2020 m. spalio 26 d. 15:32 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Įteikta Neringos savivaldybės mero premija

2020-09-10, 07:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Įteikta Neringos savivaldybės mero premija nuotrauka, foto

KETVIRTASIS. Fotografijos kūrėjams skiriamos premijos laureatu šiais metais paskelbtas fotomenininkas Kazimieras Mizgiris (dešinėje).

© Editos Radzevičienės nuotr.

Reklama

Parodų atidarymais ir ketvirtosios Neringos miesto mero premijos įteikimu prasidėjo tradicinis fotomenininkų simpoziumas "Nida 2020. Fotografų susitikimai".

Tarptautinis fotografų simpoziumas Nidoje yra vienas ilgiausiai gyvuojančių profesionalios fotografijos renginių Lietuvoje. Pirmas simpoziumas įvyko 1973-iaisiais. Su viena kita pertrauka renginys gyvuoja iki šiol.

Prieš ketverius metus į Nidos fotomenininkų simpoziumo tradiciją įsiliejo Neringos savivaldybės mero premijos teikimas. Ši premija skiriama Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariams ar kitiems fotografijos kūrėjams, turintiems meno kūrėjo statusą, už reikšmingą kūrinį ar kūrinių ciklą, kuriame analizuojamos, dokumentuojamos ar interpretuojamos Kuršių nerijos temos ir objektai.

Šių metų fotomenininkų susitikimų ir renginių ciklą pradėjo trijų premijos laureatų - Vitalijaus Butyrino, Alvydo Lukio ir Aleksandro Ostašenkovo fotografijų parodų atidarymai.

Paskelbtas ir 2020-ųjų metų laureatas. Ketvirtoji Neringos savivaldybės mero premija skirta fotomenininkui Kazimierui Mizgiriui už ilgalaikę fotografavimo veiklą bei pastaraisiais metais išleistas monografijas, kūrybiškai reprezentuojančias Neringos landšafto specifiką.

Fotografų simpoziumą "Nida 2020. Fotografų susitikimai" organizuoja Lietuvos fotomenininkų sąjunga. Iki rugsėjo 12-osios vyksiantis festivalis kviečia į paskaitas, menines dirbtuves, menininkų prisistatymus, parodų atidarymus, naktines projekcijas Nidos viešosiose erdvėse ir kt.


Neringa skelbia šventinės eglės paiešką

Reklama

Neringa skelbia paiešką eglės, kuri kalėdiniu laikotarpiu taps šventiniu simboliu ir žiemiško pamario puošmena.

Artėjantys metai gražiausiam Baltijos pajūrio kurortui ypatingi - atsisveikindama su jubiliejiniais 20-aisiais metais, kai Kuršių nerija buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, Neringa žengia į metus, kai jai bus suteiktas Lietuvos kultūros sostinės titulas.

Pasisemdama gerosios patirties iš kaimyniško Klaipėdos miesto bei siekdama į šventinį pasiruošimą įtraukti ne tik neringiškius, bet ir pamario krašto gyventojus, Neringa nusprendė skelbti šventinės eglės paieškas. Žaliaskarė taps ne tik didžiųjų metų švenčių simboliu, bet ir pamario vėjų globojamu šventiniu kurorto epicentru.

Eglės paieška skelbiama Neringoje bei Klaipėdos krašte. Jos pargabenimu pasirūpins biudžetinė įstaiga ,,Paslaugos Neringai". Labai svarbu, kad iki eglės augimo vietos galėtų privažiuoti sunkiasvoris transportas.

Žaliaskarė puikuosis Kuršių marių kaimynystėje Nidoje. Pastaruosius kelerius metus čia buvo puošiama karkasinė eglė. Tiesa, dvejus metus vietos gyventojų dovanota eglė buvo puošiama Juodkrantėje.

Gal jūsų kieme, sodyboje ar kaimynystėje auga gražaus šakų vainiko, ne mažiau nei 8 m aukščio eglė, kuri stokoja erdvės, užstoja šviesą ir kurią norėtumėte padovanoti kurorto gyventojų ir svečių džiaugsmui. Kurorto šventiniu simboliu pretenduojančių tapti eglučių nuotraukų Neringos savivaldybės administracija lauks iki š. m. spalio 16 d. el. p. [email protected] Taip pat galite skambinti telefonu (8 469) 59 192 arba 8 618 85 287.

Reklama

PRAŠYMAS. Neringiškiai ir Klaipėdos krašto gyventojai kviečiami dovanoti šventinę eglę.

Neringos savivaldybės nuotr.

 


UAB "Neringos energija" informacija

2020 m. rugsėjo 14 - spalio 1 dienomis, ruošiantis šildymo sezonui, bus atliekami šildymo sistemų hidrauliniai bandymai. Gyventojai prašomi pasitikrinti radiatorių nuorinimo ventilius butuose.
Gyventojai, planuojantys keisti radiatorius butuose, prašomi apie tai informuoti UAB "Neringos energija" ir darbus atlikti iki spalio 1 d. Prasidėjus šildymo sezonui, radiatorių keitimas nebus galimas.

Informacija tel. (8 469) 52171.Neringiškiai kviečiami įgyti žinių apie sveiką gyvenseną

Reklama

Neringos savivaldybė kviečia 55 metų ir vyresnius neringiškius išbandyti įvairias sveikos gyvensenos veiklas - jogos praktikas, demonstracines mankštas, žygius pėsčiomis ir dviračiais.

Užsiėmimų ir praktinių veiklų metu įgytas žinias bei įgūdžius bus galima panaudoti savarankiškai sportuojant. Visi veiklų dalyviai taip pat bus pradžiuginti ir praktiškomis dovanomis.

Artimiausi užsiėmimai ir veiklų grafikas

Rugsėjo 12 d. 10 val. jogos praktiniai užsiėmimai ir paskaita. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17, Nida. Rugsėjo 19 d. 10 val. Nidoje paskaita apie judėjimo naudą ir žygis pėsčiomis su demonstraciniais pratimais. Nidos bendruomenės namuose, Taikos g. 17, Nida. Rugsėjo 26 d. 9 val. Preiloje paskaita apie judėjimo naudą ir žygis dviračiai iš Preilos į Nidą su sustojimais demonstraciniams pratimams. Preilos bendruomenės namai, Preilos g. 27, Preila.

Kviečiame į užsiėmimus registruotis el. p. [email protected] arba tel. (8 469) 51259.

Veiklos organizuojamos bei įgyvendindamos iš projekto "Sveikos gyvensenos skatinimas Neringos savivaldybėje" lėšų. Vienas iš projekto tikslų - padidinti vyresnių nei 55 metų asmenų sveikatos raštingumo lygį bei padėti jiems suformuoti pozityvius sveikos elgsenos įgūdžius ir jų pokyčius.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Ketinimai Juodkrantės Žaliajame Kelyje įkurti universalų sporto aikštyną toliau skinasi kelią -...

Juodkrantės sporto aikštynui - leidimas nuotrauka, foto

2021-aisiais Neringa pasipuoš Lietuvos kultūros sostinės titulu. Mūsų nedidelio miesto bendruomenei tai...

Gyventojams bus pristatytas projektas "Neringa - kultūros sala" nuotrauka, foto

Dėl teisės gyventi sąžiningai įsigytuose pastatuose kovojančių juodkrantiškių nuogąstavimai pasitvirtino. Vienos teismo...

Temidė apgynė juodkrantiškius nuotrauka, foto

Neringos savivaldybės tarybos narys, ilgametis Neringos vadovas Vigantas Giedraitis už nuopelnus Lietuvos...

Vigantui Giedraičiui įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos savivaldai nuotrauka, foto

Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje skelbiamas karantinas nuotrauka, foto

COVID-19, Vyriausybė pirmadienį paskelbė karantiną Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir dar penkiose šalies...

Autobusų maršrutai vėlinių savaitgalį nuotrauka, foto

Klaipėda, Klaipėdos miesto savivaldybė visų šventųjų (lapkričio 1 d.) ir vėlinių (2...

Kretingoje pradėjo veikti mobilus koronaviruso patikros punktas nuotrauka, foto

COVID-19, Darbui paruoštas ir jau šiandien, nuo 13 val., Kretingoje pradėjo veikti mobilusis...

Klaipėdos atstovai Seime tikisi nenuvilti nuotrauka, foto

Klaipėda, Seimo rinkimų antrojo turo rezultatai Klaipėdoje, kaip ir po pirmo turo, atspindi...

COVID-19, Paskelbta prieš 20 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 57 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...