2019 m. liepos 23 d. 01:24 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Meras kreipėsi į premjerą ir Seimo pirmininką

2019-06-06, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Meras kreipėsi į premjerą ir Seimo pirmininką nuotrauka, foto

Reklama

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis kreipėsi į Lietuvos Respublikos ministrą pirmininką ir Seimo pirmininką dėl slaptai priimtų perkėlimo tvarkos ir kainodaros sprendimų. Kviečiame susipažinti su kreipimosi tekstu.

Gerbiamas Lietuvos Respublikos Ministre Pirmininke Sauliau Skverneli, Gerbiamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininke Viktorai Pranckieti,

Prasidedant aktyviam turizmo sezonui, Neringos gyventojų ir juridinių asmenų atžvilgiu pradėti taikyti skubotai priimti, konkurencingumą ir lygias galimybes iškreipiantys sprendimai, susiję su keleivių ir transporto priemonių perkėlimu per Kuršių marias.

Vietos savivaldos įstatymo 52 straipsnio 8 punktas sako, kad centriniai ir teritoriniai valstybinio administravimo subjektai, svarstydami su vienos savivaldybės ar visų savivaldybių interesais susijusius klausimus, apie tai praneša atitinkamos savivaldybės merui ar Lietuvos savivaldybių asociacijai. Savivaldybės tarybos ar Lietuvos savivaldybių asociacijos valdymo organų raštu pateiktus siūlymus valstybinio administravimo subjektai išnagrinėja (įvertina) ir pateikia atsakymą. Ši įstatymo nuostata nebuvo tinkamai įgyvendinama, Lietuvos automobilių kelių direkcijai rengiant pakeitimus, susijusius su neatlygintinu perkėlimu AB "Smiltynės perkėla" keltais. Neringos savivaldybė ne tik neturėjo galimybės pateikti pastabų, bet ir tinkamai apie pakeitimus informuoti Neringos gyventojus ir juridinius asmenis.

Įstatymu apibrėžtų veiksmų neatliko Lietuvos automobilių kelių direkcija, kuri, neinformavusi Neringos savivaldybės, savo vienašališka iniciatyva pakoregavo AB "Smiltynės perkėla" kainoraštį. Šis žingsnis ne tik nebuvo derinamas su Neringos savivaldybe - nuo birželio 1-osios pradėta taikyti tvarka riboja Neringoje registruotų ir pavėžėjimo paslaugas teikiančių juridinių asmenų konkurenciją ir taip pažeidžia Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymą ir lygias galimybes. Pavyzdžiui, kitoje šalies savivaldybėje registruotam 50-70 sėdimų vietų autobusui taikomas paslaugos įkainis siekia 39,40 Eur ir už keleivius mokėti nereikia, o Neringoje registruotam analogiškam autobusui kompensuojamas dydis siekia 36,40 Eur, tačiau kiekvienas šiuo autobusu vykstantis keleivis dar turi sumokėti po 1 Eur ir taip Neringos vežėjui tenka ženkliai didesnės perkėlimo išlaidos. Ši kainodara, mūsų manymu, ne tik iškreipia konkurenciją, sudaro trikdžius ir papildomus nepatogumus, bet ir drastiškai išaugina keleivių skaičiavimo ir administravimo kaštus perkėloje, ypač esant dideliam transporto srautui.

Neringos bendruomenės gyvenimui ypač neigiamą įtaką turės Lietuvos automobilių kelių direkcijos sprendimas keisti transporto eismo organizavimo tvarką Naujojoje perkėloje - nuo birželio 3-iosios atsisakyta pirmenybinės eilės, kuri buvo taikoma Neringos gyventojams ir juridiniams asmenims. Kuršių nerijos geografinė padėtis, palyginti su kitais Lietuvos miestais, yra išskirtinė. Vienintelis būdas susisiekti su kitais valstybės regionais - persikelti keltu, tad Neringos gyventojai ir čia registruoti juridiniai asmenys neturi kito pasirinkimo - jie priversti naudotis AB ,,Smiltynės perkėla" paslaugomis. Kuršių nerijoje nesukurtos tokio lygio paslaugos ir infrastruktūra, kad asmenys, nevykdami į žemyną, galėtų patenkinti būtinuosius poreikius, susijusius su medicina, darbu, verslu, mokslu, sveikata, buitimi.

Neringos gyventojų buitį apsunkinanti tvarka prieštarauja darniojo turizmo principams, kurių taikymas svarbus puoselėjant į UNESCO pasaulio paveldą įrašytai Kuršių nerijai. Darniojo turizmo principai kalba apie tai, kad turizmas neturi daryti įtakos ne tik gamtinei ir kultūrinei, bet ir gyvenamajai aplinkai. Įgyvendinant naująją tvarką, t. y. panaikinant Neringos gyventojams ir čia registruotiems juridiniams asmenims taikytą pirmenybinę eilę, neišvengiamai nukentės Neringos bendruomenės socialinis ir ekonominis gyvenimas. Naujoji tvarka turės įtakos ir kurortinių paslaugų teikimui (nebus galimybės laiku suteikti pavėžėjimo paslaugų į oro uostus, keltų linijas ir kt.).

Reklama

Neringos gyventojams ir juridiniams asmenims skirta pirmenybinė eilė - tai ne privilegija. Neringos savivaldybei nesuprantama ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro Roko Masiulio, teigiančio, kad tai "sovietinių laikų atgyvena", pozicija. Būtina pažymėti, kad šiandieninių galimybių įvairovėje atgyvena yra susidarančios eilės. Vietos gyventojų gyvenimo kokybę užtikrinantys sprendimai (išimtys) taikomi įvairiose pasaulio turizmo vietovėse, garsiausiai nuaidėjęs pavyzdys - Venecija, kur vasaros sezono piko metu gyventojams taikoma pirmenybinė eilė keliantis vandens transportu bei suteikiama galimybė naudotis infrastruktūra, kuri būna uždaryta turistams.

Atstovaudamas Neringos gyventojų ir verslo atstovų interesams bei reaguodamas į jų keliamą susirūpinimą, kreipiuosi į Jus prašydamas:

rasti galimybę Neringos gyventojų ir juridinių asmenų transporto priemonėms taikyti pirmenybinę eilę Naujojoje perkėloje. Neringos kurortui, gaunančiam pajamas iš turizmo verslo ir priklausomam nuo sezoniškumo, esminę reikšmę turi sudarytos sąlygos fiziniams ir juridiniams asmenims nevaržomai judėti per Kuršių marias į (iš) žemyninę Lietuvos teritoriją;
aktualizuoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai teiktus siūlymus dėl eismo organizavimo privažiavimo kelyje į Naująją perkėlą;
priimti sprendimus, užtikrinančius, kad AB "Smiltynės perkėla" taip organizuotų paslaugų teikimą, kad transporto eilės ties Naująja perkėla nesusidarytų, o įmonės grynasis pelnas būtų skiriamas infrastruktūros gerinimui arba keltų reisų gausinimui;
įgyvendinant Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymą, sudaryti lygias konkurencines sąlygas bei užtikrinti lygias galimybes visiems verslo subjektams;
užtikrinti Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo nuostatų įgyvendinimą, numatant, kad sprendimai, susiję su AB "Smiltynės perkėla" veiklos organizavimu, kainodara, būtų derinami su Neringos savivaldybe.

Į festivalį "Sveika, Neringa" - viešuoju ir vandens transportu

Šiais metais festivalis vyks Juodkrantėje - gyvenvietėje, kurioje ir prasidėjo Neringos kurortinės tradicijos.

Papildomi reisai iš Drevernos į Juodkrantę ir atgal

Atsižvelgiant į tai, kad Juodkrantėje ypač trūksta automobilių statymo vietų, šventės svečiai kviečiami rinktis alternatyvias atvykimo į Neringą galimybes.

Šventinius įspūdžius tikrai paįvairins keleivinis keltas, plaukiantis maršrutu Dreverna-Juodkrantė-Dreverna. Birželio 7 bei 8 dienomis numatomi ir papildomi šio keleivinio kelto reisai: iš Drevernos į Juodkrantę - 19 val. ir iš Juodkrantės į Dreverną - 24 val. (po koncertų). Plaukimas iš Drevernos į Juodkrantę užtrunka vos 20 minučių, tad Neringa kviečia automobilius palikti kitame krante.

Reklama

Daugiau apie keltą ir kitus jo išvykimo laikus www.drevernosbilietai.lt.

Autobusai po koncertų veš į Klaipėdą ir Nidą

Savaitgalį numatomi papildomi autobusų, vežančių vietinio susisiekimo (priemiestinio) maršrutais, reisai. Birželio 7-ąją papildomas autobusas maršrutu Juodkrantės stotelė Raganų kalnas-Smiltynė (Naujoji perkėla) numatomas po atlikėjos Monique koncerto. Birželio 8-ąją po Andriaus Mamontovo koncerto autobusai iš stotelės Raganų kalnas veš tiek į Smiltynę, tiek į Nidą. Planuojama koncertų pabaiga - 23 val.

Daugiau autobusų išvykimo laikų visitneringa.com.

Nors automobilius Neringos savivaldybė ragina rinktis kaip neišvengiamybę, atvykusius jais savo transporto priemones kviečia statyti numatytose teritorijose greta Gintaro įlankos (stovėjimo vietas žymės kryprodės). Šeštadienį ir penktadienį nuo 19 val. maršrutu Gintaro įlanka-futbolo stadionas kursuos nidiškiams puikiai žinomas traukinukas (kaina - 2 eurai suaugusiems ir 1 euras vaikams). Šiomis dienomis Juodkrantėje pavėžėjimo paslaugas teiks "tuktukai". Šventinėmis dienomis gyvenvietės L. Rėzos gatvėje bus ribojamas greitis.

Neringos savivaldybė primena, kad maršrutu Klaipėda-Juodkrantė plukdo ir istorinis laivas "Forelle". Daugiau informacijos www.forelle.lt/. Šių metų vasarai grįžo "Pajūrio ekspreso" traukiniai, organizuojantys pavėžėjimą į visas Neringos gyvenvietes. Daugiau informacijos www.traukiniobilietas.lt.

 

Kviečiama iškelti Lietuvos vėliavas

Reklama

Savaitgalį vyksiančio festivalio "Sveika, Neringa!" proga kurti šventinę nuotaiką oficialiu miesto simboliu papuošiant savo namus ir kiemus kviečiami visų Neringos gyvenviečių gyventojai.

Atsižvelgiant į tai, kad festivalis vyks Juodkrantėje, Neringos vėliavas ypač kviečiami iškelti Juodkrantės L. Rėzos gatvės, greta kurios ir vyks pagrindiniai šventiniai renginiai, gyventojai.

Šventinė renginių programa prasidės nuo penktadienio ryto vyksiančiais Valstybės sienos apsaugos tarnybos futbolo ir moterų paplūdimio tinklinio turnyrais (nuo 11 val). Paskelbus festivalio atidarymą (20.30 val.), Juodkrantės gyventojams ir svečiams koncertuos Finalo ketvertas: Indrė Juodeikienė, Gintarė Korsakaitė, Algirdas Daumantas, Gabi, o vėliau - atlikėja Monique.

Šeštadienį nuo pat ryto iki vakaro vyks sportinės veiklos: Juodkrantės paplūdimyje šalia gelbėjimo stoties - treniruotė "Joga visiems" (10 val.), centrinėje gyvenvietės aikštėje - graikų-romėnų, dziudo imtynių turnyro finalinis etapas (nuo 10 iki 18 val.), orientavimosi varžybos (nuo 10.30 val.), mariose ties Juodkrante - plaukimo pamoka vaikams ir suaugusiems (11 val.), pėsčiųjų žygis (nuo 12 val.) ir kt. Nuo 15 val. bus galima stebėti tradicinių ir istorinių burlaivių regatos "Burpilis" Eduardo Jonušo etapą. Andriaus Mamontovo koncertas - nuo 21 val. Sekmadienį vyks vaikų ir suaugusiųjų bėgimai.

Išsamią festivalio programą rasite internetinėje svetainėje sveikaneringa.lt

Siūlo darbą

BĮ "Paslaugos Neringai" skubiai reikalingi teritorijų valytojai dirbti nuolat. Informacija apie darbo pobūdį ir sąlygas teikiama adresu Taikos g. 45, Neringa, tel. (8 469)52239, 8 686 77 244.
*****
VšĮ Neringos pirminės sveikatos priežiūros centrui reikalingas gydytojas odontologas. Derinamas darbo krūvis ir darbo laikas. Kreiptis tel. (8 469) 52 116, el. p.: info@neringospspc.lt.

Minės M. L. Rėzos gimimo metines

Reklama

Birželio 7 d., penktadienį, 18 val. kviečiame visus į Martyno Liudviko Rėzos 243-iųjų gimimo metinių minėjimą Juodkrantės evangelikų liuteronų bažnyčioje. Humanitarinių mokslų dr. Liucija Citavičiūtė pristatys Rėzos raštus, folkloro ansamblis "Aušrinė" (vadovė Ramunė Pečiukonytė) atliks programą "Esu kilęs iš lietuvių giminės".

Reklama

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Nidos turizmo ir kultūros informacijos centro „Agila“ statybas apgaubė nežinia. Vos...

Neringos savivaldybė siekia nutraukti 7 mln. vertės sutartį nuotrauka, foto

Neringos savivaldybės administracija įpareigota imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai...

Neringos savivaldybė sieks užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai nuotrauka, foto

Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

„Nemiegu naktimis“, – neslepia Neringos meras Darius Jasaitis, kuriam galvos skausmu tapo...

Neringos meras dėl „Agilos“ statybų nemiega naktimis nuotrauka, foto

Mirė „Naisių vasaroje“ vaidinęs aktorius A. Vaišnys nuotrauka, foto

In Memoriam, Mirė aktorius Almantas Vaišnys. Skaudžią žinią 15min patvirtino aktoriaus žmona Jolita Skukauskaitė....

Klaipėdiečio pergalės Čekijoje nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdietis Benediktas Mickus dalyvavo Taboro (Čekija) didžiojo prizo ir inž. Jano Pano...

Skandalingo žaidimo kūrėjai pasižymėjo ne pirmą kartą: pradėtas tyrimas nuotrauka, foto

Kriminalai, Vieno žaidimo kūrėjams teks aiškintis, kodėl savo žaidimą reklamavo nuotraukomis, kuriose pavaizduoti...

Klaipėdoje pora nuolat mylėjosi šalia vaikų nuotrauka, foto

Kriminalai, Klaipėdos teisme išnagrinėta reta byla – sugyventinių pora nuteista už tai, kad...

Sportas, Paskelbta prieš 4 val.

Kriminalai, Paskelbta prieš 6 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...