2020 m. rugpjūčio 7 d. 18:42 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Kuršių nerijoje didėja rinkliava už automobilį, neatmetama, kad ateityje ji kils dar

(3)

2020-06-19, 12:59

Paulius Selezniovas, LRT RADIJAS, LRT.lt

Kuršių nerijoje didėja rinkliava už automobilį, neatmetama, kad ateityje ji kils dar nuotrauka, foto

© "Adobe Stock" nuotr.

Reklama

Nuo birželio 20-osios norintiesiems automobiliu patekti Neringą reikės mokėti brangiau – artimiausius du mėnesius įvažiavimas lengvuoju automobiliu kainuos 30 eurų. Pernai vasaros sezono metu šis mokestis buvo trečdaliu mažesnis.

Neringos savivaldybė siekia sureguliuoti automobilių srautus. Nuo 20 iki 30 eurų rinkliava padidinta pastebėjus, kad praėjusiais metais, lyginant su 2018-siais, automobilių nesumažėjo, netgi priešingai.

„Praėję metai parodė, kad automobilių srautas buvo tiesiog neįsivaizduojamai didelis, o Kuršių nerijoje mes turime tokią infrastruktūrą, kokią turime, aikštelių yra tiek, kiek yra. Ir be jokios abejonės turėjome priimti kažkokius sprendimus. Taryba, įvertinusi visas aplinkybes, pasitarusi su verslu, vis dėlto ryžosi padidinti vietinės rinkliavos mokestį už įvažiavimą į Kuršių neriją“, – sako Neringos mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis.

Siūlymą palaikė ir Kuršių nerijos nacionalinio parko administracija.

„Mums paplūdimių talpa tikrai yra milžiniška, tikrai didžiuliai plotai. Esame skaičiavę komfortiško buvimo paplūdimyje zoną, tai toli toli gražu iki ribos. Tačiau labai visi nori čia ne tik gyventi normalų savo gyvenimą, kurį turi mieste, bet ir ilsėtis. Ir vis dėlto automobiliai yra tas atributas, kuris primena normalų gyvenimą, taigi tiesiog galvojame, kad reikia kažkokiom galbūt netgi drastiškesnėmis priemonėmis žmones atpratinti važiuoti atostogų automobiliu. Reikia vidinio supratimo, kad šitą vietą turime saugoti ir išlaikyti tokią“, – teigė parko direktorė Aušra Feser.

Neringos savivaldybė neatmeta, kad ateityje įvažiavimo rinkliavą gali ir dar labiau didėti – svarstoma apie 50 eurų sumą.

Šiemet iš rinkliavos planuojama surinkti bemaž 2,5 mln. eurų, tačiau dėl koronaviruso pandemijos šiemet gerokai sumažėjo į Kuršių neriją atvykstančių poilsiautojų, tad ir mokesčio surinkta mažiau. „Lyginant laikotarpį šių ir praėjusių metų tą patį laikotarpį, surinkome vietinės rinkliavos 80 tūkst. mažiau“, – LRT RADIJUI komentavo vicemeras N. Lendraitis.

Neringos valdžia sako, kad visi iš rinkliavos surinkti pinigai skiriami infrastruktūrai gerinti, tarp jų ir stovėjimo vietoms įrengti. „Kai kalbame apie infrastruktūrą, kalbame apie visą viešąją infrastruktūrą – tie patys mūsų atsinaujinę tualetai, aikštelės, pėsčiųjų takai“, – sakė N. Lendraitis.

Anot nacionalinio parko direktorės A. Feser, vasaros sezono metu daugybė problemų kyla automobilių stovėjimo aikštelėje greta Negyvųjų kopų, bet padidinti stovėjimo vietų skaičiaus galimybių nėra: „Turime didelę problemą prie Naglių rezervato, kur norinčių patekti labai daug, o galimybių išplėsti aikštelę praktiškai nėra. Tai labai laukiame kelio rekonstrukcijos, kai ten bus autobusų sustojimo aikštelė, kada galėsime žmonėms siūlyti važiuoti autobusu, nebūtinai savo automobiliu“.

30 eurų siekianti rinkliava už įvažiavimą į Kuršių neriją galios iki rugpjūčio 20-osios, kitais mėnesiais suma bus gerokai kuklesnė – 5 eurai. Neringos savivaldybė skaičiuoja, kad pernai į Kuršių neriją atvyko apie 300 tūkst. rinkliava apmokestintų automobilių, 2018 m. šis skaičius buvo beveik 50 tūkst. mažesnis. Poilsiautojai į Neringą raginami vykti be automobilio, į Kuršių neriją siūloma keliauti autobusais arba vandens transportu.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Nuomonė

2020-06-19   20:20

IP: 172.69.190.62

Tokia kaina laikyti nežmoniška. Negi negalima sugalvoti protingesnio sprendimo? Ar tai daroma specialiai įvažiavimą tik labai turtingiems???

teisybė

2020-06-19   19:51

IP: 84.46.236.48

Kaina į Nerija tyri būti ne mažiau 100 eurų. Ten važiuojantiems 30 eurų ne pinigai. Už tuos pinigus būtų pagerinta Neringiškių gyvenimo sąlygos.

atėjūnams

2020-06-19   13:45

IP: 172.69.190.72

100 eurų pats tas, biedniokai ten nevažinėja, o skurlupiai gali mokėti daugiau

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

"Žinia apie Nidos aerodromą jau keliauja po Europą. Rugpjūčio pirmą dieną Nidoje...

Nidos aerodromas skaičiuoja pirmojo gyvavimo mėnesio rezultatus nuotrauka, foto

Šis maketas - simbolis festivalio metu surinktų paramos lėšų, skirtų Urbo kalne...

Neringos savivaldybei - ypatinga dovana nuotrauka, foto

Nebūti abejingiems tokiems reiškiniams bei keisti vartojimo įpročius šiemet jau antrąjį kartą...

"Ne plastiko bangai" jau antrąjį kartą išjudino Neringą vartojimo įpročių pokyčiams nuotrauka, foto

Vykdant kasmetinę Neringos savivaldybės šachtinių šulinių stebėseną nustatyta, kad Nidos švyturio papėdėje...

Neringoje laikinai sustabdytas šulinio vandens tiekimas nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės: namai ir žmonės (638) nuotrauka, foto

Klaipėdos akvarelės, Tęsiame pasakojimų ciklą apie senuosius Klaipėdos namus ir juose gyvenusius, dirbusius ar...

Atokvėpis šalia elegancijos ir grakštumo simbolio - žirgų nuotrauka, foto

Vasara, Atvykus į netoli Palangos įsikūrusį žirgyną mus iškart pasitinka ne tik lauko...

Privaloma saviizoliacija atvykstantiems iš Lenkijos, Nyderlandų ir dar 2 šalių nuotrauka, foto

COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino sąrašą valstybių, kurių piliečiai arba teisėtai jose...

Prezidentūroje skelbiama saviizoliacija nuotrauka, foto

COVID-19, Koronavirusas neaplenkė ir Prezidentūros. Kaip Delfi penktadienio vakarą informavo prezidento Gitano Nausėdos...

Klaipėdos akvarelės, Paskelbta prieš 41 min.

COVID-19, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...