2021 m. sausio 17 d. 12:03 val., sekmadienis

ve  >  Žinios  >  Lietuva  >  Neringa

Neringa

Dėmesys priešgaisrinei saugai Kuršių nerijoje neblėsta

2020-11-19, 00:01

"Vakarų ekspreso" inf.

Dėmesys priešgaisrinei saugai Kuršių nerijoje neblėsta nuotrauka, foto

BENDRADARBIAVIMAS. Neringos ir nacionalinio parko "Kuršskaja kosa" atstovai rengs bendrų veiksmų planą, siekdami efektyviau dalytis informacija apie priešgaisrinę situaciją bei numatyti veiksmus Kuršių nerijos gaisro atveju.

© Neringos savivaldybės nuotr.

Jėgas saugant Kuršių nerijos kraštovaizdį sujungė Neringa ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas "Kuršskaja kosa".

Į UNESCO pasaulio paveldą įrašyta Kuršių nerija - dviejų valstybių, Lietuvos Respublikos ir Rusijos Federacijos, teritorijoje esantis išskirtinis žmogaus ir gamtos kūrinys, kuriam nuolatinį pavojų kelią gamtos stichijos bei gaisrai. Siekiant veiksmingai tvarkyti ir apsaugoti Kuršių nerijos išskirtinę visuotinę vertę nuolatos pabrėžiamas glaudesnio abiejų valstybių institucijų ir suinteresuotų subjektų vidaus ir tarpusavio bendradarbiavimo būtinumas.

Kaip atspindi paskutiniųjų dešimtmečių patirtys, ypač didelę žalą saugomam Kuršių nerijos kraštovaizdžiui kelia gaisrai. Todėl, siekiant abipusio bendradarbiavimo, biudžetinė įstaiga "Paslaugos Neringai" bei Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje esantis nacionalinis parkas "Kuršskaja kosa" įgyvendina bendrą projektą "Kuršių nerija: kova su gaisrais". Abu partneriai siekia bendrais veiksmais užtikrinti geresnę priešgaisrinę saugą visame pusiasalyje.

Bendri mokymai - gebėjimų stiprinimas ir gerųjų patirčių mainai

Lapkričio 6-ąją Neringoje vyko antrieji projekto "Kuršių nerija: kova su gaisrais" bendri mokymai, kuriuose dalyvavo ne tik projekto partnerių darbuotojai, bet ir Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio, priešgaisrinės apsaugos, ugniagesių savanorių bei Neringos savivaldybės atstovai.Kadangi Lietuvos ir Rusijos siena vis dar uždaryta dėl COVID-19 pandemijos, mokymai vyko nuotoliniu būdu.

Mokymų metu dalyviai gilino teorines žinias darbų saugos srityje, aptarė gelbėjimo darbų vykdymą gamtos nelaimių atvejais bei neutralizuojant pavojingas medžiagas bei skysčius, darbo uždūmintose vietose ypatumus.

Po teorinės dalies vyko ir praktiniai užsiėmimai, kuriuose dalyviai turėjo galimybę susipažinti su teisingu išvirtusių medžių pjovimu, suspausto oro kvėpavimo aparatų naudojimu uždūmintose patalpose, pavojingų medžiagų neutralizavimu. Atsižvelgiant į mokymų metu įgytas žinias ir pasidalytą patirtį, bus rengiamas bendrų veiksmų planas, kuris įgalins efektyviau dalytis informacija apie priešgaisrinę situaciją abipus sienos bei numatyti konkrečius partnerių veiksmus Kuršių nerijos gaisro atveju, sustiprinti ugniagesių gebėjimus reaguoti į ekstremalias situacijas ir stichines ar žmogaus sukeltas nelaimes.

Projekto investicijos -efektyvesniam gaisrų gesinimui

Glaudus bendradarbiavimas tarp projekte dalyvaujančių institucijų padės greičiau reaguoti į gaisrus Kuršių nerijoje, vykdyti gaisrų prevencijos veiklas. Galimybę efektyviau gesinti gaisrus suteiks projekto metu įsigyta moderni technika. Šių metų kovo mėnesį, užbaigus viešųjų pirkimų procedūras, biudžetinė įstaiga "Paslaugos Neringai" pasirašė sutartį dėl vidutinės klasės gaisrinio automobilio įsigijimo Juodkrantės ugniagesių komandai. Tikimasi, jog jau kitų metų pradžioje Juodkrantės ugniagesiai į pagalbą skubės nauju moderniu gaisriniu automobiliu su "Iveko" važiuokle. Naujasis modernus gaisrinis automobilis bus didesnio pravažumo, su kompiuteriu valdomu siurbliu (CAN sistema), LED apšvietimu, elektrine automobiline gerve, cisternos antstatas bus pagamintas iš korozijai atsparių medžiagų. Naujasis ugniagesių automobilis bus ne tik patikimesnis gaisrų gesinimo ir gelbėjimo operacijose, bet ir ekonomiškesnis - naudos mažiau kuro ir bus mažiau taršus. Taip pat bus taupomos lėšos, kurios šiuo metu išleidžiamos senųjų automobilių remonto darbams. Projekto metu taip pat planuojama įsigyti apsaugos priemonių Juodkrantės ugniagesiams, įrangos bei technikos efektyvesniau ir operatyvesniau gaisrams gesinti bei gelbėjimo darbams vykdyti.

Didinamas visuomenės sąmoningumas

Šią vasarą, siekiant prevenciškai informuoti Kuršių nerijos svečius apie kylančius gaisro pavojus, buvo išleistos brošiūros, kuriose pateikiama informacija apie saugų elgesį gamtoje, o pastebėjusiųjų gaisrą prašoma nedelsiant informuoti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Brošiūros, parengtos lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, buvo dalijamos Alksnynės kontrolės poste, Turizmo informacijos centre bei kitose svečių gausiai lankomose vietose. Rugsėjo mėnesį taip pat buvo suorganizuotos dviračių lenktynes, kurių pagrindinis tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į gaisrų pavojus ir jų sukeliamą žalą, akcentuojant, jog gaisrai neturi sienų nei ribų, todėl bendradarbiavimas abipus sienos - itin svarbus.

Detalesnę informaciją apie įgyvendinamą projektą teikia Vilma Kavaliova, projekto koordinatorė(el. p. [email protected], tel. 8 615 89 589).

Ši informacija parengta padedant Europos Sąjungai. Už šios informacijos turinį atsako tik biudžetinė įstaiga "Paslaugos Neringai" ir ji negali būti laikoma atspindinčia Europos Sąjungos požiūrį.


Neringos gyventojai kviečiami dalyvauti strateginėje sesijoje

Neringos gyventojai kviečiami dalyvauti strateginėje sesijoje, kurioje bus galima susipažinti su rengiamo Neringos savivaldybės strateginio plėtros plano 2021-2030 m. dokumentų projektais bei kartu gryninti ateities Neringos tikslus.

Naujas strateginis dokumentas rengiamas baigiantis Neringos savivaldybės strateginio plėtros plano 2014-2020 m. įgyvendinimo laikotarpiui ir pasikeitus socialinei bei ekonominei aplinkai Neringoje ir Lietuvoje.

Šiais metais rengiamas Neringos savivaldybės strateginis plėtros planas 2021-2030 m. - tai kompleksinis Neringos savivaldybės strateginio planavimo dokumentas, kuriame yra nustatoma savivaldybės plėtros vizija, prioritetai, tikslai ir uždaviniai bei priemonės šio plano įgyvendinimui užtikrinti.

2020 m. lapkričio 20 d., penktadienį, 10 val. Neringos gyventojai kviečiami nuotoliniu būdu dalyvauti plano rengimo strateginėje sesijoje, kurioje bus pristatyti parengtų dokumentų projektai bei gryninami ateities tikslai iki 2030 m.

Į strateginę sesiją Neringos savivaldybės administracija kviečia registruotis el. paštu [email protected] Strateginės sesijos dieną iš anksto užsiregistravusiems bus atsiųsta susitikimo nuoroda ir prisijungimo duomenys.

Susipažinti su rengiamo plano dokumentų projektais bei rasti daugiau informacijos apie rengiamą planą galima Savivaldybės interneto svetainės skiltyje "Planavimo dokumentai".

RAGINA. Gyventojai kviečiami prisidėti prie Neringos savivaldybės strateginio plėtros plano 2021-2030 m. rengimo.

Neringos savivaldybės nuotr.

Žymos: neringa

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Neringa

Kokie žmonės dažniausiai lankosi Neringoje, ko čia jiems labiausiai trūksta, kokias...

Ištyrė, kaip per 15 metų pasikeitė Neringos poilsiautojai: išskyrė keturis lankytojų tipus nuotrauka, foto

Siekiant paskatinti ir palaikyti norą puošti Neringos miestą, buvo surinkta kelių ekspertų...

Nominuoti įspūdingiausiai puošusieji Neringą nuotrauka, foto

Kuršių nerijoje pradėti vykdyti iki kovo vidurio truksiantys kirtimo darbai. Kertamos...

Kuršių nerijoje pradėti kirtimai nuotrauka, foto

Koronavirusą svarsto įtraukti į profesinių ligų sąrašą: susrigęs asmuo galėtų tikėtis socialinio draudimo išmokos nuotrauka, foto

Sveikata, „Mes šiuo metu esame kreipęsi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją,...

Į ledinį vandenį - su karūna ir suknele nuotrauka, foto

SE, Uostamiestyje puikiai žinoma šefė, kulinarijos studijos "Čiop Čiop" Klaipėdoje bei savitarnos kavinukės...

Pandemijos iššūkiai italo ir lietuvės meilei nebaisūs: karantino įkarštyje atvėrė restoraną Rietave nuotrauka, foto

Žmonės, Ilgai brandintą idėją – įkurti savo verslą Rietave – Virginijos ir Fabio...

Sukčiai internete pardavė garso sistemą nuotrauka, foto

Kriminalai, Žuvo žmogus

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...