2020 m. rugsėjo 18 d. 14:07 val., penktadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Dujų balionams daugiabučiuose pakeisti teikiama valstybės parama

2020-08-11, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Dujų balionams daugiabučiuose pakeisti teikiama valstybės parama nuotrauka, foto

KOMPENSUOS. Paraiškas kompensacijoms gauti turės teikti namo administratorius, tad į jį gyventojai ir turi kreiptis.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Reklama

Neringos savivaldybę pasiekė gyventojų prašymai dėl kompensacijų, skirtų suskystintųjų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais, suteikimo.

Šių kompensacijų klausimais gyventojai turi kreiptis ne į Savivaldybę, o daugiabučio namo administratorių ar bendriją. Jiems gyventojų prašymai ir bus persiųsti.

Siekiant užtikrinti daugiabučių gyventojų saugumą, iki 2022 metų pabaigos iš trijų aukštų ir aukštesnių daugiabučių namų maistui gaminti naudojami dujų balionai privalo būti pašalinti. Gyventojai turės pasirinkti saugius energijos šaltinius - elektrą ar gamtines dujas.

Dujų balionų keitimas finansuojamas valstybės. Numatyta, kad parama sieks iki 600 eurų - daugiabučio namo vidaus elektros ar dujų tinklų instaliacijai sutvarkyti ir viryklei įsigyti. Valstybės paramą galės gauti tik gyvenantys 3 aukštų ir aukštesniuose daugiabučiuose, kuriuose vis dar naudojami dujų balionai.

Siekiant, kad nesaugiai eksploatuojamų dujų balionų būtų atsisakyta kuo greičiau ir galimybė gauti valstybės paramą nesukeltų papildomų administracinių rūpesčių gyventojams, paraiškas kompensacijoms gauti turės teikti namo administratorius, bendrija ar kita daugiabučio ūkį prižiūrinti įmonė.

Pirmiausia administratorius, bendrija ar kita ūkį prižiūrinti įmonė administruojamame daugiabutyje, kuriame naudojami dujų balionai, turi surengti gyventojų balsavimą. Per jį gyventojai turi nuspręsti, kuo būtų keičiami šiuo metu nesaugiai jų name eksploatuojami dujų balionai, t. y. įsivertinti poreikį ir technines galimybes sutvarkyti elektros ar dujų tinklą laiptinėje bei iki pačios viryklės. Šiuos sprendimus gyventojai turi priimti kuo greičiau, kad spėtų pateikti paraiškas ir užsitikrinti paramą dar šiemet.

Gyventojams apsisprendus, kuo būtų keičiami dujų balionai, administratorius, bendrija ar kita ūkį prižiūrinti įmonė turės pasirinkti rangovą ir parengti daugiabučio namo vidaus tinklų (elektros ar dujų) pertvarkymo projektą.

Daugiabučių bendrijos ar namų administratoriai paraiškas galės teikti jau nuo liepos 15 d. Norintieji pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet visus dokumentus privalo sutvarkyti iki spalio 1 d., o darbus atlikti iki gruodžio 1 d. - pateikti darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

Pažymėtina, kad daugiabutis namas, kuriame numatoma vykdyti projektą, turi būti įtrauktas į VERT viešai skelbiamą daugiabučių namų, kuriuose maistui ruošti naudojami dujų balionai, sąrašą.

Parengta pagal www.eso.lt

Neringoje vyks gelbėtojų varžybos

Rugpjūčio 12-ąją Neringoje vyks Lietuvos pajūrio gelbėtojų varžybos. Jose dalyvaus Klaipėdos, Palangos ir Neringos gelbėtojų komandos.

Varžybų tikslas - ne konkuruoti tarpusavyje, o pagerinti gelbėjimo įgūdžius, susipažinti, apsikeisti patirtimi.Gelbėtojų varžybos kiekvienais metais vyksta vis kitoje Lietuvos pajūrio savivaldybėje - šiais metais Nidos centriniame paplūdimyje. Varžybų pradžia - 10.30 val.

Reklama

VARŽYSIS. Gelbėtojų varžybas kviečiami stebėti kurorto gyventojai ir svečiai.

Neringos savivaldybės nuotr.

Renginiai Neringoje

Rugpjūčio 11 d., šiandien, 17 val. Tautodailės metų proga dr. Elena Matulionienė ir Ieva Matulionytė (Klaipėdos etnokultūros centras) pristatys autentiškų delmonų rekonstrukcijų parodą "Mažosios Lietuvos delmonai" ir skaitys paskaitą apie delmonų atsiradimą, juose užkoduotus simbolius, atspindinčius tradiciją ir kūrėjos pasaulėjautą. Nukelianti lankytoją į XIX a. vid.-XX a. pr. kolekcija sudaryta iš dvidešimties siuvinėtų tekstilinių delmonų. Renginys vyks Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Renginys nemokamas.
Rugpjūčio 11 d., šiandien, 20 val. vyks renginys "Kitokie pasikalbėjimai apie paukščius". Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė).
Rugpjūčio 12 d., trečiadienį, 20.30 val. Kuršių nerijos festivalis pajūryje kviečia į koncertą "Vakaro meditacijos" Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro kiemelyje (L. Rėzos g. 8B). Esant blogam orui koncertas vyks Liudviko Rėzos kultūros centro lauko estradoje (L. Rėzos g. 54C-9). Atlikėjai Ieva Kuprevičiūtė (fleita), Robertas Beinaris (obojus). Renginys nemokamas.
Rugpjūčio 13 d., ketvirtadienį, 20 val. grupės "Kitava" gyvo garso koncertas Liudviko Rėzos kultūros centro vasaros estradoje (L. Rėzos g. 54C-9). Bilieto kaina - 12 eurų. Bilietus įsigyti iš anksto galite Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė) arba 1 val. prieš koncertą renginio vietoje.
Rugpjūčio 14 d., penktadienį, 20 val. Juozas Erlickas Juodkrantėje. Liudviko Rėzos kultūros centro lauko estradoje (L. Rėzos g. 54C-9, Juodkrantė). Bilieto kaina - 15 eurų.
Rugpjūčio 14-15 d., penktadienį ir šeštadienį, per Žolinę, Nidos prieplaukos aikštėje įsikurs amatininkų kaimelis - vyks jau XXII gyvosios archeologijos festivalis "Senųjų amatų dienos Neringoje". Senuosius amatus demonstruos įgudę meistrai, muziejininkai ir entuziastai, į Nidą atvykę iš visos Lietuvos. Daugiau informacijos: http://www.neringosmuziejai.lt/.
Rugpjūčio 15 d., šeštadienį, 20 val. pianisto Viktoro Paukštelio koncertas Liudviko Rėzos kultūros centre (L. Rėzos g. 8B, Juodkrantė). Koncertas mokamas. Bilieto kaina - 10 eurų.

Tėvai kviečiami teikti paraiškas dėl socialinės paramos mokiniams

Nuo rugsėjo 1 d. visų mokyklų (įskaitant nevalstybines mokyklas ir darželius) mokiniams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar pagal pradinio ugdymo programą pirmoje klasėje, bus skiriami nemokami pietūs, nevertinant šeimos pajamų.

Vyresniųjų klasių mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio (187,50 Eur).

Reklama

Socialinė parama mokiniams išimties atvejais taip pat gali būti skiriama, įvertinus bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens buities ir gyvenimo sąlygas, kai vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės kaip 2,5 VRP (312,50 Eur). Nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti išimties atvejais gali būti skiriama: ligos; nelaimingo atsitikimo; netekus maitintojo; kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus); kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų; kai bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus; kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką.

Atkreiptinas dėmesys, kad, vertinant bendrai gyvenančių asmenų pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas neįskaitomos jų gaunamos išmokos vaikams. Taip pat apskaičiuojant bendrai gyvenančių asmenų gaunamas pajamas nėra įskaitoma dalis (priklausomai nuo šeimos situacijos nuo 20 iki 40 procentų) darbinių (darbo užmokesčio) ar savarankiškai dirbančių asmenų gautų pajamų.

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali pateikti prašymą iki 2020 m. spalio 5 d.

Neringos miesto gyventojai prašymus dėl socialinės paramos mokiniams gali teikti elektroniniu būdu interneto svetainėje www.spis.lt arba Neringos savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje (adresu Taikos g. 2, Neringa, I a., 8 kab.). Išsami informacija teikiama telefonu 8 469 52394.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Turistiniam sezonui nuslūgus, įsibėgėja Nidos Taikos gatvės rekonstrukcijos darbai. Šią savaitę jie...

Nidos centrinę dalį pasiekė Taikos gatvės rekonstrukcija nuotrauka, foto

Rugsėjis Neringoje lepina ne tik įšilusia Baltijos jūra, saulėtu rudenišku oru, bet...

Nidoje įsikurs „Naujojo cirko stotelė“ nuotrauka, foto

Visą vasarą lankytojai, stabtelėję Kuršių nerijoje, Gintaro įlankoje galėjo pasigrožėti nendrinėmis skulptūromis....

Gintaro įlankoje suliepsnos nendrinės skulptūros nuotrauka, foto

Iki spalio 15-osios Neringos savivaldybė kviečia siūlyti kandidatus 12-ajai Martyno Liudviko Rėzos...

Kviečia siūlyti kandidatus M. L. Rėzos premijai gauti nuotrauka, foto

Ką savaitgalį veikti Klaipėdoje ir aplink? nuotrauka, foto

Renginiai, Nuo 10 val. į kruizinių laivų terminalą kviečiami visi mylintys jūrą! Klaipėdos...

Bažnyčios archeologiniai tyrimai: pasidžiaugta pirmaisiais atradimais nuotrauka, foto

Klaipėda, Daugiau nei 3 savaites Turgaus gatvėje vykstantys Šv. Jono bažnyčios archeologiniai tyrimai...

Brolių Lavrinovičių kreipimasis: dėl mūsų atžvilgio pradėto precedento neturinčio persekiojimo, į kurį privalome reaguoti rimtai nuotrauka, foto

Žmonės, Šiandien viešoje erdvėje susipažinome su Jurgio Didžiulio pozicija apie tai, kad bausmės...

Nebelieka privalomo kaukių dėvėjimo restoranuose ar baruose sėdintiems žmonėms nuotrauka, foto

Sveikata, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad nuo šiol viešojo maitinimo įstaigose –...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...