvendinimui užtikrinti.

2020 m. lapkričio 9 d., pirmadienį, 13 val. Neringos gyventojai kviečiami nuotoliniu būdu dalyvauti plano rengimo strateginėje sesijoje, kurioje bus pristatyti parengtų dokumentų projektai bei gryninami ateities tikslai iki 2030 m.

Į strateginę sesiją Neringos savivaldybės administracija kviečia registruotis el. paštu [email protected] Strateginės sesijos dieną iš anksto užsiregistravusiems bus atsiųsta susitikimo nuoroda ir prisijungimo duomenys.

Susipažinti su rengiamo plano dokumentų projektais bei rasti daugiau informacijos apie rengiamą planą galima Savivaldybės interneto svetainės skiltyje "Planavimo dokumentai".

APIE ATEITĮ. Strateginėje sesijoje bus gryninami ateities tikslai iki 2030 m.

Neringos savivaldybės nuotr.


Virtuali kuršininkų kalbos paskaita

Lapkričio 10 d., antradienį, 17 val. vyks virtuali kuršininkų kalbos paskaita, kurią skaitys humanitarinių mokslų daktarė Dalia Kiseliūnaitė.

Susipažinsime su kuršininkų kalba užrašytais tekstais, žiūrėsime filmo ištraukas apie kuršininkų vaikų darbus, laisvalaikį ir išdaigas.

Paskaita vyks naudojantis programa "Zoom". Iki lapkričio 9 d. visus norinčiuosius dalyvauti kviečiame užpildyti elektroninę registracijos formą, kurią rasite Liudviko Rėzos kultūros centro interneto svetainėje http://www.lrezoskc.lt/.

Projektas "Kails": Prūsų (Mažosios) Lietuvos kultūra ir istorija", II d., iš dalies įgyvendinamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Šiuos metus Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia pradeda vėl atsinaujinusi - įsigytos 155...

Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia lankytojus pasitiks atsinaujinusi nuotrauka, foto

Valdžia išduoda statybos leidimus, o kai darbai būna baigti, pareikalauja statinius...

Į mėsmalę Nidoje įmesti vokiečiai pakraupę – nesupranta, koks absurdo spektaklis ten vyksta nuotrauka, foto

Juodkrantėje įsikūręs Liudviko Rėzos kultūros centras Kuršių nerija besidomintiems žmonėms paruošė staigmeną:...

Žvilgsnis į užmarį - pro 3D akinius nuotrauka, foto

Nacionalinį nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą papildė poledinė bumbinamoji stintų...

Poledinė stintų̨ žvejyba bumbinant pripažinta nematerialaus kultūros paveldo vertybe nuotrauka, foto

Jolanta Blažytė: Stop like‘ų tironijai. Stop Sodomai ir Gomorai nuotrauka, foto

Nuomonės, Lietuvoje netikėtai ir neregėtai įvyko neplanuotas sprogimas. Tik sprogo ne ...

Mėnulio pilnatis: gal teisi Laisvės partija, legalizuojanti kanapes? nuotrauka, foto

Nuomonės, A.Tapinas ir Laisvės TV pradėjo rinkti parašus „reikalaudami atšaukti 365 440 Lietuvos...

„Žalgiris“ namuose nutraukė ASVEL pergalių seriją nuotrauka, foto

Sportas, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai dvigubą Eurolygos savaitę namuose pradėjo pergalingai. Martino Schillerio...

"Klaipėdos nafta" toliau mažins smarvę nuotrauka, foto

Klaipėda, "Klaipėdos nafta" jau gerą dešimtmetį diegia įvairias priemones naftos produktų krovos kvapams...

Nuomonės, Paskelbta prieš 7 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 7 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...