2019 m. liepos 18 d. 18:32 val., ketvirtadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Įkūrus lankytojų centrą Juodkrantėje - naujos galimybės

2019-06-25, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Įkūrus lankytojų centrą Juodkrantėje - naujos galimybės nuotrauka, foto

JUODKRANTĖS lankytojų centre planuojama parko vertybes vaizduojanti ekspozicija, kino salė, biblioteka-skaitykla, konferencijų salė, edukacinės erdvės.

Reklama

Naujos darbo vietos, daugiau renginių ir Juodkrantę ilgesnei viešnagei pasirenkantys Kuršių nerijos lankytojai - neabejojama, kad impulsu Juodkrantės gyvenvietei taps Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras, kurį planuojama įkurti atliekant mokyklos pastato rekonstrukciją.

Vizijos, kaip išnaudoti ištuštėjusį Juodkrantės mokyklos pastatą ieškota kelerius metus, o praėjusiais metais įvyko pirmieji susitikimai, skirti aptarti galimybę čia įkurti Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) lankytojų centrą.

Idėja pirmiausia pristatyta bendruomenei

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, vienintelė iš visų šalies saugomų teritorijų neturėdama lankytojų centro, dėjo labai daug pastangų, kad jis būtų pastatytas Juodkrantėje, Gintaro įlankoje. Vyko susitikimai Aplinkos ir Kultūros ministerijose, netgi Vyriausybėje - tačiau vieno parašo pritrūko ir ši itin svarbi teritorija liko užribyje.

Idėja Juodkrantės mokyklą perduoti KNNP ir įrengti ten lankytojų centrą kilo Vyriausybėje, kadangi Švietimo ministerija žinojo, kad mokykla neveikia, o Aplinkos ministerija ieškojo pastato, kuriame galėtų tilpti lankytojų centras ir KNNP administracija.

Iš pradžių į šią idėją žiūrėta skeptiškai, todėl pirmiausia ji aptarta su Juodkrantės gyventojais. Išgirdus jų palaikymą, nuspręsta imtis žingsnių KNNP lankytojų centrą įkurti atliekant mokyklos pastato rekonstrukciją.

Buvo padarytas investicinis projektas, skirtas finansavimas. Neringos savivaldybės sprendimu nutarta pastatą perduoti KNNP direkcijai.

Teirautasi architektų nuomonės

Reklama

KNNP direkcija pakvietė Kuršių nerijoje dirbančius architektus, kad būtų išgirsta jų nuomonė, koks turėtų būti šis pastatas po rekonstrukcijos. Visi buvo vieningi - pastatas kaip mokykla yra puikus, bet, keičiant jo funkciją, turi keistis jo architektūrinė išraiška. Pastato išorė jau turi duoti žinią - čia yra Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras.

Šių metų pradžioje architektų grupė laimėjo projektavimo konkursą, prasidėjo kūrybinis procesas. Jau rasti beveik visi vidaus suplanavimo sprendimai, ieškoma sprendimų fasadui.

Numatomos patalpos ir bendruomenės poreikiams

Įvertinus Juodkrantės bendruomenės nuogąstavimus, kad gyventojai neteks patalpų, skirtų dailės, muzikos, audimo užsiėmimams, pastato plane numatytos bendradarbiauti su bendruomene skirtos patalpos. Su bendruomenės atstovais tartasi, kokio dydžio patalpos tam reikalingos.

Neringos savivaldybė jau pradėjo ieškoti alternatyvų esamai sporto salei ir lauko aikštelei. Kadangi lankytojų centro kiemo erdvėje projektuojama atvira aikštė renginiams ir poilsiui, Juodkrantės gyventojų ir svečių poreikiui lauko krepšinio aikštelė jau numatyta greta pajūrio apsauginio kopagūbrio - čia bus įkurtas įvairioms sporto šakoms skirtas aikštynas.

Lankytojų centre planuojama moderni parko vertybes vaizduojanti ekspozicija, kino salė, biblioteka-skaitykla, gyvenvietei labai reikalinga konferencijų salė (100 vietų) ir edukacinių patalpų atsiradimas.

Įgyvendinta idėja ne tik leis geriau pažinti Kuršių nerijos vertybes, bet ir kurs pridėtinę vertę Neringos kurortinėms paslaugoms.

Į Neringą - vandens keliais

Reklama

Dreverna, Klaipėda, Šilutė, Ventės rago pusiasalis, Minija ir Uostadvaris - iš šių vietovių Neringą galima pasiekti reguliaraus susisiekimo maršrutais plaukiančiais laivais.

Kelionė laivu - romantiškas, ekonomiškas ir patogus keliavimo būdas, nes, automobilį palikus kitame krante, nereiks sukti galvos, kur jį statyti mažai stovėjimo vietų turinčioje Neringoje.

Jau ketvirtą sezoną reguliarūs reisai vykdomi tarp Drevernos ir Juodkrantės. Kelionė šiuo maršrutu trunka vos dvidešimt minučių. Šią vasarą reguliarius reisus į Juodkrantę iš Klaipėdos pradėjo vykdyti istorinis laivas "Forelle".

Nidą pasiekti galima iš Šilutės mažųjų laivų uosto - reguliariais reisais plaukia "Kuršių deltos ekspresas". Pasirinkusiųjų šį maršrutą lauks 30 km kelionė vandens keliu, kai galėsite grožėtis unikalia Pamario gamta, o Nidą pasieksite per 2 valandas. Reguliarus vandens maršrutas Nidą jungia ir su Ventės rago pusiasaliu.

Nuo Joninių kiekvieną dieną maršrutu Minija-Uostadvaris-Nida ir atgal pradeda plukdyti laivas "Forelle-Flicka".

Neringos gyventojai kviečiami raginti kurorto lankytojus rinktis alternatyvius atvykimo į kurortą būdus ir taip prisidėti prie lengvųjų automobilių srauto mažinimo.

Patvirtintos gyvūnų laikymo taisyklės

Reklama

Patvirtintos gyvūnų laikymo Neringos savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles.

Šios taisyklės nustato gyvūnų laikytojų pareigas, draudžiamus veiksmus, bendruosius ir specialiuosius reikalavimus. Taip pat tvarką, kuria vadovaujantis organizuojama Savivaldybės teritorijoje bešeimininkių gyvūnų skaičiaus mažinimo veikla, tokių gyvūnų laikinoji globa, neprižiūrimų gyvūnų grąžinimas savininkams. Apibrėžia tvarką, kuria vadovaujantis Savivaldybės administracija pagal kompetenciją dalyvauja gyvūnų globos organizacijų įgyvendinamose bešeimininkių kačių kastravimo programose.

Taisyklių nuostatos taikomos gyvūnų laikymui Neringos savivaldybės teritorijoje esančiose gyvenamosiose vietovėse - Nidos, Preilos, Pervalkos, Juodkrantės gyvenvietėse ir Alksnynės vienkiemyje.

Taisyklės patvirtintos Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, jas galima rasti svetainėje www.neringa.lt.

Maudynių jūroje mėgėjams - puikios žinios

Reguliariai atliekami tyrimai patvirtino, kad Baltijos jūros vandens kokybė visuose Neringos paplūdimiuose - puiki, o, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vanduo jau pakankamai šiltas.

Specialistai teigia, kad dvi savaitės maudynių jūroje suteikia energijos pusmečiui. Jūra padeda atsikratyti streso ir pagražinti kūną. Maudynės jūroje suaktyvina medžiagų apykaitą, stiprina imuninę organizmo sistemą. Teigiamas šalutinis efektas - tai odos stangrinimas ir valymas. Jūros vandenyje ir pajūrio ore gausu mineralinių druskų, kurios odai suteikia ypatingo švelnumo ir elastingumo. O jodo jonai ir druskų garai valo ir suminkština kvėpavimo takus - štai kodėl prie jūros taip lengva kvėpuoti.

Reklama

Plaukiojimas jūroje taip pat gerina sąnarių ir stuburo būklę, didina raumenų elastingumą ir organizmo tonusą. Kurortologai primygtinai rekomenduoja reguliarų bangų masažą. Jam atlikti tereikia atsigulti pakrantėje ties vandens riba taip, kad bangos, risdamosi per kūną, jį masažuotų.

Neringa džiaugiasi ne tik Baltijos jūros kaimynyste, bet ir išskirtinio Kuršių nerijos smėlio pakrante. Ne kartą Kuršių nerijos paplūdimiai buvo įvardyti kaip vieni geriausių pasaulyje, o tai, kad jie atitinka tarptautinius reikalavimus, patvirtina Nidos ir Juodkrantės centriniuose paplūdimiuose kone du dešimtmečius plevėsuojančios mėlynosios vėliavos.

Reikalingas matematikos mokytojas

Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. Neringos gimnazijai reikalingas matematikos mokytojas (-a).
Darbo pobūdis: matematikos mokymas 5-9 klasėse.
Reikalavimai: darbo patirtis; vyr. mokytojo kvalifikacija.
Siūlome: visas priemones, reikalingas dirbti; gyvenamąjį plotą, kelionės išlaidų kompensavimą.
Kreiptis tel. 8 68 729050, CV siųsti el. paštu rastine@neringosgimnazija.lt. Priėmimas į darbą vykdomas atrankos būdu (pokalbis).

Nemokami jogos užsiėmimai pajūryje

Darbo dienomis mankštos vyksta du kartus per dieną - ryte nuo 8 iki 9 val. ir vakare nuo 19 iki 19.45 val. Šeštadieniais, sekmadieniais ir švenčių dienomis - tik rytais nuo 8 val. Vieta - Nidos ir Juodkrantės centriniai paplūdimiai, esant vėjuotam orui - priešpliažio zonoje.

Reklama

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Neringos savivaldybės administracija įpareigota imtis veiksmų siekiant užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai...

Neringos savivaldybė sieks užkirsti kelią savivaldybės būsto subnuomai nuotrauka, foto

Sekmadienį Neringos bendruomenė į savo gretas šiltai priėmė prezidentą Valdą Adamkų, iškilmingai...

Neringos bendruomenės nariu tapo Valdas Adamkus nuotrauka, foto

„Nemiegu naktimis“, – neslepia Neringos meras Darius Jasaitis, kuriam galvos skausmu tapo...

Neringos meras dėl „Agilos“ statybų nemiega naktimis nuotrauka, foto

Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui sekmadienį suteikiamas Neringos miesto Garbės piliečio vardas.

V. Adamkui - Neringos miesto Garbės piliečio vardas nuotrauka, foto

Sendinimo programėlė „FaceApp“ kelia rizikų nuotrauka, foto

IT, Sparčiai išpopuliarėjusi programėlė „FaceApp“, leidžianti vartotojams pasendinti savo atvaizdą, kelia rizikų...

E. Gentvilas: "Karbauskis nori kankinti Lietuvą“ nuotrauka, foto

Lietuva, Nesibaigianti drama dėl Seimo pirmininko pareigų privertė reaguoti ir opoziciją. Registruotas siūlymas...

„Regitra“ - būsimo vairuotojo košmaras? nuotrauka, foto

Automobiliai, Vairuotojo pažymėjimą ir teisę vairuoti automobilį iš pirmo karto gauna tik kas...

Į Lietuvą atskrido pažangiausi JAV naikintuvai F-35 nuotrauka, foto

Lietuva, Į Lietuvą ketvirtadienį pirmąkart atskrido pažangiausi amerikiečių naikintuvai F-35.

Lietuva, Paskelbta prieš 2 val.

Automobiliai, Paskelbta prieš 2 val.

Lietuva, Paskelbta prieš 3 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...